טיול מאורגן למרוקו | 10 ימים

10 ימים 9 לילות

אתרים ואטרקציות

טיול ג'יפים ורכיבה על גמלים במדבר סהרה:
צפייה בזריחה מעל דיונת מרזוגה ומפגש עם "תושבי הגלימה הכחולה" של מדבר סהרה.
טיול לעמק הדאדס וקניון טודרה:
מסלול "דרך אלף הקסבות" - חציית עמק הדאדס וקניון טודרה.
מרקש:
סיור ב"עיר האדומה" של מרוקו, הרובע היהודי, גני מנארה, מסגד קוטביה, מופע פולקלור "פנטזיה אצל עלי" - 'מתנת דיסקברי'! .
מפלי אוזוד:
המפלים הגדולים והמרשימים של מרוקו.
פס:
סיור בסמטאות העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, חפלה מרוקאית.
איפראן:
סיור בעיר הנופש המכונה "שווייץ של מרוקו", פסל האריה, אגם ברבורים, טירה סקוטית, שעון רמב"ם.
מקנס:
סיור "בעיר הקיסרית" של מרוקו ובארמון המלכותי שלה, המוקף בגנים מפוארים.
רבאט:
מאוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן ה-2, רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה.
קזבלנקה:
סיור ב"עיר הלבנה" של מרוקו, כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה, "המלאח" היהודי, הארמון המלכותי.
אגאדיר:
ביקור בקסבה העתיקה, טיילת אגאדיר.
אסאווירה (מוגדור):
סמטאות העיר העתיקה, נמל הסקאלה, שובר הגלים המבוצר, "המלאח" היהודי.

למה דיסקברי?

חברת 'דיסקברי' מזמינה אתכם לחוויה כל-חושית במרוקו - החל מהדיונות של מדבר סהרה, הרי האטלס הגבוהים ורכס והרי הריף, דרך קסבות, 'מדינות', רבעים וסמטאות מפותלות, ועד לערים שוקקות חיים וכפרים ציוריים - טיול למרוקו יחשוף אתכם לאחת המדינות המגוונות ביותר ביבשת אפריקה בפרט ובעולם בכלל.

חברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים למרוקו, גם טיולים מאורגנים למשפחות וליחידים וגם עבור שומרי המסורת. בשנים האחרונות 'החברה הוציאה אלפי מטיילים למסלולים ייחודיים ומרתקים, שופעים באטרקציות ואתרים יוצאי דופן שקשה יהיה למצוא בחברות אחרות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לטיול המאורגן למרוקו של 'דיסקברי', וביחד נחווה בדרך האולטימטיבית את מרוקו.

המסלול של 'דיסקברי' ניתן ללא תוספות תשלום. כל האטרקציות כלולות במחיר והטיול הוא בתנאי חצי פנסיון, בליווי מדריכים מצוינים שיעשירו את החוויה שלכם ממרוקו הקסומה.

להלן האטרקציות הכלולות במחיר: 
  • מופע פולקלור במרקש - "פנטזיה אצל עלי"
  • חפלה מרוקאית בעיר פס
  • טיול ג'יפים + רכיבה על גמלים במדבר סהרה, בזריחה או בשקיעה
  • טיול לאורך קניון טודרה ועמק הדאדס 
  • ביקור במפלי אוזוד

 

ביקור בערים:  מרקש, קזבלנקה, רבאט, פס, מקנס, אגאדיר, אסאווירה (מוגדור), ארפוד, איפראן.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 23/12/2019
חזרה: 01/01/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,090
תוקף המבצע: 15.12.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2290
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | 23.12 | יום שני תל אביב - קזבלנקה

ניפגש בנתב"ג ונטוס דרך יעד ביניים למרוקו. לאחר הנחיתה, ניסע אל הגדולה בערי מרוקו, קזבלנקה, השוכנת לצד החוף האטלנטי של מרוקו. לינה בקזבלנקה.

יום 2 | 24.12 | יום שלישי קזבלנקה - רבאט - פס

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בקזבלנקה, העיר הגדולה ביותר במרוקו ובה הנמל העיקרי של המדינה. בעיר זו בולט התכנון העירוני הצרפתי ובה שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים של העיר פריז. בסיורנו בקזבלנקה נתענג על מראות 'העיר הלבנה' ונתבשם מניחוחה האירופאי. נצפה על מסגד חסן ה-2, אולי פרויקט הבנייה השאפתני ביותר שהוקם בעיר עוד מימיו של המלך חסן ה-2 שנחשב למנהיגם הרוחני של המקומיים. מבנה המסגד המפואר תופס כ-25 דונם המתפרשים על פני המים, בעוד מתחם המסגד עצמו משתרע על פני כ-100 דונם ויכול להכיל עשרות אלפי מתפללים. המינרט הגבוה והמסוגנן של המסגד, נחשב לאחד מן הסמלים הבולטים ביותר של קזבלנקה. נמשיך את סיורנו אל כיכר מוחמד ה-5, הכיכר המרכזית של קזבלנקה וליבה הפועם של העיר ממנה מסתעפים הרחובות הראשיים. הכיכר מוקפת בגנים יפהפים ובמרכזה ניצבת מזרקה מפוארת, סביב הכיכר נמצאים הבניינים הרשמיים והבולטים של קזבלנקה - בניין הדואר הראשי, ארמון המשפטים, הקונסוליה הצרפתית ועוד שלל מבנים מרשימים. לאחר מכן נגיע אל ה"מדינה" של קזבלנקה, החלק העתיק ביותר בעיר. ה"מדינה" מזמינה אותנו להסתובב בין סמטאות מפותלות, לנשום ריחות משכרים של תבלינים אותנטיים ולפגוש בפריטי אמנות ויצירה מקומית (במחירים זולים למדי). בהמשך היום ניפרד מקזבלנקה וניסע לבירת מרוקו, רבאט. פירוש שמה של רבאט בתרגום ממרוקאית הוא - "המצודה", על שמה של מצודת העיר ההיסטורית אשר הוקמה במרכזה ושימשה כמפקדה הראשית של לוחמי שושלת המוואחדון למאבקיהם הממושכים בספרד, אי שם במאה ה-12 לספירה. לצד הצביון ההיסטורי של רבאט, נמצא גם לא מעט גנים ירוקים המוסיפים נופך בולט לעיר, כמו גם מבנים בסגנונות ארכיטקטוניים מגוונים ועוד שלל מראות נפלאים. תחילה נבקר ברחבת ארמון המלך, במאוזולאום בו טמונים המלך מוחמד ה-5 ובנו חסן ה - 2, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נטייל במתחם הקסבה העתיקה "האודאייה" ונספוג מהאווירה האותנטית שלה ומסגנונה המורי. מיקומה של הקסבה, גבוה על תילו של צוק הרים, יעניק לנו תמונת נוף עוצרת נשימה אל עבר העיר סאלה ונהר בורגרג. בשעות הערב נעשה דרכנו אל העיר העתיקה פס. לינה בפס.

יום 3 | 25.12 | יום רביעי פס - מקנס - חפלה מרוקאית

היום נטייל בעיר פס שהשכילה לשמור על צביונה העתיק בצורה שלמה יותר מיתר ערי מרוקו. פס, סמל הדת והתרבות במדינה, היא העתיקה מבין הערים המלכותיות של מרוקו ולאורך השנים נחשבה למרכז הרוחני שלה ושל ארצות המגרב. בשל כך, ארגון אונסק"ו הכריז עליה כעל אתר מורשת עולמית. פס שוכנת בסמוך לנתיבי האורך והרוחב של כל מרוקו, באזור פורה ושופע בגידולים חקלאיים, על הגבעות הצופות אל נהר הסבו. בסיורנו בפס נעלה לעמדת תצפית נהדרת מן המגדל הדרומי של העיר. ממרומי המגדל, נשקיף אל עבר העיר העתיקה הפרושה מולנו, אל חומותיה העתיקות וקברי השושלות השמורים. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות במשך מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ההיסטורי 'איבן דאנן' ובבית העלמין היהודי השמור היטב. נפקוד את קברה של הצדקת 'ללה סוליקה' ונצפה בשעון המים הנודע של הרמב"ם. בהמשך היום נעשה דרכנו אל העיר מקנס, אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, העיר הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. כמו העיר פס, גם מקנס הוכרזה כאתר מורשת עולמי בשל המורשת ההיסטורית-דתית המפוארת שלה. בסיורנו במקנס נצפה על הארמון המלכותי המפורסם בעיר, ארמון מפואר ומוקף בגנים ירוקים. נשוטט בין הדוכנים הרבים הפזורים לאורך "המדינה" המרשימה של מקנס בטאלה סהגירה וטאלה קבירה, הרחובות הראשיים של ה"מדינה". נבקר בחלק ההיסטורי של העיר הכולל את "המלאח" (השכונה היהודית). מגורשי ספרד שהגיעו אל מקנס בשנת 1492 הטביעו את חותמם על הקהילה היהודית במקום. המלך אסמאעיל בחר להעביר את היהודים מ"המלאח" שבעיר הערבית, והקים במיוחד עבורם שכונה בקרבת ארמונו שקיימת עד היום ונקראת "המלאח הישן" של מקנס. נטייל לאורך סמטאות "המלאח" ונבקר בבית הכנסת הפורטוגזי הגדול והמרשים. בתום סיורנו במקנס נחזור אל העיר פס. בשעות הערב, מחכה לנו חוויה מיוחדת במינה - חפלה מרוקאית טיפוסית בליווי עשרות נגנים וריקודי בטן! עם סיום הערב החגיגי שלנו נעשה דרכנו למלוננו בעיר. לינה בפס.

יום 4 | 26.12 | יום חמישי איפראן - ארפוד

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיירה איפראן, עיירת קיט השוכנת במרכז הרי האטלס התיכון. העיירה איפראן מוצבת בגובה 1650 מטר מעל פני הים, ובתוכה קיים מרכז תיירות, נופש וסקי. איפראן, מוקפת היערות ומשופעת המעיינות, נבנתה על ידי הצרפתים במטרה לשמש כאתר נופש. בתי העיירה לבנים ועל גגותיהם רעפים אדומים, לאורך כבישיה ורחובותיה ישנן שדרות עצים מרשימות המעניקות תפאורה ציורית לעיירה המכונה - "שווייץ של מרוקו". עם הגעתנו אל איפראן נפגוש בגן גדול ויפהפה אשר בתוכו אגם ברבורים ובסמוך אליו יער עבות המאכלס משפחת קופי מקוק חמודים ביותר וגם שובבים ביותר (לעתים מנסים "לסחוב" מאנשים פריטים ומאכלים). נחזה בפסל האריה המפורסם שמסמל את העיירה ונצפה אל הטירה הבנויה בסגנון סקוטי, טירה ששמשה כאתר נופש למלך מרוקו חסן ה-2, שם גם התארח שמעון פרס בשנת 1986. בסיורנו בעיירה יקיפו אותנו גם לא מעט חסידות אשר נודדות בדרך קבע לעיירה. התושבים המקומיים רואים בחסידות המקננות על בתיהן כסמל לברכה ומזל טוב. לעת ערב, נחצה בנסיעה את "ארץ הדקלים" בין נאות מדבר מוריקים ונגיע אל העיר ארפוד, שער הכניסה למדבר הסהרה. לינה בארפוד.

יום 5 | 27.12 | יום שישי מדבר סהרה – ג'יפים בזריחה ורכיבה על גמלים - קניון טודרה - עמק הדאדס - מרקש

לפנינו אחד מהימים היפים ביותר שלנו בטיול המאורגן של 'דיסקברי' למרוקו. נשכים עם שחר ונצא לטיול ג'יפים בחיק הטבע הקסום של מרוקו – מדבר הסהרה, המדבר הגדול ביותר בכל העולם. הסהרה משתרע לכל רוחבה של צפון אפריקה, מהאוקיינוס האטלנטי ועד הים האדום. שטחו עולה על מ-8 מיליון קמ"ר! לשם המחשה: שטח ארה"ב כולה 10 מיליון קמ"ר. ממש לפני הזריחה, לאחר שהעמקנו עם הג'יפים אל מדבר הסהרה, נגיע רכובים על גמלים אל פסגת דיונת החול הגדולה מכולן - דיונת מרזוגה - שם נזכה למראה עוצר נשימה של הזריחה מעל המדבר הגדול. נמשיך את טיולנו במדבר ונכיר את "תושבי הגלימה הכחולה", אוכלוסיית המתיישבים במדבר הסהרה. בסיום המסע שלנו נחזור למלונו בארפוד ונתארגן להמשך היום (שימו לב - בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף עבור טיול שכזה). בהמשך היום ניסע אל עמק הדאדס השוכן במורדות הדרומיים של האטלס הגבוה. בעמק הדאדס נחזה במראות הסלע הגירני ואבן החול שיצרו צורות מיוחדות. הדרך מתפתלת בין נופים פראיים ולאורכה עיירות שהוקמו בנאות המדבר, וקסבות עתיקות בצבעים שמקנים לעמק את השם – "דרך אלף הקסבות". נמשיך לטיול בקניון טודרה הנחשב לאחד מאתרי הטבע המרהיבים במרוקו. הקניון שוכן באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה, אורכו 600 מטרים וצוקיו מתנשאים לגובה של 300-400. ניסע לאורך הקניון הצר בין קירות גבוהים בגוונים אדמדמים ונגיע לעמק טודרה, אזור יפהפה ובו כפרים רבים עם מבנים מלבני בוץ, מקושטים במטעי דקלים. מעל לעמק נשקפות תצורות הסלע גדולות ובמרכזו זורם ערוץ נחל - כאן נולד שירו המפורסם של שלמה בר "אצלנו בכפר טודרה". בשעות הערב נעשה דרכנו אל מרקש, "העיר האדומה" של מרוקו היושבת בין שני אוצרות הטבע הגדולים - הרי האטלס ומדבר סהרה. לינה במרקש.

יום 6 | 28.12 | יום שבת מפלי אוזוד - מרקש

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאורך הכפרים הברברים בסמוך חהרי האטלס ונגיע אל מפלי אוזוד הגדולים והמרשימים של מרוקו. המפלים היפהפים הללו זכו לשמם המיוחד בעקבות ריבוי עצי זית הגדלים באזור (פירוש המילה "אוזוד" בברברית - זיתים). בסביבת המפלים קיימות תחנות קמח המופעלות ע"י המים, בוסתנים ומסעדות מרוקאיות אותנטיות ושלוות. בהמשך היום נחזור אל "העיר האדומה" מרקש. בשעות הערב, מחכה לכם הפתעה מיוחדת מתנת 'דיסקברי': מופע פולקלור אותנטי וצבעוני במיוחד -"הפנטזיה אצל עלי" - ערב חגיגי של ריקודים מסורתיים מכל רחבי מרוקו, על רקע מופע אור-קולי בליווי רוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם (בחברות אחרות יבקשו תשלום נוסף על המופע). בסיום הערב החגיגי נחזור למלוננו בעיר. לינה במרקש.

יום 7 | 29.12 | יום ראשון מרקש - אגאדיר

לאחר ארוחת הבוקר, נסייר ב"עיר האדומה" מרקש שרכשה את כינויה הודות לגווני האדמה הדחוסה והאדומה שיצרה את מבניה. העיר המדברית מוקפת החומה נחשבת לעיר הרומנטית ביותר של מרוקו (וינסטון צ'רצ'יל הדגול נהג לכנות את העיר - "אהובתי"). בסיורנו במרקש נבקר בגני המנארה ונצפה על מסגד קוטביה, המסגד המפורסם של מרקש בעל מינרט גבוה הנצפה מכל נקודה בעיר. נטייל לאורך שדרת מוחמד החמישי, עמוד השדרה של שנמשך עד לליבה של ה"מדינה". נסייר בסמטאות ה"מדינה", נבקר בבית מרקחת ברברי ובשוק צבעוני. נמשיך לסיור ב"מלאח היהודי" שבו התגוררה בעבר אוכלוסיית יהודים גדולה ונבקר בבית הכנסת העתיק "אלעזאמה", אותו בנו יהודים ממגורשי ספרד אי שם בשנת 1492. נמשיך לביקור בכיכר המפורסמת של מרקש, 'ג'מע אל פנע', הסמל והלב הפועם של העיר. בכל ערב מתעוררת הכיכר לחיים במופעי אקרובטים, קוסמים, מגלי עתידות, מרקידי נחשים ומספרי מעשיות. נהלך בין דוכני מזון אותנטיים, שטיחים מרוקאים, תכשיטים, בשמים ותבלינים בעירוב צבעים וריחות. בשעות הערב, נשים פעמינו לכיוון עיר הנופש והקיט של מרוקו, אגאדיר. לינה באגאדיר.

יום 8 | 30.12 | יום שני אגאדיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באגאדיר, העיר הממוקמת בדרום-מערב המדינה, לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי ועל שפך נהר הסוס. אגאדיר הוקמה בשנת-1505 על ידי הפורטוגזים כעיר נמל בשם " סנטה קרוז דו קאבו דה גואה", כחלק משרשרת מבצרים ותחנות סחר לאורך נתיב המסחר הימי המקיף את אפריקה, הם נטשו אותה ב-1541. העיר נבנתה מחדש לאחר רעידת האדמה שפקדה אותה בשנות ה-60 והחריבה את העיר כליל. על איי החורבות, הוקמה לה עיר חדשה לחלוטין שבחלוף השנים נהייתה למרכז שוקק של תיירות ומסחר בממלכה המרוקאית. אגאדיר נמנית עם הערים בעלות הצביון האירופאי ביותר במרוקו - לעיר חופים יפהפים, ברים, מסעדות מגוונות ואף בתי קזינו גדולים. נבקר באתרי העיר הנהדרת והמחודשת וכמובן שלא נפסח על ביקור בקסבה המיתולוגית של אגדיר, קסבה אשר הוקמה בסוף המאה ה-16 ומאז שגשגה במשך מאות שנים. עמוק בתוך הרובע העתיק ביותר של אגדיר, במרכזה של גבעה גדולה, ממוקמת לה הקסבה המרתקת שלה סיפור מדהים, וממנה ניתן להשקיף על האזור בתמונת נוף עוצרת נשימה. לינה באגאדיר.

יום 9 | 31.12 | יום שלישי אסאווירה (מוגדור)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיר הפורטוגזית אסאווירה הידועה גם בשם מוגדור. אסאווירה, שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, היא עיר נמל השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי. העיר שופעת באווירה תוססת שכן פסטיבלים רבים נערכים בעיר והיא נחשבת לפנינה תיירותית מבוקשת בקרב תיירים מכל קצוות עולם. עד כמה מבוקשת אתם שואלים? ובכן, בשנות ה-60 נהגו לבלות בחופיה בוב מרלי וג'ימי הנדריקס האייקונים! בתחילת דרכה תפקדה אסאווירה כעיירת חוף עבור הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. לעיר ישנו עבר מפואר המשתלב עם ההיסטוריה של יהדות מרוקו - עד שלהי המאה ה-19 הקהילה היהודית באסאווירה עלתה במספרה על זו המוסלמית. בשל כך העיר נחשבת לאבן שואבת עבור המוני היהודים שמגיעים אליה מדי שנה. רחובותיה צרים ומפותלים, בתיה צבועים בכחול ואדום ובמרכזה של אסאווירה פזורים המוני גלריות, חנויות קטנות של אמנים ומגלפי עץ. בסיורנו בעיר העתיקה נטייל בין בתי המלאכה המסורתיים ונראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום. בהמשך נעלה אל המצודה הפורטוגזית העתיקה, שריד היסטורי מימיה הקדומים של אסאווירה שם נזכה לתצפית נהדרת. לאחר מכן, נרד לטייל ב"מלאח היהודי" ונבקר בבית הכנסת על שם הרב חיים פינטו, מגדולי רבני היהדות במרוקו בכלל ובאסאווירה בפרט. נבקר בנמל סקאלה הציורי ונתרשם מיופיה של הארכיטקטורה הפורטוגזית-מורית אשר מאפיינת את מצודות השמירה על נמל הדייגים. בשעות הערב נעשה דרכנו למלוננו בעיר. לינה באסאווירה.

יום 10 | 1.1 | יום רביעי קזבלנקה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לנמל התעופה בקזבלנקה ומשם נטוס דרך יעד ביניים לישראל. אנו מקווים שנהניתם במסע למרוקו ואספתם חוויות וזיכרונות נעימים עם צוות דיסקברי!

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

*טיסות בחברה סדירה *מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) *בתי מלון בדרגת אירוח טובה *כלכלה - חצי פנסיון *דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו *תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) *אוטובוס תיירים ממוזג *מדריך ישראלי צמוד מבית 'דיסקברי' אשר מומחה בנושא טיול למרוקו *ויזה למרוקו

המחיר אינו כולל

*תוספת לחדר יחיד 590 $ *כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" *הוצאות אישיות במהלך הטיול למרוקו *ביטוח רפואי ומטען *שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה-1.12.19 *דמי סבלות

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: ( בתי מלון בדרגת אירוח טובה )

  

CAMPANILE HOTEL - CASABLANCA 

ROYAL MIRAGE - FES

HOTEL CHERGUI - ERFOUD

HOTEL KENZI EUROPA - AGADIR

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

הלוך: 23.12 
המראה מנתב"ג בשעה 06:00, נחיתה ביעד הביניים מדריד בשעה 10:30. 
המראה ממדריד בשעה 16:05, נחיתה במרקש בשעה 18:10. 
 
חזור: 1.1
המראה מקזבלנקה בשעה 12:55, נחיתה ביעד הביניים מדריד בשעה 14:40. 
המראה ממדריד בשעה 17:00, נחיתה בנתב"ג בשעה 22:45.


מידע כללי

הבהרות:
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. סדר הביקור באתרים עלול להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול:
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.