טיול מאורגן לשומרי מסורת למרוקו להילולת דוד ומשה 13 ימים , F טיסות ישירות | 20.10

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

13 ימים 11 לילות

אתרים ואטרקציות

טיול ג'יפים יום שלם בהרי האטלס
טיול ג'יפים לצפייה בזריחה במדבר סהרה
טיול גמלים בסהרה
חפלה מרוקאית
מופע פנטסיה במרקש אצל עלי
רבאט: מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
פס: סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, תצפית על העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, מופע פולקלור ייחודי.
מקנס : עיר עתיקה ורובע יהודי
מדבר סהרה: נסיעה בגיפים לצפיה בזריחה על המדבר, רכיבת גמלים בסהרה,ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות.
אגדיר: טיילת העיר, שוק אל חאד
אסאוירה : עיר עתיקה , נמל הדייגים , בית הכנסת של הרב פינטו
מרקש: כיכר "ג'אמע אל פנא", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה, מופע פנטזיה
הרי האטלס: טיול ג'יפים ליום שלם, ביקור בבית ברברי.
קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה.

למה דיסקברי?

טיול ג'יפים יום שלם בהרי האטלס
טיול ג'יפים לצפייה בזריחה במדבר סהרה 
טיול גמלים בסהרה
חפלה מרוקאית 
מופע פנטסיה במרקש אצל עלי

יציאה - חזרה
20/10/2022
01/11/2022
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
2,390 $
מחיר לאדם יחיד
2,990 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
2,350 $
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
2,350 $
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
2,350 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
2,590 $
תוקף המבצע
0 $
15.8
הנחות לילדים
0 $
הערות
0 $

המסלול

יום 1 20.10 , חמישי קזבלנקה

נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסה ישירה לקזבלנקה בירת מרוקו .לאחר הנחיתה , נצא לכיוון העיר הלבנה – קזבלנקה. נסייר באתרים החשובים כגון: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה. קזבלנקה נוסדה בתחילת המאה על חופה האטלנטי של מרוקו. זוהי העיר הגדולה ביותר והנמל העיקרי של המדינה. משמשת כמרכז התחבורה הראשי של מרוקו. מתפקדת גם כמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. בקזבלנקה אזורים ובהם שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים בפריז. אזורים אלה הוקמו על ידי הצרפתים בתקופה שבה שלטו במרוקו. לינה בקזבלנקה.

יום 2 21.10 , שישי רבאט , מקנס , פס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיר רבאט - בירת הממלכה. העיר השוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש. נחלוף בשכונת עין דיאב. נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. משם נמשיך למקנס  ונערוך סיור בעיר. נבקר בשווקים וברובע היהודי.

לאחר ההגעה לפס נתארגן לשבת. תפילות וארוחת שישי .

יום 3 22.10 , שבת מנוחה פס , חפלה מרוקאית - בצאת השבת

שבת מנוחה , המעוניינים יוכלו לצאת עם המדריך לטייל בסמוך למלון . בצאת השבת נצא להתארח במופע של חפלה מרוקאית הכוללת : מופע חינה , שירה וריקודים .

יום 4 23.10 , ראשון | פס-מקנס

היום נבקר בעיר פס שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. עם הגיענו נעלה לתצפית מרשימה על העיר מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב. בהמשך ניסע אל העיר מקנס ונערוך סיור באתרי העיר. נבקר ברחבת ארמון המלך ובעיר העתיקה. 

יום 5 24.10 , שני | פס – איפראן – מידלט - אראשאדיה – ארפוד

הבוקר נצא מוקדם לעיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר , איפראן עיר קייט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה את יערות הארזים והאלונים ובהמשך נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת "הלגיונרים " דרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה כשאנו נוסעים לאורך הוואדי "הזיז". נלון בעיר המחוז ארפוד.

יום 6 25.10 שלישי סהרה / דיונת מרזוגה / קניון טודרה / עמק הדאדס / ווארזאזאת

לפנינו יום ארוך ומרתק של טיול אל מדבר סהרה, תחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה, דיונת מרזוגה. בהמשך נחווה רכיבת גמלים – ונגיע לנקודת תצפית על הדיונה ממנה נצפה בזריחה. לאחר מכן נחזור למלון ונתארגן להמשך הטיול. מדבר סהרה הוא אחד המדבריות הגדולות בעולם והמדבר החם ביותר בעולם. בסהרה נמצא מעט מאוד צמחייה שמסוגלת להתקיים באיזורים יבשים. במדבר סהרה יורדים כ-100 מ"מ גשמים עד 250 מ"מ, והחום בו מגיע ל-45 מעלות בקיץ! בהמשך היום ניסע אל קניון הטודרה המדהים. נחצה ונסייר בעמק הדאדס ובו כפרים ובוסתנים, צבעים ונאות מדבר. נגיע גם לדרך המכונה אלף הקסבות. נמשיך לעיר ווארזאזאת - השער למדבר הסהרה. קניון הטודרה - מאתרי הטבע המרהיבים והמיוחדים של מרוקו. הקניון נמצא באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה. אורכו 600 מטרים וגובה צוקיו מגיע ל כ - 300-400 מטרים. קירותיו זקופים ואדמדמים, אזור מצוין להליכה. ווארזאזאת - עיר מחוז במרכז מרוקו מדרום לאטלס הגבוה. גובהה: 1160 מטרים מעל פני הים. העיר מיושבת בעיקר ע"י ברברים. ידועה בתור "עיר הקולנוע" של מרוקו ובה צולמו סרטים הוליוודיים רבים. הוקמה על ידי הצרפתים בשנת 1928.

יום 7 , א חשוון , 26.10 רביעי | הילולת דוד ומשה

היום נגיע   על יד הכפרים תמזירת ותמסתינת   , אל קברו של הרב דוד וּמשה אשר על פי  מסורת יהדות מרוקו נודע כצדיק ומחולל נסים . מוצאו על פי המסורת מירושלים, שד"ר שנשלח מישראל וסבב בין כפרים וקהילות בהרי האטלס עד לפטירתו בשנת 1771 . נשתתף בהילולה הנערכת כל שנה במקום . אליה נוהרים יהודים רבים . ביום זה .

  מסופר כי בין היתר ביטל גזרה קשה שהפילה חללים רבים, יהודים ומוסלמים. קברו בהרי האטלס, . בתחילת המאה ה-20 סומן קברו באבן.

לאחר סיום ביקורינו  בהילולה נסע אל אגדיר .

יום 8 27.10 יום ה | אגדיר – אסואירה (מוגדור)

לאחר ארוחת הבוקר נצא  לסיור באגאדיר - עיר הקיט והנופש של מרוקו. נבקר בשוק "אל חאד" ונערוך סיור פנוראמי באתרי העיר החדשה, שנבנתה מחדש, לאחר רעידת האדמה שפקדה אותה בשנות ה-60. נשאר לכמה שעות להתרגעות בעיר הנופש המרהיבה הזאת. אגאדיר - ממוקמת לאורך חופי האוקיאנוס האטלנטי - בדרום מערב מרוקו, על שפך נהר הסוס. ידועה בעיקר באקלים החם שלה. בשנת 1960 פקדה את העיר רעידת אדמה והחריבה אותה כליל וגרמה לאלפי הרוגים. לאחר שיקומה, הפכה העיר למרכז שוקק של תיירות ומסחר בממלכה המרוקאית. זו העיר האירופאית ביותר במרוקו ולכן מושכת תיירים רבים. לעיר חופים יפיפיים, ברים, בתי קזינו ומסעדות מגוונות.

לאחר מכן ניסע אל עיר הפורטוגזית אסואירה (מוגדור), שלחוף האוקיאנוס האטלנטי, הידועה גם בשם מוגודור. 

יום 9 28.10 שישי אסאוירה -מרקש

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר אסאוירה . העיר שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. לעיר עבר עשיר בהיסטוריה של יהדות מרוקו והיא כיום עיר של אמנים ודייגים. נסייר בסמטאות העיר העמוסות בתי מלאכה של עץ הערער. כמו כן נבקר במצודה "הסקאלה".

בסיום הביקור נסע אל מרקש . נתכונן לשבת בתפילות וארוחת שישי .

יום 10 שבת 29.10 מרקש , פנטסיה אצל עלי

שבת מנוחה . המעוניינים יצאו ביחד עם המדריך לסיורים בקרבת המלון .לאחר צאת השבת נצא למופע פולקלור מרוקאי "הפנטסיה של עלי" . מופע הכולל רקדנים , שחקנים , רוכבי סוסים ועוד .

יום 11 ראשון 30.10 | מרקש

יום זה נקדיש לעיר האדומה מרקש, אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר שוכנת לרגלי האטלס הגבוה נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו. העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את הצביון הייחודי. אתריה המפורסמים ושווקיה המיוחדים נותנים לעיר את האווירה וצביונה המיוחד. נבקר בגני המנארה, במלאח, הרובע היהודי, ונצפה על מסגד קוטביה. וכמובן נבקר בשווקים של העיר. לקראת ערב נצא אל הכיכר המרכזית גמע אל פנע . 

יום 12 שני 31.10 | מרקש – טבע ונוף – טיול ג'יפים עם תצפיות הרי האטלס - בלעדי לדיסקברי!

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול ג'יפים בהרי האטלס. נחצה את עמק אוריקה וגם נבקר בבית ברברי. נתענג ממראות הכפרים האדומים הברברים הבנויים בהר, מהנחלים ומהמראות המרהיבים. במהלך הטיול נבקר בבית ברברי טיפוסי וחווה את התרבות המקומית (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף עבור טיול ג'יפים זה). לאחר מכן נפגוש את האוטובוס ונפרד מהגיפים .נסע אל שדה התעופה משם נמריא חזרה בטיסה ישירה לישראל.

יום 13 שלישי 1.11 | תל אביב

לפנות בוקר ננחת בישראל .
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה כלכלה - חצי פנסיון ואפשרות להכנת כריכים לצהריים דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג . מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי.

המחיר אינו כולל

כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 1.7.2022 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול. הוצאת ויזה למרוקו הערה: סדר הביקורים עלול להשתנות עקב ארועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מלונות

האירוח בבתי מלון מדרגה ראשונה המאפשרים בישול יהודי , אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 
  

טיסות

טיסות ישירות

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתעזר בסבלנו.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.