טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה | 10 ימים

10 ימים 9 לילות

אתרים ואטרקציות

גיאורגיה
טבליסי - ביקור באמא גיאורגיה, מצודת נריקלה, בית הכנסת העתיק, קתדרלת סיוני.
מצחטה - כנסיית הצלב, כנסיית "העמוד החי", סיור באתרים של הקהילה היהודית
קודאיסי - ביקור בכנסיית גרטי, אקדמית גלאטי. נסיעה בין רכסי הרים ברכב 4x4.
מסטיה - תצפית על הר אושבה, פיקניק באוויר הצח, העפלה לאושגולי הכפר המבוצר באירופה, סיור רגלי במישורים
בורג'ומי - ביקור בעיר המרחצאות והמרפא , ביקור בפארק העירוני
ארמניה
ירואן - ביקור ב"מנזר החבט", מנזר קופאייר, סיור בשווקים מקומיים, ערב פולקלור מקומי
אצ'מידאן - הכנסייה המרכזית, תצפית על הר אררט
הטיול הינו לקבוצות סגורות בלבד

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה של דיסקברי: 

ללא ימים חופשיים ! ללא סיורי בחירה ! מדריך מקצועי ! בתי מלון ברמה גבוהה ! ביקור באתרים היסטוריים  ! סיור במרחצאות גופריות  ! סיור בשווקים גיאורגיים טיפוסיים ! נסיעה ברכבי 4 4Xבשטח ! ביקור במנזרים ומקדשים !

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1-2 | תל אביב - טביליסי

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לטביליסי, בירתה של גיאורגיה. נבקר ב "אמא גיאורגיה" -מונומנט גדול ומרשים אשר מנציח בגאון את גדולי האומה הגיאורגית – ונצפה אל העיר הפרוסה תחתיו ונהר המטקוורי החוצה אותה ונתרשם מהמבנים העתיקים וגגותיהם האדומים. נבקר במצודת נריקלה ששמרה על העיר במשך מאות שנים. נבקר ברובע העתיק, נטייל בסמטאותיו הציוריות, נראה את מרחצאות הגופרית, האתר ההיסטורי שממנו צמחה העיר, בית הכנסת ואת קתדרלת סיוני מהמאה ה-7, אשר נבנתה כהעתק מושלם של כנסיית "ציון" בירושלים. נמשיך, בסיור בשדרה על שם שותה רוסתווילי (המשורר הלאומי הגיאורגי, מחבר הפואמה "עוטה עור הנמר"), אשר יחשוף בפנינו את בניניה המפוארים הניצבים לאורכה וביניהם בית הפרלמנט, התיאטרון הלאומי ובית האופרה.

יום 3 | מצחטה – קודאיסי

ניסע מערבה אל עבר הבירה העתיקה מצחטה, העיר הממוקמת ליד מפגש הנהרות מטקוורי ואראגבי. נטפס ונשקיף עליה מכנסיית הצלב ג'ווארי, לשם הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום העשוי מקנוקנות גפן במאה-4 לספירה. נמשיך אל כנסיית "העמוד החי", סווטיצחובלי המרשימה, מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו, ונספר את סיפור הנצרות הגיאורגית הקדומה, הקשורה לקהילה היהודית העתיקה, שהייתה קיימת במקום. נמשיך אל קוטאיסי כשבדרך נעצור לביקור בבית העלמין היהודי העתיק, של סוראמי (במידה ויתאפשר). עם ההגעה לקוטאיסי, נתארח בבתי אירוח מקומיים ונאכל יחד ארוחת ערב.

יום 4 | קודאיסי - צוגדידי - מסטיה

את הבוקר נקדיש לקוטאיסי - עירו של דוד הבנאי, הידועה גם מהסיפור המיתולוגי של יאסון וגיזת הזהב. נבקר בכנסיית בגרטי ובאקדמית גלאטי, שנבנו בימי הזוהר של המאה ה-11, שניהם אתרי מורשת של אונסקו. דרך נראה עבודות קדרות מסורתיות ונמשיך לכיוון צפון מערב לחבל סוונטי דרך זוגדידי. נעלה בדרך העולה בין רכסי ההרים ברכבי 4X4 עד לבירת המחוז, מסטיה שם נלון בבית הארחה מקומי ונאכל ארוחת ערב.

יום 5 | מסטיה

נייחד את היום לאזור מרהיב זה, נעבור במעבר אורגווירי ובתקווה שהראות תאפשר נוכל לראות את צמד הפסגות של הר אושבה. נעבור בכפרים קאלה ואיפארי ונערוך פיקניק באוויר הצח. נגיע לאושגולי בגובה 2,200 מטר - הכפר המבוצר הגבוהה ביותר באירופה שנשתמר מימי הביניים המוקף הרים אדירי מימדים. נשוב ללינה במסטיה.

יום 6 | מסטיה - קודאיסי

במהלך הבוקר (בהתאם לזמן) נערוך סיור רגלי במסטיה ואחר כך נעשה דרכנו חזרה למישורים של מרכז הארץ אל קודאיסי. נראה את ארמון שושלת דדיאני בזוגדידי ובמידה והזמן יאפשר נבקר במערת סטאפלייה טרם הגעתנו לקודאיסי.

יום 7 | קודאיסי - באקוריאני

ניפרד מקודאיסי וניסע אל עיר המרחצאות והמרפא המפורסמת בורג'ומי, הממוקמת בלב קניון יפהפה. נבקר בפארק העירוני שם נוכל לטעום ממי בורג'ומי המפורסמים. המשך הדרך יוביל אותנו דרך נוף אלפיני ויערות מחטניים שברכס הקווקז הקטן, אל עיירת הקיט והסקי באקוריאני, הממוקמת בליבו של רכס הקווקז הנמוך, בגובה של כ-1700 מטר, בה נלון.

יום 8 | ירוואן - ארמניה

היום יתחיל טיולנו בארמניה, נחצה את הגבול וניסע לירוואן בירת ארמניה, נבקר ב"מנזר החבט". נטייל בין בתים מקומיים ציוריים, נבקר ב"מנזר קופאייר". בערב נשתתף בערב פולקלור מקומי.

יום 9 | אצ'ימידיאן

בשעות הבוקר נשלים את ביקורינו בעיר ירוואן ובשווקים הססגוניים, בהמשך היום ניסע לבירתה העתיקה של ארמניה אצימיאדזין, נבקר באתרים החשובים ובכנסיה המרכזית אשר בה יושב ארכיבישוב הארמני. בסוף הסיור נחזור לירוואן.

יום 10 | הר אררט

ניסע לאזורה "ואיוטס דזור", ממנו נצפה אל הר אררט, נצפה במנזרים הפזורים בהרים "חור ויארב", משם נחזור לטיבילסי ונמריא לישראל. הטיול שלנו הגיע לסיומו, אנחנו מקווים שנהניתם ונשמח לראות אתכם גם בטיולים הבאים שלנו.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות הלוך ושוב לטביליסי מיסי נמל ובטחון לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה. חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במדינות מפותחות. בסיס האירוח כולל: חצי פנסיון הסעות והעברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה) וברכבי 4X 4 מקומיים. חשוב לציין שרמת הכבישים והרכבים בגאורגיה וארמניה נמוכה מזו המקובלת בארצות מפותחות. מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה מומחה לגיאורגיה מבית דיסקברי תשר לנותני שירותים בחו"ל - מדריך מקומי, נהגים, מלצרים תוספת ליחיד בחדר: 590$

המחיר אינו כולל

סבלות בבתי המלון ובתי הארחה ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל ארוחות נוספות תשר למדריך הקבוצה מה שאינו מופיע בתוכנית הטיול ובקטגוריה של המחיר כלול אשרת כניסה לארמניה במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

 

 

Tbilisi   - Astoria or Cron Palace

Kutaisi - Bagrati

Gudauri - Edelweiss or similar

Batumi Aisi or similar

הערות

הטיול הינו לקבוצות סגורות בלבד

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
הערה כללית :טיול בקובה אינו דומה לטיול במערב אירופה או בצפון אמריקה. יתכנו עיכובים ושינויים בלוחות הזמנים שאינם תלויים בחברה. כמו כן יש לקחת בחשבון שרמת בתי המלון ושרותי התיירות שונה מהרמה המקובלת במערב אירופה או בצפון אמריקה. מומלץ להתאזר בסבלנות למען הצלחת הטיול.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.