טיול מאורגן לגיאורגיה | 15.10 | 8 ימים | טביליסי - בטומי

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

בטומי:
מגדל אלפבית, מופע של המזרקות הרוקדות, הגן הבוטני, כיכר פיאצה, עלייה ברכבל לנקודת תצפית על העיר.
כותאיסי:
מנזר גלאטי - מתחם של מנזרים וכנסיות, המתחם היהודי בכותאיסי המכיל שני בתי כנסת, מערת פרומתיאוס.
טביליסי:
כנסיית הבתולה מרי מטחי, מצודת נריקלה, הרובע העתיק של העיר, בית הכנסת, גשר השלום, מרחצאות הגופרית, בית הפרלמנט, התאטרון הלאומי, שדרת רוסתוולי, כנסיית סאמבה.
אופליסציחה:
סיור בעיר המערות הקדומה.
גודאורי:
טיול ג'יפים להרי קזבגי ולעיירת הסקי גודאורי.

למה דיסקברי?

בטיול המאורגן של דיסקברי לגיאורגיה חשבנו על הכל עבורכם. אין ימים חופשיים, הטיול בתנאי חצי פנסיון. במיוחד למטיילי דיסקברי, תוכלו לבקר גם בטיביליסי וגם בבטומי במהלך הטיול ויהיה ערב פולקלור גיאורגי טיפוסי. בנוסף, תסיירו בעיר המערות הקדומה אופליסציחה, במערת פרומתיאוס המדהימה בכותאיסי, תלגמו ממבחר היינות הנפלאים של חבל קחאתי ותעלו בטיול ג'יפים להרי קזבגי המושלגים.  בקיצור, למעט הוצאות על קניות ומעט הוצאות נוספות הכסף ששילמתם עבור הטיול מכסה כמעט הכל - הטיול מהנה וההנאה מובטחת!

 הטיול המאורגן של דיסקברי לגיאורגיה כולל:

·        טיסות ישירות

·        חצי פנסיון

·        בתי מלון בדרגת תיירות טובה

·        ביקור בערים והעיירות החשובות כגון: טביליסי, כותאיסי, גודאורי ובטומי

·        בילוי מהנה בערב פולקלור גיאורגי טיפוסי

·        מדריך מקצועי ומנוסה מטעם חברת דיסקברי

·        טיול ג'יפים להרי קזבגי ולעיירת הסקי גודאורי

 כל האטרקציות כלולות במחיר!

 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 15/10/2019
חזרה: 23/10/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,090
תוקף המבצע: 15.9.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1290
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | 15.10 | יום ג' תל אביב - טביליסי

לאחר שנתאסף בנתב"ג נמריא בטיסה ישירה לעיר הבירה של גיאורגיה, טביליסי. טביליסי, בירתה של גאורגיה, היא עיר מודרנית ותוססת, שמהווה את המרכז הפוליטי, הכלכלי והתרבותי של גאורגיה. העיר הזו מציעה חוויה שונה בתכלית מזו שתזכו לה בשאר גאורגיה. לאחר שננחת נעבור למלוננו בעיר.

יום 2 | 16.10 | יום ד' טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר טביליסי - עיר הבירה של גיאורגיה. על פי האגדה, טביליסי הייתה עיר חשובה, שיירות מערביות מן המזרח נהגו להתאסף כאן, והביאו תרבויות מזרחיות ומערביות. ומאז הקמתה, טביליסי הייתה מעין אסופה של תרבויות אירופיות ואסיאתיות. נתחיל בסיור באנדרטה העתיקה של טביליסי, כנסיית הבתולה מרי מטחי (המאה ה-12) ונחזה במבנה הלבנים הגבוה - שרידי המבצר העתיק של הטירה, המנזר והמקדש. נראה את גשר השלום ונבקר במחוז המרחצאות הוא החלק העתיק ביותר של טביליסי. המרחצאות שנבנו במאות ה-17 וה-18 השתמרו שם עד עצם היום הזה. היתרון שלהם הוא מה שנקרא "חם ללא אש" מעיינות גופרית. אמבטיות טביליסי מייצגות דוגמה לאדריכלות האסלאמית. נבקר בבית הכנסת היהודי שנמצא בחלק הישן של טביליסי. נעלה ברכבל לראות את המצודה העתיקה של העיר, נריקלה ששמרה על העיר במשך מאות בשנים מאז סוף המאה ה-18 אשר משקיפה על העיר לנוף המדהים. נמשיך את ביקורנו בקתדרלת סיוני אחת הכנסיות העתיקות ביותר בטביליסי, אשר נהרסה שוב ושוב ונבנתה מחדש, ואימצה את הופעתה הסופית ב-1657, היא נקראת על שם הבתולה מרי, אחת הכנסיות היפות ביותר שתראו בטיול. בפנים, אין אזור אחד ללא קישוט של צבעי פסטל מרהיבים בצבעי זהב. נטייל בשדרת רוסתוולי הממוקמת במרכז טביליסי ובנייתה החלה בתחילת המאה ה-19. נתרשם ממשרד ראש העיר, הפרלמנט, האופרה, התיאטרון הלאומי. נמשיך לביקור בקתדרלת השילוש הקדוש (סאמבה) היופי והגדלים של הקתדרלה אכן עוצר נשימה. סמבה היא הכנסייה הגבוהה ביותר בגיאורגיה. גובהה 101 מטר. קתדרלת סאמבה נבנתה בהיקף גרנדיוזי וכיפת הזהב שלה נראית כמעט מכל נקודה בטביליסי. לסיום הסיור נבקר גם בשוק הפשפשים - מקום מצוין למצוא ולקנות עבודות יד ייחודיות ולפגוש אומני רחוב מקומיים.

יום 3 | 17.10 | יום ה' טביליסי - קזבגי - גודאורי

לאחר ארוחת הבוקר בטיול המאורגן לגיאורגיה ניסע לכיוון האזור ההררי, קזבגי. בדרך נעבור בעיר הבירה העתיקה מצחטה, שהיא אתר אונסק"ו עם שתי הכנסיות היפות שלה הנמצאת במפגש הנהרות מטקווארי ואראגבי. נשקיף בנוף המרהיב על העיר מכנסיית הצלב ג'ווארי. לכאן הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום העשוי מקנוקנות גפן במאה הרביעית לספירה. הכנסייה הגדולה הזו עדיין משמשת לחגיגות הגדולות וחלק מהצלב של נינו הקדוש נשאר גלוי עד עצם היום הזה. נמשיך אל כנסיית "העמוד החי" - סווטיצחובלי המרשימה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. כאן גם נספר את סיפור הנצרות הגיאורגית הקדומה הקשורה גם לקהילה היהודית העתיקה, שהייתה קיימת במקום. נמשיך את מסענו לגודאורי ושם נצא לסיור ברכבי דליקה רכב שטח מקומי לכיוון הקזבגי. נהנה מהנוף המושלג בהרים, בהר העליון, הכפר כולו נראה שונה - למעשה, אתה מקבל את התחושה של להיות על גג העולם, עד שאתה רואה את השלג בהרים, נעבור בכנסיית השילוש הקדוש, לאחר מכן ניסע חזרה לטביליסי. לינה בכותאיסי.

יום 4 | 18.10 | יום ו' גורי - קניון מרטווילי - כותאיסי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון העיר גורי, עיר היסטורית המוקפת ביער עבות ירוק ומקום הולדתו של ג'וזף סטאלין. בעיר זו נמצא המוזיאון על שמו של המנהיג השנוי במחלוקת אשר שלט בברית המועצות. נבקר במוזיאון המורשת של סטאלין שם נתרשם מבית מגוריו ונלמד על ההיסטוריה שלו, החל מימיו כנער ועד לעלייתו לשלטון. בהמשך גם נצפה בפסל סטאלין העצום אשר נמצא בכיכר המרכזית של העיר. בהמשך היום ניסע במסלול "דרך המשי" ההיסטורי שייקח אותנו אל העיר כותאיסי, בירתה הקדומה של גיאורגיה והעיר השנייה בגודלה במדינה. כותאיסי שוכנת על גדותיו של נהר 'ריוני' והיא שופעת באתרי מורשת היסטוריים, חלקם אף הוכרו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. כשנגיע לעיר נבקר במתחם היהודי המכיל שני בתי כנסת. לאחר מכן, נבקר בקניון מרטווילי, אזור מרהיב ביופיו שבו ניתן לראות סירות שטות על הנהר הסמוך. לאחר מכן ניסע אל העיר צקאלטובו, עיירת נופש המפורסמת בעיקר בזכות מעיינותיה המינרליים החמים, מעיינות עשירים ברדון וקרבונט אשר מתפקדים כמרחצאות מרפא. חרף ההרכב המגוון שלהם, המים עצם זכים וחסרי ריח. בצקאלטובו קיים גם אגם מלאכותי אשר נוצר בשנות ה-30 בעקבות סכירתו של הנהר צקאלטובוסצקאלי. בפארק הנופש המקסים של צקאלטובו, נשתלו לא פחות מ-150 זנים שונים של עצים ושיחים. נסייר ברחבי העיירה והאגם ולאחר מכן נחזור לכותאיסי. לינה בכותאיסי.

יום 5 | 19.10 | יום ש' צקאלטובו

היום נערוך סיור בצקאלטובו, עיירת נופש במחוז אימרתי הידועה בזכות אתר הנופש והמרפא הנהדר שלה הכולל מעיינות מינרליים חמים, עשירים ברדון וקרבונט אשר משמשים כמרחצאות מרפא בבריכות שאוגרות את מימיהם. למרות ההרכב שלהם, המים המינרליים זכים וחסרי ריח. בעיירה צקאלטובו נבקר באגם מלאכותי שנוצר בשנות ה-30 של המאה ה-20, על ידי סכירתו של הנהר צקאלטובוסצקאלי. בהמשך נבקר בפארק הנופש של צקאלטובו, פארק ירוק, פורה וגדול שבו נשתלו למעלה מ-150 זנים שונים של עצים ושיחים אקזוטיים מקשת רחבה של אקלים. בשעות הערב נעשה דרכנו חזרה אל העיר כותאיסי, שם נלון.

יום 6 | 20.10 | יום א' כותאיסי - בטומי

ניסע לבקר במערת פרומתיאוס. מערה זו נתגלתה בשנת 1984 והיא אחת מפלאי הטבע בטיול לגיאורגיה. במערה נזכה לראות דוגמאות מדהימות של נטיפים, וילונות, מפלים מאובקים, פניני מערה, נהרות תת קרקעיים ואגמים. מאוחר יותר נגיע למנזר גלאטי (מנזר הבתולה) - ששימש כמרכז תאולוגי גדול והצליח לשמר מספר רב של ציורי פרסקו וכתבי יד. נבקר גם בקתדרלת בגרטי ומשם נגיע לקראת שעות אחר הצהריים אל העיר בטומי הבירה של גיאורגיה. עיירת הנופש של גיאורגיה מכונה גם "לאס וגאס שבים השחור" שבה פועל נמל שוקק חיים ואניות נופש. עיירה שבה ניצבים בניינים מתקופת האימפריה הרומאית לצד בניינים מודרניים ובתי קזינו, נסייר סיור קצר בעיר נטייל בכיכר מדיאה וכיכר פיאצה, שהיא אחת הכיכרות היפות ביותר בגיאורגיה המשתרעת על פני 5700 מ"ר וכוללת את מגדל השעון האייקוני העומד גבוה מעל הכיכר, מה שהופך אותה למרכז טבעי של תשומת לב בארכיטקטורה של פסיפסים ואומנות ויטראז' המעטרת אותה. נעבור גם בנמל ובטיילת של העיר הכוללת בארים, מועדונים, בתי קפה ואף גלגל ענק שמאפשר תצפית נהדרת על העיר ועל הים. בשעות הערב נגיע לבית המלון לארוחת ערב. לינה בבטומי.

יום 7 | 21.10 | יום ב' בטומי

הבוקר נתרחק מעט מהעיר הסואנת ונערוך סיור בגן הבוטני של העיר בטומי, גן רחב ידיים שנוסד בתחילת המאה הקודמת ונחשב לאחד מהגנים המטופחים, הגדולים ובעל הצמחייה המגוונת ביותר בעולם. הפרחים, העצים והשיחים הרבים אשר נשתלו בגן הבוטני מגיעים מיבשות שונות ומאזורי אקלים שונים. זהו קומפלקס גדול שבו עובר מסלסול הליכה בין עצים מוריקים, כשברקע קו האופק של הים והחוף. בנוסף, בגן הבוטני ישנו אוסף מפלים יפהפה שגם הוא מוסיף נופך מקסים. נהלך בין שלל העצים והצמחייה האקזוטית, נמצא מנוחה ושלווה בפינות הישיבה הרבות שפזורות לאורך הפארק ומספקות תצפית אל הנוף הקסום. זהו יום שכולו טבע ירוק ונופים יפהפיים בבטומי ואנו נספוג כמה שיותר ממנו עד שעות הערב, אז נצא לחוות את סצנת הלילה התוססת של "לאס וגאס שעל הים השחור". לינה בבטומי.

יום 8 | 22.10 | יום ג' בטומי - טביליסי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נשלים את סיורנו בעיר בטומי הנפלאה ובשעות אחה"צ ניסע לנמל התעופה בטביליסי, משם נמריא חזרה לישראל.

יום 9 | 23.10 | יום ד' נחיתה בנתב"ג

תם ונשלם טיולנו לגיאורגיה - חוזרים ארצה עמוסים במתנות ובחוויות בלתי נשכחות.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

• טיסות ישירות בטיול המאורגן לבטומי וחזרה מטביליסי • מיסי נמל ובטחון • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במדינות מפותחות • בסיס האירוח כולל: חצי פנסיון • הסעות בטיול המאורגן לגיאורגיה • העברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה) - חשוב לציין שרמת הכבישים והרכבים בגיאורגיה נמוכה מזו המקובלת בארצות מפותחות סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול • מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה • תשר לנותני שירותים בחו"ל - מדריך מקומי, נהגים, מלצרים

המחיר אינו כולל

• תוספת ליחיד בחדר: 390$ • סבלות בבתי המלון ובתי הארחה • ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל • תשר למדריך הקבוצה. • כל דבר שאינו מופיע בתוכנית הטיול

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

Tbilisi - CITADINES

Kutaisi - Tskaltubo spa

Batumi EUPHORIA BATUMI

 

טיסות

15.10-23.10

הלוך: 15.10 

המראה ב 15.10.19 מתל אביב בשעה 21:30, נחיתה בטביליסי בשעה 01:05 לפנות בוקר.

חזור: 23.10 

המראה ב 23.10.19 מטביליסי בשעה 02:15, נחיתה בתל אביב בשעה 03:50 .

 

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.