טיול מאורגן לגאורגיה לשומרי מסורת | 8 ימים טביליסי-טביליסי

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

טיול מאורגן לגיאורגיה
טביליסי:
סיור בעיר ובנהר המטקוורי החוצה אותה: מצודת נריקלה, הרובע העתיק של העיר, בית הכנסת, גשר השלום, מרחצאות הגופרית, בית הפרלמנט, התאטרון הלאומי, שוק הפשפשים
מצחטה:
מנזר הצלב ג'ווארי, כנסיית "העמוד החי", סווטיצחובלי - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו
כותאיסי:
אקדמיית גלאטי - מתחם של מנזרים וכנסיות וקברו של "המלך דויד הבונה", סיור רגלי בחווה מקומית, קתדרלת בגרטי מהמאה ה-11, המתחם היהודי בכותאיסי המכיל שני בתי כנסת
בטומי:
סיור בעיר: מנזר גלאתי (מנזר הבתולה), מגדל אלפבית, צפייה במופע של המזרקות הרוקדות, הגן הבוטני, כיכר פיאצה
גודאורי:
נסיעה ברכבי דליקה 4X4 (רכב מקומי) לעיירה קזבגי - על גבול גיאורגיה בהרי הקווקז. נעלה לתצפית מרהיבה לפסגות הקווקז
חבל כחתי:
ביקור בחבל היין של גיאורגיה

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לגיאורגיה כשר לשומרי מסורת כולל:
 • טיסות ישירות לטיביליסי

בתי מלון בדרגת תיירות טובה - ראשונה
 • חצי פנסיון - ארוחות כשרות
 • ביקור בערים והעיירות החשובות כגון: טביליסי, מצחטה, בטומי - עיירת הנופש של גיאורגיה ועוד! (רשימת היעדים בהמשך)
 • מדריך מקצועי ומנוסה מטעם חברת דיסקברי

כל האטרקציות במאורגן לגרוזיה כלולות במחיר!
 • בטיול המאורגן לגיאורגיה לשומרי מסורת של דיסקברי תקבלו:
 • טיול רכבי דליקה 4X4 (רכב שטח מקומי) לעיירה הגבוהה קזבגי - על גבול גיאורגיה בהרי הקווקז.
 • ערב פולקלור

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 31/07/2018
חזרה: 08/08/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,290
תוקף המבצע: 15.6.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1490
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 07/08/2018
חזרה: 15/08/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,290
תוקף המבצע: 15.6.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1490
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 14/08/2018
חזרה: 22/08/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,290
תוקף המבצע: 15.6.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1490
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 25/07/2018
חזרה: 01/08/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,290
תוקף המבצע: 15.6.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 1490$
הנחות לילדים:
הערות: בטיול שיוצא ב- 25.7 סדר הביקורים עשוי להשתנות

המסלול

יום 1 | תל אביב - טביליסי

נתאסף בשדה התעופה ונצא אל הטיול המאורגן לגיאורגיה. נטוס אל טביליסי בירת גיאורגיה. לאחר הנחיתה העברה למלון.

יום 2 | הקווקז – גודאורי – כולל טיול ברכבי דליקה (רכב שטח מקומי)

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך צפונה אל רכס הרי הקווקז הגבוה אל הגבול עם רוסיה. הכביש עובר בטבע הררי מקסים וירוק, בכפרים קטנים ואותנטיים, לצד מפלים, נהרות עמוקים ושדות פרחוניים. נבקר במצודה העתיקה אנאנורי (ANANURI) ונהנה מהנוף הנדיר ביופיו הנשקף מהדרך. נמשיך את מסענו לגודאורי ושם נצא לסיור ברכב שטח ייעודי (דליקה) לכיוון הקזבגי, היעד של רוב האנשים על "הדרך הצבאית", נהנה מהנוף המושלג בהרים, בהר העליון הכפר כולו נראה שונה - למעשה, אתה מקבל את התחושה של להיות על גג העולם, עד שאתה רואה את השלג בהרים. נספוג את הנוף מסביב. לקראת ערב ניסע בחזרה אל גודאורי לארוחת ערב ולינה.

יום 3 | מצ'חטה – כוטאיסי

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בטיול המאורגן בגיאורגיה וניסע לעיר מצ'חטה Mtkheta - עיר הבירה העתיקה של גאורגיה בעלת החשיבות יוצאת הדופן לאומה הגאורגית, הכנסיות ההיסטוריות הם דוגמאות בולטות של האדריכלות הדתית של ימי הביניים בקווקז שמראים את הרמה האמנותית והתרבותית הגבוהה שהשיגה הממלכה העתיקה הזאת. המונומנטים ההיסטוריים של מצ'חטה מכילים שרידים ארכיאולוגיים בעלי חשיבות רבה המעידים על תרבות גבוהה באמנות בניין, מלאכת יד ובנייה, חרס וכן מתכת הליהוק ועיבוד, האבולוציה החברתית, המדינית והכלכלית של הממלכה. נעלה לתצפית על העיר מכנסיית הצלב ג'ווארי. לכאן הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום ונמשיך אל כנסיית "העמוד החי" – סווטיצחובלי Svetitskhoveli המרשימה שניתנה לה חסות אונסק"ו כאתר שימור תרבות עולמי. כאן גם נספר את סיפור הנצרות הגיאורגית הקדומה הקשורה גם לקהילה היהודית העתיקה שהייתה קיימת במקום. לקראת ערב נגיע כותאיסי.

יום 4 | כותאיסי – בתומי

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באתרי העיר, נערוך סיור באקדמיית גלאטי, מתחם של מנזרים וכנסיות וקברו של "המלך דויד הבונה" אחד האבות המייסדים של ממלכת גיאורגיה בימי הביניים. העיר כותאיסי בנויה סביב נהר Rioni, ותמיד שימשה כמרכז תרבותי וחינוכי העיקרי של האזור נלמד על תולדות יהדות כותאיסי הענפה. נשמע על "מכתב ה-18", שהחל למעשה את העלייה הגדולה מברית המועצות לשעבר בשנות השבעים, נערוך סיור קצר לחוש את אווירת העיר ונטייל ברחובות המרוצפים אל קתדרלת Bagrati המפוארת והמדורגת בין המונומנטים הטובים ביותר של הארכיטקטורה הגיאורגית. לאחר מכן, ניסע לבתומי, עיר הנופש של גאורגיה, נערוך סיור פנוראמי בעיר ונגיע אל המלון לארוחת ערב וקבלת שבת של הטיול הכשר לגיאורגיה.

יום 5 | בתומי – שבת

שבת מנוחה בטיולינו המאורגן לגרוזיה. המעוניינים יוכלו לצאת לסיורים רגליים באזור המלון.

יום 6 | בתומי – מערת פרומתאוס – כותאיסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי בבתומי ונסייר אורך הטיילת בחוף, נראה את בתי הקפה, הבארים וגלגל הענק. נחזה במגדל אלפבית שגובהו 145 מ', נחזה במופע של המזרקות הרוקדות. לאחר מכן, נבקר בגן הבוטני שנחשב לאחד הגנים הבוטניים הגדולים באירופה. בגן המטופח והשמור להפליא מאות סוגי עצים וזני צמחיה מכל רחבי העולם ומקשת נרחבת של סוגי אקלים, נעלה ברכבל לתצפית על העיר, וכמובן נותיר זמן חופשי לקניות והנאה מהעיר. לאחר מכן ניסע לכיוון כותאיסי, למערת פרומתאוס, זוהי מערה שנתגלתה בשנת 1984 והיא אחת מפלאי הטבע בטיול לגיאורגיה. במערה נזכה לראות דוגמאות מדהימות של נטיפים, נטיפים, וילונות, מפלים מאובקים, פניני מערה, נהרות תת קרקעיים ואגמים. לקראת ערב נגיע לבית המלון התארגנות וארוחת ערב.

יום 7 | כותאיסי – אזור שרוש - טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בחזרה לטיול המאורגן לטביליסי ובדרך נבקר בשוק החימר בשרושה, Shrosha שם נוכל לקנות מזכרות מסורתיות מגאורגיה שנעשו על ידי חימר. נוכל גם לראות "Kvevri", שהוא מאגר יין גיאורגי. עם הגעתנו לטביליסי, העיר הגדולה בטיול לגיאורגיה, נראה את מצודת נריקאלה ששמרה על העיר במשך מאות בשנים, נבקר ברובע העתיק של העיר ובבית הכנסת. נטייל בסמטאות הציוריות, נבקר בקתדרלת סיוני Sioni - אחד המונומנטים הידועים ביותר בעיר העתיקה ואחת הכנסיות העתיקות ביותר בטביליסי, אשר נהרסה שוב ושוב ונבנתה מחדש, היא נקראת על שם הבתולה מרי ונחשבת כיום לאחת הכנסיות היפות ביותר שתראו בטיול. נראה את מרחצאות הגופרית שנבנו במאות ה -17 ו ה-18 והשתמרו שם עד עצם היום הזה. היתרון שלהם הוא מה שנקרא "חם ללא אש" מעיינות גופרית. אמבטיות טביליסי מייצגות דוגמה לאדריכלות האסלאמית. ובשעות אחר הצהריים נחזור לבית המלון להתארגנות ובערב נצא למופע פולקלור.

יום 8 | חבל קאחתי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעוד חוויה בטיול בגיאורגיה לחבל היין של גיאורגיה, הוא חבל קאחתי שלרגלי הרי הקווקאז הגבוהה. ייצור היין החל כאן לפני כ- 8000 שנים, וכיום מגדלים בחבל כ- 12 זנים של ענבים. נטייל באזור יפה זה ונתענג ממראה הכרמים בימים הבציר. לאחר מכן, ניסע לשדה התעופה בדרכינו חזרה לארץ.

יום 9 | | תל אביב

נחיתה בתל אביב לפנות בוקר. תם ונשלם טיולנו.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

גרוזיה טיול מאורגן: * טיסות ישירות - הלוך לטביליסי חזור מבטומי או להיפך מיסי נמל ובטחון * לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה ***חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במדינות מפותחות * בסיס האירוח: חצי פנסיון * הסעות והעברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה) ***חשוב לציין שרמת הכבישים והרכבים בגאורגיה נמוכה מזו המקובלת בארצות מפותחות * סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול * מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה * תשר לנותני שירותים בחו"ל - מדריך מקומי, נהגים, מלצרים

המחיר אינו כולל

* תוספת ליחיד בחדר: $390 * סבלות בבתי המלון ובתי הארחה במאורגן לגרוזיה. * ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל * תשר למדריך הקבוצה (נהוג לתת למדריך 4 דולר ליום לאדם, בהתאם לשביעות רצונכם) * כל דבר שאינו מופיע בתוכנית הטיול

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:


Tbilisi   - Astoria or Cron Palace

Kutaisi - Bagrati

Gudauri - Edelweiss or similar

Batumi Aisi or similar

הערות

 

טיול כשר לדתיים לגיאורגיה:

 

 

 • קיימת אפשרות כי עקב אילוצי מזג אוויר, יידרשו שינויים במסלול או מבנה הטיול, לרבות אפשרות כי תמנע הגעה או כניסה לאתרים
 • לוח הזמנים והביקורים עשויים להשתנות או במקביל להידחות ויש לקבל זאת בהבנה
 • מסלול הטיול כרוך בנסיעות ארוכות בדרכים וכבישים שרמתם הכללית נמוכה מהמקובל במערב
 • קיימת אפשרות כי מסלול הטיול יהיה בסדר הפוך מהמסלול המוצג לעיל
 • רמת השירותים והתשתיות בגאורגיה אינן מפותחות דיין, בייחוד מחוץ לטביליסי
 • אופי הטיול הנו היסטורי ואנתרופולוגי מרתק ("טיול גיאוגרפי")
 • מיסי נמל ודלק נכונים ליום ה- 1.1.17 במידה ותחול עלייה במיסים אלו, יעודכן מחיר הטיול בהתאם

טיסותהלוך:
אל על 7.8ת"א - טביליסי21:10 - 00:55
חזור: 
אל על 15.8טבילסי - ת"א01:55 - 03:25
 
 הלוך:
אל על 25.7 תל אביב 21:10- טביליסי 0:55
אל על 2.8 טביליסי 1:55 תל אביב 3:25


מידע כללי

טיול מאורגן לגרוזיה לשומרי מסורת:
הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים - הכול בהתאם ללוח הזמנים.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה. חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.