טיול מאורגן לטוניס | 3.5 | 12 ימים

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

12 ימים 11 לילות

אתרים ואטרקציות

קרתגו העתיקה:
אתר מורשת עולמי של אונס"קו, בירתה של האימפריה הקרתגית אשר שלטה בים התיכון עד המאה החמישית לפני הספירה.
סידי בו סעיד:
עיירה ציורית עם בתים לבנים ותריסים ודלתות כחולים המשקיפה על מפרץ תוניסיה.
מוזיאון בארדו:
מוזיאון עם אוסף פסיפסים מרהיב מהטובים בעולם
נבאול:
עיירה עם שורשי קהילה יהודית מיוחדת שהתיישבה שם בשנת 1700, כמו כן העיירה ידועה בעבודות יד המבוצעות במקום.
סוסה:
עיר נמל עתיקה מיוחדת שהיא אחת מאתרי המורשת העולמי של אונס"קו בתוניסיה.
אל ג'ם:
אמפיתיאטרון רומי מהגדולים והמרשימים בעולם.
קאירואן:
עיר עתיקה המציגה 1300 שנים של תרבות איסלאמית
טוזאור:
נווה מדבר מהמפורסמים בעולם עם 200 מעיינות ומוקף בדקלים.
תמרזה:
סיור ברכבי 4X4 לנווה המדבר ההררי הגדול ביותר בתוניסיה.
מטמטה:
ביקור בבתים תת-קרקעיים
ג'רבה:
אי המהווה אתר נופש פופולרי עם שוק מסורתי מפורסם.

למה דיסקברי?

דיסקברי פורשת בפניכם טיול שהוכן בקפידה לאחד מהאתרים היפים ומיוחדים בעולם, אשר כמעט ואינם נגישים לישראלים.
טיול מאורגן לטוניס עם דיסקברי הינו טיול חוויתי ביותר הכולל ביקור במקומות הסטורים, תרבויות מרתקות, נעקוב אחר שורשי הקהילה היהודית בטוניס. טיול לפיליפינים מפגיש את המטיילים עם נופים קסומים, אורח חיים מקומי שונה ואטרקציות מעניינות כגון ביקור בכפרים מקומיים, בתים תת-קרקעיים במדבר ועוד.
יציאה - חזרה
03/05/2020
14/05/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
2,590 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
0 $
2890 $
תוקף המבצע
0 $
1.3.20
הנחות לילדים
0 $
הערות
0 $

המסלול

מעודכן לתאריך 5.1

יום 1 | 3.5 | תל אביב – טוניס - גמארת'

נפגש בשדה התעופה, משם נטוס לתוניסיה דרך יעד ביניים באירופה. לאחר הנחיתה בטוניס ניסע למלון בגמארת' להתארגנות ארוחת ערב ולינה. לינה בגמארת'.

יום 2 | 4.5 | קרתגו העתיקה - סידי בו סעיד - טוניס העתיקה - גמרת'

לאחר ארוחת בוקר נצא לחקור את קרתגו העתיקה, אתר המורשת העולמי של אונס"קו. שהייתה בירתה של האימפריה הקרתגית אשר שלטה באגן הים התיכון עד המאה החמישית לפני הספירה. נבקר בגבעת בירסה, נראה את עתיקות הבניינים מהתקופה הרומית ונבקר במוזיאון קרתגו. נראה את טופת, שם יש כדים המכילים אבק ושיני חלב של ילדים מהמאה השמינית לפני הספירה. נבקר במרחצאות אנטונין, מתחם מרחצאות רומי ענקי על קצה הים התיכון ובתיאטרון ונמל פוניק. נמשיך לסידי בו סעיד, נתהלך בסמטאות הצרות של העיירה הציורית הקטנה, נראה את הבתים הלבנים עם דלתות ותריסים כחולים. נבקר בגלריות שונות ונטעם תה מנטה באחד מבתי הקפה המסורתיים תוך צפייה בנוף המרהיב של מפרץ תוניסיה. נבקר בלה גולט ובית הכנסת בה. חלק גדול מתושבי העיר במאה הקודמת היו יהודים תוניסאים. נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית. נצא לבקר במוזיאון בארדו, אחד מהמוזיאונים הארכיאולוגים הטובים ביותר בים התיכון, אשר מפורסם במיוחד בזכות אוסף הפסיפסים שלו. המוזיאון ממוקם בארמון הישן ששייך לשושלת ביי, שליטי תוניסיה בעבר. נבקר בטוניס העתיקה, הכוללת את בית הכנסת הגדול, ה"מדינה", הרובע האירופאי מתחילת המאה ה-20 והפרבר המודרני החדש. במשך מעל מ-500 שנים המדינה הייתה הלב ההיסטורי של טוניס ואונס"קו הגדיר אותה כאתר מורשת עולמי בזכות מבוך הרחובות האקזוטי ומרתק. נצפה המסגד זיתונה, מסגד סידי מחרז והמוזוליאום של נסיכי חוסאיין. חזרה למלון וארוחת ערב. לינה בגמרת'.

יום 3 | 5.5 | טסתור – חמאמט

לאחר ארוחת בוקר, נצא לכיוון טסתור ונבקר את בית התרבות "חביבה מסיקה" מהזמרות המפורסמות ביותר בטוניס, אשר נפטרה בשנת 1930. לאחר ארוחת צהריים בטסתור, נמשיך לכיוון חמאמט ונבקר במצודה הספרדית. לינה בחמאמט.

יום 4 | 6.5 | נבאול - קליביה - חצי האי קאפ בון - חמאמט

לאחר ארוחת בוקר נצא לנבאול, מרכז חשוב לעבודות היד המפורסם בזכות הכדרות, המים המזוקקים מפרחי תפוזים ותמחי היסמין והורדים. הקהילה היהודית פה הייתה מיוחדת במינה. תחילת ההתיישבות היהודית הייתה בשנת 1700 והייתה מורכבת מיהודים משכילים במיוחד מג'רבה וטוניס אשר חי בדו-קיום מעולה עם שכניהם המוסלמים. נמשיך לקליביה, נבקר בנמל דייג מקסים שנמצא קרוב לחופים יפים, ועם מצודה מהמאה ה-12 הנמצאת על רכס גבעה ומשקיפה בפנורמה מרהיבה על הים. נבקר באתר הארכיאולוגי קרקואן הנמצא מול הים ונבקר בעתיקות אשר נשמרו בצורה הטובה ביותר מהתקופה הקרתגית ובהן ניתן לראות עיר קטנה עם בתים מקדש, וסוללות הגנה. נאכל ארוחת צהריים במסעדת דגים ונבקר באל חואריאה, כפר קטן בצבעים כחול ולבן, הנמצא בקצה של חצי האי קאפ בון, בסמוך למכרות. נשוב למלון בחמאמט לארוחת ערב ולינה. לינה בחמאמט.

יום 5 | 7.5 | סוסה – מונסטיר – אל ג'ם - ספקס

לאחר ארוחת בוקר נצא לכיוון סוסה. העיר העתיקה של סוסה היא אחת מאתרי המורשת העולמית של אונס"קו בתוניסיה. נחקור את הסוללות, והקירות התוחמים את חלקה של העיר. נבקר בריבט', תחנת עצירה עתיקה למטילים שביקרו בנמל אל קנטאוי. אחר כך נמשיך למונסטיר, עיר עם היסטוריה רבה עם ריבט' המסגד הגדול שלה מהמאה התשיעית. נבקר בריבט' השולט על הנמל והעיירה. תוספות ושיפוצים במהלך השנים יצרו מתחם של קירות וצריחים, עם חצרות פתוחות ותאים ספרטניים. נבקר במוזוליאום של בורגיאבה, אנדרטה זו מנציחה את הנשיא הראשון של תוניסיה העצמאית, אשר נולד במונסטיר. המוזוליאום של משפחת בורגיאבה הוא עוד נקודת ציון מרשימה עם הכיפה המוזהבת שוני המינרטים שלו. נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית במונסטיר. בהמשך ניסע לאל ג'ם, ובה האמפיתיאטרון הרומי שנחשב לאחד מהגדולים והמרשימים ביותר בעולם. נבנה בשנת 238 לפני הספירה, האמפיתיאטרון יכול לאכלס עד 35,000 צופים. אתר זה מציג את גודלה של האימפריה הרומית. לידו נמצא המוזיאון של אל ג'ם, המאכלס כמה פסיפסים יפים ואת עתיקות וילות יוקרתיות שנחפרו לאחרונה. נמשיך בנסיעתנו לספקס, לקבלה במלון וארוחת ערב. לינה בספקס.

יום 6 | 8.5 | בית הכנסת בספקס - קאירואן

לאחר ארוחת הבוקר במלון נבקר בבית הכנסת בספקס (בית הכנסת עזריה, על שמו של שלומו ארמון בן מחלוף עזריה). בית הכנסת נבנה בעיר החדשה אחרי מלחמת העולם השנייה. האלמנט המקושט היחידי בבית הכנסת הוא מגן הדוד בשני החלונות העגולים בחדר התפילה. נמשיך לכיוון קאירואן, נבקר במסגד הגדול, נתארגן במלון ונאכל צהריים. לאחר ארוחת צהריים, נצא לחקור את קאירואן, עיר המציגה את השלווה של 1300 שנות תרבות איסלאמית. נתבונן ביופי המופלא של המסגדים שלה, בסימפוניית העמודים והקשתות ועבודות האבן העדינות. נשמיך לזמן חופשי בוק ונחזור למלון לארוחת ערב. לינה בקאירואן.

יום 7 | 9.5 | סביתיה - טוזאור

לאחר ארוחת בוקר נצא מהמלון וניסע לסביתיה. נבקר בעתיקות הרומיות של סביתיה. אחד מהערים הרומיות המפורסמות לא רק בזכות התפקיד האסטרטגי אך גם מכיוון שהפוליטיקה והכלכלה שיחקו תפקיד משמעותי בזמנים עברו. נאכל ארוחת צהריים במסעדה וניסע לטוזאור, אחד מנווה המדבר המפורסמים בעולם אשר מוקף ב-200 מעיינות. נווה המדבר מוגן על ידי יותר מאלף דונם של מטעי תמרים עם בערך 400,000 עצי תמר עם תמרי מאכל המפורסמים בכל העולם. נבקר ברובע העתיק של טוזאור, ולאחר מכן נמשיך למלון להתארגנות וארוחת ערב. לינה בטוזאור.

יום 8 | 10.5 | צ'ביקה – יום של תצפיות טבע ונוף מרהיבות - טיול ג׳יפים 4X4 במדבר טוניסיה - תמרזה - נווה המדבר הגדול ביותר בטוניסיה - דאוז

לאחר ארוחת בוקר, נצא ברכבי 4X4 לבקר את נווה המדבר ההררי צ'ביקה\תמרזה\מידס. צ'ביקה היה ידוע כמבצר השמש. נמשיך לביקור בתמרזה נווה המדבר ההררי הגדול ביותר בתוניסיה, נבקר במטע תמרים, מפל מים, נעצור בכפר ישן ובמידס, נווה המדבר ההררי המושך ביותר עם מיתרי הנמתחים לאורך 3 ק"מ. נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית. וניסע לכיוון דאוז. לאחר הקבלה במלון והתארגנות נאכל ארוחת ערב. לינה בדאוז.

יום 9 | 11.5 | מטמטה - מוזיאון ברבר בתמזרט - ג'רבה

לאחר ארוחת הבוקר במלון ניסע למטמטה על מנת לחקור את הטרוגלואידים, בתים תת קרקעיים אשר נבנו על מנת להגן על הברברים מהחום הקיצוני של הקיץ. נבקר במוזיאון ברבר בתמזרט ונגלה את היסטוריית האמזיגים דרך החיים והסיפורים שלהם. נאכל ארוחת צהריים בבית טרוגלואידי. נמשיך בנסיעתנו לכיוון ג'רבה, לקבלה במלון, התארגנות וארוחת ערב.

יום 10 | 12.5 | ג'ריבה - יום חופשי

יום חופשי על בסיס פנסיון מלא כדי ליהנות מהחגיגיות של ג'ריבה. זמן חופשי בלה ג'ריבה. בית הכנסת "אל ג'ריבה" הוא אתר עליה לרגל פופולרי עד עצם היום הזה. בכל שנה פסטיבל ל"ג בעומר א זעירא מתרחש שם, במהלכו אלפי יהודים ולא-יהודים משתתפים בו. לפי המסורת המקומית, רוב היהודים בג'רבה הם ממשפחת הכהנים, שהגיעה בימי הביניים.

יום 11 | 13.5 | האי ג'רבה - סיור בעיר

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור באי ג'רבה. חומט-שוק (שוק השכונה בתרגום מילולי) היא העיר העיקרית של האי ג'רבה. יעד תיירותי פופולרי, שידוע בשוק המסורתי שלו ובמצודת אגלביד. נהנה מארוחת צהריים במסעדה מקומית. נשוב למלון להתארגנות ואחר צהריים חופשי לקניות ובילויים. ניפגש שוב לארוחת ערב משותפת. לינה בג'רבה.

יום 12 | 14.5 | ג'רבה – תל אביב

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ דרך יעד ביניים באירופה. תם הטיול, בטוחים שנהניתם! נפגש בטיולינו הבאים!
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות סדירות במחלקת תיירים מיסי נמל ובטחון אשרת כניסה (ויזה) לינה בבתי מלון 4 או 5 כוכבים אירוח על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) ארוחות צהריים במסעדות מקומיות בהתאם למפורט בתכנית הטיול הסעות והעברות ברכבים ממוזגים סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה תשר לנותני השירותים בחו"ל – מדריך מקומי, נהגים, מלצרים.

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות תוספת ליחיד בחדר שתייה (מלבד מים) סבלות בבתי המלון ובתי הארחה ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל ארוחות נוספות תשר למדריך הקבוצה מה שאינו מופיע בתוכנית הטיול קיימת אפשרות כי עקב אילוצי מזג אוויר, יידרשו שינויים במסלול או מבנה הטיול לוח הזמנים והביקורים עשויים להשתנות או במקביל להידחות ויש לקבל זאת בהבנה. מסלול הטיול כרוך בנסיעות ארוכות בדרכים וכבישים שרמתם הכללית נמוכה מהמקובל במערב. קיימת אפשרות כי מסלול הטיול יהיה בסדר הפוך מהמסלול המוצג לעיל. מיסי נמל ודלק נכונים ליום 2.1.2019 במידה ותחול עלייה במיסים אלו, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.

מלונות

להלן דוגמאות של מבחר מלונות (או דומים להם ברמתן), בהם משכנת חברת דיסקברי את קבוצותיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים רק לקראת הטיול.

גמארת': Le Palace – 5 כוכבים

חמאמט: Hasdrubal Thalassa & Spa – 5 כוכבים

ספקס: Les Oliviers Palace – 5 כוכבים

קאירואן: La Kasbah– 5 כוכבים

טוזאור: Palm Beach Palace – 5 כוכבים

דואז: Sun Palm – 4 כוכבים

 

ג'רבה: Hasdrubal Thalassa & Spa – 5 כוכבים


הערות

***הערה חשובה מומלץ לבדוק היטב מסלולים של חברות אחרות: חלק מהן מציעות 'טיול מסגרת' במסגרתו יש ימים חופשיים, חצאי ימים חופשיים, סיורי בחירה בתשלום נוסף וכו'. כמו כן השוו את מספר ימי הטיול ואת מספר הלינות. אתם עשויים לגלות שה"בזול יוצא ביוקר!".

טיסות


 
 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.