טיול מאורגן כשר לגיאורגיה | 15.6, 29.6, 6.7, 13.7, 3.8, 10.8, 17.8, 1.10, 4.10 | 8 ימים

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

בטומי:
מגדל אלפבית, מופע של המזרקות הרוקדות, הגן הבוטני, כיכר פיאצה
כותאיסי:
מנזר גלאטי - מתחם של מנזרים וכנסיות, המתחם היהודי בכותאיסי המכיל שני בתי כנסת, , מערת פרומתיאוס.
טביליסי:
כנסיית הבתולה מרי מטחי, מצודת נריקלה, הרובע העתיק של העיר, בית הכנסת, גשר השלום, ביקור במחוז מרחצאות הגופרית, בית הפרלמנט, התאטרון הלאומי, שדרת רוסתוולי, כנסיית סאמבה.
אופליסציחה:
סיור בעיר המערות הקדומה.
גודאורי:
טיול ג'יפים להרי קזבגי ולעיירת הסקי גודאורי
גורי:
ביקור בעיר ההיסטורית, ובמוזיאון של סטאלין

למה דיסקברי?

בטיול המאורגן של דיסקברי לגיאורגיה חשבנו על הכל עבורכם. אין ימים חופשיים, הטיול בתנאי חצי פנסיון. במיוחד למטיילי דיסקברי, תוכלו לבקר גם בטיביליסי וגם בבטומי במהלך הטיול ויהיה ערב פולקלור גיאורגי טיפוסי. בנוסף, תסיירו בעיר המערות הקדומה אופליסציחה, ובמערת פרומתיאוס המדהימה בכותאיסי. בקיצור, למעט הוצאות על קניות ומעט הוצאות נוספות הכסף ששילמתם עבור הטיול מכסה כמעט הכל - הטיול מהנה וההנאה מובטחת!

 הטיול המאורגן של דיסקברי לגיאורגיה כולל:

·        טיסות ישירות

·        חצי פנסיון

·        בתי מלון בדרגת תיירות טובה

·        ביקור בערים והעיירות החשובות כגון: טביליסי, כותאיסי, גודאורי ובטומי

·        בילוי מהנה בערב פולקלור גיאורגי טיפוסי

·        מדריך מקצועי ומנוסה מטעם חברת דיסקברי

 כל האטרקציות כלולות במחיר!

 

המסלול

יום 1 | 15.6 | יום ב' תל אביב - טביליסי

לאחר שנתאסף בנתב"ג נמריא בטיסה ישירה לעיר הבירה של גיאורגיה, טביליסי. טביליסי, בירתה של גאורגיה, היא עיר מודרנית ותוססת, שמהווה את המרכז הפוליטי, הכלכלי והתרבותי של גאורגיה. העיר הזו מציעה חוויה שונה בתכלית מזו שתזכו לה בשאר גאורגיה. לאחר שננחת נצא לסיור פנוראמי בעיר, ולאחר מכן נעבור למלוננו בעיר. בשעות הערב יוכלו המעוניינים לצאת עם המדריך בתחבורה ציבורית לסיור במדרחוב שבעיר העתיקה, שבו שפע של בתי קפה, מסעדות, ברים, גלריות, חנויות ספרים ומזכרות, ובעיקר אווירה מיוחדת ותוססת. לינה בטביליסי.

יום 2 | 16.6 | יום ג' טביליסי - סיור בעיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בטביליסי - עיר הבירה של גיאורגיה. על פי האגדה, טביליסי הייתה עיר חשובה, שיירות מערביות מן המזרח נהגו להתאסף כאן, והביאו תרבויות מזרחיות ומערביות. ומאז הקמתה, טביליסי הייתה מעין אסופה של תרבויות אירופיות ואסיאתיות. נתחיל בסיור באנדרטה העתיקה של טביליסי, כנסיית הבתולה מרי מטחי (המאה ה-12) ונחזה במבנה הלבנים הגבוה - שרידי המבצר העתיק של הטירה, המנזר והמקדש. נראה את גשר השלום ונבקר במחוז המרחצאות הוא החלק העתיק ביותר של טביליסי. המרחצאות שנבנו במאות ה-17 וה-18 השתמרו שם עד עצם היום הזה. היתרון שלהם הוא מה שנקרא "חם ללא אש" מעיינות גופרית. אמבטיות טביליסי מייצגות דוגמה לאדריכלות האסלאמית. לאחר מכן, נעלה ברכבל לראות את המצודה העתיקה של העיר, נריקלה ששמרה על העיר במשך מאות בשנים מאז סוף המאה ה-18 אשר משקיפה על העיר לנוף המדהים. נמשיך את ביקורנו בקתדרלת סיוני אחת הכנסיות העתיקות ביותר בטביליסי, אשר נהרסה שוב ושוב ונבנתה מחדש, ואימצה את הופעתה הסופית ב-1657, היא נקראת על שם הבתולה מרי, אחת הכנסיות היפות ביותר שתראו בטיול. בפנים, אין אזור אחד ללא קישוט של צבעי פסטל מרהיבים בצבעי זהב. נטייל בשדרת רוסתוולי הממוקמת במרכז טביליסי ובנייתה החלה בתחילת המאה ה-19. נתרשם ממשרד ראש העיר, הפרלמנט, האופרה, התאטרון הלאומי. נמשיך לביקור בקתדרלת השילוש הקדוש (סאמבה) היופי והגדלים של הקתדרלה אכן עוצר נשימה. סמבה היא הכנסייה הגבוהה ביותר בגיאורגיה. גובהה 101 מטר. קתדרלת סאמבה נבנתה בהיקף גרנדיוזי וכיפת הזהב שלה נראית כמעט מכל נקודה בטביליסי. לינה בטביליסי.

יום 3 | 17.6 | יום ד' גודאורי

לאחר ארוחת הבוקר בטיול המאורגן לגאורגיה ניסע לכיוון האזור ההררי, קזבגי. אזור זה הוא בגדר חגיגה מושלגת של נופים, רכסי הרים, עמקים, אגמים וטבע פראי. בדרך נעבור בעיר הבירה העתיקה מצחטה שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נבקר בכנסיית הצלב ג'ווארי, מבנה ארכיטקטוני מרהיב השוכן על מפגש הנהרות מטקקווארי ואראגבי, ממנו נשקף נוף לא פחות מרהיב על העיר. נמשיך אל כנסיית "העמוד החי" - סווטיצחובלי המרשימה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. לאחר ששטפנו את עינינו בנוף פתוח יפהפה, נמשיך את מסענו לגודאורי, עיירת הסקי של גיאורגיה הממוקמת למרגלות הר הקזבגי המושלג המתנשא לגובה של כ-5027 מטרים. נצא לסיור ברכבי דליקה רכב שטח מקומי לכיוון הקזבגי. נהנה מהנוף המושלג בהרים ונגיע עד להר העליון, שם למעלה הכפר כולו נראה שונה - תחושה מלהיבה של להיות על גג העולם. לקראת ערב ניסע בחזרה למלוננו בטביליסי. לינה בטביליסי.

יום 4 | 18.6 | יום ה' גורי - קניון מרטווילי - כותאיסי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון העיר גורי, עיר היסטורית המוקפת ביער עבות ירוק ומקום הולדתו של ג'וזף סטאלין. בעיר זו נמצא המוזיאון על שמו של המנהיג השנוי במחלוקת אשר שלט בברית המועצות. נבקר במוזיאון המורשת של סטאלין שם נתרשם מבית מגוריו ונלמד על ההיסטוריה שלו, החל מימיו כנער ועד לעלייתו לשלטון. בהמשך גם נצפה בפסל סטאלין העצום אשר נמצא בכיכר המרכזית של העיר. בהמשך היום ניסע במסלול "דרך המשי" ההיסטורי שייקח אותנו אל העיר כותאיסי, בירתה הקדומה של גיאורגיה והעיר השנייה בגודלה במדינה. כותאיסי שוכנת על גדותיו של נהר 'ריוני' והיא שופעת באתרי מורשת היסטוריים, חלקם אף הוכרו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. כשנגיע לעיר נבקר במתחם היהודי המכיל שני בתי כנסת. לאחר מכן, נבקר בקניון מרטווילי, אזור מרהיב ביופיו שבו ניתן לראות סירות שטות על הנהר הסמוך. לאחר מכן ניסע אל העיר צקאלטובו, עיירת נופש המפורסמת בעיקר בזכות מעיינותיה המינרליים החמים, מעיינות עשירים ברדון וקרבונט אשר מתפקדים כמרחצאות מרפא. חרף ההרכב המגוון שלהם, המים עצם זכים וחסרי ריח. בצקאלטובו קיים גם אגם מלאכותי אשר נוצר בשנות ה-30 בעקבות סכירתו של הנהר צקאלטובוסצקאלי. בפארק הנופש המקסים של צקאלטובו, נשתלו לא פחות מ-150 זנים שונים של עצים ושיחים. נסייר ברחבי העיירה והאגם ולאחר מכן ניסע לכותאיסי, למלוננו בעיר. לינה בכותאיסי.

יום 5 | 19.6 | יום ו' כותאיסי - בטומי

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את ביקורנו בכותאיסי - העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה, קוטאיסי מפורסמת בזכות אוצרותיה הארכאולוגיים הכוללים קתדרלות עתיקות, מערות קסומות ובנייני מלוכה היסטוריים. משם, ניסע לבקר במערת פרומתיאוס, מערה זו נתגלתה בשנת 1984 והיא אחת מפלאי הטבע בטיול לגיאורגיה. במערה נזכה לראות דוגמאות מדהימות של נטיפים, וילונות, מפלים מאובקים, פניני מערה, נהרות תת קרקעיים ואגמים. מאוחר יותר נגיע למנזר גלאטי (מנזר הבתולה) - ששימש כמרכז תאולוגי גדול והצליח לשמר מספר רב של ציורי פרסקו וכתבי יד. נבקר גם בקתדרלת בגרטי ובשעות הערב נגיע אל העיר בטומי, הבירה של גיאורגיה, "הפנינה של בקווקאז". עיירת הנופש של גיאורגיה שבה פועל נמל שוקק חיים ואניות נופש. עיירה שבה ניצבים בניינים מתקופת האימפריה הרומאית לצד בניינים מודרניים ובתי קזינו, בשעות הערב נתכנס לארוחה משותפת וקבלת השבת. לינה בבטומי.

יום 6 | 20.6 | יום ש' בטומי - שבת מנוחה

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך סיור בבטומי, עיר הנופש של גיאורגיה המכונה גם "לאס וגאס שבים השחור". במרכז העיר ניצבים בניינים מתקופת האימפריה הרומאית לצד בניינים מודרניים. תחילה, נטייל בכיכר מדיאה וכיכר פיאצה, שהיא אחת הכיכרות היפות ביותר בגיאורגיה המשתרעת על פני 5700 מ"ר וכוללת את מגדל השעון האייקוני העומד גבוה מעל הכיכר, מה שהופך אותה למרכז טבעי של תשומת לב בארכיטקטורה של פסיפסים ואומנות ויטראז' המעטרת אותה. נטייל לאורך החוף שם נמצאת טיילת יפה, בתי קפה, בארים ואפילו גלגל ענק. נחזה במגדל אלפבית שגובהו 145 מ', ונחזה במופע של המזרקות הרוקדות. נמשיך לביקור בגן הבוטני של בטומי, שנחשב לאחד הגנים הבוטניים הגדולים באירופה. בגן המטופח והשמור להפליא מאות סוגי עצים וזני צמחיה מכל רחבי העולם ומקשת נרחבת של סוגי אקלים. לקראת סוף היום נעלה ברכבל לפסגתו של הר, שם נהנה מתצפית עוצרת נשימה על העיר. לינה בבטומי.

יום 7 | 21.6 | יום א' אופליסציחה - עיר המערות - טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר, נשים פעמינו אל "עיר המערות" אופליסציחה - אתר היסטורי שבו מצויים שרידים מעיר המערות אשר נחצבו בסלעי גיר. העיר הקדומה אופליסציחה שוכנת על גדת נהר מטקווארי. על פי הערכות, בשיא פריחתה, הכילה העיר לא פחות מ-700 מערות שונות. כיום ניתן למצוא שרידים של 150 מערות, זאת לאחר ההרס הרב שהותירו אחריהם הכוחות הערבים והמונגולים. בתוך שרידי המערות נמצא ציורי קיר קדומים, מזבחי קורבנות ומבנים אשר שימשו למגורים ולגידול בעלי חיים. אופליסציחה הייתה בעברה מרכז פולחן פוליתאסיטי, טרם הגיעה בשורת הנצרות לגיאורגיה. לאחר שהתרשמנו משרידי המערות, נעשה דרכנו בחזרה לטביליסי, ובשעות הערב נצא למופע פולקלור אותנטי במסעדה מקומית. לינה בטביליסי.

יום 8 | 22.6 | יום ב' טביליסי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה, משם נמריא בחזרה לישראל. תם ונשלם טיולנו לגיאורגיה - כעת חוזרים ארצה עמוסים במתנות ובחוויות בלתי נשכחות.
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

• טיסות ישירות בטיול המאורגן לבטומי וחזרה מטביליסי • מיסי נמל ובטחון • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במדינות מפותחות • בסיס האירוח כולל: חצי פנסיון • הסעות בטיול המאורגן לגיאורגיה • העברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה) - חשוב לציין שרמת הכבישים והרכבים בגיאורגיה נמוכה מזו המקובלת בארצות מפותחות סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול • מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה • תשר לנותני שירותים בחו"ל - מדריך מקומי, נהגים, מלצרים

המחיר אינו כולל

• תוספת ליחיד בחדר: 390$ • סבלות בבתי המלון ובתי הארחה • ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל • תשר למדריך הקבוצה. • כל דבר שאינו מופיע בתוכנית הטיול

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

TBILISI - IBIS HOTEL 

Kutaisi - EMPIRE

Batumi EUPHORIA BATUMI

 

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

הלוך: 13.10 
 
המראה מנתב"ג בשעה 13:20, נחיתה בשעה 16:55 בטביליסי
 
חזור: 20.10
 
המראה מטביליסי בשעה 10:45, נחיתה בנתב"ג בשעה 12:20 
 

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.