טיול מאורגן למרוקו 13/14 ימים | תאריכי יציאה: 20.9 (סוכות), 2.10

13/14 ימים 12 לילות

אתרים ואטרקציות

טיול ג'יפים יום שלם בהרי האטלס
טיול ג'יפים לצפייה בזריחה במדבר סהרה
טיול גמלים בסהרה
חפלה מרוקאית
מופע פנטסיה במרקש אצל עלי
רבאט: מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
טנג'יר: תצפית על מיצרי גיברלטר, רובע מארשאן.
פס: סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, תצפית על העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, מופע פולקלור ייחודי.
מדבר סהרה: נסיעה בגיפים לצפיה בזריחה על המדבר, רכיבת גמלים בסהרה,ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות.
אגדיר: טיילת העיר, שוק אל חאד
מרקש: כיכר "ג'אמע אל פנא", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה, מופע פנטזיה
הרי האטלס: טיול ג'יפים ליום שלם, ביקור בבית ברברי.
קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה.

למה דיסקברי?

טיול ג'יפים יום שלם בהרי האטלס
טיול ג'יפים לצפייה בזריחה במדבר סהרה 
טיול גמלים בסהרה
חפלה מרוקאית 
מופע פנטסיה במרקש אצל עלי

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 20/09/2018
חזרה: 02/10/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,990
תוקף המבצע: 1.9.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2390
הנחות לילדים:
הערות: סוכות. טיול של 13 ימים.
יציאה: 02/10/2018
חזרה: 15/10/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,890
תוקף המבצע: 1.9.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 2390$
הנחות לילדים:
הערות: לנרשמים חדשים בלבד! 2/10 עד 14/10 אין כפל מבצעים והנחות. טיול של 14 ימים.

המסלול

יום 1 | תל-אביב - מלגה

פגישה בנתב"ג ונטוס למלגה.

יום 2 | טנג'יר

היום נגיע למרוקו. נערוך סיור מקיף בעיר טנג'יר. נבקר בשווקים ובטיילת. נמשיך לביקור ב"מערות הרקולס", שם על פי האגדה, התגורר האל הרקולס לאחר שהפריד בין היבשות. נמשיך לתצפית ב"כף ורה", שהיא למעשה מפגש בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי. ארוחת ערב ולינה בטנג'יר. טנג'ר זו עיר בצפונה של מרוקו, שוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הייחוד של טנג'ר הוא בכך שהיא ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה.

יום 3 | טנג'יר – תטואן - שפשוואן (העיירה הכחולה)

לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מטנג'יר וניסע לעיר תטוואן, ששימשה מרכז קליטה למגורשי ספרד. נצפה בסגנונות בנייה ונכיר את מרוקו הספרדית. משם ניסע לבירת הרי הריף שפשוו'אן, עיר ייחודית וציורית ומכונה - העיר הכחולה, אותה נכיר רגלית דרך הסמטאות המשלבות את התקופה האיברית והמרוקאית המסורתית . לאחר מכן ניסע לוזאן, נבקר בקברו של הצדיק רבי עמרם בן דיוואן (שליח מקובל במרוקו יליד ירושלים) . לאחר מכן נמשיך לעיר פס.

יום 4 | פס-מקנס

היום נבקר בעיר פס שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. עם הגיענו נעלה לתצפית מרשימה על העיר מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב. בהמשך ניסע אל העיר מקנס ונערוך סיור באתרי העיר. נבקר ברחבת ארמון המלך ובעיר העתיקה. בערב נצא למופע פולקלור ערב פסי (חפלה).

יום 5 | פס – איפראן – מידלט - אראשאדיה – ארפוד

הבוקר נצא מוקדם לעיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר , איפראן עיר קייט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה את יערות הארזים והאלונים ובהמשך נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת "הלגיונרים " דרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה כשאנו נוסעים לאורך הוואדי "הזיז". נלון בעיר המחוז ארפוד.

יום 6 סהרה / דיונת מרזוגה / קניון טודרה / עמק הדאדס / ווארזאזאת

לפנינו יום ארוך ומרתק של טיול אל מדבר סהרה, תחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה, דיונת מרזוגה. בהמשך נחווה רכיבת גמלים – ונגיע לנקודת תצפית על הדיונה ממנה נצפה בזריחה. לאחר מכן נחזור למלון ונתארגן להמשך הטיול. מדבר סהרה הוא אחד המדבריות הגדולות בעולם והמדבר החם ביותר בעולם. בסהרה נמצא מעט מאוד צמחייה שמסוגלת להתקיים באיזורים יבשים. במדבר סהרה יורדים כ-100 מ"מ גשמים עד 250 מ"מ, והחום בו מגיע ל-45 מעלות בקיץ! בהמשך היום ניסע אל קניון הטודרה המדהים. נחצה ונסייר בעמק הדאדס ובו כפרים ובוסתנים, צבעים ונאות מדבר. נגיע גם לדרך המכונה אלף הקסבות. נמשיך לעיר ווארזאזאת - השער למדבר הסהרה. קניון הטודרה - מאתרי הטבע המרהיבים והמיוחדים של מרוקו. הקניון נמצא באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה. אורכו 600 מטרים וגובה צוקיו מגיע ל כ - 300-400 מטרים. קירותיו זקופים ואדמדמים, אזור מצוין להליכה. ווארזאזאת - עיר מחוז במרכז מרוקו מדרום לאטלס הגבוה. גובהה: 1160 מטרים מעל פני הים. העיר מיושבת בעיקר ע"י ברברים. ידועה בתור "עיר הקולנוע" של מרוקו ובה צולמו סרטים הוליוודיים רבים. הוקמה על ידי הצרפתים בשנת 1928.

יום 7 | קסבת שייח בן חדו – אגדיר

בבוקר, לאחר ביקור בקסבת אית בן חדו (אתר מורשת עולמית), נעזוב את וארזאזאט וניסע מערבה, לאזור בו נוכל להתרשם מהניגודים שנוצרים בנוף. נחצה עיירות ברבריות טיפוסיות בהרי האטלס הגבוה ואזור גידולי הזעפרן (התבלין היקר בעולם) ונחצה את עמק "הסוס" המפורסם ובו גידולים חקלאיים רבים. לקראת ערב נגיע לעיר הנופש והקיט של מרוקו, אגדיר, שלחוף האוקיינוס האטלנטי. נערוך סיור באתרי העיר.

יום 8 | אגדיר – אסואירה (מוגדור)

נשלים את הסיור באגאדיר - עיר הקיט והנופש של מרוקו. נבקר בשוק "אל חאד" ונערוך סיור פנוראמי באתרי העיר החדשה, שנבנתה מחדש, לאחר רעידת האדמה שפקדה אותה בשנות ה-60. נשאר לכמה שעות להתרגעות בעיר הנופש המרהיבה הזאת. אגאדיר - ממוקמת לאורך חופי האוקיאנוס האטלנטי - בדרום מערב מרוקו, על שפך נהר הסוס. ידועה בעיקר באקלים החם שלה. בשנת 1960 פקדה את העיר רעידת אדמה והחריבה אותה כליל וגרמה לאלפי הרוגים. לאחר שיקומה, הפכה העיר למרכז שוקק של תיירות ומסחר בממלכה המרוקאית. זו העיר האירופאית ביותר במרוקו ולכן מושכת תיירים רבים. לעיר חופים יפיפיים, ברים, בתי קזינו ומסעדות מגוונות. לאחר מכן ניסע אל לעיר הפורטוגזית אסואירה (מוגדור), שלחוף האוקיאנוס האטלנטי, הידועה גם בשם מוגודור. העיר שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. לעיר עבר עשיר בהיסטוריה של יהדות מרוקו והיא כיום עיר של אמנים ודייגים. נסייר בסמטאות העיר העמוסות בתי מלאכה של עץ הערער. כמו כן נבקר במצודה "הסקאלה".

יום 9 | מרקש

יום זה נקדיש לעיר האדומה מרקש, אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר שוכנת לרגלי האטלס הגבוה נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו. העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את הצביון הייחודי. אתריה המפורסמים ושווקיה המיוחדים נותנים לעיר את האווירה וצביונה המיוחד. נבקר בגני המנארה, במלאח, הרובע היהודי, ונצפה על מסגד קוטביה. וכמובן נבקר בשווקים של העיר. לקראת ערב נתארגן ונצא למופע פנטסיה "אצל עלי", בו נצפה בריקודי פולקלור מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי מלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם. שימו לב: בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה.

יום 10 | מרקש – טבע ונוף – טיול ג'יפים עם תצפיות הרי האטלס - בלעדי לדיסקברי!

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול ג'יפים בהרי האטלס. נחצה את עמק אוריקה וגם נבקר בבית ברברי. נתענג ממראות הכפרים האדומים הברברים הבנויים בהר, מהנחלים ומהמראות המרהיבים. במהלך הטיול נבקר בבית ברברי טיפוסי וחווה את התרבות המקומית (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף עבור טיול ג'יפים זה). לאחר מכן נחזור לעיר מרקש להשלים את ביקורנו בעיר. בשעות הערב נצא לטיול בגמעה אל פנה, הכיכר המפורסמת בעיר.

יום 11 קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכיוון העיר הלבנה – קזבלנקה. נסייר באתרים החשובים כגון: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה. קזבלנקה נוסדה בתחילת המאה על חופה האטלנטי של מרוקו. זוהי העיר הגדולה ביותר והנמל העיקרי של המדינה. משמשת כמרכז התחבורה הראשי של מרוקו. מתפקדת גם כמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. בקזבלנקה אזורים ובהם שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים בפריז. אזורים אלה הוקמו על ידי הצרפתים בתקופה שבה שלטו במרוקו. לינה בקזבלנקה.

יום 12 רבאט

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיר רבאט - בירת הממלכה. העיר השוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש. נחלוף בשכונת עין דיאב. נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. משם נמשיך לטנג'יר ונערוך סיור בעיר. נבקר בשווקים ובטיילת.

יום 13 | תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בטנג'יר, יהיה גם זמן לקניות ולאחר מכן נמשיך למלגה ומשם נחזור לישראל. הערה: בטיול היוצא ב2.10 נשארים במרוקו לילה נוסף- בטנג'יר- נשארים 14 ימים ו-13לילות.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה כלכלה - חצי פנסיון דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג . מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי.

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 590 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 1.4.2018 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול. הערה: סדר הביקורים עלול להשתנות עקב ארועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 
  
Address           : Avenue Hassan 1er –Casablanca-
Tel                   : +212 5 22 22 05 05
Web                 : www.hotelsatlas.com
 
KENZI SOLAZUR HOTEL - TANGER
Address           : Avenue Mohamed VI  90000 - Tanger 
Tel                   : +212 5 39 34 83 83
Web                 : www.kenzi-hotels.com
 
HOTEL PARADOR - CHEFCHAOUEN
Address          : Place El Makhzin, Chefchaouen 91000, Maroc
Tél                   : + 212 5 39 98 61 36
Web                : www.hotel-parador.com
 
HOTEL RAMADA - FES
Address          : 85, Avenue des Far 30 000 - FES
Tel                   : +212 5 35 94 80 00
Web                : www.ramadafes.com
 
HOTEL CHERGUI - ERFOUD
Address           : Km 5, 5 Route Errachidia BP 342 - Arfoud - Morocco
Tel                   : + 212 535 57 85 04 / 03
Web                : www.chergui.com

KARAM PALACE - OUARZAZATE 
Address           : Avenue Moulay Rachid – Ouarzazate - Morocco
Tel                   : +212 524 88 22 25
Web                : www.karampalace.com
 
HOTEL KENZI EUROPA - AGADIR
Address          : Boulvard Du 20 Aout BP 808, 26000 Agadir- Morocco
Tel                   : +212 5 28 12 12
Fax                  : +212 5 28 34 35
Web                : www.kenzi-hotels.com
 
HOTEL GRAND MOGADOR MENARA - MARRAKECH
Address: Avenue Mohammed VI - Marrakech - Morocco
Tel       : +212 5 24 33 93 30
Fax      : +212 5 24 33 93 33 
Web    : www.ryadmogador.org/Menara.asp

טיסות

20SEP18 TLV-AGP LY
02OCT18 AGP-TLV LY

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתעזר בסבלנו.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.