טיול מאורגן לרוסיה | 9 ימים

9 ימים 8 לילות

אתרים ואטרקציות

הטיול המאורגן לרוסיה של דיסקברי טיול עולמי הוא טיול מקיף ומלא ללא ימים חופשיים וללא סיורי בחירה. כלכלה על בסיס חצי פנסיון ותכנית גדושה ומלאה מידי יום בליווי מדריך מקצועי ומנוסה.
בטיול המאורגן לרוסיה של דיסקברי תקבלו מופעים ואטרקציות, הכלולים במחיר, אותם לא תקבלו בחברות אחרות: מופע פולקלור רוסי בהשתתפות עשרות רקדנים ולוליינים, סיורי לילה חווייתיים במוסקבה וסנט פטרסבורג, שייט ברחפת לפטרהוף, ארוחה אוטנטית אצל משפחה רוסית, ועוד.
הטיול המאורגן לרוסיה עם דיסקברי לא ישאיר אתכם אדישים. בכל פינה תוכלו למצוא משהו חדש, לא מוכר. מוסקבה וסנט פטרסבורג הן ערים עם היסטוריה ומורשת תרבותית עשירה ומרתקת. סנט פטרסבורג נחשבת ליפה בערי רוסיה. טיול מאורגן לרוסיה הוא מסע אל הנפש, הצצה לנשמה, מפגש עם תרבות מוכרת ואהודה, גם אם מרחוק.
מוסקבה:
קרמלין, מוזיאון הנשק, בית הכנסת, מגדל הפעמונים, מנזר נובודוויצ'י ,גני אלכסנדר, הכיכר האדומה, כנסיית ישו המושיע, מרכז הקניות המפואר והממותג "גום", כנסיית ואסילי הקדוש, הר ההשתחוות, מתחם פארק הניצחון , מדרחוב ארבט, גלריית טריטיקוב, תחנות המטרו המעוצבות כארמונות, סיורי לילה בעיר
סוזדאל:
עיר עתיקה, כנסיות מנזרים ומוזיאון האתנוגרפי עם מבנים עתיקים מחיי הכפר. אירוח אצל משפחה מקומית לארוחת הערב רוסית טיפוסית
סרגייב פוסאד:
לאורה השילוש-סרגייב
סנט פטרסבורג:
סיור הכרות בעיר, שדרות נייבסקי, קתדרלת קזן, מצודת פטר ופול, מוזיאון הרמיטאג', ארמון משפחת יוסופוב, וכנסיית הדם השפוך, סיור לילי ותצפית על פתיחת גשרי "הנייבה"
פטרהוף:
גני ארמון הקיץ של פטר הגדול השוכנים לחוף פינלנד של הים הבלטי
פושקין:
ארמון וגנים של יקטרינה

למה דיסקברי?

מופע פולקלור מופע מוסיקה ווקאלית שני סיורי לילה במוסקבה וסנט. פטרסבורג ארוחת ערב אותנטית אצל משפחה רוסית שייט ברחפת לפטרהוף 

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1 | תל אביב - מוסקבה

נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה למוסקבה, בירת פדרציה הרוסית. עיר השוכנת על גדות נהר מוסקבה. זוהי עיר עשירה בתרבות, באמנות, במרכזי בילוי, במוזיאונים ובתיאטראות. לאחר נחיתה נצא לסיור היכרות עם העיר: נבקר בכיכר האדומה שלצד הקרמלין. מאז ימי שלטונם של הצארים ועד ימינו, הקרמלין הוא סמל לחוזקה ועוצמתה של רוסיה. נתרשם מהכיכר האדומה שבשוליה המאוזוליאום בו קברו של מנהיג המהפכה הרוסית, ולדימיר איליץ' לנין, כנסיית בזיליאוס הקדוש ומתחם הקניות "גום" הוותיק. נמשיך את הסיור שלנו בגן אלכסנדר הסמוך ונראה את חילופי המשמר ליד קבר החייל האלמוני, כיכר אמנויות ומבנה של תיאטרון בולשוי. נבקר בבית העלמין לגדולי האומה. בתום הסיור נגיע למלונינו למנוחה והתארגנות. בערב, נצא לסיור במדרחוב ארבט העתיקה שנחשב ללב מרכז הבוהמה הרוסית. נטייל בין בתי הקפה, מסעדות לצד חנויות בוטיק ומזכרות, אמני רחוב ועוד.

יום 2 | הקרמלין ומוזיאון הנשקיה - מופע ווקאלי

לאחר ארוחת הבוקר נסע לביקור במתחם הקרמלין. נתרשם מהגודל והעוצמה של מתחם השלטון. נסייר בכיכר הקתדרלות ואף נבקר באחת מהן. נצטלם ליד צאר-תותח וצאר-פעמון, התותח והפעמון הגדולים בעולם. נמשיך אל מוזיאון הנשקייה, בעל אוסף מרשים ויקר ביותר של מתנות מלכותיות שהוענקו לכס הצארים הרוסי. נמשיך לביקור בכנסיית ישו המושיע שנהרסה לתקופתו של סטלין ושוחזרה מחדש. כנסיה מהווה למרכז דתי פרבוסלבי של מוסקבה. לפני שנחזור למלון, נבקר בבית הכנסת כוראלי הגדול של קהילה יהודית מוסקבאית. בערב, נצא למופע מוסיקה ווקאלית המשלב שירי דת פרובוסלביים ושירים עממיים. לאחר מכן, נמשיך לסיור לילי בין האתרים המעניינים ביותר של מוסקבה המוארת ונסיים בכיכר האדומה לצלילי החצות של שעון מגדלי הקרמלין.

יום 3 | מוסקבה, דתות וגיבורים

לאחר ארוחת הבוקר מוקדמת נסע דרך אזורים כפריים לכיוון סוזדאל, עיר עתיקה שנחשבת ליפה מבין ערי טבעת הזהב של רוסיה. טבעת הזהב הוא הכינוי לשמונה ערים הערוכות כטבעת צפונית-מזרחית למוסקבה. הטבעת כוללת ערים עתיקות להן היה תפקיד חשוב בהתפתחות הכנסייה הרוסית ובהיסטוריה של רוסיה בכלל. הזדמנות נהדרת להצצה לחיים יומיומיים של אנשי הכפר. עם הגעתנו נראה ונערוך סיור פנוראמי בעיר. בערב , נתארח אצל משפחה מקומית לארוחת הערב רוסית טיפוסית. לינה בסוזדאל.

יום 4 | סרגייב פוסאד (לא תמצאו אצל חברות התיירות אחרות) - מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר, נסע לסרגייב פוסאד, עיר נוספת מערי טבעת הזהב ובה מספר אתרים בעלי ערך היסטורי. אנחנו נבקר לאורה השילוש-סרגייב. זהו המנזר הגדול ביותר ברוסיה והוא הוקם במאה ה-14 על ידי סרגיי רדונז'סקי. בתום הביקור נחזור למוסקבה. בערב נצא למופע פולקלור בו עשרות זמרים רקדנים ולוליינים המספרים את ההיסטוריה של רוסיה בשירה ובריקוד.

יום 5 | מוסקבה, תרבות אומנות ושווקים

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לסיור ייחודי במטרו המוסקבאי. הרכבת התחתית במוסקבה קיימת החל מאז 1935 וכיום מידי יום מעבירה למעלה מ 8 מיליון! נוסעים. תחנות המטרו של מרכז העיר גם חלק ממערכת תעמולה בהתהוות התודעה של האזרח הסובייטי העובד. כך נוצרו מספר תחנות מעוטרות להפליא שנשמרות בקפדנות עד היום. נמשיך לסיור באחד המוזיאונים הידועים והמרשימים ביותר במוסקבה וברוסיה בכלל, גלריית טרטיאקוב. הגלריה מציגה את האוסף החשוב ביותר של אמנים רוסיים לאורך השנים. נסייר בין היצירות שהם הסיפורים של האימפריה הרוסית. אחרי הצהרים, נסייר בפארק הניצחון על "הר ההשתחוות" - פוקלונאיה גורה. שם נצפה באנדרטה לציון הניצחון על הגרמנייה הנאצית. האנדרטה המרשימה עוצבה על ידי הפסל הלאומי זוראב צרטלי לזכר קורבנות השואה. נבקר במתחם מוזיאון הניצחון הסמוך, שביל "דמעות מבדולח", המיצגים המתארים את מערכות הקרב המכריעות ואירועי המפתח שבמלחמת העולם השנייה.

יום 6 | סנט. פטרסבורג

בבוקר ניסע לסנט פטרסבורג. זוהי עיר ששוכנת על גדות נהר הנייבה ותעלותיו. הנהר מהווה עורק ראשי בחיי העיר. לאחר שנגיע נתחיל בסיור היכרות עם האתרים המרכזיים: נעלה לאי השפנים בו נמצאת מצודת פטר ופול, נבקר בכנסייה הראשונה של העיר בת 300 השנים ששומרת בתוכה את הקברים של משפחה הצארית מבית רומנוב כמו פיטר ה-I ויקטרינה הגדולה, ניקולאי ה- II ובני משפחתו. נתרשם מהנוף על העיר שנשקף ונשמע את יריית התותח המסורתית. בתום הביקור, נמשיך לתצפית על סירת קרב "אורורה" אשר השתתפה במלחמת רוסיה-יפן והפכה לסמל מהפכת אוקטובר בשנת 1917. לאחר מכן, נחזור אל שדרת נייבסקי ונראה את המבנים המפוארים בעיר: שער הימיה (האדמירלות), בית זינגר המפואר, ונבקר בכנסיית הדם השפוך ובתום הביקור נגיע למלונינו בעיר. בשעות הערב המאוחרות, נצא לסיור בסנט-פטרסבורג הלילית , אשר יסתיים עמוק בתוך הלילה לאחר פתיחת הגשרים מעל נהר נייבה.

יום 7 | סנט פטרסבורג - פטרודבורץ

הבוקר, נצא בנסיעה קצרה לרציפי הנייבה ונעלה על רחפת מהירה שתשיט אותנו לכיוון פטרודבורץ – מעון הקיץ של פיטר הגדול. פטרודבורץ, או בשמו הנרדף בלועזית פטרהוף, פנינת הארכיטקטורה תכנון הגנים של המאה ה 18. נתרשם מהארמון ובעיקר נטייל בשבילי הגנים הנושקים לחוף של המפרץ הפיני. שם נראה את הפסלים ומזרקות השעשועים, שחלק מהן תוכננו ע"י הקיסר פטר בעצמו. לאחר מכן ניסע דרך מערכת גשרים, שהיא חלק מכביש הטבעת של סנט פטרסבורג, לאי קוטלין בו עיר הנמל הרוסית קרונשטט. העיר הוקמה על ידי פטר הגדול, לאחר שבשנת 1703 כבש את האי מידי שוודיה. החל משנות ה-20 של המאה ה-18, העיר הייתה הבסיס הראשי של הצי הבלטי של האימפריה הרוסית והיא מלאה תפקיד חשוב במאורעות המהפכה ב-1917. בתום הסיור נחזור לסנט פטרסבורג. נמשיך את ההיכרות עם הארכיטקטורה המרשימה של העיר, נעבור ליד תיאטרון אלכסנדרינסקי בעל החזית המרשימה ביותר ונתרשם מפסלה של יקטרינה הגדולה. נמשיך לכיכר האמנויות שלצד תיאטרון מיכאילובסקי ומוזיאון לאמנות הרוסית אדיר הממדים. נצטלם ליד הפסל של א.ס. פושקין, המשורר הרוסי הגדול. לינה בסנט פטרסבורג. * המעוניינים יוכלו לצאת למופע בלט בתשלום נוסף.

יום 8 | סנט פטרסבורג: ארמון החורף

הבוקר נצא לסיור במוזיאון ההרמיטאז' שממוקם בארמון החורף. זהו אחד מהמוזיאונים הגדולים והחשובים בעולם. נסייר במוזיאון ונתרשם מאוסף היצירות המעורר התפעלות של גדולי האמנים בעלי שם עולמי: רפאל, רמברנדט, מיכלאנג'לו, ליאונרדו דה וינצ'י, ורונזה, קרבג'ו וכמובן גם אמני סוף המאה ה 19 – תחילתה של המאה ה -20 כגון: מנה, מונה, דגה, ואן גוך, פיסרו, רנואר והרשימה עוד ארוכה ביותר. אחרי הסיור במוזיאון, נמשיך לכיכר הארמון, הכיכר המרכזית של העיר ובמרכזה עמוד אלכסנדר המרשים. נצא לטיול בארמון יקטרינה בעיירה פושקין ,בה למד התחנך המשורר אלכסנדר פושקין. במהלך של הסיור המודרך בין החדרים ואולמות הארמון, נתרשם משחזור מדוקדק של חדר הענבר המפואר ושתעלומת היעלמותו טרם פוענח. נטייל בגנים היפים ולאורך האגם המלכותי, נעצור ונאכיל סנאים. לא במקרה שומרים את אחד המקומות היפים ביותר לשעות האחרונות של ביקורנו בסנט פטרסבורג! בדרך חזרה אל העיר, נעצור ליד האנדרטה המנציחה את גבורתם של תושביה ומגניה של העיר במלחמת העולם השנייה. תשע מאות יום המצור הנאצי על העיר ההרג והחורבן כבר אינם מורגשים, אך נצורים בליבם של התושבים כולם. בתום היום ניסע ברכבת למוסקבה.

יום 9 | מוסקבה - פארק צאריצינו - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ב- ודנח (VDNKHׁׂ), מרכז ירידים ותערוכות בינלאומי הנמצא במחוז הצפון-מזרחי במוסקבה, בירת רוסיה המוכרז בתור רובע עצמאי בתוך מוסקבה. זהו מרכז התערוכות והירידים הגדול בעולם ובו מעל 400 מבנים. לאחר נפילת ברית המועצות המקום משמש בעיקר לירידים בהם נמכרים מוצרים לבית וכו'. מרכז התערוכות הוקם לפי חזונו של יוסיף סטלין להקים מרכז תערוכות בדמות עיר סובייטית שתפאר את האידאולוגיה הסוציאליסטית והקומוניסטית. המקום שנבחר להקים את מרכז התערוכות היה בעבר פארק גדול בפרבר צפוני של מוסקבה שנקרא אוסטנקינו. לאחר מכן נמשיך לפארק צאריצינו (Tsaritsyno Park ) שבדרום מוסקבה, נחשב ברוסיה ל"פארק של הצאריות". מדובר בפארק מרהיב ויפה להפליא, שרבים רואים בו את אחד המקומות היפים בעולם. במקור זו הייתה אחוזה עתיקה ויפהפיה, שהיום נמצאת בלב אזור המגורים הגדול של מוסקבה. בכניסה לפארק נצפה ב 3 אגמים ציוריים שגשרים מחברים ביניהם. על אחד הגשרים תוכלו לצפות במזרקה ענקית, שהמים הפורצים בה, מלווים במוסיקה קלאסית מלהיבה. המזרקה הזו יפה במיוחד בלילה, עם זרמי המים מתנפצים בה, על רקע שלל אורות וצבעים, לצלילי מוסיקה קלאסית יפה. נראה גם את הארמון הגותי המרשים שבפארק, בו שוכן היום מוזיאון הצאריצינו. הפארק השמור היטב הוא מטופח מאוד ויפה לאורך כל עונות השנה. תושבי מוסקבה אוהבים מאוד להגיע לכאן, כדי לשוט באגם, לדוג בו, לגלוש על הקרח בחורף, לשוטט ביער באביב ולצלם את העלים הנושרים בשלכת המרהיבה של הסתיו. את הנחלה הענקית הזו קנתה הצארינה יקטרינה הגדולה, בסוף המאה ה-18. מטרתה הייתה לבנות כאן את מעון הקיץ שלה במוסקבה. היום הארמון הזה משמש מוזיאון. פארק צאריצינו הוא פארק בסגנון אנגלי, שבו עצים עתיקים ומרבדי פרחים ססגוניים, לצד אגמים מלאכותיים, שבהם שטים חרישית ברווזים וברבורים רבים. הפארק הזה משלב טבע מרהיב, בדמות יער, נחלים, שדרות עצים, פרגולות, ביתנים, גשרים מעוצבים, מערות, מזרקות וארמונות יפים. בתום ביקורנו זה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס לישראל. תם הטיול, בטוחים שנהניתם! נפגש בטיולינו הבאים!

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מלונות ברמת אירוח אירוח טובה כלכלה - חצי פנסיון סיורים מודרכים עלי ידי מלווה קבוצה ומדריך מקומי אוטובוסים נוחים וממוזגים לביצוע התכנית מסי נמל, בטחון ודלק נכון לתאריך 1.1.19 טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט המדריך הישראלי) תוספת סינגל - $490

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות תוספות דלק במידה ויהיו עד למועד הטיול - כל שינוי במסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר 1.1.19 כל מה שלא נכלל תחת "המחיר אינו כולל" דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

להלן דוגמאות של מבחר מלונות (או דומים להם ברמתן), בהם משכנת חברת דיסקברי את קבוצותיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים רק לקראת הטיול.

מוסקבה - 4 לילות:

Novotel Kievskaya 4*

Or

Azimut Smolenskaya 4*

סוזדל - לילה 1:

Hotel Sokol 4*

סנט פטרסבורג - 2 לילות:

Azimut SPB 4*

מוסקבה - לילה אחרון לפני חזרה לארץ:

Intourist Kolomenskoye 4*

הערות

***הערה חשובה מומלץ לבדוק היטב מסלולים של חברות אחרות: חלק מהן מציעות 'טיול מסגרת' במסגרתו יש ימים חופשיים, חצאי ימים חופשיים, סיורי בחירה בתשלום נוסף וכו'. כמו כן השוו את מספר ימי הטיול ואת מספר הלינות. אתם עשויים לגלות שה"בזול יוצא ביוקר!".

טיסות


 
 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.