טיול כשר מאורגן למרוקו בסוכות | 30.9 | 13 ימים

11 ימים 10 לילות

אתרים ואטרקציות

טנג'יר: סיור בשווקים, טיילת, "מערות הרקולס".
מרקש: גני ובריכת מנארה, מסגד קוטביה, מופע פולקלור "פנטזיה אצל עלי". העיר העתיקה, סיור ב"מלאח היהודי" שבו התגוררה בעבר אוכלוסיית יהודים גדולה, בית הכנסת העתיק, בית העלמין היהודי, העיר החדשה גיליס, גני מג'וראל, מוזיאון איב סאן לורן
מפלי האוזוד: ביקור במפים המרשים במרוקו, בני מלל ומעיינות עין א-סרדון
אסאווירה (מוגדור): העיר העתיקה, נמל הדייגים. ביקור בקברו של קביי חיים פינטו
ווארזאזאת: נבקר קסבת איית בן חידו, באגויים ונבקר בקברו של רבי דוד ומשה, שם נערכת ההילולה השנתית המסורתית.
הרי האטלס: מפלי סטי פטימה, עמק אוריקה,אימליל, טיול ג'יפים בהרי האטלס. נבקר בקברו של רבי שלמה בן לחנס ובבית ברברי
רבאט: מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה, סלא - ביקור בקברו של רבי רפאל אנקווה
קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה, בית הכנסת הגדול
סאפי: ביקור בעיר, ברובע הישן, ביקור במתחם הקבר של שבעת בני זימרו ובתעשיית הקדרות המפותחת.
אל ג'אדידה: סיור בעיר החוף הפורטוגזית.

למה דיסקברי?

מזה שנים שחברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים למרוקו, גם טיולים מאורגנים למשפחות וליחידים וגם עבור שומרי המסורת. החברה הוציאה אלפי מטיילים בשנים האחרונות למסלולים ייחודיים ועשירים. המסלול יינתן ללא תוספות תשלום. כל האטרקציות כלולות במחיר והטיול הוא בתנאי חצי פנסיון, בליווי מדריכים מצוינים שיעשירו את החוויה שלכם ממרוקו המדהימה.

להלן האטרקציות הכלולות במחיר: 

  • טיול ג'יפים בסהרה לצפייה בזריחה מרהיבה במדבר ורכיבה על גמלים.
  • ביקור בבית ברברי.
  • מופע פולקלור - פנטזיה אצל עלי.
  • טיול ג'יפים בהרי האטלס ועמק אוריקה.
  • חפלה מרוקאית בעיר פס.

 

 ביקור בערים: מרקש, קזבלנקה, רבאט, פס, וארזאזאת, שפשואן, מקנס, טנג'יר, ארפוד, אסאווירה (מוגדור), תטואן, ואזאן. 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 12/10/2019
חזרה: 22/10/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,090
תוקף המבצע: 15.9.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2290
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

מעודכן לתאריך 5.1

יום 1 | 30.9 | רביעי | תל אביב - טנג'יר - קזבלנקה

היום נפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה למלגה. לאחר הנחיתה ניסע לנמל טריפה, משם נצא במעבורת לטנג'יר שבמרוקו. לאחר ההגעה נצא לסיור בעיר, נבקר בשווקים ובטיילת, וברחובות הראשיים של העיר שם נתרשם מקצב החיים בעיר המיוחדת. משם, נמשיך לביקור ב"מערות הרקולס", שם על פי האגדה, התגורר האל הרקולס לאחר שהפריד בין היבשות. נמשיך לתצפית ב"כף ורה" שהיא למעשה מפגש בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי. טנג'ר הינה עיר בצפונה של מרוקו השוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הייחוד של טנג'ר הוא בכך שהיא ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה. בתום הסיור ניסע ללינה בקזבלנקה.

יום 2 | 1.10 | חמישי | קזבלנקה - מרקש

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בקזבלנקה, נערוך סיור בעיר הגדולה ביותר במרוקו ובה הנמל העיקרי של המדינה. קזבלנקה נוסדה בתחילת המאה והיא משמשת כמרכז התחבורה הבולט במרוקו, מרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. בעיר זו בולט התכנון העירוני הצרפתי ובה שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים של העיר פריז. בסיורנו בעיר נתענג על מראות 'העיר הלבנה' השוכנת לצד החוף האטלנטי של מרוקו, נתבשם מניחוחה האירופאי וצבעיה ונחווה את אתריה המרכזיים. נבקר בשכונת הפאר והיוקרה עין דיאב הממוקמת לאורך קו החוף של העיר. בעין דיאב פזורים להם מועדונים, בארים, מסעדות ועוד אינספור מקומות בילוי. נצפה במסגד חסן השני, אולי פרויקט הבנייה העצום והשאפתני ביותר שהוקם בעיר עוד מימיו של המלך חסן השני, מי שנחשב למנהיגם הרוחני של התושבים המקומיים. מבנה המסגד המפואר תופס כ-25 דונם שמתפרשים על פני המים, בעוד מתחם המסגד עצמו משתרע על פני כ-100 דונם ויכול להכיל עשרות אלפי מתפללים. המינרט הגבוה של המסגד, נחשב לאחד מן הסמלים המוכרים של קזבלנקה. נמשיך את סיורנו ונגיע אל כיכר מוחמד ה-5, הכיכר המרכזית של קזבלנקה וליבה הפועם של העיר ממנה מסתעפים הרחובות הראשיים. בכיכר מוחמד החמישי גם נמצאים הבניינים הרשמיים והבולטים בעיר - בניין הדואר הראשי, ארמון המשפטים, הקונסוליה הצרפתית ועוד מבנים מרשימים. כיכר מוחמד החמישי מוקפת בגנים יפהפים, במרכזה, ניצבת מזרקה מפוארת. נמשיך את סיורנו כשנגיע ל"מדינה" של קזבלנקה, החלק העתיק ביותר בעיר. ה"מדינה" מזמינה אותנו להסתובב בין הסמטאות הצרות והמפותלות, לנשום ריחות משכרים של תבלינים אותנטיים ולפגוש בפריטי אמנות ויצירה מקומית, במחירים זולים למדי. נבקר בבית הכנסת הגדול בקזבלנקה, שם עמוק בתוך סמטאות ה"מדינה", נחוש את האווירה התוססת ונשוטט בין שלל רוכלים ובעלי מלאכה מסורתיים שיפתו אותנו עם סחורתם המגוונת והמקורית. כמובן שלא נפסח על טיול לאורך הטיילת המקסימה של קזבלנקה - טיילת המתפרשת לאורך קו החוף של האוקיינוס האטלנטי ובה מופעי רחוב, מסעדות ובתי קפה. לאחר שספגנו את כל מראות העיר הלבנה, ניסע למרקש שבה נשהה את כל חג הסוכות. לינה במרקש.

יום 3 | 2.10 | שישי| אסאווירה (מוגדור) - מרקש

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר בעיר הפורטוגזית אסאווירה הידועה גם בשם מוגודור. זו עיר נמל שלווה השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי. העיר שמשה כנמל ומבצר פורטוגזי. אסאווירה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, היא עיר מבוצרת ומלאת אווירה, עם רחובות צרים, בתים שצבועים בכחול ואדום והרבה גלריות, חנויות קטנות של אמנים ומגלפי עץ. העיר שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. לעיר עבר בהיסטוריה של יהדות מרוקו, נטייל בין בתי המלאכה המסורתיים, נראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום. נעלה אל המצודה הפורטוגזית, נציץ אל סמטאות הרובע היהודי והמלאח בו חי רבי חיים פינטו ובבית הקברות בו הוא קבור, הנחשב למרשים ביותר במרוקו. נבקר בנמל הציורי של העיר, ונמל הדייגים. במהלך הסיור נוכל להתרשם מהיופי של ארכיטקטורה הפורטוגזית-מורית שמאפיינת את מצודות שמירה על הנמל הסקאלה. רבי חיים פינטו - היה מגדולי רבני יהדות מרוקו, רב, ראש ישיבה דיין ומקובל בעיר מוגדור. הוא עמד בראש ישיבה בעירו, בנוסף כתב פיוטים וכן חיבורים בהלכה, ובקבלה, שאבדו במהלך מלחמת ספרד שהייתה בעיר אסווירה. לאחר מכן ניסע חזרה למרקש, אם הגעתנו למלון נתארגן לקראת השבת ונתכנס לתפילות שישי ולארוחת חג שישי משותפת וקבלת השבת. לינה במרקש.

יום 4 | 3.10 | שבת | מרקש - שבת מנוחה

שבת מנוחה במרקש - יום חופשי, לתפילות חג וסעודת שבת. לאחר מכן, יוכלו המעוניינים לצאת באופן עצמאי לטיול רגלי בסביבת המלון. בשעות הערב ובצאת השבת, נבקר בכיכר המפורסמת של מרקש, 'ג'מע אל פנע', הסמל והלב הפועם של העיר. בכל ערב מתעוררת הכיכר לחיים במופעי אקרובטים, קוסמים, מגלי עתידות, מרקידי נחשים ומספרי מעשיות. נהלך בין דוכני מזון אותנטיים, שטיחים מרוקאים, תכשיטים, בשמים ותבלינים בעירוב צבעים וריחות. בסיום הערב נחזור למלוננו בעיר. לינה במרקש.

יום 5 | 4.10 | ראשון| ווארזאזאת - אגויים - קסבת איית בן חידו - מרקש

בשעות הבוקר ניסע לסיור בווארזאזאת - עיר מדברית מיוחדת במינה ושובת-לב. לא בכדי הפכה לאתר הסרטה לצוותי צילום מכל העולם. העיר נוסדה ב- 1928 בידי הצרפתים, כעיר משמר וכמרכז מנהלי מחוזי. כיום מונה העיר כ – 50 אלף תושבים. בעיר שווקים ריחניים ורחובות צבעוניים ובעיקר אוירה מדברית לבבית ומיוחדת. בהמשך, נצא בנסיעה קצרה צפונה לסיור באחת הקסבות היפות והשמורות במרוקו - קסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה בשנת 1987 על ידי אונ"סקו כאתר מורשת עולמית בזכות היותה דוגמה מצוינת לאדריכלות הסהרה המוקדמת ולאדריכלות בדרום מרוקו. קסבת איית בן חידו ידועה במספר גדול של סרטים אשר צולמו בתחומו ובהם: יהלום הנילוס, עשרת הדיברות, גלדיאטור, המומיה, הפיתוי האחרון של ישו וחלקים מהסדרה משחקי הכס המפורסמת. נמשיך בנסיעה לכיוון אגויים ונבקר בקברו של רבי דוד ומשה, שם נערכת ההילולה השנתית המסורתית של רבי דוד ומשה ב-ל' בחשוון. רבי דוד ומשה - שמו המקורי של הצדיק ר' דוד בן משה, אולם הוא כונה על ידי יהודי מרוקו ר' דוד ומשה. הרב חי בירושלים ונודע כתלמיד חכם מופלג. הרבי משך אליו אחרי פטירתו רבבות מעריצים מכל רחבי מרוקו. יהודי מרוקו נהגו לערוך הילולה לכבודו מידי שנה, בראש חדש חשוון, וגם בישראל יוצאי מרוקו קבים המשיכו את המנהג. רבים מבני העדה נוהגים לערוך לכבודו הילולה במקומות רבים ברחבי הארץ בראש חודש חשוון. יהודי מרוקו גם נוהגים להגות את שמו של הצדיק, נגד צרות ועין רעה, כי ידוע ומפורסם מדור לדור, שהצדיק פועל ישועות, ודבריו נשמעים בשמים. רבנו הוא נצר לתקופת הראשונים ומתואר במסורת יהדות מרוקו כצדיק ומחולל ניסים. עוד מימי צעירותו ניכרת היתה קדושתו ופרישותו, ובמהלך השנים התגדל רבי דוד ומשה והפך לאחד מגדולי החכמים. מסופר בין היתר, שביטל גזרה קשה שהפילה חללים רבים, יהודים ומוסלמים. חוץ מגאונותו המופלגת בכל רבדי התורה, רבי דוד ומשה היה ידוע גם כדרשן גדול המושך את לבבות השומעים, ופיו מפיק מרגליות. במהלך הדורות שמו של הצדיק התפרסם בכל העולם, וקדושתו והשראתו השפיעה באופן מכריע על כל הדורות. משם נמשיך בנסיעה בהרי האטלס הגבוהים, בדרך נופית מרהיבה ומיוחדת. הנוף עוצר נשימה ומרהיב ביופיו. כפרים קטנים, פסגות הרים גבוהות, קניונים, ומראה הסהרה מרחוק. נמשיך על דרך המלך המובילה אל מעבר ההרים טיזי טיצ'קה, "מעבר הרועים", בגובה של כ- 2550 מטרים. נמשיך בנסיעה בנופים מדהימים שילוו אותנו כמעט כל היום, עד שנגיע חזרה אל פנינת הדרום – מרקש. נגיע למלוננו בעיר, ונתכנס לתפילות ולארוחת ערב משותפת לינה במרקש.

יום 6 | 5.10 | שני | מרקש - העיר העתיקה - מופע פורקלור "פנטזיה אצל עלי"

מרקש - הפנינה הירוקה אשר בהרי האטלס הגבוה. נבנתה במאה ה-11. העיר מוקפת חומה ובה שערים מפוארים, על רקע בתיה האדומים. ללא ספק העיר המיוחדת והרבגונית ביותר במרוקו. כיום מרקש היא המרכז המסחרי ומרכז התרבות של דרום מרוקו, המרוקאים מכנים אותה "הלב של מרוקו". מרקש מכונה "העיר האדומה" בשל גווני האדמה הדחוסה והאדומה שיצרה את המבנים בעיר. העיר המדברית מוקפת החומה יושבת בין שני אוצרות הטבע הגדולים של מרוקו - על התפר בין הרי האטלס לבין מדבר סהרה. יש שיקראו למרקש העיר הרומנטית ביותר של מרוקו (וינסטון צ'רצ'יל נהג לכנות אותה - "אהובתי"). בעיר מרקש נבקר בגני המנארה ונצפה על מסגד קוטביה, המסגד המפורסם של מרקש בעל מינרט גבוה הנצפה מכל נקודה בעיר. נטייל לאורך שדרת מוחמד החמישי, עמוד השדרה של שנמשך עד לליבה של ה"מדינה". נסייר בסמטאות ה"מדינה", נבקר בבית מרקחת ברברי ובשוק צבעוני. נמשיך לסיור ב"מלאח היהודי" שבו התגוררה בעבר אוכלוסיית יהודים גדולה. נבקר בבית הכנסת העתיק "אלעזאמה" אותו בנו יהודים ממגורשי ספרד אי שם בשנת 1492. לאחר מכן, נמשיך אל בית העלמין היהודי במרקש שהוא בין הגדולים ביותר במרוקו. משתרע על 2800 דונם בצמוד לרובע היהודי במרקש. בבית העלמין למעלה מ10,000 קברים אשר נקברו מהמאה ה -12 ועד היום. בית העלמין מתוחזק על ידי הקהילה היהודית ועל ידי שומר הנמצא שם 24 שעות ביממה. צדיקי מרקש ידועים בהשכלתם וחריפותם הלימודית ובבית העלמין נמצאים רבבות צדיקים ותלמידי חכמים גדולים. נעבור בשדרה החוצה את העיר החדשה וממשיכה על לליבה של המדינה הציורית. כמובן נבקר בשווקים של העיר ובכיכר המרכזית המפורסמת ג'אמע אל-פנא. בשעות הערב, דיסקברי מזמינה אתכם לחוויית פולקלור מיוחדת שתחתום את מסענו המרתק למרוקו - "פנטזיה אצל עלי", שם נצפה בריקודים מסורתיים מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי המלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם (שימו לב: בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה). לינה במרקש.

יום 7 | 6.10 | שלישי | מרקש - טבע ונוף - טיול ג'יפים עם תצפיות הרי האטלס - בלעדי לדיסקברי!

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול ג'יפים בהרי האטלס. תחילה נחצה את עמק האוריקה ועמק אסני לכיוון אימליל שלרגלי הר הטובקל על כפריו הברברים. בעמק האוריקה, נראה את אחד העמקים המרשימים במרוקו, ממנו נשקפים הרי האטלס המושלגים. לאורכו כפרים ברבריים ציוריים, שטחים מעובדים, עצי פרי נשירים, דוכנים ובעלי מלאכה שונים. בעמק האוריקה נצפה בכפרים הברברים הבנויים על צלע ההר, נהנה מהנחלים ומאוצרות הטבע המרהיבים של העמק. נבקר בכפר הברברי המסורתי אימליל, בשילוב טיול פרדות וביקור בכפרים ברברים נוספים עם נוף הרים ייחודי. נבלה שעות בנופים פראיים ובלתי נשכחים של הרי האטלס ונעבור בסמוך לאתר הסקי באוקמידן. במהלך הטיול נבקר בציון של רבי שלמה בן לחנס , כמובן נבקר בבית ברברי טיפוסי ונחווה את התרבות המקומית (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף עבור טיול ג'יפים זה). כאן נשמע את סיפורו של רבי שלמה בעל הנחש – ‘בלחנש' או ‘בלחנס' בשמו המקורי – הסיפור מתרחש במאה ה- 16אז רבי שלמה היה שליח דרבנן, שתפקידו היה לעבור בקהילות יהודיות בתפוצות ולאסוף כסף לרווחתם של יהודי ארץ ישראל. לאחר מכן, נחזור למלוננו במרקש ונתכוננן לתפילות החג, וארוחת ערב משותפת. לינה במרקש.

יום 8 | 7.10 | רביעי | מפלי האווזוד - בני מלל - מרקש

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאורך הכפרים הברברים בסמוך חהרי האטלס ונגיע אל מפלי אוזוד הגדולים והמרשימים של מרוקו. המפלים היפהפים הללו זכו לשמם המיוחד בעקבות ריבוי עצי זית הגדלים באזור (פירוש המילה "אוזוד" בברברית - זיתים). בסביבת המפלים קיימות תחנות קמח המופעלות ע"י המים, בוסתנים ומסעדות מרוקאיות אותנטיות ושלוות. נמשיך בנסיעה לעיר החקלאית של מרוקו, בני מלל. נבקר במעיינות עין א-סרדון, מפל מים קטן בסמוך לעיר. לאחר מכן ניסע חזרה למרקש למלוננו בעיר, ונתכנס לתפילות ולארוחת ערב משותפת לינה במרקש.

יום 9 | 8.10 | חמישי | אל ג׳אדידה - סאפי - מרקש

הבוקר נצא בנסיעה לעבר אל-ג’דידה, עיר על חוף האוקיינוס האטלנטי לשעבר היה שמה "מזגון" ושמה שונה וכיום אלג'דידה. העיר החדשה. זוהי עיר חוף פורטוגזית בעלת עבר יהודי מפואר, אשר הוכרזה כעיר מיועדת לשימור. העיר אותה הרסו הפורטוגלים ונבנתה מחדש ומכאן שמה. נראה את המצודות, את החומות ואת בור המים המיוחד. נתרשם מעיר הבנויה כמבצר. מכאן, נמשיך אל סאפי, השכנה האחות. עיר תעשייתית גדולה בעלת מרכז עתיק מעניין, מוקף חומה, ותעשיית קדרות מפותחת. יש בעיר רובע שכולו מוקדש לסדנאות קדרים. נראה את המבצרים החומה ואת הנמל החדש המשמש את מרוקו כנמל חשוב מאוד. עם ההגעה נבקר במתחם הקבר של שבעת בני זימרו ונשמע את סיפור משפחת זימרו. לאחר מכן, נמשיך ל"משטח הקרמיקה " ולאחריו נמשיך לסיור ברובע היהודי הישן. לאחר מכן ניסע חזרה למרקש למלוננו בעיר, ונתכנס לתפילות ולארוחת ערב משותפת לינה במרקש.

יום 10 | 9.10 | שישי | מרקש - רובע גיליס - גני מז'וראל - איב סאן לורן

לאחר ארוחת הבוקר לסיור במערב לעיר העתיקה, שם נבנה בשנת 1913 רובע חדש בסגנון אירופי, זוהי ה"עיר החדשה" (גיליז) ובה שדרות רחבות, רובעי מגורים וגנים ציבוריים. 
ללא ספק, הלב הפועם של מרוקו… נבקר בפנינת חן אמיתית - גן מאז'ורל, המבטא בצורה מושלמת את האסתטיקה והיופי של מרוקו. זהו גן מרהיב ועוצר נשימה שנוצר על ידי אומן צרפתי ולאחר מכן עבר לידיו של מעצב האופנה איב סן לורן. הגן שמשלב תרבות אירופאית עם זאת של צפון אפריקה, הוא יציר כפיהם של שני אמנים צרפתים: הצייר ז'ק מז'ורל שהקים אותו ומעצב האופנה איב סאן לורן שנתן לו חיים חדשים. בגן נמצא סוגי צמחיה וקקטוסים מכל העולם, במשחקים ססגוניים של צורות וצבעים. הגן הבוטני משתרע על שטח של כ-48 דונם והמקום עוצב על ידי המעצב הצרפתי ז'אק מז'ורל בין השנים 1930-1920, בתקופת הקולוניאלית, כשמרוקו שימשה כמדינת חסות על צרפת. הגן הבוטני היפהפייה הזה נפתח לציבור בשנת 1947 ובשנת 1980 מעצב האופנה הצרפתי איב סאן לורן' שנחשב לאחד מגדולי מעצבי האופנה במאה ה-20, הפך לבעל המקום יחד עם הפטרון פייר ברג'. בגן מז'ורל יש יותר מ-15 זנים של ציפורים ויש בו מזרקות רבות ואוסף נכבד של קקטוסים. כמו כן בשנת 1980 עם מותו של מעצב האופנה איב סאן לורן, עפרו פוזר בגן הבוטני ומושך בעקבות זאת תיירים נוספים. נוסף לכך הגן משמש גם כביתו של מוזיאון האומנות האסלאמי של מרקש, הכולל בתוכו אוסף של טקסטיל מדרום אפריקה, קרמיקה, תכשיטים וציורים מאוספו האישי של סאן לורן. ניכנס למוזיאון האופנה הסמוך הגן מנוהל ומטופל היום על ידי קרן השומרת על ייחודו. במתחם הגן מוזיאון קטן לתרבות הברברים, ובולטת בו תצוגת תכשיטים מאוספו של סאן לורן, בחדר המדמה את שמי הלילה מלאי הכוכבים של המדבר. כמו כן מוצגים בסטודיו הסמוך אוסף מציוריו של מז'ורל ורישומים של סאן לורן. ניכנס למוזיאון האופנה הסמוך שהוקם להנצחת פועלו של סאן לורן, שנפתח באוקטובר 2017 במקביל למוזיאון דומה שהוקם בפריז. המוזיאון הוא מסע לדימויים שהיוו השראה למעצב, ויחד עם גן מז'ורל מתקבל מתחם שונה ממרוקו המסורתית, המשלב אווירה אפריקאית עם אירופית המהווה הפוגה ממזג האוויר האינטנסיבי וממזגה האינטנסיבי לא פחות של מרקש. לאחר מכן, יינתן זמן חופשי לקניות, נשוטט בין שלל חנויות בעיר ושלל בתי קפה. נהנה מזמן הקניות ככל שיותיר הזמן, ולאחר מכן נעשה דרכינו חזרה למלון. נתארגן לקראת השבת ונתכנס לתפילות שישי ולארוחת חג שישי משותפת וקבלת השבת. לינה במרקש.

יום 12 | 11.10 | ראשון | רבאט - סלא - טנג'יר

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לרבאט ונערוך סיור בעיר הבירה. פירוש שמה של רבאט בתרגום ממרוקאית הוא - "המצודה", על שמה של מצודת העיר ההיסטורית שהוקמה במרכזה ושימשה כמפקדה הראשית של לוחמי שושלת המוואחדון למאבקיהם הממושכים בספרד, אי שם במאה ה-12 לספירה. בסיורנו בעיר הבירה המודרנית והשוקקת חיים נפגוש אתרים היסטוריים משובבי עין ושופעי סיפורי מורשת. לצד הצביון ההיסטורי של רבאט, נמצא גם לא מעט גנים מוריקים ואתרי טבע, מבנים בסגנונות ארכיטקטוניים מגוונים ועוד שלל מקומות נפלאים. תחילה נבקר ברחבת ארמון המלך, במאוזולאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בין אוסף הסמטאות המפותלות של הקסבה העתיקה "האודאייה" ונספוג מהאווירה האותנטית שלה ומסגנונה המורי. מיקומה של הקסבה, גבוה על תילו של צוק הרים, יספק נוף עוצר נשימה אל עבר העיר סאלה ונהר בורגרג. לאחר מכן, ניסע לסלא שם נבקר בקברו של רבי רפאל אנקאווה. רבי רפאל אנקאווה - היה הוגה, פרשן ופוסק הלכה נודע במרוקו. נחשב לאחד מחשובי הרבנים במרוקו בעת החדשה. היה הראשון להתמנות לתפקיד הרב הראשי של מרוקו. הוא נולד בעיר סלא שבמרוקו, כבן לשושלת רבנים ספרדית-מרוקאית ארוכה. לעת ערב נעשה דרכנו אל העיר טנג'יר, לינה בטנג'יר.

יום 11 | 10.10 | שבת | טנג׳יר - שבת מנוחה

שבת מנוחה בטנג׳יר - יום חופשי, לתפילות חג וסעודת שבת. לאחר מכן, יוכלו המעוניינים לצאת באופן עצמאי לטיול רגלי בסביבת המלון. בשעות הערב ובצאת החג, נשתתף בחגיגות ובהקפות שמחת תורה במלון. לינה במרקש.

יום 12 | 11.10 | ראשון | טנג'יר - מלגה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נעבור לספרד וניסע למלגה, ומשם נחזור בטיסה ישירה לישראל. תם ונשלם טיולנו גדוש החוויות והאתרים, אותם נזכור לשנים רבות!

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) בתי מלון בדרגה תיירות טובה כלכלה - חצי פנסיון דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג . מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי.

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 490 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 14.10.2019 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: ( בתי מלון בדרגת אירוח טובה )

  הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתאזר בסבלנו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.