טיול מאורגן לאזרבייג'ן וגיאורגיה | 8 ימים

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

באקו:
מקדש הסוגדים לאש, גבעת האש, שמורת גובוסטאן, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, העיר העתיקה איצ'רי שהר,מגדל הבתולה, ארמון השאה של השירוואן
איזור קובה:
עיירה קרסניה סלובודה- עיירה יהודית בקווקז, בזאר עירוני
שקי:
מאוזליאום של דארי באבא, מאוזוליאום שבעה הכיפות בשאמחה, ארמון הקיץ של החאנים, סיור בשווקי העיר, כנסיה אלבנית באזור קיש
חבל היין קאחתי:
אירוח אצל משפחה גיאורגית
טביליסי:
שדרה המרכזית בעיר ע"ש רוסתוולי, מעבר ליד בית הפרלמנט לשעבר, עליה לתצפית על העיר, סיור בעיר, סיור באנדרטה העתיקה של טביליסי וכנסיית הבתולה מרי מטחי, מחוז המרחצאות, בית הכנסת היהודי, עליה ברכבל לתצפית על המצודה העתיקה של העיר, קתדרלת סיוני, שדרת רוסתוולי, משרד ראש העיר,הפרלמנט,האופרה,התיאטרון הלאומי, קתדראלת השילוש הקדוש (סאמבה), שוק הפשפשים,מופע פולקלור, מצ'חתה, כנסיית Svetitskhoveli וקתדרלה מהמאה ה-11

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לאזרבייג'ן וגיאורגיה עם דיסקברי כולל:

  • טיסות ישירות הלוך חזור לטביליסי
  • בתי מלון בדרגת תיירות טובה
  • חצי פנסיון
  • מדריך מקצועי ומנוסה מטעם חברת דיסקברי
  • שמורת גובוסטאן
  • יאנארגאד "גבעת האש"
  • חבל היין קאחתי  

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה
חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות

המסלול

יום 1 תל אביב - טביליסי

נפגש בנמל התעופה על שם דוד בן גוריון ונטוס לטביליסי, בירת גאורגיה. העברה למלון.

יום 2 טביליסי - באקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור קצר בטביליסי ולאחר מכן ניסע לנמל התעופה משם נמשיך בטיסה לבאקו, בירת אזרבייג'ן. לאחר שננחת ניסע לבקר ב"מקדש הסוגדים לאש" (Ateshgah), מקום קדוש לדת זרתוסטרא, בו האש אינה כלה. אזרבייג'אן הוא אחד מהמקומות המעטים בהם עדיין ניתן לבקר באתרים פעילים של הדת הזורואסטרית. זוהי דת עתיקה שנוסדה ככל הנראה בתחילת האלף הראשון לפנה"ס במרכז אסיה על ידי זרתוסטרא. הזורואסטריות הייתה הדת הרשמית והמרכזית באימפריה הפרסית על גלגוליה השונים עד הכיבוש הערבי-מוסלמי במאה ה-7 לספירה. יש הטוענים כי היא השפיעה על התגבשותה של הדת היהודית וממנה גם על דתות מונותאיסטיות אחרות. לאחר מכן נבקר בגבעת האש (Yanar Dag). זהו מקום מיוחד ומרשים בו האש מתפרצת מתוך האדמה בראש הגבעה. לאחר מכן ניסע אל המלון בבאקו.

יום 3 באקו – שמורת גובוסטאן

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בשמורת גובוסטאן (Qobustan ), הנמצאת דרומית לבאקו. נבקר באתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ובו אלפי פטרוגליפים (ציורי סלע) שחלקם תועדו לאלף השמיני לפני הספירה. הציורים המתארים תמונות מחיי היום יום וניתן להבחין בדמויות של בני אדם ובעלי חיים, חלקם בגודל טבעי, סצינות ציד, קרבות, טקסים פולחניים שונים ועוד. נבקר בשטח השמורה באזור בוץ מבעבע (הריכוז הגדול בעולם של הרי געש מסוג זה). אחר הצהרים נחזור לבאקו ונבקר בעיר העתיקה, איצ'רי שהר (Icheri Sheher)היא לבה ההיסטורי של באקו. שם נצפה ברצף מרשים של מצודות מימי הביניים, נהלך ברחובותיה הצפופים ונבקר בשווקיה. נבקר גם ב-"מגדל הבתולה", שהיא אחד מסמליה של העיר ותולדותיה אפופים במסתורין וסיפורי מעשיות, בארמון השאה של השירוואן. הארמון נבנה במאות ה -14 וה-15 על ידי שושלת של השליטים שעיצבו את ההיסטוריה של ימי הביניים של באקו.

יום 4 קרסניה סלובודיה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאזור קובה ונבקר בעיירה קרסניה סלובודה, עיירה יהודית בקווקז. בנוסף לקריית יואל שבניו יורק, זוהי העיר היחידה שמחוץ לישראל שכל תושביה יהודים. כיום יש בעיירה כ-3000 תושבים ולהם שבעה בתי כנסת, נבקר בעיירה ונשמע את סיפור תושביה ונתוודע לתרבות יהודי הקווקז. בקובה- ביקור בבזאר העירוני. לאחר מכן נחזור לבאקו.

יום 5 שקי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר במאוזוליאום של דארי באבא (Deri Baba) ואת המאוזוליאום שבעת הכיפות שבעיר בשאמחה (Shemakha) שלמרגלות הרי הקווקז. זוהי אחת מערי המסחר העתיקות שעל דרך המשי. שני הבניינים הם יצירת מופת של אומנות ימי הביניים ומייצגים את אדריכלות שושלות השירבן.. משם נמשיך לשקי, זוהי עיר חשובה על דרך המשי ובמאה ה-19 ישבו בה יותר מ-200 נציגויות של חברות משי אירופאיות. בשקי נבקר בארמון הקיץ של החאנים, זהו מבנה מהמאה-18 ונסייר בשווקי העיר בה נוכל לבקר בחנויות הממתקים המפורסמות של העיר, בחנויות המזכרות וסדנאות אומנים, בהם נמצא פרטי עבודת יד צבעונית ומשובחת בשם שבקה וכלי נגינה מקומיים. לינה בשקי

יום 6 שקי – חבל קחתי- טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר בכנסיה אלבנית באזור קיש, נערוך סיור בקיש ולאחר מכן נמשיך עם אוטובוס למרגלות הקווקז הגבוה לגבול גאורגיה שם נחליף לאוטובוס גאורגי בדרכנו לטביליסי, בירת המדינה. בדרך נחצה את נופי צפון גאורגיה כשאנחנו חוצים כפרים ציוריים, יקבי יין ושמורות הטבע של חבל קחתי. כאן נעצור ונתארח אצל משפחה גיאורגית לארוחת צהריים ונוכל להתוודע למנהגים באזורי הכפר של הקווקז. לאחר מכן נמשיך לטביליסי.זוהי בירת המדינה, מאז המאה ה -5 לספירה. האגדה מספרת שביסודה הייתה העיר שטח עם מעיינות גופרית. כמו כן היא הייתה עיר חשובה על דרך המשי. נטייל בשדרה המרכזית בעיר על שם רוסתוולי שנבנה במאה ה -19, המהווה כיום כעורק החיים הראשי, נעבור ליד בית הפרלמנט לשעבר והתיאטרון הלאומי וגשר השלום העשוי מפלדה בעיצוב בצורת קשת. נעלה לגבעה ממנה ניתן לערוך תצפית מדהימה על העיר. בסוף הסיור נגיע לבית המלון.

יום 7 טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של גיאורגיה. על פי האגדה, טביליסי הייתה עיר חשובה לצד כביש המשי. שיירות מערביות מן המזרח נהגו להתאסף כאן, והביאו תרבויות מזרחיות ומערביות. ומאז הקמתה, טביליסי הייתה מעין אסופה של תרבויות אירופיות ואסיאתיות. נתחיל בסיור באנדרטה העתיקה של טביליסי, כנסיית הבתולה מרי מטחי (המאה ה-12) ונחזה במבנה הלבנים הגבוה - שרידי המבצר העתיק של הטירה, המנזר והמקדש. נראה את גשר השלום ונבקר במחוז המרחצאות הוא החלק העתיק ביותר של טביליסי. המרחצאות שנבנו במאות ה-17 וה-18 השתמרו שם עד עצם היום הזה. היתרון שלהם הוא מה שנקרא "חם ללא אש" מעיינות גופרית. אמבטיות טביליסי מייצגות דוגמה לאדריכלות האסלאמית. נבקר בבית הכנסת היהודי שנמצא בחלק הישן של טביליסי. נעלה ברכבל לראות את המצודה העתיקה של העיר, נריקלה ששמרה על העיר במשך מאות בשנים מאז סוף המאה ה-18 אשר משקיפה על העיר לנוף המדהים. נמשיך את ביקורנו בקתדראלת סיוני אחת הכנסיות העתיקות ביותר בטביליסי, אשר נהרסה שוב ושוב ונבנתה מחדש, ואימצה את הופעתה הסופית ב-1657, היא נקראת על שם הבתולה מרי, אחת הכנסיות היפות ביותר שתראו בטיול. בפנים, אין אזור אחד ללא קישוט של צבעי פסטל מרהיבים בצבעי זהב. נטייל בשדרת רוסתוולי הממוקמת במרכז טביליסי ובנייתה החלה בתחילת המאה ה-19. נתרשם ממשרד ראש העיר, הפרלמנט, האופרה, התיאטרון הלאומי. נמשיך לביקור בקתדראלת השילוש הקדוש (סאמבה) היופי והגדלים של הקתדראלה אכן עוצר נשימה. סמבה היא הכנסייה הגבוהה ביותר בגיאורגיה. גובהה 101 מטר. קתדראלת סאמבה נבנתה בהיקף גרנדיוזי וכיפת הזהב שלה נראית כמעט מכל נקודה בטביליסי. לסיום הסיור נבקר גם בשוק הפשפשים - מקום מצוין למצוא ולקנות עבודות יד ייחודיות ולפגוש אומני רחוב מקומיים, בערב נצא לארוחת ערב עם מופע פולקלור

יום 8 טביליסי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נבקר במצ'חתה, עיר הבירה העתיקה של גאורגיה. הכנסיות ההיסטוריות הם דוגמאות בולטות של האדריכלות הדתית של ימי הביניים בקווקז שמראים את הרמה האמנותית והתרבותית הגבוהה שהשיגה הממלכה העתיקה הזאת. המונומנטים ההיסטוריים של מצ'חתה מכילים שרידים ארכיאולוגיים בעלי חשיבות רבה המעידים על תרבות גבוהה באמנות בניין, מלאכת יד ובנייה, חרס וכן מתכת הליהוק ועיבוד, האבולוציה החברתית, המדינית והכלכלית של הממלכה. אתר דתי משמעותי נוסף בו נבקר הוא הכנסייה Svetitskhoveli שנבנתה באתר של כנסייה מעץ, המתחם כולל קתדרלה מהמאה ה -11 והיא אחת מהמקומות הקדושים ביותר בגיאורגיה. לקראת ערב נשלים את סיורינו בעיר ויהיה גם יינתן זמן חופשי לקניות. לאחר מכן ניסע אל שדה התעופה בדרכינו לארץ.
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

+ טיסות ישירות הלוך חזור לטבילסי + מיסי נמל ובטחון + לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה + חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במדינות מפותחות. + בסיס האירוח כולל: חצי פנסיון + הסעות והעברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה). + חשוב לציין שרמת הכבישים והרכבים בגאורגיה נמוכה מזו המקובלת בארצות מפותחות. + סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול + מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה + תשר לנותני שירותים בחו"ל – מדריך מקומי, נהגים, מלצרים

המחיר אינו כולל

+ תוספת ליחיד בחדר 390$ + סבלות בבתי המלון ובתי הארחה + ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל + תשר למדריך הקבוצה, נהוג לתת למדריך 4 דולר ליום לאדם, בהתאם לשביעות רצונכם + כל שאינו מופיע בתוכנית הטיול + הערה: יתכנו שינויים בתוכנית הטיול עכב תנאי מזג אויר

מלונות

אלה הן דוגמאות ממבחר מלונות בהם משכנת חברת 'דיסקברי' את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

Tbilisi: 
Ramada Hotel
15 Alexander Kazbegi Ave, Tbilisi 0160, Georgia 
Tel:  (+995 32) 244 11 11  
Web: http://sophoshotels.com/en/hotel/ramada-encore-tbilisi-georgia

Baku:
Atropat Hotel 
11-13-79 Magomayev scr (on the corner of the Mamadyarov Str.)
Baku AZ1000, Azerbaijan
Phone: 99412 497 89 50 (52-55 Pbx)
Web: http://www.atropathotel.com/

Sheki:
Sheki Marxal
 Sheki city, AZ5500 Sheki, Azerbaijan
Tel:  +994 12 585 35 85
Web: http://www.marxalresort.az/

הערות


חשוב לציין: רמת השירותים והתשתיות בגאורגיה אינן מפותחות דיין ואינן ברמה מערבית מוכרת.
 
+          קיימת אפשרות כי עקב אילוצי מזג אוויר, יידרשו שינויים במסלול או מבנה הטיול, לרבות אפשרות כי תמנע הגעה או כניסה לאתרים.
+          לוח הזמנים והביקורים עשויים להשתנות או במקביל להידחות ויש לקבל זאת בהבנה.
+          מסלול הטיול כרוך בנסיעות ארוכות בדרכים וכבישים שרמתם הכללית נמוכה מהמקובל במערב.
+          קיימת אפשרות כי מסלול הטיול יהיה בסדר הפוך מהמסלול המוצג לעיל.
+          רמת השירותים והתשתיות בגאורגיה אינן מפותחות דיין, בייחוד מחוץ לטביליסי.
+          אופי הטיול הנו היסטורי ואנתרופולוגי מרתק ("טיול גיאוגרפי").
+          מיסי נמל ודלק נכונים ליום ה- 1.1.18 במידה ותחול עלייה במיסים אלו, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.

טיסות

גיאורגין אירווייס (A9)

הלוך:
יציאה מתל אביב  ב-20.9 בשעה 21:35 נחיתה בטביליסי בשעה 01:10
חזור:
יציאה מטביליסי ב-27.9 בשעה 19:00 נחיתה בתל אביב בשעה 21:35

מידע כללי

מידע כללי לנוסעים
הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ויזה ודרכון
יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.
ויזות מקבלים עם הכניסה למדינה תמורת תשלום.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.