טיול מאורגן למרוקו 11 ימים 10 לילות- תאריכי יציאה בקרוב

11 ימים 10 לילות

אתרים ואטרקציות

רבאט:
מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
טנג'יר :
תצפית על מיצרי גיברלטר, סיור בעיר.
פס:
תצפית על העיר, סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, חפלה מרוקאית טיפוסית. מקנס.
מקנס:
סיור בעיר
מדבר סהרה:
נסיעה בגיפים לצפיה בזריחה, ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות.
מרקש:
כיכר "ג'אמע אל פנא", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה
הרי האטלס:
טיול למפלי סטי פאטמה, ביקור בבית ברברי ועמק האוריקה.
קזבלנקה:
כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה
אסאווירה:
הנמל, העיר העתיקה

למה דיסקברי?

טיול מאורגן למרוקו של דיסקברי כולל טיול ג'יפים לצפייה בזריחה במדבר סהרה.

טיול בהרי האטלס, דרך עמק האוריקה וביקור בבית ברברי.

חפלה מרוקאית טיפוסית כולל שירה וריקודים בעיר פס.

ביקור בעיר טנג'יר

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1: תל-אביב - מלגה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון, משם נטוס למלגה לתחילת הטיול המאורגן למרוקו.

יום 2: מלגה – מקנס – פס

לאחר ארוחת הבוקר נעבור למרוקו וניסע לסיור במקנס, היא אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו שהוכרזה כאתר מורשת עולמי בשנת 1996. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, העיר הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. החלק היסטורי של העיר כולל גם את המלאח (השכונה היהודית). נסייר ב"מדינה", ב"מלאח" ובאתרים החשובים החשובים של מקנס ולאחר מכן נמשיך לפס. בערב נצא לחפלה מרוקאית טיפוסית.

יום 3: פס

היום נקדיש לביקור בעיר פס. זו עיר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר במלח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב - שם קבורה סוליקה "סול" חגואל, גיבורה יהודייה מרוקאית שזכתה לפרסום לאחר שהוצאה להורג בגיל 17, לאחר שהואשמה בהיותה מֻרְתַדּ (מי שעזב את דת האסלאם), ככל הנראה מבלי שהתאסלמה אי פעם. מסופר עליה כי אמרה "נולדתי כיהודייה ואמות כיהודייה". היא קבורה לצדם של רבי יהודה בן עטר ורבי אבנר הצרפתי זצוק"ל, מחשובי רבני וחכמי מרוקו. פס היא העיר השנייה בגודלה במרוקו, ואחת המרשימות שבה . העיר מורכבת משלושה איזורים מובחנים - פז הישנה בת המאה השמינית, פז החדשה שהוקמה בסמוך במאה ה-14, והעיר החדשה, שנבנתה על-ידי הצרפתים בתחילת המאה ה-20. בעיר הישנה נמצאת קסבה נהדרת שכאילו נלקחה מאגדות אלף לילה ולילה. בפז החדשה, גם היא בין חומות, נמצא הרובע היהודי.

יום 4: פס – איפראן – מידלט - אראשאדיה – ארפוד

לאחר ארוחת הבוקר נצא מוקדם לעיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר , איפראן עיר קייט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה את יערות הארזים והאלונים ובהמשך נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת "הלגיונרים " דרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה כשאנו נוסעים לאורך הוואדי "הזיז " הנותן חיים לאזור. נלון בעיר המחוז ארפוד.

יום 5: ארפוד– קניון הטודרה – עמק הדאדס – וארזאזאט

לפנינו יום ארוך ומרתק של טיול אל מדבר סהרה, תחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר סהרה. שם נראה יחד את הזריחה במדבר על משמעותיה, זו תהיה חוויה מרגשת במיוחד! בהמשך ניסע באוטובוס לכיוון קניון הטודרה המדהים דרך תעלות המים. נחצה ונסייר בעמק הדאדס המיוחד בצבעיו ובתופעות הגיאולוגיות שבו (קניון הקופים) ובדרך "אלף הקסבות " ולקראת ערב נגיע לעיר וארזאזאט - השער למדבר סהרה.

יום 6: וארזאזאט – מרקש

בשעות הבוקר נבקר בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה בשנת 1987 על ידי אונ"סקו כאתר שמור בזכות היותה דוגמה מצוינת לאדריכלות הסהרה המוקדמת ולאדריכלות בדרום מרוקו. בקסבת איית בן חידו צולמו סרטים רבים, ביניהם עשרת הדיברות, גלדיאטור, המומיה, הפיתוי האחרון של ישו ואילו חלקים מהסדרה משחקי הכס המפורסמת. לאחר מכן ניסע למרקש. כשנגיע נסייר בעיר האדומה, ברובע היהודי "המלאח", ברובע העתיק "המדינה". העיר מרקש שוכנת לרגלי האטלס הגבוה נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו. העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את הצביון הייחודי.

יום 7: מרקש

נקדיש את היום לסיור רגלי במדינה של מרקש. בשעות הערב נצא לבלות בג'מע אל פנה, הכיכר שמתמלאת חיים בשעות בערב ושמרכזת את חיי הלילה של מרקש.

יום 8: מרקש – עמק האוריקה, הרי האטלס -- איסווירה

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול בהרי האטלס. נחצה את עמק אוריקה ונגיע עד למפלי סטי פאטמה, בדרך נבקר בבית ברברי. נתענג ממראה הכפרים האדומים הבנויים בהר, מהנחלים ומהטבע המרהיב של העמק. בסוף הטיול נחזור למרקש . במהלך הטיול נבקר בבית ברברי טיפוסי וחווה את התרבות המקומית. לאחר מכן ניסע לאיסווירה.

יום 9: אסאווירה -קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור סאיווירה (מוגדור). זו עיר, נמל שלווה השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי. העיר שמשה כנמל ומבצר פורטוגזי והמדינה של אסווירה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נסייר בסמטאות העיר העמוסות בתי מלאכה של עץ הערער ונתרשם מיופי הארכיטקטורה הפורטוגזית-מורית שמאפיינת את מצודות השמירה על הנמל, הסקאלה, את שובר הגלים המבוצר ואת הבניינים הרבים שהיום הם חלקם בתי מגורים וחלקם חנויות. לאחר מכן, ניסע לקזבלנקה - עיר נמל, מרכז העצבים הכלכלי והפיננסי החשוב של מרוקו. קזבלנקה נוסדה בתחילת המאה על חופה האטלנטי של מרוקו. זוהי העיר הגדולה ביותר והנמל העיקרי של המדינה. העיר משמשת כמרכז התחבורה הראשי של מרוקו. מתפקדת גם כמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. בקזבלנקה אזורים ובהם שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים בפריז. אזורים אלה הוקמו על ידי הצרפתים בתקופה שבה שלטו במרוקו. נהנה ממראות 'העיר הלבנה', נתבשם מניחוחה וצבעיה. נערוך סיור בעיר ונבקר באתריה המרכזיים. כיכר מסגד מוחמד ה-5, הטיילת ועוד.

יום 10: קזבלנקה – רבאט – טנג'יר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לרבאט- בירת הממלכה. העיר השוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש. נחלוף בשכונת עין דיאב. נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. לאחר מכן נמשיך לטנג'יר.

יום 11: טנג'יר – מלגה – תל אביב

נערוך סיור בעיר ונבקר בעיר העתיקה ניסע לתצפית אל מפגש הימים, המקום בו נפגשים האוקיינוס האטלנטי והים התיכון. לאחר מכן נחצה את הים למלגה ומשם נטוס לתל אביב בסיום הטיול המאורגן למרוקו.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בחברה סדירה. מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים). בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה. כלכלה - חצי פנסיון דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג . מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו , מבית דיסקברי.

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 450 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה-1.5.18 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול הערה: סדר הביקורים עלול להשתנות עקב הטיסות הבינלאומיות

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול:

 

HOTEL ATLAS - CASABLANCA

Address           : Avenue Hassan 1er –Casablanca-

Tel                   : +212 5 22 22 05 05

Web                 : www.hotelsatlas.com

 

KENZI SOLAZUR HOTEL - TANGER

Address           : Avenue Mohamed VI  90000 - Tanger

Tel                   : +212 5 39 34 83 83

Web                 : www.kenzi-hotels.com

 

HOTEL RAMADA - FES

Address          : 85, Avenue des Far 30 000 - FES

Tel                   : +212 5 35 94 80 00

Web                : www.ramadafes.com

 

HOTEL CHERGUI - ERFOUD

Address           : Km 5, 5 Route Errachidia BP 342 - Arfoud - Morocco

Tel                   : + 212 535 57 85 04 / 03

Web                : www.chergui.com

 

KARAM PALACE - OUARZAZATE

Address           : Avenue Moulay Rachid – Ouarzazate - Morocco

Tel                   : +212 524 88 22 25

Web                : www.karampalace.com

 

HOTEL GRAND MOGADOR MENARA - MARRAKECH

Address: Avenue Mohammed VI - Marrakech - Morocco

Tel       : +212 5 24 33 93 30

Fax      : +212 5 24 33 93 33

Web    : www.ryadmogador.org/Menara.asp

טיסות


מידע כללי

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.