טיול נשים לאיסלנד עם טיסות ישירות | 9 ימים 2022

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

9 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

הר הגעש המתפרץ Fagradalsfjall
שייט לוויתינים
איי ווסטמן
גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull
שייט בין קרחונים- הלגונה הקרחונית- Jökulsárlón
החוף השחור
מפל Skogafoss
מפל Seljalandsfoss
מרכז הלבה ב- Hvolsvöllur
ארץ הגייזרים - טבעת הזהב
פארק הלאומי Park National Thingvellir
רייקיאוויק - בירת איסלנד
רחצה בלגונה הכחולה
צוק דירהולאי
הכפרים Hellnar ו- Arnarstapi
העיירה Borgarnes
פיורד הלוויתנים Hvalfjörður
הערה: יתכנו שינויים במסלול, עקב סיבות שונות, בכל מקרה של שינוים, יינתנו אתרי ביקור ראויים חלופיים. ייתכן שינויים בסדר הביקורים מסיבות שונות.

למה דיסקברי?

 

לא בכדי איסלנד נמצאת במקום   – ציון 0.8640, בדירוג המדינות הכי טובות לנשים. 

לאיסלנד תמיד הייתה זיקה לענייני מגדר ונשים, עוד מהמאה ה-12, כאשר הנשים הוייקנגיות היו יוצאות להילחם. גם במיתולוגיה האיסלנדית העתיקה,  הדמות הלאומית היא " גבירת ההר" , איסלנד משולה לגבירה והפכה לסמל החג העצמות האיסלאנדי ( ה- 17 ביוני).
במאה- 20 ובמאה ה- 21 איסלנד הטביעה את חותמה בקידום מעמד האישה אשר עשה שמות באיסלנד בפרט ובעולם כולו. בשנת 1975, נקודת ציון בהתקדמותן של הנשים לשיוויון זכויות. בשנה זו האו"ם הכריז שזוהי שנת האישה הבינלאומית,  כ"שנת האישה הבינ"ל"  וביום זה חבור ארוגני הנשים באיסלנד והכריזו על  שביתת הנשים הכללית.

ביום זה שבתו 90% מנשות איסלנד מכל עבודה או מטלה, הן מטיפול המשק והילדים עד אי הגעה לעבודה.  אלפי נשים יצאו ויצאו לרחובות  ובכיכר המרכזית של ריקיאוויק צעדו יחד 25,000  נשים .
והגברים ? נאלצו להתמודד עם מטלות שמעולם לא ביצעו והם כינו את יום זה כ" יום שישי הארוך". אין ספק שהנשים העבירו את המסר לגברים ולחברה האיסלנדית בכלל : נשים הן כח. הפגנות פמינסיטיות בשנים האחרונות, חזרו ופקדו את הכיר המרכזית בריקיאוויק, גם לזכר היום השישי ב75, וגם כיד לחש מאבקים פמיניסטיים נוספים
נשים רבות נושאות היום בתפקידי מפתח באיסלנד,בממשלה, בפרלמנט, ראשי ערים ועיריות, ראשי ועדות ואוניברסיטה, כמובן ראשת הממשלה  יוהאנה סיגורדארדוטיר.
אז עכשיו מובן מדוע, איסלנד מדורגת כמדינה הכי טובה לנשים.
 

 

טיול מאורגן לאיסלנד עם דיסקברי טיול עולמי, הוא טיול מרהיב ליעד ש - "חובה" לבקר בו לפחות פעם אחת בחיים. איסלנד היא איננה עוד מדינה עם האופי האירופאי המוכר לנו,  שכן ב"ארץ הקרח והאש" השוכנת בלב האוקיינוס יש אטרקציות מיוחדות שלא רואים בכל מקום : גייזרים, הרי געש, אגמים, קרוני, לגונות, צוקים מרהיבים ועוד אוצרות טבע שאין דומים להם. האי צעיר מבחינה גאולוגית וניתן להגיד שכוחות הטבע טרם סיימו את מלאכתם על האי. בואו לחוות נופי בראשית באווירה שלווה.

 

 

דיסקברי מציעה מסלול מקיף וייחודי שכולל את היעדים החשובים ביותר והאטרקציות המלהיבות כמו : שייט לאיי ווסטמן לצפייה בתוכי הים, שייט לוויתנים ברכב אמפיבי בין קרחונים, כניסה ורחצה בלגונה הכחולה, נסיעה אל הקרחון הגדול באירופה ואל מפרץ הלוויתנים שביחד הופכים את חוויית הטיול באיסלנד לבלתי נשכחת! במהלך הטיול נגלה עולם שונה לחלוטין מהמוכר לנו.


 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה
חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות
יציאה: 08/08/2022
חזרה: 16/08/2022
3,390 €
3,590 €
בתנאי חצי פנסיון(ארוחות בוקר וערב)
4,090 €
מחיר לאדם יחיד חצי פנסיון
תוקף המבצע: תוקף המבצע 15.6
הנחות לילדים100 אירו לילד (3 בחדר)
הערות: הערות
יציאה: 15/08/2022
חזרה: 22/08/2022
3,390 €
3,590 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי עם חצי פנסיון
4,090 €
מחיר לאדם יחיד חצי פנסיון
תוקף המבצע: תוקף המבצע 15.6
הנחות לילדים 100 אירו הנחה (3 בחדר הורים )
הערות: הערות
יציאה: 22/08/2022
חזרה: 29/08/2022
3,390 €
3,590 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
4,090 €
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע: תוקף המבצע 15.6
הנחות לילדים 100 אירו הנחה (3 בחדר הורים )
הערות: הערות

המסלול

יום 1 | ת"א - רייקיאוויק

המראה מנתב"ג, טרמינל 3 ,לשדה התעופה Keflavik ,השדה הבינלאומי של איסלנד ובירתה רייקיאוויק  רייקיאוויק היא העיר הגדולה ביותר באיסלנד והבירה הצפונית ביותר בעולם. רייקיאוויק היא ביתם של חצי מתושבי העיר. היא גם מרכז הראשי של הפעילות הממשלתית, כלכלית, תרבותית ואקדמית באיסלנד.
יש בה מבנים רבי קומות, מרכזים אקדמאיים אזורי בילוי ומתחמי קניות, על רקע, פיורד העטוף אותה ופסגות מושלגות.

עם נחיתתנו נצא לסיור פנורמי בעיר,נחווה את בססגוניות שלה ונחשף לציורי הקיר והגרפיטי הכה רבים בה, העיר ידועה  בצבעוניות של האודות לבתים הקטנים עם הגגות הצבעוניים. ישנן יצירות אמנות רבות במרחב בציבורי שלא ניתן למצוא בשום מוזיאון ולציורי הגרפיטי יש סגנונות שונים , שאותן לא תרצו לפספס.
 
נראה את בית האופרה, (Harpa Reykjavik Concert Hall) שנחנך ב-2011 והפך במהרה לאחד מסמליה של רייקיאוויק ונחשב לאתר חובה למי שמבקר בעיר. זהו מבנה מרשים ויוצא דופן שישר יתפוס כל עין. נראה גם את בית העירייה שחלקו משמש כמוזיאון, נגיע אל המגדלור הראשון בעיר כאשר חיבורו לרשת המחשמל נעשה ב-1956, האזור המקיף את המגדלור נחשב לשמורת טבע, המוקפת בחוף שחור. נראה את הבסאסטד’יר (Bessastaðir) - מעונו הרשמי של נשיא איסלנד והוא ממוקם בחצי אי קטן כמה דקות נסיעה ממרכז העיר רייקיאוויק. המתחם מורכב מקבוצת בניינים, הכוללים : חדר קבלת פנים, אגף שירות, בית הנשיא, משכן המנהל  כנסיית Bessastaðir, ומוסך.

יום 2 | הר הגעש המתפרץ Fagradalsfjall והלגונה הכחולה

לאחר ארוחת הבוקר, נסע בערך 40  קילומטרים מרייקיאוויק, בלב חצי האי רייקאנס  לצפות בהתפרצות של הר הגעש  Fagradalsfjall . שם החלה להיווצר זרימת לבה אל מעל פני הקרקע. התפרצות הר הגעש Fagradalsfjall הפכה במהרה לאטרקציה תיירותית והזרימה חלשה ואיטית יחסית, הביאה מבקרים מכל העולם.  נערוך סיור, וננסה להתקרב ככל שניתן. ( כל זאת בכפוף לכך שיתאפשר מפאץ תנאי מזג האויר, וכן ביקור במקום התפרצות ההר הגעש לא יתאפשר, יינתן סיור חלופי).

לאחר מכן, נשים פעמינו אל הלגונה הכחולה- אחת מהלגונות המפורסמות בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. הלגונה נוצרה באפן מקרי להפליא. בשנות ה-70, תחנת הכוח הגיאותרמית סווארטסנגי החלה להזרים החוצה מים עשירים במלח, אצות, ומינרלים אשר הפכו למעין ,הבריכה שנוצרה בשדה לבה הפכה  גם היא לאטרקציה. נכנס ללגונה הכחולה לרחצה.

יום 3 | טבעת הזהב- גייזר Strokkur, מפלי הזהב Gullfoss ופארק הלאומי Thingvellir

לאחר ארוחת בוקר, בדרכנו אל אזור " טבעת הזהב", נעבור דרכנו בחוות סוסים איסלאנדיות, סוס האיסלנדי הוא סוס שונה במראהו משאר סוגי הסוסים.  יש לו  אופן פסיעה המיוחד לו - כאשר הוא דוהר, רגל מכל צד נוגעת בקרקע, גם בפרוותו הוא שונה משאר הגזים.

נגיע אל  Friðheimar, נבקר בחווה גיאותרמית, גייזר Strokkur המתפרץ מידי 10-5 דקות, אחד הגייזרים הגדולים בעולם. נראה גם את  מפלי הזהב  Gullfoss, מערכת מפלים הנופלת אל תוך קניון עמוק ומרהיב. מקור המים של המפלים הוא למעשה הקרחון הגדול הלנגיוקוטל.לאחר מכן, נסע אל הפארק הלאומי Park National Thingvellir , פארק מורשת עולמית מטעם ארגון יונסק"ו הנמצא סמוך לאגם תינגוויל. מערכת הגאיות והשברים הגיאולוגים המקיפים את הפארק נחשבת לאחת הדוגמאות הטובות ביותר על פני כדור הארץ לתזוזתם של הלוחות הטקטוניים. זהו אחד המקומות בהם מדף היבשה האירו-אסיאתי פוגש את רעהו הצפון-אמריקאי, כמו כן, אזור זה יושב לראשונה על ידי ויקינגים.

יום 4 | Hvolsvöllur-מפל Skogafoss- החוף השחור

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור במרכז לבה , אזור הנקרא Hvolsvöllur במקום נראה,תערוכת הייטק אינטראקטיבית  המתארת פעילות געשית , רעידות אדמה ואיך למעשה  הנוף האיסלנדי במשך מיליוני שנים. נמשיך למפל Skogafoss ונתרשם  מנפילתו מ60 מטרים של מפל  שבקרבת הכפר skogar אחד המפלים המרשימים במדינה. נגיע אל החוף השחור של beach reynisfjara ,חוף בצבע שחור הנוצר בעקבות התפרצויות געשיות מתחת לקרחונים .

יום 5 | קרחון Vatnajökull והלגונה הקרחונית Jökulsárlón

היום יוקדש לעוצמתו של גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull –. אשר מכסה מכסה כ-8% משטח האי.  תחת הקרחון, כמו תחת רבים מהקרחונים של איסלנד, ישנם הרי געש. אגמים געשיים, כמו גרימסוואטן (Grímsvötn). במהלך עידן הקרח האחרון, התרחשו התפרצויות הרי געש רבות  תחת מעטה הקרח ונוצרו  הרים מיוחדים בעלי פסגות שטוחות למדי, כגון הר הרדוברייד (Herðubreið) אשר במהלך עידן הקרח האחרון היה מכוסה מתחת למעטה הקרחון וכעת הוא חשוף כולו מעל פני האדמה.

זהו יום להתפעל מנופי פיורדים דרמטיים וכפרי דייגים קטנטנים בקציהן של דרכים מפותלות, לקראת צהריים יעדנו הבא הוא Jökulsárlón , לגונה קרחונית שעל פניה שטים להם קרחונים , זוהי הלגונה הקרחונית הגדולה ביותר והעמוקה ביותר באיסלנד אשר נוצרה על ידי גושים גדולים של קרח אשר התנתקו  מקרחון Vatnajökull .ב של קירבתו הרבה של האגם לקרחון, ישנו חשש שהאגם בסופו של דבר יהפוך למפרץ של ממש.
 
נעלה על רכב אמפיבי לשייט בלגונה הקרחונית, זוהי חוויה מיוחדת בינה שבה ניתן לראות מקרוב את הקרחונים ואת נקודת הנתק של גושי הקרח מהקרחון הגדול. במהלך השייט נלמד אודות ההיסטוריה,הטבע, בעלי החיים של האזור, היווצרות הקרחונים, ואם נהיה ברי מזל , נזכה לראות את רגע ההתנתקות של גוש קרח מהקרחון הגודל ואולי גם  נזכה לראות כלבי ים .

יום 6 | החוף הדרומי - איי ווסטמן (תוכי הים ), צוק דירהולאיי ומפל סליאלנדספוס

נקום מוקדם בבוקר, נאכל ארוחת בוקר ונצא בשייט אל איי ווסטמן - קבוצת איים שנמצאת בדרום איסלנד. האיים הם  ארכיפלג הכולל 15 איים מתוכם רק האי הגדול היימאיי (Heimaey) מאוכלס למרות שעל שאר האיים ניתן למצוא בקתות מבודדות שמשמשות בעיקר לצייד. נסייר בין חלקי האי שנקברו תחת הלבה והעפר הוולקני. נמשיך בסיור בין צוקי האי וצפייה במגוון עופות הים ובעלי החיים.
 
בעל החיים הכי מזוהה עם האיים  היא תוכי הים ( הפאפינים). ניתן לצפות בהם על הצוקים מקננים , ישנם  ושבילי הליכה המובילים עד לנקודות הקינון. עונת קינון  של צוכי הים היא מסביבות אמצע אפריל עד אמצע אוגוסט.פרוש השם  "ווסטמן "באיסלנדית הוא " אנשי המערב", בעבר אכלסו את האי עבדים אירים,  אירלנד מערבית לנורבגיהנ וצאצאי האיסלנדים הראשונים הםצ בעיקר נורבגים . מכאן, השם התקבע כאיי "אנשי המערב” עד היום.
 
לאחר מכן, נסע אל החוף הדרומי אל צוקדירהוליי (Dyrhólaey) , צוק בגובה 120 מ’ לא רחוק מהעיירה ויק (Vík) והנקודה הדרומית ביותר באיסלנד. המקום קרוי כך בגלל צורתו של הסלע המפורסם בצורת הקשת . פירוש השם דירהוליי הוא "חור בדלת”. המקום כנראה נוצר מהתפרצות געשית שהתרחשה בסוף תקופת הקרח. אזור דירהוליי הוכרז כשמורת טבע מוגנת משנת 1978. נמשיך אל מפל סליאלנדספוס (Seljalandsfoss) ,אחד המפלים הציוריים באיסלנד באזור הדרומי של איסלנד, אשר נופל  60 מטר . המפל הוא קרוב למפל סקוגפוס.
נחזור לריקיאוויק.

יום 7 | עיירה Borgarnes- פיורד הלוויתנים Hvalfjörður והכפרים Hellnar ו - Arnarstapi

עם סיום ארוחת הבוקר, נשים פעמינו אל העיירה Borgarnes המונה ת כ-2000 תושבים, משם נרד דרומה לפיורד הלוויתנים Hvalfjörður. פה נקבל הזדמנות לסייר במקום ולהנות מהיופי הייחודי של פיורד איסלנדי אותנטי עם הספינות, החופים, ההרים המושלגים ומפלי המים. במהלך מלחמת העולם השנייה, בנו כאן הבריטים והאמריקאים  בסיס צבאי גדול . במקום גם פועל תחנת ציידי לוויתנים. לחובבי הגיאולוגיה, החלק הפנימי שפיורד הלוויתנים מציג תערובת מעניינת של הרי געש וצמחייה ירוקה . 
 
נסע אל  חצי האי סנייפלסנס (Snæfellsnes) שם נמצאים הכפרים  הכפרים הקטנים הלנר (Hellnar) וארנרסטאפי (Arnarstapi). הכפרים שוכנים למרגלות הקרחון סנייפלסיוקול (Snaefellsjökull)  הר הגעש המפורסם באיסלנד. הקרחון והאזור סביבו נחשבים לאחד ממרכזי האנרגיה של כדור הארץ, ופה נרקמה האגדה כי סנייפלסנס  שער הכניסה למרכז כדור הארץ.

יום 8 | שייט ליוויתנים ברייקיאוויק

 לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שייט לוייתנים מרייקיאוויק, הבירה האיסלאנדית היא היעד הפופולרי במדינה להפלגות לשייט לוויתנים. ההפלגות יוצאות  בדרך כלל מהנמל הישן. מי שחפץ בהזדמנות לצפות בדגים הכי גדולים של הים, רייקיאוויק היא אחד המקומות לצפות בהם,  סיכויי הצפייה הם לא רעים כלל, ואכן  הלוויתנים  נצפים בסמוך לחופי העיר במשך כל השנה. לאחר מכן נסע להשלמת קניות .

בסיומן נסע לשדה התעופה ונמריא בטיסה חזרה ארצה.


יום 9 |

נחיתה בישראל
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

***טיסות: טיסות בינלאומיות טיול ע"פ המסלול הנ"ל ***לינה: לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה **תחבורה: אוטובוס באיכות גבוהה (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי איסלנד) ***כלכלה: חצי פנסיון ***סיורים: סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול מדריך מקצועי מצוות דיסקברי

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות שרותי סבלות - לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון ביטוח נוסעים תוספת סינגל כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות,ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 12.05.21 דמי סבלות, במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 

רייקראוויק , מלונות בדרגה תיירות טובה Hilton Reykjavik Nordica או דומה לו.הערות

מומלץ לבדוק היטב מסלולים של חברות אחרות: חלק מהן מציעות 'טיול מסגרת' במסגרתו יש ימים חופשיים, חצאי ימים חופשיים, סיורי בחירה בתשלום נוסף וכו'. כמו כן השוו את מספר ימי הטיול ואת מספר הלינות. אתם עשויים לגלות שבזול הוא בעצם יקר.

*הערות חשובות:*

* יש לבצע בדיקות קורונה לפני היציאה לחו"ל

*המחיר אינו כולל בדיקת קורונה פרטית גם למחוסנים לפני החזרה לארץ. עלות הבדיקה תשולם בנפרד במקום.

* עקב מצב התחלואה, ייתכן ולא ניתן יהיה לבקר בחלק מהאתרים.

* הטיול הינו למחזיקי תו ירוק בלבד.

 

טיסות


 טיסות סדירות


מידע כללי

הערות ספציפיות לגבי הטיול לאיסלנד:
הטיול לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש ובכל זאת מקיף וממצה
בתי המלון ברמה גבוהה שמותאמת לאיסלנד
כל האירועים תלויים במזג אוויר
בשל מאפייני מזג האוויר הייחודיים לאיסלנד - יש לקחת בחשבון שחלק מהפעילויות בטיול מיוחד זה עלולות להיפגע ולא תמיד ישנה חלופה . כיוון שאין בתוכנית הרבה הליכה – אין למזג האוויר השפעה קריטית.
יחד עם זאת – מזג האוויר ועבירות הדרכים והנחלים אינה יציבה ובכל מקרה של חוסר וודאות – יחליט המדריך על סמך ניסיונו במטרה להבטיח את שלום הנוסעים – גם אם הדבר יפגע בתוכנית הטיול.
הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-2.5% נוספים.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.