טיול מאורגן וכשר למרוקו | 8 ימים

13 ימים 12 לילות

אתרים ואטרקציות

הרי האטלס: מפלי סטי פטימה, עמק האוריקה
מרקש: גני ובריכת מנארה, מסגד קוטביה, מופע פולקלור "פנטזיה אצל עלי".
מדבר סהרה: ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדאס, דרך אלף הקסבות.
דיונת מרזוגה: נסיעה בג'יפים, רכיבה על גמלים.
פס: סיור בסמטאות העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, חפלה מרוקאית .
רבאט: מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה.
קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה.

למה דיסקברי?

חברת 'דיסקברי' מזמינה אתכם לחוויה כל-חושית במרוקו - החל מהדיונות של מדבר סהרה, הרי האטלס הגבוהים ורכס והרי הריף, דרך קסבות, 'מדינות', רבעים  וסמטאות מפותלות עשירות בהיסטוריה, ועד לערים שוקקות חיים וכפרים ספוגי תרבות - טיול למרוקו יחשוף אתכם לאחת המדינות המגוונות ביותר ביבשת אפריקה בפרט ובעולם בכלל.

חברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים למרוקו, גם טיולים מאורגנים למשפחות וליחידים וגם עבור שומרי המסורת. בשנים האחרונות 'החברה הוציאה אלפי מטיילים למסלולים ייחודיים ומרתקים, שופעים באטרקציות ואתרים יוצאי דופן שקשה יהיה למצוא בחברות אחרות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לטיול המאורגן למרוקו של 'דיסקברי', וביחד נחווה בדרך האולטימטיבית את מרוקו. המסלול ניתן ללא תוספות תשלום, כל האטרקציות כלולות במחיר והטיול הוא בתנאי חצי פנסיון, בליווי מדריכים מצוינים שיעשירו את החוויה שלכם ממרוקו הקסומה.

להלן האטרקציות הכלולות במחיר: 

נסיעת ג'יפים בסהרה לצפייה בזריחה מרהיבה במדבר ורכיבה על גמלים.

ביקור בבית ברברי.

מופע פולקלור - פנטזיה אצל עלי.

טיול ג'יפים בהרי האטלס.

חפלה מרוקאית בעיר פס.

ביקור בערים: מרקש, קזבלנקה, רבאט, פס, וארזאזאת.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 24/11/2019
חזרה: 01/12/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,690
תוקף המבצע: 15.10.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1890
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

מעודכן לתאריך 29.4

יום 1 | 24.11 | ראשון | תל אביב - קזבלנקה - רבאט - פס

נפגש בשדה התעופה, משם נטוס למרוקו דרך יעד ביניים באירופה. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר קזבלנקה - "העיר הלבנה", שנקראה על שם הבית הראשון שהקימו במקום הכובשים הפורטוגזים, אשר בלט בצבעו הלבן. קזבלנקה היא העיר הגדולה ביותר במרוקו ונחשבת למרכז הכלכלי של המדינה. נהנה ממראות 'העיר הלבנה', נתבשם מניחוחה וצבעיה ונבקר באתריה המרכזיים כגון, כיכר מוחמד החמישי שמכונה גם "כיכר היונים", משם נמשיך אל אחד המבנים הבולטים ביותר בקזבלנקה – מסגד חסן השני. יש הטוענים כי מדובר במסגד השלישי בגודלו בעולם, או אפילו השני בגודלו, מדובר במסגד הגבוה ביותר בעולם – הצריח מתנשא לגובה של 210 מטרים, ובקצהו יש קרן לייזר המצביעה לכיוון מכה. רחבת המסגד יכולה להכיל עד 80 אלף מתפללים. מהמסגד, נמשיך אל בית הכנסת הגדול והמפואר "בית אל". הקהילה היהודית בקזבלנקה היא הגדולה ביותר מבין קהילות יהודי מרוקו וצפון אפריקה בכלל, והיא מונה כיום כ-2,000 איש. נשוטט להנאתנו בשוק המקומי, שוק חאבוס, שנמצא באחד הרובעים היפים ביותר בקזבלנקה. הרובע נבנה בתקופת השלטון הצרפתי, בראשית שנות ה-30, כמחנה פועלים עבור המובטלים הרבים שהיגרו לעיר מרחבי מרוקו ועבדו בה בבניין. עם השנים, הרחובות הפכו לשוק ססגוני ובו דוכני עתיקות, שטיחים, בגדים מסורתיים, דברי נחושת, כסף וזהב ועוד. לאחר מכן, ניסע לרבאט - עיר הבירה של מרוקו. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש, נחלוף בשכונת עין דיאב. נראה את הארמון הראשי של המלך, ונטייל ברחבת הארמון המהודרת. נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. ב"מגדל חסן" – צריח בלתי גמור של מסגד שנועד להיות הגבוה ביותר בעולם, אך בנייתו במאה ה-12 נעצרה בשל מותו של הסולטאן. מול המגדל ניצב המאוזולאום שבו קבור המלך מוחמד החמישי, סבו של מלך מרוקו הנוכחי, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. בתום הסיור ניסע לפס, לינה בפס

יום 2 | 25.11 | שני | פס - מקנס - מרוקו האותנטית

לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיר פס - הלוא היא מרוקו האותנטית במלוא עוצמתה. המפגש עם מרוקו האותנטית באמת מתחיל בעיר פס, שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. פס היא העיר השנייה בגודלה במדינה ומהווה את מרכזה הדתי, והיא גם העיר החשובה ביותר לעם הערבי במרוקו. פס נוסדה בשנת 789 לספירה, ונחשבת לעיר העתיקה ביותר במרוקו – והעיר העתיקה הגדולה ביותר בעולם. נסייר רגלית ב"מדינה", הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי מקצועות שונות: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. ישנן כ-9,400 רחובות וסימטאות ובעיר העתיקה יש כ-30 אלף חנויות. בתי המלאכות העתיקות שהעסיקו את תושבי פס מאות שנים השתמרו במידה רבה עד ימינו, נבקר ברחובות העיר העתיקה, במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות כבר מאות שנים, שם ניתן לפגוש אמני קרמיקה, נחושת, בדים ועורות רבים. אחד האתרים הבולטים בעיר הוא בית החרושת לעורות "שווארה", אשר פועל ברצף מאז המאה ה-11 ומפורסם בחביות האבן הענקיות ומלאות הצבע שבהן טובלים את העורות. עוד אתר בולט הוא בית החרושת לקרמיקה "סרריני", אשר נפתח בסוף המאה ה-15 על ידי יהודים ומוסלמים שגורשו מספרד, והיה בית החרושת לקרמיקה הראשון בעיר. מראשיתה התקיימה בפס קהילה יהודית גדולה, ונודעה לה חשיבות מכיוון שישבו בה הוגים ופוסקים גדולים כמו הרמב"ם, רבי יצחק אלפאסי (הרי"ף), רבי יהודה בן עטר, וגם סיפורה המרטיט של "ללה סוליקה". בהמשך סיורנו, נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר, נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובית העלמין היהודי השמורים היטב. לאחר סיורנו זה, ניסע למקנס שהיא אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו ומפורסמת בארמון המלכותי שלה, המוקף בגנים מפוארים. היא הוכרזה כאתר מורשת עולמי בשנת 1996. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, מקנס הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. החלק ההיסטורי של העיר כולל גם את המלאח (השכונה היהודית). מגורשי ספרד הגיעו אל מקנס בשנת 1492 והטביעו את חותמם על הקהילה. המלך אסמאעיל העביר את היהודים מה"מלאח" שבעיר הערבית והקים להם שכונה בקרבת ארמונו, שקיימת עד היום ונקראת "המלאח הישן" של מקנס. נסייר בעיר ובאתרים החשובים של מקנס ולאחר מכן נחזור לפס. בשעות הערב דיסקברי מזמינה אותכם לצאת לחפלה מרוקאית טיפוסית, לינה בפס.

יום 3 | 26.11 | שלישי | איפראן – ארפוד

הבוקר נצא לעיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר, איפראן עיר קייט ציורית ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה את יערות הארזים והאלונים ובהמשך נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת "הלגיונרים " דרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה כשאנו נוסעים לאורך הוואדי "הזיז". משם ניסע לארפוד, לינה בארפוד.

יום 4 | 27.11 | רביעי | טיול ג'יפים וגמלים אל מדבר סהרה – דיונת מרזוגה - עמק הדאדס - קניון טודרה - וארזאזאת

לפנינו יום ארוך ומרתק של טיול אל מדבר סהרה, תחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה, דיונת מרזוגה. שם נעלה על גמלים (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף) עליהם נרכב לנקודת תצפית על הדיונה ממנה נצפה בזריחה. לאחר מכן נחזור למלון ונתארגן להמשך הטיול. מדבר סהרה הוא אחד המדבריות הגדולות בעולם והמדבר החם ביותר בעולם. בסהרה נמצא מעט מאוד צמחייה שמסוגלת להתקיים באיזורים יבשים. במדבר סהרה יורדים כ-100 מ"מ גשמים עד 250 מ"מ, והחום בו מגיע ל-45 מעלות בקיץ! בהמשך היום ניסע אל קניון הטודרה המדהים. כמו כן, נחצה ונסייר בעמק הדאדס ובו כפרים ובוסתנים, צבעים ונאות מדבר. בהמשך, נגיע גם לדרך המכונה אלף הקסבות. קניון הטודרה - מאתרי הטבע המרהיבים והמיוחדים של מרוקו. הקניון נמצא באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה. אורכו 600 מטרים וגובה צוקיו מגיע לכדי 300-400 מטרים. קירותיו זקופים ואדמדמים, אזור מצוין להליכה. משם ניסע לוארזאזאת, שם נלון.

יום 5 | 28.11 | חמישי | קסבת איית בן חידו - מרקש

לאחר ארוחת הבוקר ניסע ונחצה את הרי האטלס. נצפה בעיירות ברבריות טיפוסיות, בדרך גם נעצור בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה בשנת 1987 על ידי אונ"סקו כאתר מורשת עולמית בזכות היותה דוגמה מצוינת לאדריכלות הסהרה המוקדמת ולאדריכלות בדרום מרוקו. הכפר איית בן חדו ממוקם ליד אפיק נחל ווארזאזאת – לאורך נתיב השיירות העתיק בין הסהרה לבין העיר מרקש וחופי ליבו של הכפר – הקסר – שוכן במעלה גבעה מבוצרת שעליה בתי אדמה בנויים בצפיפות ומוקף בחומות גבוהות שבפינותיהן מגדלי שמירה. רובע זה מכונה לעיתים גם בכינוי קסבה. קסבת איית בן חדו ידועה במספר גדול של סרטים אשר צולמו בתחומו ובהם: לורנס איש ערב, יהלום הנילוס, עשרת הדיברות, גלדיאטור, המומיה, הפיתוי האחרון של ישו וחלקים מהסדרה משחקי הכס המפורסמת. לאחר הסיור ניסע למרקש, לינה במרקש.

יום 6 | 29.11 | שישי | מרקש - "העיר האדומה"

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור במרקש, "העיר האדומה", שהיא העיר החשובה ביותר לעם הברברי במרוקו. העיר אמנם שוכנת למרגלות רכס האטלס הגבוה, אך האקלים בה מדברי והיא שימשה עוד מימי קדם צומת דרכים חשובה בין הכפרים בהרים, ערי החוף ודרכן לאירופה - ומדבר סהרה ודרכו לפנים יבשת אפריקה. נבקר בגני המנארה, במלאח, הלוא הוא הרובע היהודי, ונצפה על מסגד קוטביה. העיר העתיקה במרקש ידועה בסימטאותיה ובשווקיה הצבעוניים, הססגוניים המעניקים לה את הצביונה הייחודי במרוקו ואף בעולם. נבקר בשווקים של העיר, במרקש מאות ואלפי סימטאות המחולקות לרובעים על פי עיסוק הופכות את העיר העתיקה לשוק אחד גדול, חי ותוסס. לבסוף נגיע אל הכיכר המרכזית והמפורסמת – ג'אמע אל-פנע - שם בכל ערב, עם השקיעה, מתאספים מאות רוכלים, מספרי סיפורים, מרפאים, מכשפים, להטוטנים, רקדנים, מתופפים, זמרים, מרקידי נחשים, פוקדים את הכיכר המרכזית של העיר העתיקה. בכיכר דוכני אוכל רבים וסביבם מאות מוקדים של מופעי רחוב ברבריים מסורתיים. בשעות הערב נתכנס לארוחת שישי משותפת וקבלת השבת, לינה במרקש.

יום 7 | 30.11 | שבת | מרקש - שבת מנוחה

שבת מנוחה במרקש - יום חופשי, המעוניינים יוכלו לצאת באופן עצמאי לטיול רגלי בסביבת המלון. עם צאת השבת נתארגן ונצא למופע "פנטזיה אצל עלי", בו נצפה בריקודי פולקלור מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי מלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם (שימו לב: בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה). לינה במרקש.

יום 8 | 1.12 | ראשון | קזבלנקה - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה בקזבלנקה ומשם נטוס הביתה דרך יעד ביניים באירופה. תם ונשלם טיולנו גדוש החוויות והאתרים, אותם נזכור לשנים רבות!

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

*טיסות בחברה סדירה *מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) *בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה *כלכלה - חצי פנסיון (כולל מצרכים להכנת כריכים עבור ארוחת צהריים), סה"כ 10 ארוחות בוקר או ארוחות נוספות ואמצעים להכנת כריכים לארוחת צהריים. למעשה מקבלים אוכל לכל ימי הטיול, ביום שבת ארוחת צהריים לאחר התפילה *טבחית צמודה המבשלת ארוחות ערב וארוחות בוקר מלאות הכוללות חביתות, סלטים ועוד - חברת 'דיסקברי' תספק תוספות מהארץ עבור הארוחות והכריכים בנוסף לכלים חד פעמיים לנוחיות המטיילים *דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו *תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) *אוטובוס תיירים ממוזג *מדריך ישראלי צמוד מבית 'דיסקברי' אשר מומחה בנושא טיול למרוקו *ויזה למרוקו

המחיר אינו כולל

*תוספת לחדר יחיד 590 $ *כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" *הוצאות אישיות במהלך הטיול למרוקו *ביטוח רפואי ומטען *שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה-1.11.19 *דמי סבלות

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול

  

CAMPANILE HOTEL - CASABLANCA

KENZI SOLAZUR - TANGER

ROYAL MIRAGE - FES

HOTEL CHERGUI - ERFOUD

KARAM PALACE - OUARZAZATE

HOTEL KENZI EUROPA - AGADIR

HOTEL GRAND MOGADOR MENARA - MARRAKECH

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות


מידע כללי

הבהרות:
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. סדר הביקור באתרים עלול להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול:
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.