טיול מאורגן למרוקו | 11 ימים

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

11 ימים 10 לילות

אתרים ואטרקציות

מרקש:
כיכר ג'מע אל פנע, גני מנרה, מסגד קוטביה, מופע פולקלור "פנטזיה אצל עלי"
טיול ג'יפים בהרי האטלס:
טיול בין רכסי ההרים הגבוהים ביותר של צפון אפריקה, ביקור בבית ברברי
טיול ג'יפים במדבר סהרה:
טיול ג'יפים ורכיבה על גמלים, צפייה בזריחה מפסגת הדיונה
קניון טודרה, עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות
אסאווירה (מוגדור):
העיר העתיקה, "המלאח", נמל הסקאלה, שובר הגלים המבוצר
אגאדיר:
טיול בעיר הנופש של מרוקו. חופי העיר, טיילת אגאדיר, הקסבה העתיקה
פס:
סיור בסמטאות העיר, בית הכנסת ו"המלאח" היהודי, ערב חפלה מרוקאית
מקנס:
ביקור בעיר בקיסרית ובמתחם גני ארמון העיר
וארזאזאת:
ביקור בקסבת איית בן חידו המפורסמת
רבאט:
מאוזולאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
קזבלנקה:
כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, "המדינה" ו"המלאח", טיילת קזבלנקה
איפראן:
סיור בעיירה המכונה "שווייץ של מרוקו"

למה דיסקברי?

חברת 'דיסקברי' מזמינה אתכם לחוויה כל חושית במרוקו - החל מהדיונות של מדבר סהרה והרי האטלס הגבוהים , דרך קסבות, "מדינות" ו-"מלאחים" ועד לחגיגות חפלה מרוקאית ומופע פולקלור - טיול למרוקו יחשוף אתכם לאחת המדינות המגוונות ביותר ביבשת אפריקה בפרט ובעולם בכלל. כבר שנים רבות שחברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים למרוקו, גם טיולים מאורגנים למשפחות וליחידים וגם עבור שומרי המסורת. בשנים האחרונות הוציאה החברה אלפי מטיילים למסלולים ייחודיים ומרתקים, שופעים באטרקציות ואתרים יוצאי דופן שקשה יהיה למצוא בחברות אחרות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לטיול המאורגן למרוקו של 'דיסקברי', וביחד נחווה בדרך האולטימטיבית את מרוקו.

להלן האטרקציות הכלולות במחיר: 

  • טיול ג'יפים למדבר סהרה + רכיבה על גמלים לצפייה בזריחה במדבר 
  • ביקור בבית ברברי
  • מופע פולקלור - "פנטזיה אצל עלי"
  • חפלה מרוקאית בעיר פס
  • טיול ג'יפים בהרי האטלס

ביקור בערים: מרקש, קזבלנקה, רבאט, פס, אגאדיר, אסאווירה, מקנס, איפראן, ארפוד, וארזאזאת.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה
חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות
יציאה: 07/06/2020
חזרה: 17/06/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,990 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0 $ $2190
מחיר לאדם יחיד: 0 $
תוקף המבצע: 1.3.20
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

מעודכן לתאריך 25.2.20

יום 1 | 7.6 | ראשון תל אביב - קזבלנקה

נתאסף בנתב"ג ומשם נטוס למרוקו דרך יעד ביניים באירופה. ננחת בקזבלנקה, עיר הנמל הגדולה והמפורסמת של מרוקו. "העיר הלבנה", זהו הכינוי שניתן לקזבלנקה, שכן טיול לאורך העיר מעניק תחושה של בריחה למראות אירופאים מפתיעים. לאחר הנחיתה נערוך סיור בקזבלנקה. נצפה על מסגד חסן ה – 2, כנראה פרויקט הבנייה השאפתני ביותר בעיר עוד מימיו של המלך הנחשב למנהיגם הרוחני של המקומיים. מבנה המסגד עצמו תופס כ-25 דונם שחלקם גם נמתח על פני המים, בעוד שטחו הכולל של מתחם המסגד הוא כ-100 דונם. המינרט הגבוה של המסגד הוא אחד מן הסמלים המוכרים של קזבלנקה. נבקר בכיכר מוחמד ה-5 ממנה מסתעפים הרחובות הראשיים בעיר. הכיכר מוקפת בגנים ובמרכזה ניצבת מזרקה מפוארת, מסביבה נצפה על בניין הדואר הראשי, ארמון המשפטים, הקונסוליה הצרפתית ועוד שלל מבנים מרשימים . נמשיך אל "המדינה" של קזבלנקה, החלק העתיק ביותר בעיר שם נשוטט בין מבוך הסמטאות הצרות, ננשום ריחות משכרים של תבלינים אותנטיים ונפגוש בפריטי אמנות ויצירה מקומית (במחירים לא רעים בכלל). נצעד לאורך הטיילת המקסימה של קזבלנקה המתפרשת לאורך קו החוף של האוקיינוס האטלנטי ונפגוש במופעי רחוב מהפנטים, מסעדות ובתי קפה. לינה בקזבלנקה.

יום 2 | 8.6 | שני מקנס - רבאט - פס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיר מקנס, אחת מארבע הערים הקיסריות של מרוקו. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. בימי אסמאעיל מלך מרוקו, מקנס הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. במקנס פעלה בעבר קהילה יהודית גדולה שהגיעה לעיר בשנת 1942, בתקופה של גירוש ספרד. באותם ימים המלך אסמאעיל העביר את היהודים מה"מלאח" שבעיר הערבית והקים להם שכונה בקרבת ארמונו, שכונה שקיימת עד היום ונקראת "המלאח הישן". בשל הקשר היהודי עם העיר מקנס, רבים מכנים את העיר "ירושלים של מרוקו". בסיורנו במקנס נעבור דרך שער 'באב אל-מאנסור' העתיק, נבקר ב"מלאח הישן" ונלמד על ההיסטוריה של הקהילה היהודית. נמשיך אל "המדינה" העתיקה ונשוטט בין הדוכנים הרבים הפזורים לאורך 'טאלה סהגירה' ו'טאלה קבירה', הרחובות הראשיים של "המדינה". נצפה על הארמון המלכותי והמפואר של מקנס ונבקר בבית הכנסת הפורטוגזי הגדול. נמשיך בנסיעה אל עיר הבירה של מרוקו, רבאט. בתרגום ממרוקאית פירוש שמה של רבאט הוא "המצודה", על שם המצודה ההיסטורית הצופה מגבוה על העיר ולאורך ההיסטוריה שירתה אותה נאמנה. רבאט שימשה כמפקדה הראשית של לוחמי שושלת המוואחדון למאבקיהם הממושכים בספרד, אי שם במאה ה-12 לספירה. נבקר ברחבת ארמון המלך ונצפה על מגדל חסן ועל הגשר החוצה את נהר בורגרג. נטייל בין סמטאות הרובע העתיק ונגיע אל קסבת "אודאייה", הקסבה העתיקה אשר מוצבת על תילו של צוק המשקיף אל הנהר. לקראת הערב ניסע אל העיר העתיקה פס, סמל הדת של מרוקו והמרכז הרוחני של ארצות המאגרב. לינה בפס.

יום 3 | 9.6 | שלישי פס

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בעיר פס. פס היא העתיקה ביותר מבין ערי מרוקו ובשל חשיבותה הרוחנית ארגון אונסק"ו הכריז על העיר כ'אתר מורשת עולמית'. פס שוכנת בסמוך לנתיבי האורך והרוחב של כל מרוקו, באזור פורה ושופע בגידולים חקלאיים, על הגבעות הצופות אל נהר הסבו. בסיורנו בפס נעלה לעמדת תצפית מן המגדל הדרומי של העיר ונשקיף אל חומות העיר העתיקה וקברי השושלות השמורים. לאחר מכן נשוטט בסמטאות "המדינה" המחולקת לשווקים קטנים על פי מקצועות שונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. כשנטייל בתוך ה"מדינה" של פס נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים (הריח במקום רחוק מלהיות ידידותי לדרכי הנשימה, אך נדאג להוריד מהשפעתו באמצעות עלי נענע ריחניים). בהמשך ביקורנו נצפה על ארמון המלך ונטייל ב"מלאח" היהודי של פס. ב"מלאח" נצפה על שעון המים הנודע של הרמב"ם, נבקר בבית הכנסת ההיסטורי 'איבן דאנן' ובבית העלמין היהודי השמור היטב, שם נפקוד את קברה של הצדקת 'ללה סוליקה'. בתום יום הטיול נגיע למלוננו בעיר. לינה בפס.

יום 4 | 10.6 | רביעי איפראן - ארפוד

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיירה איפראן, עיירת קיט השוכנת במרכז הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה יערות ארזים ואלונים ולפני כן נחצה את מידלט שם נפגוש נוף של נווה מדבר עם דקלים. איפראן, מוקפת היערות ומשופעת המעיינות, נבנתה על ידי הצרפתים במטרה לשמש אתר נופש. בתי העיירה לבנים ועל גגותיהם רעפים אדומים, לאורך כבישיה ורחובותיה ישנן שדרות עצים מרשימות שמספקות נופך יפהפה לעיירה הנהדרת. איפראן, "שווייץ של מרוקו" כפי שמכונה, נמצאת בגובה 1650 מטר ובתוכה קיים מרכז תיירות, נופש וסקי. בתום ביקורנו באיפראן נחצה בנסיעה את "ארץ הדקלים" ונגיע אל העיר ארפוד שבעמק הזיז. ארפוד ממוקמת על פתחו של מדבר סהרה, והיא תשמש אותנו כבסיס היציאה לטיול המרתק שלנו מחר אל מדבר סהרה הגדול. לינה בארפוד.

יום 5 | 11.6 | חמישי טיול ג'יפים ורכיבה על גמלים במדבר סהרה - עמק דאדס - קניון טודרה - וארזאזאת

היום מחכה לנו חוויה בחיק הטבע הקסום של מרוקו – טיול למדבר סהרה, הגדול ביותר בכל העולם. הסהרה משתרע לכל רוחבה של צפון אפריקה, מהאוקיינוס האטלנטי ועד הים האדום. שטחו עולה על מ-8 מיליון קמ"ר! לשם המחשה: שטח ארה"ב כולה 10 מיליון קמ"ר. נשכים עם שחר ונגיע רכובים על ג'יפים אל תוך מדבר סהרה, נעלה על גמלים ונטפס אל דיונת החול הגדולה מכולם, דיונת מרזוגה. שם נצפה נזכה למראה נפלא של הזריחה מעל המדבר הגדול. נעמיק אל תוך המדבר ונכיר את "תושבי הגלימה הכחולה", אוכלוסיית המתיישבים בסהרה. בסיום המסע בסהרה נחזור למלון ונתארגן להמשך היום (שימו לב - בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף עבור טיול כזה). נמשיך את יום המסע שלנו בין אוצרות הטבע היפהפיים של מרוקו ונעלה על מסלול החוצה את עמק הדאדס, מסלול אשר מוקף כולו בנופים של כפרים ציוריים, בוסתנים ונאות מדבר. נחלוף על פני המוני קסבות, רכסי הרים וכפרים ציוריים, במסלול המיוחד שזכה לכינוי - "דרך אלף הקסבות". נגיע אל קניון טודרה הנחשב לאחד מאתרי הטבע המיוחדים של מרוקו. קניון טודרה נמצא באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה, אורכו כ -600 מ', גובה צוקיו מתנשא לכדי 300-400 מ' וקירותיו זקופים בגוונים אדמדמים. קניון טודרה משתרע עד לאזורו של עמק פורה ובו רשת בתים אשר עשויים כולם מלבני בוץ, על רקע תפאורה של מטעי דקלים. מעל לעמק נשקפות תצורות הסלע גדולות ובמרכזו זורם ערוץ נחל - כאן נולד שירו המפורסם של שלמה בר "אצלנו בכפר טודרה". בתום יום בו התענגנו על הטבע הנפלא של מרוקו, ניסע אל העיר וארזאזאת שהוקמה על ידי הצרפתים בשנת 1928, עיר השוכנת בגובה של 1160 מטרים מעל פני הים. וארזאזאת שימשה תפאורה לסרטים הוליוודיים רבים אשר צולמו במחוזותיה, ובעיר ישנם לא מעט אולפני סרטים גדולים. בשל כך זכתה וארזאזאת לכינוי המחמיא - "עיר הסרטים של מרוקו". לינה בווארזאזאת.

יום 6 | 12.6 | שישי קסבת איית בן חידו - אגאדיר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל קסבת איית בן-חידו השוכנת ליד אפיק נחל וארזאזאת, לאורך נתיב השיירות העתיק במעלה גבעה מבוצרת. קסבת איית בן חידו היא הקסבה המרשימה ביותר במרוקו ואף הוכרה בשנת 1987 על ידי ארגון אונסק"ו כ"אתר מורשת עולמית". הקסבה מהווה דוגמה מושלמת לסגנון האדריכלות העתיק והמפואר של ממלכת מרוקו. בקסבת איית בן חידו צולמו לא מעט סצנות מסרטים מפורסמים: לורנס איש ערב, יהלום הנילוס, עשרת הדיברות, גלדיאטור, המומיה, הפיתוי האחרון של ישו וחלקים מהסדרה משחקי הכס המפורסמת. בחלקו השני של יום הטיול ניסע אל עיר הקיט והנופש של מרוקו, אגאדיר, השוכנת בדרום מערב מרוקו לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי, על שפך נהר הסוס. לינה באגאדיר.

יום 7 | 13.6 | שבת אגאדיר

היום נטייל בעיר הנופש אגאדיר. העיר הוקמה בשנת- 1505 על ידי הפורטוגזים כעיר נמל בשם "סנטה קרוז דו קאבו דה גואה". את אגאדיר פקדה בשנות ה-60 רעידת אדמה הרסנית שהחריבה את העיר כליל. על איי החורבות הוקמה העיר החדשה ובחלוף השנים נהייתה למרכז תוסס וצבעוני של תיירות ומסחר בממלכה המרוקאית. אגאדיר שונה בתכליתה משאר ערי מרוקו, זוהי עיר נופש שלה רצועת חופים מקסימה (30 ק"מ אורכה!), קולינריה מגוונת שהתפתחה בעקבות תרבותיות רבות ושונות ששלטו בעיר , ברים ומועדוני לילה, חנויות אופנה ובתי קזינו גדולים – אוסף מאפיינים שהעניק לאגאדיר את הכינוי "העיר הכי אירופאית במרוקו". בסיורנו באגאדיר נטייל ב"מדינה" העתיקה ונפקוד את החופים המקסימים של העיר, כולם מעוטרים בשדרות עצי דקל גבוהים. כמובן שלא נפסח על ביקור בקסבה המיתולוגית של אגאדיר, קסבה שהוקמה בסוף המאה ה-16 ומאז שגשגה במשך מאות שנים. הקסבה של אגאדיר היא מהמבנים הבודדים שעדיין עומדים על תילם למרות רעידת האדמה העוצמתית שפקדה את העיר. עמוק בתוך הרובע העתיק ביותר בעיר, במרכזה של גבעה גדולה, ממוקמת לה הקסבה ממנה ניתן להשקיף על העיר וסביבתה בתמונת נוף עוצרת נשימה. בשעות הערב נצעד לאורך הטיילת המקסימה של אגאדיר, טיילת המעוטרת בשדרות של עצי דקל גבוהים. לינה באגאדיר.

יום 8 | 14.6 | ראשון אסאווירה (מוגדור) - מרקש

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל אסאווירה (לשעבר 'מוגדור'), העיר שהוכרזה על ידי אונסק"ו כ'אתר מורשת עולמית'. אסאווירה היא עיר נמל השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי. באסאווירה נערכים בדרך קבע פסטיבלים רבים ובשל כך העיר תמיד נשארת תוססת ונחשבת לפנינה תיירותית בקרב תיירים מכל קצוות עולם. עד כמה מבוקשת אתם שואלים? ובכן, בשנות ה-60 נהגו לבלות בחופיה בוב מרלי וג'ימי הנדריקס האייקונים! נתחיל את סיורנו בעיר העתיקה שם נטייל בין בתי מלאכה מסורתיים ונראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום. נצעד ברחובות הצרים והמפותלים של העיר ונפגוש בבתים הצבועים בכחול ואדום, גלריות אמנות וחנויות קטנות של אמנים ומגלפי עץ. נטייל ב"מלאח" היהודי שרחובותיו יובילו אותנו עד לנמל הדייגים של אסאווירה, נמל 'סקאלה', המוקף במצודות שמירה עתיקות. מהנמל נעלה אל המצודה הפורטוגזית, שריד היסטורי מימיה הקדומים של אסאווירה ונשקיף על העיר הפרושה תחתינו. בתום סיורנו באסאווירה נעשה את הדרך אל "העיר האדומה" של מרוקו, הלא היא מרקש היפהפייה. לינה במרקש.

יום 9 | 15.6 | שני מרקש

לאחר ארוחת הבוקר נסייר במרקש, "העיר האדומה" שרכשה את כינויה הודות לגווני האדמה הדחוסה והאדומה שיצרה את מבניה. העיר המדברית מוקפת החומה יושבת בין שני אוצרות הטבע הגדולים של מרוקו - על התפר בין הרי האטלס לבין מדבר סהרה. יש שיקראו למרקש העיר הרומנטית ביותר של מרוקו (וינסטון צ'רצ'יל נהג לכנות אותה - "אהובתי"). בסיורנו במרקש נצפה על מסגד קוטביה, המסגד המפורסם של מרקש בעל המינרט הגבוה (שאורכו 70 מ') הנצפה מכל נקודה בעיר. נטייל לאורך שדרת מוחמד ה-6, עמוד השדרה של מרקש החוצה את העיר החדשה עד לליבה של "המדינה" הציורית, שם נשוטט בין מבוך הסמטאות ונבקר בבית מרקחת ברברי ובשוק הצבעוני של מרקש – שוק שמעבר לריחות התבלינים המשכרים מציע גם סחורה אותנטית ומגוונת כמו בראדים (קנקני תה), שטיחים, כופתנים, גלביות, עשבי מרפא וטאנג'ינים. לאחר מכן נבקר בחלקת הטבע השלווה של מרקש, גני מנרה, אליהם נגיע כשנצעד לאורך שדרה מוקפת עצי זית ונפגוש בבריכה גדולה ומבנה אבן מרשים ביופיו. נצפה על ארמון 'אל-באהיה' אשר נחשב למופת האדריכלות המרוקנית ועל ארמון 'אל-באדי' שבעברו נמנה עם הארמונות המפוארים בעולם, ונמשיך אל "המלאח" של מרקש, השכונה העתיקה בה התגוררה בעבר קהילה יהודית גדולה. ב"מלאח" אנו נבקר בבית הכנסת העתיק "אלעזאמה" אותו בנתה קהילת יהודי מגורשי ספרד אי שם בשנת 1492. בשעות הערב נגיע אל הכיכר המפורסמת 'ג'מע אל פנע', הלב הפועם של מרקש והסמל הבלתי מעורער שלה (ואולי גם של מרוקו כולה). כאן בכל ערב מתאספים המוני אנשים וצוללים אל תוך אווירה קסומה של סיפורי 'אלף לילה ולילה' שמתבטאת במופעי רחוב של קוסמים, מאלפי נחשים, מספרי מעשיות ומגלי עתידות. לאחר שחשנו על בשרינו את האווירה הלילית הכה מיוחדת בכיכר ג'מע אל פנע', נעשה דרכנו למלוננו בעיר. לינה במרקש.

יום 10 | 16.6 | שלישי מרקש - טיול ג'יפים בהרי האטלס - ערב פולקלור: "פנטזיה אצל עלי"

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול ג'יפים בהרי האטלס, רכס ההרים הגבוה ביותר בצפון אפריקה. נחצה את עמק האוריקה ועמק אסני לכיוון אימליל שלרגלי הר הטובקל, ההר הגדול מבין הרי האטלס אותו הברברים החיים בכפרים שלמרגלותיו מכנים "הר ההרים". במהלך טיול הג'יפים נבקר בבית ברברי טיפוסי, נעבור בסמוך לאתר הסקי באוקמידן ונבלה שעות מול נופים פראיים ובלתי נשכחים של הרי האטלס (נציין שבחברות אחרות יבקשו תשלום נוסף עבור טיול הג'יפים). לקראת הערב נחזור למרקש, נתארגן ונצא למופע "פנטזיה אצל עלי" - ערב חגיגי של שירים וריקודים מסורתיים מכל רחבי ושבטי מרוקו, על רקע מופע אור קולי המלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם (שימו לב: בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה). לינה במרקש.

יום 11 | 17.6 | רביעי מרקש - טיסה חזרה לישראל

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה ומשם נטוס הביתה דרך יעד ביניים באירופה. תם ונשלם טיולנו גדוש החוויות אותם נזכור לשנים רבות!

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) בתי מלון בדרגה תיירות טובה כלכלה - חצי פנסיון דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג . מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי.

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 490 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה -1.1.2020 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות בהם משכנת חברת 'דיסקברי' את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: (בתי מלון בדרגת תיירות טובה)


FARAH HOTEL  - CASABLANCA

HOTEL KENZI EUROPA - AGADIR

ROYAL MIRAGE - FES

HOTEL CHERGUI - ERFOUD


KARAM PALACE - OUARZAZATE


HOTEL GRAND MOGADOR MENARA - MARRAKECH

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

הלוך: 7.6

המראה מנתב"ג בשעה 05:30, נחיתה ביעד הביניים מדריד בשעה 09:55. המראה ממדריד בשעה 10:55, נחיתה בקזבלנקה בשעה 11:45.
 
חזור: 17.6
המראה ממרקש בשעה 10:25, נחיתה ביעד הביניים מדריד בשעה 13:20. המראה ממדריד בשעה 16:55, נחיתה בנתב"ג בשעה 22:45.
 
***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

מידע כללי

הבהרות:
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. סדר הביקור באתרים עלול להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול:
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.