טיול מאורגן למרוקו | 13 ימים | תאריך יציאה: 13.11

13 ימים 12 לילות

אתרים ואטרקציות

טנג'יר: תצפית על מיצרי גיברלטר, ביקור ב"מערות הרקולס"
רבאט: מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני, רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה
מרקש: כיכר "ג'אמע אל פנא", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה, מופע פנטזיה
הרי האטלס: ביקור בבית ברברי ועמק האוריקה וטיול ג'יפים
מדבר סהרה: נסיעה בגיפים לצפיה בזריחה על המדבר, ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות.
פס: תצפית על העיר, מדראס'ית אבו נאניה, סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, מופע פולקלור ייחודי.
וואזאן: אחוזת הקבר של רבי עמרם דיוואן

למה דיסקברי?

  • נסיעה בג'יפים לצפייה בזריחה על מדבר סהרה ורכיבה על גמלים
  • ביקור בבית ברברי
  • מופע פולקלור - פנטסיה אצל עלי
  • טיול גיפים בהרי האטלס
  • חצי פנסיון

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 13/11/2018
חזרה: 25/11/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,890
תוקף המבצע: 15.8.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2190
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 13.11 | שלישי | תל אביב – טנגי'ר

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס למדריד יעד ביניים, ומשם לטנג'יר שם נתחיל את הטיול המאורגן בסיור בעיר. טנג'יר זו עיר בצפונה של מרוקו, שוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הייחוד של טנג'ר הוא בכך שהיא ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה. נערוך סיור מקיף בעיר, נבקר בשווקים ובטיילת. נמשיך לביקור ב"מערות הרקולס", שם על פי האגדה, התגורר האל הרקולס לאחר שהפריד בין היבשות. נמשיך לתצפית ב"כף ורה", שהיא למעשה מפגש בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי. שינה בטנג'יר.

יום 2 14.11 | רביעי | רבאט - קזבלנקה

היום ניסע לרבאט, בירת הממלכה. העיר השוכנת לאורך רצועת החוף האטלנטי. נכיר ונבקר בכל אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש בהם: רחבת ארמון המלך (המעון הרשמי) ובמוזוליאום, בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני ואחיו עבדאללה. נתרשם משרידי מסגד "טור חסן", שנבנה במאה ה 12 ונצפה על העיר סאלה הנחצית על ידי נהר בורגרג. נבקר במבצר אודייה (נערוך סיור רגלי בסמטאות המבצר). מרבאט ניסע לקזבלנקה, נערוך היכרות ראשונית עם העיר. קזבלנקה היא עיר נמל, מרכז העצבים הכלכלי והפיננסי של מרוקו. נהנה ממראות 'העיר הלבנה', נתבשם מניחוחה וצבעיה. נערוך סיור בעיר ונבקר באתריה המרכזיים שלה לדוגמא, כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה ובעיר החדשה, הטיילת ועוד.

יום 3 15.11 | חמישי | מרקש

יום זה נקדיש לעיר האדומה מרקש, אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר, השוכנת לרגלי האטלס הגבוה, נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו. העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את הצביון הייחודי. אתריה המפורסמים ושווקיה המיוחדים נותנים לעיר את האווירה המיוחדת. נבקר בכיכר המפורסמת "ג'אמע אל פנא", כיכר ססגונית ודינמית על התופעות המסורתיות שבה - לוליינים, זמרים, מאלפי נחשים וקופים, מגידי עתידות ורקדנים וכל זאת לצד תעשיית המזון המהיר נוסח מרוקו. נבקר בגני ובריכת מנארה, נצפה על מסגד הקוטוביה, ונשמע הרצאה על צמחי המרפא במרכז 100,000 התבלינים. לקראת ערב נתארגן ונצא למופע פנטסיה "אצל עלי" בו נצפה בריקודי פולקלור מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי מלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה).

יום 4 16.11 | שישי | מרקש - טבע ונוף - טיול ג'יפים עם תצפיות הרי האטלס - בלעדי לדיסקברי!

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול ג'יפים איכותיים ליום שלם, לבלות יום טבע בהרי האטלס. תחילה נחצה את עמק אוריקה ועמק אסני לכיוון אימליל שלרגלי הר הטובקל על כפריו הברברים. נבלה שעות בנופים פראיים ובלתי נשכחים ונעבור באתר הסקי באוקמידן. במהלך הטיול נבקר בבית ברברי טיפוסי ונחווה את התרבות המקומית (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף עבור טיול ג'יפים זה).

יום 5 17.11 | שבת | מרקש

נבקר בעיר החדשה "גיליס" שנבנתה ב-1912 ע"י הצרפתים ונסייר בשווקי העיר.

יום 6 18.11 | ראשון | איסאווירא - אגדיר

בבוקר נצא מוקדם לעיר הפורטוגזית איסאווירא, שלחוף האוקיאנוס האטלנטי. העיר שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. לעיר עבר בהיסטוריה של יהדות מרוקו וכן עיר של אמנים ודייגים. אנחנו נסייר בסמטאות העיר העמוסות בתי מלאכה של עץ הערער. כמו כן נבקר במצודה " הסקאלה ".

יום 7 19.11 | שני | אגדיר - וארזאזאט

לאחר ארוחת הבוקר נצא ל"שוק אל חאד" המפורסם ונערוך סיור ממונע בעיר החדשה שנבנתה בשנת 1960 לאחר רעידת אדמה ונשאר כמה שעות להתרגעות בעיר הנופש המדהימה הזו. לאחר מכן ניסע לביקור בקסבת אית בן חדו (אתר מורשת עולמית). לינה בוארזאזאט.

יום 8 20.11 | שלישי | אלף הקסבות" - עמק הדאדס- קניון הטודרה - ארפוד

נתחיל את היום בנסיעה בבוקר ל"אלף הקסבות". לאחר מכן, בצהריים נחצה ונסייר בעמק הדאדס המיוחד בצבעיו ובתופעות הגאולוגיות שבו. נמשיך בנסיעה באוטובוס לכיוון קניון הטודרה המדהים ובסוף היום נגיע לעיר ארפוד.

יום 9 21.11 | רביעי | מדבר סהרה - סיור ג'יפים בדיונת מרזוגה - רכיב העל גמלים- איפראן - פס

לפנינו יום ארוך ומרתק של טיול אל מדבר סהרה, תחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול הגדולה, מרזוגה, במדבר הסהרה. שם נראה יחד את הזריחה במדבר על משמעותיה, זו תהיה חוויה מרגשת במפגש עם מדבר הסהרה. בהמשך נחווה רכיבת גמלים - בלעדי לדיסקברי וכלול במחיר. שימו לב: בחברות אחרות יבקשו תשלום נוסף עבור רכיבת גמלים. נחזור למלון לארוחת בוקר. לאחריה ניסע לעיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר. איפראן הינה עיר קייט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת "הלגיונרים " דרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה כשאנו נוסעים לאורך הוואדי "הזיז " הנותן חיים לאזור. בהמשך ניסע לעיר פס, שם נלון.

יום 10 22.11 | חמישי | פס - מקנס - פס

היום נבקר בבירה הדתית והתרבותית של מרוקו - פס שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. עם הגיענו נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר, ונסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב. לאחר מכן ניסע למקנס, שהיא אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו שהוכרזה כאתר מורשת עולמי בשנת 1996. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, העיר הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. החלק היסטורי של העיר כולל גם את המלאח (השכונה היהודית). נסייר ב"מדינה", ב"מלאח" ובאתרים החשובים החשובים של מקנס. נחזור לפס ולקראת שעות הערב נצא לחפלה פסית אותנטית ונלון בפס.

יום 11 23.11 | שישי | וואזאן - שפשוואן - תטוואן - טנג'יר

בבוקר ניסע לעיירה וואזאן דרך נופים ציוריים, בה נבקר באחוזת הקבר של רבי עמרם בן דיוואן, מקדושי יהדות מרוקו. משם ניסע לבירת הרי הריף שפשוו'אן, עיר ייחודית וציורית המכונה - העיר הכחולה, אותה נכיר רגלית דרך הסמטאות המשלבות את התקופה האיברית והמרוקאית המסורתית. לאחר מכן ניסע לעיר תטוואן, ששימשה מרכז קליטה למגורשי ספרד, שנכבשה על ידי הספרדים. בעיר נצפה בסגנונות בנייה ונכיר את מרוקו הספרדית. לאחר ביקורנו זה נמשיך בדרכנו טנג'יר, שם נלון.

יום 12 24.11 | שבת | טנג'יר

נערוך סיור בעיר העתיקה ובשווקים. שינה בטנג'יר.

יום 13/14 25.11 | ראשון | טנג'יר - תל אביב

נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל. תם הטיול המאורגן למרוקו.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) בתי מלון בדרגה תיירות טובה כלכלה - חצי פנסיון דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 590 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו ביטוח רפואי ומטען שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 14.9.2018 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 

טנג'יר

Kenzi solazur

קזבלנקה

Oum palace

פס

Ramada

ארפוד

 Hotel Chergui, Erfoud 

אגדיר

Kenzi eroupa 

 וארזאזאת 

  Hotel Karam Palace, Ouarzazate 
 

מרקש

  Hotel Ryad Mogador Menara  

 


 


 

הערות

סדר הביקורים עלול להשתנות עקב ארועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

הלוך:

המראה מתל אביב ב13.11.18 בשעה 06:00, נחיתה במדריד בשעה 10:25. 

המראה ממדריד בשעה 11:35, נחיתה בטנג'יר בשעה 11:55.

חזור:

המראה מטנגי'ר ב25.11.18 בשעה 12:30, נחיתה במדריד בשעה 14:55.

המראה ממדריד בשעה 16:15, נחיתה בתל אביב בשעה 21:50.

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתעזר בסבלנו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.