טיול מאורגן כשר למרוקו בסוכות | 13 ימים | 20.9

13 ימים 12 לילות

אתרים ואטרקציות

* רבאט: ביקור במוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה.
* פס: תצפית על העיר, סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, מופע "חפלה" מקומית
* איפראן – מידלט - אראשאדיה – ארפוד: מידלט, מנהרת "הלגיונרים ", נווה מדבר עם דקלים, כפרים בשולי הסהרה, לאורך וואדי "הזיז", לינה בארפוד.
* קניון הטודרה – עמק הדאדס – וארזאזאט: מדבר סהרה: נסיעה בג'יפים לצפייה בזריחה במדבר, טיול גמלים, ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות, קסבת טאוריאט וקסבת אית בן חדו (אתר מורשת עולמית), עמק "הסוס".
* מרקש: קזינו , כיכר "ג'אמע אל פנא", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה, מופע פנטזיה אצל עלי, טיול בהרי האטלס.
קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה ועוד.

למה דיסקברי?

טיול מאורגן במרוקו כולל את הערים החשובות במרוקו:  פס, מרקש, קזבלנקה, רבאט, טנג'יר
נבקר גם ב-מדבר סהרה, קניון טודרה, עמק הדאדס, אזור הקסבות בורזאזאת.
מתנות מדיסקברי: * טיול גמלים במדבר סהרה * טיול ג'יפים לצפייה בזריחה במדבר * מופע "חפלה" בפס * מופע פולקלור בפנטזיה של עלי 
חצי פנסיון - טבחית צמודה
ימים עשירים ומלאים: ללא ימים חופשיים!
ללא סיורי בחירה בתוספת תשלום (אופשונלס)
מדריך מנוסה ומקצועי

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 20/09/2018
חזרה: 02/10/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,190
תוקף המבצע: 1.9.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2490
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | יום חמישי 20.9.18 | תל אביב – מלגה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון, משם נטוס למלגה.

יום 2 | יום שישי 21.9.18 | טנג'יר -פס

לאחר ארוחת הבוקר נעבור למרוקו ונצא לסיור באתריה המרכזיים של טנג'יר. נבקר בשווקים ובטיילת ונצפה על המפגש שבין הים התיכון לבין האוקיינוס האטלנטי. טנג'ר היא עיר בצפונה של מרוקו, השוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. העיר ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה. לאחר הביקור ניסע לפס ונתכונן שם לקראת שבת.

יום 3 | יום שבת 22.9.18 | שבת מנוחה פס

שבת מנוחה. נעשה את השבת במלון בפס. המעוניינים יוכלו לצאת לטיולים רגלייים באזור המלון. במוצאי שבת דסקברי מזמינה אותנו לחפלה פסית טיפוסית.

יום 4 | יום ראשון 23.9.18 | פס

את היום נקדיש לביקור בעיר פס. העיר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר במלח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב - שם קבורה סוליקה "סול" חגואל, גיבורה יהודייה מרוקאית שזכתה לפרסום לאחר שהוצאה להורג בגיל 17, לאחר שהואשמה בהיותה מֻרְתַדּ (מי שעזב את דת האסלאם), ככל הנראה מבלי שהתאסלמה אי פעם. מסופר עליה כי אמרה "נולדתי כיהודייה ואמות כיהודייה". היא קבורה לצדם של רבי יהודה בן עטר ורבי אבנר הצרפתי זצוק"ל, מחשובי רבני וחכמי מרוקו. פס היא העיר השנייה בגודלה במרוקו, ואחת המרשימות שבה . העיר מורכבת משלושה איזורים מובחנים - פז הישנה בת המאה השמינית, פז החדשה שהוקמה בסמוך במאה ה-14, והעיר החדשה, שנבנתה על-ידי הצרפתים בתחילת המאה ה-20. בעיר הישנה נמצאת קסבה נהדרת שכאילו נלקחה מאגדות אלף לילה ולילה. בפז החדשה, גם היא בין חומות, נמצא הרובע היהודי. לאחר מכן נתכונן לקבלת החג.

יום 5 | יום שני 24.9.18 | חג סוכות מנוחה - פס

יום חג מנוחה. המעוניינים יוכלו לצאת לטיול באזור המלון.

יום 6 | יום שלישי 25.9.18 | ארפוד

הבוקר נצא מוקדם לעיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר , איפראן עיר קייט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה את יערות הארזים והאלונים ובהמשך נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת "הלגיונרים " דרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה כשאנו נוסעים לאורך הוואדי "הזיז " הנותן חיים לאזור. נלון בעיר המחוז ארפוד.

יום 7 | יום רביעי 26.9.18 | ארפוד– קניון הטודרה – עמק הדאדס – וארזאזאט

לפנינו יום ארוך ומרתק של טיול אל מדבר סהרה, תחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה. שם נראה יחד את הזריחה במדבר על משמעותיה, זו תהיה חוויה מרגשת במפגש עם מדבר הסהרה. !!בהמשך נחווה רכיבת גמלים - בלעדי לדיסקברי וכלול במחיר שימו לב: בחברות אחרות יבקשו תשלום נוסף עבור רכיבת גמלים בצהריים נחזור למלון להתארגנות לקראת המשך הנסיעה באוטובוס לכיוון קניון הטודרה המדהים דרך תעלות המים. נחצה ונסייר בעמק הדאדס המיוחד בצבעיו ובתופעות הגיאולוגיות שבו (קניון הקופים) ובדרך "אלף הקסבות " נגיע לעיר וארזאזאט - השער למדבר הסהרה. מדבר סהרה הוא אחד המדבריות הגדולות בעולם והמדבר החם ביותר בעולם. בסהרה נמצא מעט מאוד צמחייה שמסוגלת להתקיים באיזורים יבשים. במדבר סהרה יורדים כ-100 מ"מ גשמים עד 250 מ"מ, והחום בו מגיע ל-45 מילות בקיץ!

יום 8 | יום חמישי 27.9.2018 | ווארזאזאת – מרקש

בבוקר, לאחר ביקור בקסבת אית בן חדו (אתר מורשת עולמית), נעזוב את וארזאזאט וניסע למרקש. לאחר שנגיע נערוך סיור מקיף באתרי העיר. בין השאר נבקר בגני מנארה, ברובע היהודי, "המלאח", במדינה, העיר העתיקה, ונחצה את הכיכר המפורסמת "ג'אמע אל פנא", נצפה על מסגד הקוטוביה. . בערב נצא אל ג'אמע אל פנא ונוכל לחוות מקום זה במלוא עוצמתו. זוהי כיכר ססגונית ודינמית על התופעות המסורתיות שבה - לוליינים, זמרים, מאלפי נחשים וקופים, מגידי עתידות ורקדנים וכל זאת לצד תעשיית המזון המהיר נוסח מרוקו.

יום 9 | שיש 28.9.2018 | מרקש – עמק אוריקה – הרי האטלס

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול בהרי האטלס. נחצה את עמק אוריקה, נתענג ממראה הכפרים הברברים הבנויים בהר ובולטים בצבעם האדום, נהנה ממראה הנחלים ומהטבע המרהיב של העמק. במהלך הטיול נבקר בבית ברברי טיפוסי ונחווה את התרבות המקומית. לאחר מכן נחזור לעיר מרקש ונתכונן לשבת.

יום 10| שבת 29.9.2018 | מרקש

שבת מנוחה. נעשה את השבת במלון. המעוניינים יוכלו לצאת לטיולים רגליים בסביבת המלון. במוצאי שבת נצא למופע פנטסיה "אצל עלי", בו נצפה בריקודי פולקלור מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי מלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם. שימו לב: בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה.

יום 11 | יום ראשון 30.9.2018 | קזבלנקה – רבאט- טנג'יר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בקזבלנקה, העיר הגדולה ביותר במרוקו ובה הנמל העיקרי של המדינה. בנוסף היא משמשת כמרכז תחבורה ראשי וכמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. העיר הוקמה בראשית המאה שעברה ובה אזורים ושכונות שהוקמו בימי השלטון הצרפתי. באזורים אלה שדרות רחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב, בדומה לצמתים של פריז. נסייר באתרי העיר החשובים כגון כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה וטיילת קזבלנקה. לאחר מכן נמשיך לרבאט. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש, נחלוף בשכונת עין דיאב. נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. בערב מ\נתכונן לקראת החג. נגיע לטנגיר ונתכונן לארוחת החג.

יום 12 | יום שני 1.10.18 | טנגיר – חג סוכות

יום חג מנוחה. המעוניינים יוכלו לצאת לטיול באזור המלון יחד עם המדריך.

יום 13| 2.10.2018 | טנג'יר – מלגה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נשלים הביקור בעיר ולאחר מכן נעבור למלגה בדרכנו חזרה לארץ .

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

* טיסות למרוקו * מסי נמל והיטלים (כפוף לשינויים) * בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה * כלכלה - חצי פנסיון * דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול * דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. * תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) * אוטובוס תיירים ממוזג. * מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי. * העברות

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 490 $ * כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " * הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו * ביטוח רפואי ומטען. * שינויים במסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה – 1.4.2018 * דמי סבלות

מלונות

קזבלנקה

Name of the hotel: Farah Casablanca

Address           : 160, Av Des Forces Armees Royales, Casablanca, 2000, Marocco.

Tel                   : +1 469-610-3608


פס

 

Name of the hotel: Hotel Pickalbators, Fes 
Address: 40 Avenue Des Far, 30000
Tel: +212 (0)535930909

 

ארפוד

 

Name of the hotel: Hotel Chergui, Erfoud 
Address: Erfoud, Morocco           
Tel: +212 (0) 535578503

 

וארזאזאת

 

Name of the hotel: Hotel Karam Palace, Ouarzazate 
Address: Avenue Moulay Rachid BP 150, 45350
Tel: +212 (0)524882225

 

מרקש

Name of the hotel: Hotel Ryad Mogador Menara  

 

Address: Avenue Mohammed VI, Marrakech 40000, Morocco            
Tel: +212 (0)524339330

 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.