טיול מאורגן כשר לשומרי מסורת (כשר) למרוקו 10 ימים | 29.10

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

10 ימים 9 לילות

אתרים ואטרקציות

קזבלנקה, רבאט, טנג'יר שפשואן, ואזאן פס איפראן, ארפוד חאפלה מרוקאית טיול ג'יפים בזריחה, דאדס טודרה , מרקש

למה דיסקברי?

מזה שנים שחברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים למרוקו, גם טיולים מאורגנים למשפחות וליחידים וגם עבור שומרי המסורת. החברה הוציאה אלפי מטיילים בשנים האחרונות למסלולים ייחודיים ועשירים. המסלול יינתן ללא תוספות תשלום. כל האטרקציות כלולות במחיר והטיול הוא בתנאי חצי פנסיון, בליווי מדריכים מצוינים שיעשירו את החוויה שלכם ממרוקו המדהימה.

המסלול

יום 1 | תל אביב – קזבלנקה

נטוס בטיסה ישירה לקזבלנקה ונסייר במקום – קזבלנקה עיר נמל ומרכז העצבים הכלכלי והפיננסי החשוב של מרוקו. נבקר בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. קזבלנקה, שהיא העיר הגדולה במרוקו, נוסדה בתחילת המאה והיא עיר הנמל העיקרית של המדינה. העיר משמשת גם כמרכז תחבורה ראשי ומתפקדת כמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. בעיר זו בולט התכנון העירוני הצרפתי ובה שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים בפריז. כשנטייל בעיר נהנה ממראות 'העיר הלבנה', נתבשם מניחוחה וצבעיה ונבקר באתריה המרכזיים כגון כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה והעיר החדשה, הטיילת ועוד.

לאחר מכן ניסע למלון במרקש ללינה וארוחת ערב.

יום 2 | סיור במרקש

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול ב"עיר האדומה" מרקש, שרכשה את כינויה הודות לגווני האדמה הדחוסה והאדומה שיצרה את מבניה. העיר המדברית המוקפת חומה, יושבת בין שני אוצרות הטבע הגדולים של מרוקו – על התפר בין הרי האטלס לבין מדבר סהרה. יש שיקראו למרקש העיר הרומנטית ביותר של מרוקו (וינסטון צ'רצ'יל נהג לכנותה – "אהובתי"). נבקר בגני המנארה ונצפה על מסגר קוטביה, המסגד המפורסם של מרקש בעל מינרט גבוה הנצפה מכל נקודה בעיר. נטייל לאורך שדרת מוחמד החמישי, עמוד השדרה שנמשך עד לליבה של ה"מדינה". נסייר בסמטאות ה"מדינה", נבקר בבית מרקחת ברברי ובשוק הצבעוני. נמשיך לסיור ב"מלאח היהודי", שבו התגוררה בעבר אוכלוסיית יהודים גדולה.

יום 3 | טיול להרי האטלס - וארזאזאת

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לטיול ג'יפים בהרי האטלס ובקסבת איית בן חידו. הרי האטלס הינם רכס הרים הגבוה ביותר בצפון אפריקה. תחילה נחצה את עמק האוריקה ועמק אסני לכיוון אימליל שלרגלי הר הטובקל העצום, הברברים החיים בכפרים שלמרגלותיו מכנים אותו "הר ההרים". במהלך הטיול נבקר בבית ברברי טיפוסי שיספק לנו טעימה מהתרבות המקומית באזור המיוחד הזה, נחצה את עמק האוריקה המרהיב ונצפה על אוסף נופים פראיים ואף נגיע אל אזור הכפר סטי פאטמה, כפר ציורי המחולק על ידי נהר. מעבר לנהר, נמצאים מספר סתי קפה ושבילים העולים אל רכסי הרים, שם נחזה במפלי סטי פאטמה הנפלאים – סדרה של שבעה מפלים הנופלים ממצוק בגובה של כ-25 מטרים.

בהמשך היום, נגיע אל עיר המחוז וארזאזאת, הממקומת מדרום לאטלס הגבוה. וארזאזאת הוקמה על ידי הצרפתים בשנת 1928, גובהה כ-1,160 מטרים מעל פני הים והיא מיושבת בעיקר ע"י ברברים.

בשעות הערב נגיע אל מלוננו בוארזאזאת לארוחת ערב.

יום 4 | עמק הדאדס – קניון טודרה – ארפוד

היום נברח מעט מההמוניות של הערים וניסע אל עמק הדאדס השוכן במורדות הדרומיים של האטלס הגבוה. בעמק הדאדס נחזה במראות הסלע הגירני ואבן החול שיצרו צורות מיוחדות. הדרך מתפתלת בין נופים פראיים ולאורכה עיירות שהוקמו בנאות המדבר, וקסבות עתיקות בצבעים שמקנים לעמק את השם - "דרך אלף הקסבות". נמשיך לטיול בקניון טודרה הנחשב לאחד מאתרי הטבע המרהיבים במרוקו. הקניון שוכן באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס, אורכו 600 מטרים וצוקיו מתנשאים לגובה של 300-400 מטרים. ניסע לאורך הקניון הצר, בין קירות גבוהים בגוונים אדמדמים ונגיע לעמק טודרה אזור יפהפה ובו כפרים רבים עם מבנים מלבני בוץ, מקושטים במטעי דקלים. מעל לעמק נשקפות תצורות הסלע הגדולות ובמרכזו זורם ערוץ נחל- כאן נולד שירו המפורסם של שלמה בר "אצלנו בכפר טודרה".

לקראת ערב נגיע אל העיירה ארפוד ונאכל ארוחת ערב. ארפוד נמצאת בעמק הזיז וממקומת על פתחו של מדבר סהרה, והיא תשמש אותנו כבסיס היציאה לטיול המרחק שלנו אל המדבר הגדול מחר.


יום 5 | טיול ג'יפים ורכיבה על גמלים בסהרה - צפייה בזריחה / שקיעה במדבר - דיונת מרזוגה - מידלט - איפראן - פס

היום מחכה לנו חוויה בחיק הטבע הקסום של מרוקו – טיול למדבר סהרה, הגדול ביותר בכל העולם. הסהרה משתרע לכל רוחבה של צפון אפריקה, מהאוקיינוס האטלנטי ועד הים האדום. שטחו עולה על מ-8 מיליון קמ"ר! לשם המחשה: שטח ארה"ב כולה 10 מיליון קמ"ר. נשכים עם שחר ונגיע רכובים על ג'יפים אל תוך מדבר סהרה, נעלה על גמלים ונטפס אל דיונת החול הגדולה מכולם, דיונת מרזוגה. שם נצפה נזכה למראה עוצר נשימה של הזריחה/שקיעה במדבר הגדול (*בהתחשב בעונה ובמזג האוויר הנוכחי במרוקו נחליט לקראת יום הטיול אם נגיע לצפות בזריחה או בשקיעה). נעמיק אל תוך המדבר ונכיר את "תושבי הגלימה הכחולה", אוכלוסיית המתיישבים בסהרה. בסיום המסע בסהרה נחזור למלון ונתארגן להמשך היום.

 

בהמשך היום נחצה את מידלט במסלול שכולו בגדר מפגש עם נופים של נווה מדבר ומטעי דקלים. נגיע אל עיירת הקיט איפראן המוצבת במרכז הרי האטלס התיכון המושלגים, "השווייץ של מרוקו". איפראן נמצאת בגובה 1650 מטר ובתוכה קיים מרכז תיירות, נופש וסקי. עם כניסתנו אל העיירה נפגוש בגן גדול ובתוכו אגם ברבורים, בסמוך אליו יער עבות ובו משפחת קופי מקוק קטנטנים (לעתים הם ינסו "לסחוב" ממכם פריטים). נחזה בפסל האריה שמסמל את איפראן ונצפה על טירה מיוחדת הבנויה בסגנון סקוטי.

בסיום יום הטיול נגיע אל העיר העתיקה פס לארוחת ערב ולינה.

 

יום 6 | פס

לאחר תפילה וארוחת הבוקר נטייל בעיר פס, העתיקה ביותר מבין ערי מרוקו. בשל חשיבותה הדתית, הכריז ארגון אונסק"ו על העיר פס כ'אתר מורשת עולמית'. פס שוכנת בסמוך לנתיבי האורך והרוחב של כל מרוקו, באזור פורה ושופע בגידולים חקלאיים, על הגבעות הצופות אל נהר הסבו. בסיורנו בפס נעלה לעמדת תצפית מן המגדל הדרומי של העיר ונשקיף אל חומות העיר העתיקה וקברי השושלות השמורים. לאחר מכן נשוטט בסמטאות "המדינה" המחולקת לשווקים קטנים על פי מקצועות שונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. כשנטייל בתוך ה"מדינה" של פס נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים (הריח במקום רחוק מלהיות ידידותי לדרכי הנשימה, אך נדאג להוריד מהשפעתו באמצעות עלי נענע ריחניים).
 
בהמשך ביקורנו נצפה על ארמון המלך ונטייל ב"מלאח" היהודי של פס. ב"מלאח" נצפה על שעון המים הנודע של הרמב"ם, נבקר בבית הכנסת ההיסטורי 'איבן דאנן' ובבית העלמין היהודי השמור היטב, שם נפקוד את קברה של הצדקת 'ללה סוליקה'.
 
נחזור אל מלוננו בפס ונתכונן לשבת.

יום 7 | שבת מנוחה בפס - בערב חפלה מרוקאית

שבת מנוחה המוקדשת לתפילות וארוחות. המעוניינים, יוכלו לצאת לסיור רגלי עם המדריך בעיר פס.

במוצאי השבת, נהנה מחפלה מרוקאית!

יום 8 | ואזאן - שפשואן (העיר הכחולה) - תטואן - טנג'יר

 לאחר ארוחת הבוקר ניסע לואזאן, שם נמצא קברו של רבי עמרם בן דיוואן, אחד מגדולי המקובלים שפעלו במרוקו. רבי עמרם בן דיוואן התיישב תחילה בחברון, אך בהמשך נשלח למרוקו במטרה להקים ישיבה ולאסוף תרומות מכלל הקהילות היהודיות למען כוללות חברון. הצדיק רבי עמרם בן דיוואן הגה בתורת הנגלה ובתורת הנסתר והוא דמות מוערכת לאין שיעור ביהדות. במרוצת השנים, הפך קברו לאתר עלייה לרגל עבור עשרות אלפי חסידים שמתקבלים בסבר פנים יפות על ידי התושבים המקומיים, ובמקום אף מתקיימת הילולה שנתית. לאחר מכן ניסע לבירת הרי הריף שפשואן. עיר ייחודית וציורית המכונה - העיר הכחולה, אותה נכיר רגלית דרך הסמטאות המשלבות את התקופה האיברית והמרוקאית המסורתית. נמשיך אל העיר תטואן שבעברה שימשה כמרכז קליטה למגורשי ספרד ואף נכבשה על ידי הספרדים. ניחשף לצד הספרדי של מרוקו המתבטא בסגנון הארכיטקטורה הספרדי שבתטואן, ולקראת הערב ניסע אל העיר טנג'יר הממוקמת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, במקום בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי.

בסיום היום, נגיע אל מלוננו בטנג'יר.

 

יום 9 | טנג'יר -רבאט-ישראל

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בטנג'יר. נבקר בשווקים ובטיילת, נמשיך לביקור ב"מערות הרקולס" שם, על פי האגדה, התגורר האל הרקולס לאחר שהפריד בין היבשות. נמשיך לתצפית ב"כף ורה" שהיא למעשה מפגש בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי. בהמשך נבקר במדינה – העיר העתיקה וגם בעיר החדשה. טנג'יר הינה עיר בצפון מרוקו השוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הייחוד של טנג'יר הוא בכך שהיא ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה.

לאחר מכן, ניסע אל עיר הבירה של מרוקו, רבאט. בתרגום ממרוקאית פירוש שמה של רבאט הוא "המצודה", על שם מצודת העיר ההיסטורית הצופה מגבוה על העיר ולאורך ההיסטוריה שירתה אותה נאמנה. לצד הצביון העתיק ברבאט, גם לא מעט גנים ירוקים מקשטים את העיר. ברבאט נבקר ברחבת ארמון המלך ונצפה על מגדל חסן ועל הגשר החוצה את נהר בורגרג. נטייל בין סמטאות ונטפס אל הקסבה "האודאייה", קסבה עתיקה על תילו של צוק המשקיף אל הנהר. נמשיך לביקור בעיר סלא השוכנת על הגדה הימנית של נהר בו-רגרג, צופה על עיר הבירה רבאט. בעבר סלא הייתה בית לקהילה יהודית גדולה, חלקה יליד העיר וחלקה הגדול יותר הוא מגירוש ספרד.

 

לקראת ערב ניסע אל שדה התעופה ונמריא לישראל.

יום 10 | נחיתה בישראל

בשעות הבוקר ננחת בתל אביב. תם ונשלם סיורינו.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

* טיסות ישירות *כלכלה – חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב * דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול הטיול * תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט המדריך הישראלי). * מדריך ישראלי מצוות דיסקברי. * אוטובוס תיירים ממוזג.

המחיר אינו כולל

בדיקות קורונה (לפי ההנחיות הרלוונטיות במועד היציאה) * טיפ למדריך הישראלי (5$ לאדם ליום טיול) *כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" *הוצאות אישיות *ביטוח רפואי ומטען- יש לעשות ביטוח מורחב, הכולל כיסוי רפואי דמי ביטול מפאת וירוס הקורונה. *שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר 1.12.2023 *כל מה שיקבע על ידי המדינות (ישראל ומרוקו), בנושא וירוס הקורונה. *ויזה למרוקו

מלונות

מלונות מדרגת תיירות טובה

טיסות

טיסות ישירות

מידע כללי

הבהרות
1. חברת דיסקברי אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה מכל סיבה שהיא. כמו כן החברה אינה אחראית לכל נזק הנובע מכוח עליון, פגעי מזג האוויר, מגיפות, מלחמות וכו'.
2. בשל סיבות שונות שאינן תלויות בחברה עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים וזאת בהתאם ללוח הזמנים.
תנאי ודמי ביטול
להלן דמי הביטול הנקבעים לפי מועד הביטול בפועל:
לאחר ההרשמה ומעל 60 יום לפני מועד היציאה: 100$ לנוסע
פחות מ60 יום ועד 15 יום לפני מועד היציאה: 50% ממחיר הטיול
עד14 יום לפני מועד היציאה: 100% ממחיר הטיול
ביטוח ובריאות
• על כל נוסע ונוסעת חלה החובה לבטח את עצמו בביטוח רפואי מתאים בהתאם למצבו הרפואי שכולל הרחבה לכיסוי כל המקרים הנובעים מהדבקות בקורונה וכן להיטס וחילוץ אווירי . על הביטוח להיות מתאים גם לטיולי ג'יפים המופיעים במסלול הטיול.
• על כל נוסע ונוסעת חלה חובת דיווח למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל במידה וישנן כאלה.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.