מרוקו - ערים מלכותיות | 8 ימים | תאריכי יציאה:

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה
אל ג'דידה וסאפי: בירת הקרמיקה של מרוקו
אגדיר: ביקור בשוק "אל חאד", סיור פנורמי בעיר
מרקש: הרובע היהודי, גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה, מופע פנטזיה
הרי האטלס: עמק האוריקה, ביקור בבית ברברי טיפוסי
מפלי אוזוד: מפלים וקניון נהר אל עביד
פס: תצפית על העיר, סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, חפלה אוטנתית
רבאט: מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 14/01/2019
חזרה: 21/01/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,490
תוקף המבצע:
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 1690$
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 תל אביב – קזבלנקה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס למרוקו דרך יעד ביניים. לאחר ההגעה נצא לסיור בקזבלנקה, העיר הגדולה ביותר במרוקו עם הנמל הגדול והעיקרי של המדינה. בנוסף, קזבלנקה משמשת כמרכז תחבורה ראשי ומרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. העיר הוקמה בראשית המאה שעברה ויש בה אזורים ושכונות שהוקמו בימי השלטון הצרפתי. באזורים אלה שדרות רחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב, בדומה לצמתים של פריז. נסייר באתרי העיר החשובים כגון כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה וטיילת קזבלנקה.

יום 2 אל ג'דידה – סאפי – אסאווירה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לאורך האוקיינוס האטלנטי ונבקר בערי החוף אל ג'דידה וסאפי. העיר סאפי, בירת הקרמיקה של מרוקו ואל ג'דידה, עיר חוף מקסימה. בהמשך היום ניסע אל העיר הפורטוגזית אסאווירה, השוכנת גם היא על חוף האוקיאנוס האטלנטי וידועה גם בשם מוגודור. בתחילת דרכה שימשה מוגודור כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. לעיר עבר עשיר בהיסטוריה של יהדות מרוקו וכיום היא עיר של אמנים ודייגים. נסייר בסמטאות העיר העמוסות בתי מלאכה של עץ הערער. כמו כן נבקר במצודה "הסקאלה". כמו כן, נטייל גם בנמל ונצפה בדייגים המוכרים את שלל הדגים שדגו.

יום 3 אגדיר

היום נערוך סיור בעיר הנופש והקיט של מרוקו, אגדיר, שלחוף האוקיינוס האטלנטי. נערוך סיור באתרי העיר, נבקר בשוק הססגוני "אל חאד" ונערוך סיור פנוראמי באתרי העיר החדשה, שנבנתה מחדש לאחר רעידת האדמה שפקדה אותה בשנות ה-60. נשאר לכמה שעות להתרגעות בעיר הנופש המרהיבה הזאת. אגאדיר - ממוקמת בדרום מערב מרוקו לאורך חופי האוקיאנוס האטלנטי, על שפך נהר הסוס. העיר ידועה בעיקר באקלים החם שלה. בשנת 1960 פקדה את העיר רעידת אדמה שהחריבה אותה כליל וגרמה לאלפי הרוגים. לאחר שיקומה, הפכה אגדיר למרכז שוקק של תיירות ומסחר בממלכה המרוקאית. זו העיר עם הצביון האירופאי ביותר במרוקו ולכן מושכת תיירים רבים. לעיר חופים יפיפיים, ברים, בתי קזינו ומסעדות מגוונות

יום 4 מרקש

יום זה נקדיש לעיר האדומה מרקש, אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. מרקש, השוכנת לרגלי האטלס הגבוה, נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו, העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את צביונה הייחודי. אתריה המפורסמים ושווקיה המיוחדים נותנים לעיר את האווירה הססגונית שלה. נבקר בגני המנארה, במלאח, הרובע היהודי, ונצפה על מסגד קוטביה. כמובן שגם נבקר בשווקים הצבעוניים של העיר. לקראת הערב, נתארגן ונצא למופע פולקלור ייחודי, ה"פנטזיה של עלי".

יום 5 הרי האטלס – עמק האוריקה

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול בהרי האטלס. נחצה את עמק אוריקה, נתענג ממראה הכפרים הברברים הבנויים בהר ובולטים בצבעם האדום, נהנה ממראה הנחלים ומהטבע המרהיב של העמק. במהלך הטיול נבקר בבית ברברי טיפוסי ונחווה את התרבות המקומית

יום 6 מרקש

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למפלי האוזוד, המפלים הגבוהים והיפים ביותר במרוקו, אחד הסמלים של מרוקו שזכו לשמם בזכות ריבוי עצי הזית הגדלים באיזור. גובה המפלים כ-100 מטר הנשפכים לקניון נהר אל עביד. נבקר בבוסתנים ומסעדות בקרבת המקום. לינה בפס.

יום 7 פס

היום נטייל בעיר פס שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה", הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות כבר מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בית הכנסת ובית העלמין היהודי השמורים היטב. בשעות הערב נצא לחפלה טיפוסית בפס.

יום 8 רבאט - קזבלנקה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לרבאט. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש, נחלוף בשכונת עין דיאב, נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. מאוחר יותר ניסע לשדה התעופה ומשם נטוס דרך יעד ביניים בחזרה לישראל.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

- טיסות בינלאומיות - מסי נמל והיטלים (כפוף לשינויים) - בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה - כלכלה - חצי פנסיון - דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול - דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו - תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) - אוטובוס תיירים ממוזג - מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי - העברות

המחיר אינו כולל

- תוספת לחדר יחיד 490 $ - כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" - הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו - ביטוח רפואי ומטען - שינויים במסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה – 1.10.2018 - דמי סבלות

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

פס:

 Hotel Pickalbators

ארפוד:

 Hotel Chergui

וארזאזאת:

 Hotel Karam Palace

מרקש:

 Hotel Ryad Mogador Menara Address

טיסות

הלוך

המראה מתל אביב בשעה 01:00, נחיתה בפריז בשעה 05:10
המראה מפריז בשעה 07:10, נחיתה בקזבלנקה (מרוקו) שעה 09:20

 חזור

המראה בשעה 18:10 מקזבלנקה, נחיתה בשעה 22:20 בפריז
המראה בשעה 23:25 מפריז, נחיתה בשעה 04:55 בתל אביב

מידע כללי

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.