טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה | 11/12 יום

12 ימים 10 לילות

אתרים ואטרקציות

פורטוגל
ליסבון : סיור בעיר
עיירות הנופש והדיג אשטוריל , קאשקאייש
סינטרה: סיור בעיר
אובידוש: העיר העתיקה המוקפת חומה
אלקובסה: תצפית על מנזר מריה דה אלקובסה
נזארה: כפר הדייגים השוכן על חוף באוקיינוס השקט
בטאליה: ביקור במנזר
קואמיברה: ביקור באוניברסיטה העתיקה
רכס "הרי הכוכב"
יער בוסאקו
בלמונטה: בית הכנסת, המוזיאון היהודי
פורטו: קתדראלת סאן פרנצ'סקו, ארמון הבורסה , שיט בנהר הדוארו, ביקור וטעימות יין במרתף יינות מקומי
מדירה
פונצ'אל: הגן הבוטני
מדירה המערבית, מדירה המזרחית
הערה חשובה: מומלץ לקרוא בעיון את תכנית הטיול לעומת תכניות של חברות אחרות בהן ימים חופשיים או סיורי בחירה בתשלום שיוצעו לכם במהלך הטיול! חשוב להבין כי לעיתים מה שנראה כזול יותר יוצא בסופו של דבר יקר יותר. לפיכך מומלץ לקרוא את המסלול היטב על מנת לא להירשם לטיול שבמהלכו תאלצו לשלם כסף רב עבור סיורי בחירה. זכרו זאת!

למה דיסקברי?

דיסקברי מציעה טיול מקיף וגדוש הכולל תכנית מלאה מבוקר עד ערב, חצי פנסיון לאורך כל הטיול ומסלול עשיר כולל אתרים רבים ואטרקציות לאורך כל ימי הטיול. במסגרת טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה נבקר ביעדים המרכזיים והחשובים בפורטוגל, נסייר בערים, נתוודע להיסטוריה העשירה של פורטוגל דרך ביקור באתרים שונים ונהנה מהדרכה מקצועית. אין סיורי בחירה בתשלוםאין ימים חופשיים, תכנית מעמיקה ייחודית ומעניינת אשר נבנתה בסיוע מדריכים המומחים לפורטוגל ומדירה ומדריכי טיולים למדינה זו שנים רבות. אתרי הביקור חושפים בפני המטייל את פורטוגל המודרנית והמסורתית, אתרי טבע, כפרי דייגים ועוד.

הטיול כולל:

  • ערב פולקלור בליסבון.
  • בטאליה: ביקור במנזר.
  • פונצ'אל: הגן הבוטני.
  • שיט בנהר הדוארו.

 

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1 תל אביב – ליסבון

ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא בטיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה לליסבון, בירת פורטוגל. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר הבנויה על גדות נהר הטאז'ו. נראה את שדרותיה הרחבות והיפות של העיר, נבקר ברובע "אלפאמה" העתיק שבו רחוב היהודים, ניסע לאורך נהר הטאז'ו עד לרובע בלם, נראה את מנזר חרונימו המפואר ונצפה באנדרטה המרשימה למגלי הימים והיבשות במגדל בלם. בערב נטייל ברובע ה"באריו-אלטו".

יום 2 אשטוריל, קאשקאייש, קאבו די רוקה, סינטרה

אחרי ארוחת בוקר, נצא ליום טיול מלא אותו נתחיל בעיירת הנופש אשטוריל, הנחשבת לאתר בילויים יוקרתי ובה מתקיים מידי שנה מרוץ המכוניות היוקרתי "פורמולה 1". נמשיך לעיירת הדייגים קאשקאייש וכן לקאבו די רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה, על חוף האוקיינוס האטלנטי. נסיים את היום בביקור בסינטרה מוקפת היערות, שהייתה בעבר מקום הנופש המועדף על בני האצולה הפורטוגלית ובה שוכן הארמון המלוכה בעבר. בשעות הערב יוכלו המעוניינים תשלום נוסף לצאת לצפות במופע FADO כולל ארוחת ערב. FADO היא מוזיקה פורטוגלית מסורתית , מלווה בשתי גיטרות קלאסית ופורטוגלית (עם 12 מיתרים), השירים הם לרוב בעלי משמעות עצובה. לינה בליסבון.

יום 3 אובידוש, אלקובסה, בטאליה

בבוקר, ניפרד מליסבון ונעשה דרכנו צפונה לאובידוש, עיר מוקפת חומה מהמאה ה – 17, בה הזמן כאילו קפא מלכת. נמשיך לאלקובסה, בה נראה את מנזר מריה דה אלקובסה, מהמונומנטים החשובים בפורטוגל הקשורים לסיפור אהבתם הטראגי של המלך פדרו הראשון והיהודייה אינס דה קסטרו. הלאה לנזארה, כפר דייגים עתיק וציורי השוכן על מצוק לחוף האוקיינוס האטלנטי. נתרשם משלל הדגה של הדייגים המקומיים, נטייל בסמטאות הצרות ונצפה בצוקים המזדקרים בחוף. בהמשך נגיע לבטאליה, בה שוכנת אחת מפניני פורטוגל – מנזר בטאליה, בעל צירוף מרשים של סגנונות הגותיקה והמנואליאני אשר נבנה במשך כ – 200 שנה, החל מהמאה ה – 14. נסיים את היום במלון באזור פטימה.

יום 4 פטימה, טומר, קואימברה

עם בוקר נערוך סיור היכרות בפטימה, הנחשבת כמקום הקדוש ביותר בפורטוגל ואחד המקודשים באירופה. נמשיך לטומר, בה נמצאת המצודה הצלבנית המפוארת שתחתיה שוכן בית הכנסת היהודי ופה היה מרכז המסדר הטמפלרי. בהמשך נגיע לקואימברה, בירת פורטוגל בעבר השוכנת על גדות נהר מונדגו. נערוך סיור היכרות בעיר ונבקר באוניברסיטה העתיקה, שנוסדה לקראת סוף המאה ה – 13. לינה באזור. פטימה נחשבת מקום קדוש, מאחר ועל פי הנצרות שם התגלתה אימו של ישו בשנת 1917, ב-13 לחודש במהלך שישה חודשים בפני שלוש ילדים אחרי המיסה של יום ראשון במאי אותה שנה. מאז באים מבקרים רבים לעיר והולכים בעקבות ההתגלות של הגברת מפטימה.

יום 5 יער בוסאקו, בלמונטה

נתחיל יום טיול זה בביקור ביער בוסאקו, מהיערות העתיקים באירופה. נמשיך לבלמונטה, עיירה בה חיים צאצאי האנוסים של פורטוגל שחזרו ליהדותם. לקראת סוף המאה ה-20 קיימה הרבנות הראשית לישראל מבצע "השבה ליהדות", בה גוירומרבית אנוסי בלמונטה ולרגל יובל 500 השנה לגירוש יהודי פורטוגל, נחנך במקום ב-1996 בית כנסת ומוזיאון יהודי, בהם אף נבקר. דרכנו בהמשך תביאנו ללינה באזור גוארדה. יער בוסקו, נחשב לפנינת טבע בפורטוגל. הוא פרוש על רכס הרי אשטרלה, ונקבע במאה ה-11 כגבול בין ספרד לפורטוגל. ביער אפשר למצוא עצי דולב, אלונים, אלוני שעם ועצים נוספים. ביער נמצא גם את ארמון הציד של מלכי פורטוגל.בשנת 1095, נתן מלך ספרד את היער לביתו הלא החוקית ועיגן זאת בחוק. מאז היער שייך למלכים...

יום 6 עמק הדואורו, פורטו

יום טיול מיוחד לפנינו בעמק הדואורו, מאתרי הטבע היותר ידועים של פורטוגל. ניסע צפונה, נראה את נהר הדואורו ונגיע ללמגו. נמשיך לפאסו דה רגואה ממנה ניסע ברכבת לפורטו, העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה בפורטוגל, השוכנת אף היא לחוף האוקיינוס האטלנטי. לאחר הגעה, נצא לסיור ערב מיוחד בעיר, כולל צפייה בגשרים.

יום 7 פורטו, שייט בנהר הדואורו

את הבוקר נתחיל בסיור מודרך בעיר שנתנה את שמה לשם המדינה (פורטוגל), לשפה הפורטוגזית וליין הנודע פורטו, ואשר אף הוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. נערוך שייט מהנה בנהר הדואורו, נסייר בין כיכרות העיר וברובע ריביירה המיוחד, השוכן למרגלות גשר דום לואיש – סימלה של פורטו. נבקר בקתדרלת סאן פרנצ'סקו ובארמון הבורסה (במידה ויתאפשר). נסיים את הסיור בביקור במרתף יין פורטו מקומי ואופייני, כולל טעימת יינות.

יום 8 מדירה, פונצ'אל

אחרי ארוחת בוקר ניצא ל- Highlight של הטיול. נטוס לפונצ'אל, בירת מדירה-אי וולקני יפהפה, השוכן כ-700 ק"מ מערבית מחופה של מערב אפריקה. עם הנחיתה נערוך סיור במהלכו נבקר בקתדראלה המיוחדת שנבנתה במאה ה–16. נמשיך ל"מרקדו דוס לאבראדורס" – שוק האיכרים הייחודי בו נתרשם מהפרחים, הפירות, הירקות ומגוון הדגים. גם ביקור בגן הבוטני מצפה לנו ונסיים בביקור במרתף יין מקומי, בו נתנסה בטעימת יין מקומי. מה מיוחד במדירה? מדירה זה קבוצת איים המורכבת משני איים מיושבים, ושלושה איים לא מיושבים. הייחוד של מדירה הוא בנוף הייחודי שלה, שנוצר כתוצאה מהתפרצות הר געש בעבר. האי מוכר בזכות היין המקומי, פרחים ופירות טרופיים שגדלים בו. חלקים מהאי הוכרזו כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

יום 9 מדירה המערבית

היום נהנה מטיול מקסים בו נהנה מנופיו הנפלאים של האי. נצא מפונצ'אל מערבה, לכפר הדייגים קאמרה דה לובוש ("קניון הזאבים"), הממוקם תחת קצהו המזרחי של קאבו ג'יראו, צוק תלול בגובה של 589 מ' בזוית אנכית לים. נחלוף על פני מטעי הבננות בחוף הדרומי בדרכנו לפורטו מוניז, בה נוצרו בריכות אוקיינוס טבעיות.טיולנו ימשיך לפול דה סרה, האזור היחיד השטוח באי בגובה של 1,400 מ' ולסיומו של יום נחזור למלון.

יום 10 מדירה המזרחית

היום נשים פעמינו לחלקו המזרחי של האי. נתחיל בפיקו דה אריירו, בגובה של 1,810 מ' מעל פני הים ממנו תצפית נוף נפלאה. נמשיך לקצהו הצפוני של האי ודרך ריביירו פריו נגיע לסנטנה, עיירה אשר היטיבה לשמר את אופייה ובתיה מלפני שנים רבות. דרך פורטו דה קרוז, שהתפרסמה ביין המיוחד שבה ופורטלה נעשה דרכנו חזרה למלון בפונצ'אל.

יום 11-12 מדירה - תל אביב

אחרי ארוחת הבוקר נשלים קניות בהתאם לשעות הטיסה. בהמשך נטוס מפונצ'אל ליסבון ומשם נחזור לישראל.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות דרך יעד באירופה טיסה פנימית מפורטוגל למדירה בתי מלון מדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים משך כל ימי הטיול כלכלה: חצי פנסיון אוטובוס נוח וממוזג כניסות לאתרים על פי התכנית מיסי נמל ודלק (נכון לתאריך 19.2.19 וכפוף לשינויים מחברת התעופה עד מועד הכרטוס) טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות ותשר למדריך הישראלי)

המחיר אינו כולל

שינוי במיסי נמל ודלק לאחר 1.2.19 ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות סבלות תוספת ליחיד-490$ כל מה שלא נכלל בסעיף 'המחיר כולל' במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול במקרה של לילה נוסף יחוייבו הנוסעים ב100$ נוספים

טיסות


מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-2.5% נוספים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום .
תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולנסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-2.5% נוספים.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.