טיול מאורגן למרוקו: 22.10 | 10 ימים

10 ימים 9 לילות

אתרים ואטרקציות

רבאט:
מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
מדבר סהרה/ארפוד
טנג'יר:
תצפית על מיצרי גיברלטר, מערות הרקולס, תצפית ב"כף ורה"
ואזאן:
ביקור בקברו של רבי עמרם בן דיוואן
קזבלנקה:
כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה.
מרקש:
כיכר "ג'אמע אל פנא", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה.
וארזאזאת
הילולת דוד ומשה
ארפוד
דיונת מרזוגה: נסיעה בג'יפים, רכיבה על גמלים.
פס:
סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, תצפית על העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, ביקור בקבר של הצדיקה ללה סוליקה ורבי יהודה בן עטר.
וולוביליס:
ביקור באתר העתיקות הרומי, ובעיר וולוביליס.

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1 | 22.10 - יום ג' תל אביב - טנג'יר

היום נפגש בשדה התעופה ונטוס למרוקו בטיסה ישירה, ננחת במלגה. לאחר הנחיתה ניסע לנמל טריפה, משם נצא במעבורת לטנג'יר שבמרוקו. לאחר ההגעה נצא לסיור בעיר, נבקר בשווקים ובטיילת, וברחובות הראשיים של העיר שם נתרשם מקצב החיים בעיר המיוחדת. משם, נמשיך לביקור ב"מערות הרקולס", שם על פי האגדה, התגורר האל הרקולס לאחר שהפריד בין היבשות. נמשיך לתצפית ב"כף ורה" שהיא למעשה מפגש בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי. טנג'יר הינה עיר בצפונה של מרוקו השוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הייחוד של טנג'יר הוא בכך שהיא ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה. לינה בטנג'יר.

יום 2 | 23.10 - יום ד' תטואן - שפשואן - וואזאן - פס

בבוקר ניסע לעיר תטוואן, ששימשה מרכז קליטה למגורשי ספרד, שנכבשה על ידי הספרדים. בעיר נצפה בסגנונות בנייה ונכיר את מרוקו הספרדית. בהמשך ניסע אל בירת הרי הריף שפשוו'אן. שפשוו'אן הינה עיר ייחודית וציורית המכונה - העיר הכחולה, אותה נכיר רגלית דרך הסמטאות המשלבות את התקופה האיברית והמרוקאית המסורתית. לאחר מכן ניסע לעיירה וואזאן דרך נופים ציוריים, בה נמצאת אחוזת הקבר של רבי עמרם בן דיוואן, מקדושי יהדות מרוקו. רבי עמרם בן דיוואן התיישב תחילה בחברון, אך בהמשך נשלח למרוקו במטרה להקים ישיבה ולאסוף תרומות מכלל הקהילות היהודיות למען כוללות חברון. הצדיק רבי עמרם בן דיוואן הגה בתורת הנגלה ובתורת הנסתר והוא דמות מוערכת לאין שיעור ביהדות. במרוצת השנים, הפך קברו לאתר עלייה לרגל עבור עשרות אלפי חסידים שמתקבלים בסבר פנים יפות על ידי התושבים המקומיים, ובמקום אף מתקיימת הילולה שנתית. בתום סיור נגיע לפס, שם נלון.

יום 3 | 24.10 - יום ה' פס

לאחר מכן ניסע אל העיר פס, עיר שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. פס הוקמה אי שם בשנת 789 לספירה והיא העיר הכי עתיקה במרוקו, כמו גם העיר העתיקה ביותר בעולם - לא פחות מ-9000 רחובות וסמטאות וכ-30 אלף חנויות ניתן למצוא בעיר. עוד מראשית ימיה, בעיר פס התגוררה קהילה יהודית. מהקהילה הזו בפס יצאו לאורך השנים הוגים ופוסקים נחשבים ובולטים ביהדות, כגון רבי יהודה בן עטר, רבי יצחק אלפסי והרמב"ם. עם הגיענו לעיר נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור והמתוחזק היטב. בהתחשב בהיסטוריה ארוכת השנים של הקהילה היהודית בעיר פס, באופן מפתיע, זהו בית העלמין היהודי הבודד שקיים בעיר. ברחובות אשר מובילים לתוך בית העלמין ניתן למצוא 'שוק פישפשים' שמציע מוצרים רבים וזולים למדי. כשנגיע למתחם, יקבל את פנינו שער ברזל שחור שעליו כתוב באותיות גדולות "בית חיים פס". בבית העלמין קבורים רבי וידאל הצרפתי, ללה סוליקה, רבי יהודה בן עטר ושאר קדושי וצדיקי פס. קבריהם מהווים אתר עלייה לרגל לקבוצות יהודיות אשר מבקרות בעיר. בן עטר היה מרבני העיר פס שבמרוקו, בה שימש כדיין. הוא עבד כצורף מומחה וכל חייו התפרנס מיגיע כפיו. הוא נקבר בבית הקברות היהודי בעיר פס לצד שניים מחשובי רבני מרוקו: רבי אבנר הצרפתי ורבי וידאל הצרפתי. קבריהם מהווים אתר עלייה לרגל לקבוצות יהודיות אשר מבקרות בפס. נבקר גם בבית הכנסת אבן דנן מהמאה ה-17, בבית שבו התגורר הרמב"ם בשהותו הקצרה במרוקו ובעיר העתיקה הקיימת מזה 1200 שנה. נבקר בקברה של הקדושה - ללה סוליקה. הצעירה שלא נכנעה לבן המלך שחפץ בה והסכימה למות בעינויים קשים כיהודייה כשירה ולא להתחתן עם גוי. סיפורה של אותה צדיקה שנפחה את נשמתה בקדושה טהרה וצניעות עליונה. לינה בפס.

יום 4 | 25.10 - יום ו' פס - מקנס

הבוקר נמשיך את סיורנו בעיר פס הנהדרת, ובהמשך היום ניסע למקנס. מקנס היא אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו, נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. מקנס מפורסמת בארמון המלכותי שלה, המוקף בגנים מפוארים. היא הוכרזה כאתר מורשת עולמי בשנת 1996. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, העיר הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. החלק ההיסטורי של העיר כולל גם את המלאח (השכונה היהודית). מגורשי ספרד הגיעו אל מקנס בשנת 1492 וטבעו חותמם על הקהילה. המלך אסמאעיל העביר את היהודים מה"מלאח" שבעיר הערבית והקים להם שכונה בקרבת ארמונו, שקיימת עד היום ונקראת "המלאח הישן" של מקנס. כאשר נגיע אל מקנס נסייר בעיר ובאתרים החשובים של העיר. בתום הסיור נחזור לפס. בשעות הערב נתכנס לארוחת שישי וקבלת השבת. לינה בפס.

יום 5 | 26.10 - יום שבת פס - וולוביליס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לוולוביליס, אתר העתיקות הרומיות הגדול ביותר במדינה. מרכז וולוביליס יש רחוב מסחרי עם מבני קשתות ושרידים של בזיליקה מהתקופה הביזנטית. בנוסף, נוכל לראות פסיפסים נפלאים של בתי העשירים, שנבנו מהשער המזרחי לכיוון לב העיר, ורבים מהם כוללים אלמנטים הלקוחים מהמיתולוגיה היוונית-רומית. כל אלו מעידים על מעמדה ועושרה הרב של העיר בתקופתה. נסייר באתר העתיקות בעיר וולוביליס, בה ישבה אוכלוסייה מעורבת שהורכבה בעיקר מיהודים, ברברים, רומאים, יוונים ובני עמים אחרים. בין שפע הפריטים הארכיאולוגיים שנמצאו באתר וולוביליס, התגלו עדויות מוחשיות לקיומה של קהילה יהודית במקום. כיום מונה הקהילה היהודית כ- 7,000 נפש, והיא הוותיקה ביותר במרוקו, מלבד הברברים שהם תושביו המקוריים של האזור כולו. לאחר ביקורנו נחזור פס, ובשעות הערב נצא לבלות בחפלה מרוקאית טיפוסית. לינה בפס.

יום 6 | 27.10 - יום א' איפראן - ארפוד

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל העיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר. איפראן עיר קייט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה יערות ארזים ואלונים ולפני כן נחצה את מידלט, ומפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים. בסופו של יום נגיע לארפוד, לינה בארפוד.

יום 7 | 28.10 - יום ב' טיול ג׳יפים ורכיבה על גמלים בסהרה - דאדס - טודרה - ווארזאזאת

לפנינו יום חווייתי בטיול למרוקו - טיול אל מדבר סהרה. תחילה נצא בג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה, דיונת מרזוגה, בהמשך נעלה על גמלים ונגיע לנקודת תצפית על הדיונה וממנה נצפה בזריחה. הסהרה הוא המדבר הגדול בעולם, שמו בערבית הוא "צחראא כוברא", המדבר הגדול. המדבר משתרע לכל רוחבה של צפון אפריקה, מהאוקיינוס האטלנטי ועד הים האדום. שטחו: למעלה מ-8 מיליון קמ"ר! לשם המחשה: שטח ארה"ב כולה 10 מיליון קמ"ר. בסהרה כולה חיים כ- 5 מליון נפש, רובם בנאות המדבר. לאחר התרעננות קלה נצא לדרך אל מדבר סהרה שם נחצה את עמק הדאדאס ובו כפרים ובוסתנים, צבעים ונאות מדבר ונגיע גם לדרך המכונה דרך "אלף הקסבות". נמשיך לעבר קניון טודרה שבצדם המזרחי של הרי האטלס. טודרה נחשב לאחד מהקניונים היפים בעולם, קירותיו אדמדמים ובחלקו האחרון של הקניון נהיים לצרים ותלולים במיוחד. בשעות הערב נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה. לינה בוואראזאת.

יום 8 | 29.10 - יום ג' "הילולת רבי דוד ומשה" - ווארזאזאת

בשעות הצהריים נגיע לקברו של הצדיק דוד ומשה, שם נערכת ההילולה המסורתית של רבי דוד ומשה בא' בחשוון. רבי דוד ומשה - שמו המקורי של הצדיק ר’ דוד בן משה, אולם הוא כונה על ידי יהודי מרוקו ר’ דוד ומשה. הרב חי בירושלים ונודע כתלמיד חכם מופלג. הוא נפטר וקבור בקרבת הכפר "אסלאן". לפני מאות שנים יצאו מירושלים שלושה רבנים גדולים כשלוחי מצוות, על מנת לקבץ נדבות עבור יושבי ירושלים הענייה. שם האחד סידי מאסעוד (רבי מסעוד),שם השני עמר סחאייק (רבי יצחק) והשם השלישי רבי דוד ומשה. מסופר כי הרב הראשון והרב השני נתפסו על ידי הערבים אשר הכריחו אותם להמיר דתם ומשום כך ניתנו להם שמות ערביים, ובבית הקברות שלהם אין יודעים עליהם דבר. לעומתם, רבי דוד ומשה המשיך בנדודיו ומקלו בידו,נע ונד בין כפרים רבים כאשר לבסוף מצא מנוחה לרגליו בכפר אסלאן, שם נפטר. הרבי משך אליו אחרי פטירתו רבבות מעריצים מכל רחבי מרוקו ובכל שנה נערכת הילולה גדולה לכבודו, בראש חדש חשוון. גם בישראל יוצאי מרוקו רבים ממשיכים את המסורת הנהדרת הזו, בעוד רבים מבני העדה נוהגים לערוך לכבודו הילולה במקומות רבים ברחבי הארץ בכל ראש חודש חשוון. יהודי מרוקו גם נוהגים להגות את שמו של הצדיק, נגד צרות ועין רעה, כי ידוע ומפורסם מדור לדור, שהצדיק פועל ישועות ודבריו נשמעים בשמיים. רבנו הוא נצר לתקופת הראשונים ומתואר במסורת יהדות מרוקו כצדיק ומחולל ניסים. עוד בימי צעירותו ניכרת הייתה קדושתו ופרישותו, ובמהלך השנים התגדל רבי דוד ומשה והפך לאחד מגדולי החכמים. מסופר בין היתר, שביטל גזרה קשה שהפילה חללים רבים, יהודים ומוסלמים. חוץ מגאונותו המופלגת בכל רבדי התורה, רבי דוד ומשה היה ידוע גם כדרשן גדול המושך את לבבות השומעים הודות לפיו מפיק המרגליות. במהלך הדורות שמו של הצדיק התפרסם ברחבי העולם, וקדושתו והשראתו השפיעה באופן מכריע על כל הדורות. בסיום ההילולה, נעשה דרכנו אל עבר העיר מרקש, לינה במרקש.

יום 9 | 30.10 - יום ד' מרקש - סיור

לאחר ארוחת הבוקר, נטייל בעיר הנהדרת מרקש, המכונה ה"עיר האדומה". שמה של מרקש יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר, השוכנת לרגלי האטלס הגבוה, נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו - העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את צביונה הייחודי. מרקש שופעת סמטאות מפותלות וססגוניות ביותר, שמחלקות את העיר לרובעים ובעצם מקנות למרקש אווירה של שוק גדול ותוסס, כאשר בכל ערב מתאספים להם מספרי הסיפורים, רוכלים, להטוטנים, זמרים ומרקידי נחשים בכיכר העיר העתיקה - ג'מע אל פנע - ביחד עם המקומיים. נבקר בגני המנארה, ונצפה על מסגד קוטביה. שדרת מוחמד החמישי היא עמוד השדרה של מרקש. נסייר לאורך השדרה שחוצה את העיר החדשה וממשיכה עד לליבה של המדינה הציורית, שתספק לנו חוויה אותנטית מעשירה. לקראת ערב נתארגן ונצא למופע פנטסיה "אצל עלי", בו נצפה בריקודי פולקלור מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי מלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם (שימו לב: בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה). לינה במרקש. לינה במרקש. לינה במרקש.

יום 10 | 31.10 - יום ה' מרקש - תל אביב

היום טיולנו מגיע לסיומו. בשעות הבוקר נעשה דרכנו לנמל התעופה במרקש ונמריא דרך יעד ביניים באירופה בחזרה לארץ - צוות 'דיסקברי' מודה לכם שבחרתם בטיול שלנו כדי ליהנות ממרוקו הקסומה. אנו מקווים שאספתם זיכרונות מדהימים ובלתי נשכחים!

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בחברה סדירה | מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) | בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה | כלכלה - חצי פנסיון | דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול | דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו | תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) | אוטובוס תיירים ממוזג | מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו , מבית דיסקברי. .

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 690 $ | כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" | הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו | ביטוח רפואי ומטען | שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה-1.5.19| דמי סבלות | במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים - הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול

טנג'יר

Cesar hotel

קזבלנקה

Farah hotel

פס

Ramada

מרקש

Menara

ארפוד

 Hotel Chergui, Erfoud

 וארזאזאת 

  Hotel Karam Palace, Ouarzazate 

 

 

הערות


1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.

טיסות


 
הלוך 22.10.19


חזור 31.10.19 

 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתעזר בסבלנו.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.