טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה | 16/17 יום

16/17 ימים 14 לילות

אתרים ואטרקציות

האנוי:
מוזוליאום הו-צ'י-מין, מקדש קואן טאן, מקדש הספרות הקונפוצ'יאני, פגודת העמוד, טיול ריקשות בעיר העתיקה , מופע בובות המים .
האלונג ביי:
שייט ב"מפרץ הדרקון" כולל ארוחת צהרים.
סאפה:
שוק יום א' הססגוני, שבטי ההרים והשווקים.
הואה:
ביקור בקברי המלכים ובפגודת טו דם, שייט על נהר הבושם בבירה הקיסרית הואה.
הוי אן:
העיר העתיקה, מוזיאון הוי אן, הגשר היפני, שוק הוי אן.
סייגון:
מוזיאון המלחמה, כנסיית נוטרדם, בית העיריה ורובעיה הקולוניאלים, הארמון הנשיאותי, בנין הדואר המרכזי.
טאי נין:
מקדש הקאו-דאי, ביקור במחילות קוצ'י.
קאנטו:
ביקור בשווקים הצפים של דלתת המקונג, שייט על הנהר בדלתת המקונג, שייט חוויתי ב Speed Boat על נהר המקונג מוייטנאם לגבול הקמבודי.
פנום פן:
סיור בעיר, ביקור מוזיאון לאומי, בארמון המלך, פגודת הכסף, ווואט פנום פגודה.
סיאם ריפ:
המקדשים באנגקור, שיט באגם טונלה- סאפ.

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה של דיסקברי מספק:

  • מדריך מקצועי
  • אוטובוס מתאים
  • שייט חוויתי בנהר המקונג
  • ביקור בשווקים הצפים, מוזיאון המלחמה של סייגון, ביקור בסאפה, ביקור במאי סון צ"אם, ביקור בפנום פן, מקדשי אנגקור בקמבודיה, מופע פולקלור אתני.

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1+2 | תל אביב, מוסקבה, האנוי

נתאסף בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לטיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה דרך יעד ביניים (מוסקבה). לאחר נחיתה בהאנוי בירת וייטנאם העברה אל המלון.

יום 3 | האנוי, הלונג ביי

נטייל היום במסגרת הטיול המאורגן בהאנוי הבירה הוויטנאמית ונתרשם ממבניה הקולוניאלים המשומרים היטב. נבקר במוזוליאום של אבי האומה הוייטנאמית המודרנית- הו צ'י מין (אם יתאפשר), ובמוזאון הלאומי של הו צ'י מין. נראה את מקדש "קואן טאן", את פגודת העמוד, מקדש הספרות שנבנה במאה ה-11, נבקר במקדש נגוק סון על אגם הואן קיאם. מבני האוניברסיטה. לאחר מכן נערוך טיול ריקשות מרתק בעיר העתיקה. לאחר הסיור ניסע להלונג ביי. הו צ'י מין הינה דמות מיתולוגית בוייטנאם, והוא נחשב לאבי האומה הוייטנאמית המודרנית בשנות הארבעים הוא נלחם נגד הכיבוש היפני , לאחר מכן בשנות החמישים נגד הכיבוש הצרפתי ובשנות השישים הוא נלחם נגד דרום וייטנאם וארה"ב. הו צ'י מין חלם תמיד על איחוד וייטנאם תחת דגל קומוניסטי. הוא מת ב-1969 מספר שנים לפני שאוחדה המדינה בזכות ניצחון הצפון שהוא היה מנהיגו וסמלו.

יום 4 | מפרץ הלונג-ביי, האנוי

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מפרץ הלונג, המשתרע משפך הנהר האדום ומזרחה, לאורך חופי מפרץ טונקין, הוא אחד מאתרי הנוף המרשימים ביותר בדרום מזרח אסיה. נשוט ב "מפרץ הדרקון", בו נצפה באיים קרסטיים המזדקרים ממימיו, יוצרים נוף מיוחד במינו, אנחנו נעשה הפסקה ונבקר באי דינח הואונג. נצפה באיים גא צ"וי, אי הכלב, ובאי המפרש. נחלוף על פני כפרים צפים ונבקר במערות אשר עוצבו על ידי המים והרוח. נשוב בנסיעה להאנוי. לאחר ארוחת הערב, נצא למופע תיאטרון בובות המים.

יום 5 | סאפה, שבטי ההרים

בבוקר יחודי לדיסקברי,נסע באוטובוס בכביש חדש ונוח בנופי שדות האורז של צפון ויטנאם אל לאו קאו(ברוב החברות הנוסעים מטלטלים ברכבת לילה ויטנאמית טיפוסית,בתאים של 4 מיטות קומותיים ,ללא שרותים צמודים) נטפס להר רונג, נצפה לעבר המרחבים ונהנה מנוף העוצר נשימה על עיר סאפה, אחרי צהריים נצא לביקור בעיר לאו קאי, נראה את אורח החיים של שבט ההרים ההמונג השחור. נמשיך ונעשה היכרות עם שבטי ההרים ככל שהזמן יאפשר. בערב נחזור למלוננו בעיר סאפה.

יום 6 | סאפה, שוק האנוי

הבוקר נצא לבאק הא לביקור בשוק הססגוני הידוע (במידה והשוק יהיה פתוח). כפריים מכל האזור מתאספים בשוק המתקיים פעם בשבוע. נוכל לראות את בני השבטים בתלבושות מסורתיות ואת מרכולתם. לאחר ביקורנו זה נמשיך בטיולים באזור סאפה, נעצור לביקור במעבר הגבול בין ויטנאם לסין, בשעות אחר הצהריים נחזור להאנוי באותה דרך בכביש החדש.

יום 7 | האנוי, הואה

לאחר ארוחת בוקר נעבור לשדה התעופה ממנו נטוס אל בירתה הקדומה של הקיסרות הוייטנאמית- הואה. נצא לשיט מרתק על מימיו של נהר הבושם. נראה את סירות הבמבוק של הוייטנאמים המשמשים להם כמגורים ב"כפרים צפים". נבקר בפגודת טיאן מו ובקברי המלכים ונעמיק היכרותנו עם שושלות הקיסרים של וייטנאם. נמשיך לביקור במצודה ובעיר האסורה בה נוכל לראות את שרידי העיר העתיקה של הואה ונתרשם מפגודת 7 הקומות. נסיים את היום בשוק דונג בהא. נאכל ארוחת ערב במסעדה המקומית. לינה במלון בהואה. העיר האסורה הואה, ממוקמת במרכז וייטנאם, ושימשה מתחילת המאה ה-19 עד אמצע המאה ה-20, בירת שושלת נגווין. בשל כך היא זכתה לחשיבותה הגדולה בהיסטוריה של וייטנאם. בעיר נוכל לראות מונומנטים אדירים בגודלם וביופיים וביניהם "העיר האסורה הסגולה" שאורכה 324 מטר ורוחבה 290 מטר. העיר כמו מבנים אחרים , ובפרט המצודה לאורכה של החוף, מושכים אליהם תיירים רבים מדי שנה.

יום 8 | הואה, הוי האן

נפרד מהואה וניסע דרומה דרך מעבר ההרים המכונה "אוקיאנוס העננים". ים והרים, גגות רעפים של כפרי דייגים ציוריים צמחיה ירוקה ומטעי אורז ילוו אותנו לעיר הנמל ההיסטורית הוי האן. בדרך נעצור בחוף לאנג קו, נעשה הפסקה בדאנאנג לביקור במוזיאון צ'אם הבנוי מאבן חול ובו מוצגים של שושלת צ'מפה אשר שלטה באזור. נמשיך לכיוון הוי האן, עם הגעה נבקר בסמטאותיה הציוריות של עיר הנמל ההיסטורית הוי אן שפרחה כעיר נמל בין המאות 16-18 . נראה את בתיה העתיקים הבנויים בסגנון יפני מסורתי מקורים רעפי חרס אדומים, הגשר היפני ואת השוק הססגוני.

יום 9 | דנאנג, הו צ'י מין

בבוקר ניסע לשדה התעופה של דנאנג, ממנו נטוס להו צ'י מין סיטי (סייגון). לאחר ההגעה נצא לסיור בעיר. נראה את מבניה הקולוניאליים המרשימים, בית העירייה וקתדראלת נוטרדאם, הבנויה בסגנון צרפתי, נבקר במוזיאון המלחמה ובצ'יאנה טאון, השכונה הסינית שבה עוברים מדי יום המוני סינים, המסתופפים בין דוכנים עמוסים בשלל מוצרים בצבעים ססגוניים. נראה את מלון רקס המפורסם שמגגו המריאו אחרוני המסוקים האמריקאים טרם נפילתה של סייגון ונחווה את הכרך התוסס והאדיר בו מתגוררים מיליוני בני אדם. בשעות הערב נצא ליהנות מחיי הלילה התוססים של הכרך הגדול.

יום 10 | הו צ'י מין, מערות קוצ'י, מקדש קאו דאי

היום מחכה לנו יום מרתק בו נוכל לעמוד מקרוב על מאורעות מלחמת וייטנאם ומוזרויות הקשורות בדת הקאו די. נצא למערות קו צ'י וננסה להבין את מורכבות מלחמת וייטנאם. נזחל במערות, נראה את חדרי המלחמה ובתי החולים, כולם במבנים תת קרקעיים שהשתרעו על שטח של מאות קמ"ר שקושרו על ידי מערכת מחילות מסועפת. לארח מכן, ניסע למחוז טאי נין, בנופים ובכפרים חקלאים בהם נראה רועי אווזים ושדות אורז. בשעות הצהרים, נשתתף בטקס רב רושם בו משתתפים מאות מתפללים וכוהנים השייכים לכת הקאו דאי, כת המשלבת בתוכה יסודות מהנצרות, מהקונפוציוניזם והבודהיזם בהנהגת דמויות מוזרות כויקטור הוגו ומשה רבנו. בתום הביקור נחזור למלון בהו צ'" מין.

יום 11 | הו צי מין, דלתת המקונג, קאנטו

הבוקר ניפרד מהו צ'י מין וניסע דרומה לעבר דלתת המקונג. נשוט בתעלות הצרות בסירות עץ וננסה להבין מדוע נאלצו האמריקאים להפציץ את דלתת המקונג הסבוכה. נראה את אחד מהשווקים הצפים ונעצור בבית מקומי ונוכל לטעום מפירות העונה, על הדרך נבקר במפעל קטן לייצור חפצים מקוקוס, לאחר השייט נעבור לעגלה רתומה סוס ונרכב לגן המפורסם לטעימות דבש, נמשיך בסירות קטנות לשייט הרפתקני בין עצי דקל, לאחר מכן נבקר וינה טראנג פגודה, בתום הביקור נגיע למלוננו באזור קאנטו שבדלתת המקונג.

יום 12 צ'או דוק, דלתת המקונג

היום אחרי ארוחת הבוקר , נמשיך בביקור באזור שפך נהר המקונג האדיר. נשוט אל שווקים צפים ונצפה בסחר החליפין המתבצע בין המקומיים. מחזה מרהיב של סירות עץ עמוסות בסחורה טרייה, פירות, ירקות ומוצרי טכסטיל. נמשיך בנסיעה לאורך מעלה נהר המקונג, נחצה את רכסי גבעות הסאם, נבקר בחוות התנינים ונגיע לצ'או דוק, נשוט לשוק הצף ונבקר בכפר צ'אם, ארוחת ערב ולינה בצ'או דוק.

יום 13 צ'או דוק, פנום פן

הבוקר נצא לשיט חוויתי בסירות מהירות במעלה נהר המקונג לכיוונה של פנום פן, בירת קמבודיה. נבצע מעבר גבול ואנו בקמבודיה. לאחר הגעתנו , נערוך סיור בעיר הבירה פנום פן, אנחנו נבקר במוזיאון לאומי, בארמון המלך, פגודת הכסף, ווואט פנום פגודה, בערב נגיע למלונינו בפנם פן.

יום 14 | סיאם ריפ - מקדשי אנגקור

יחודי לדיסקברי!בבוקר נטוס מפנם פן בטיסה נוחה ונעימה(במקום נסיעה של 6-7 שעות באוטובוס קמבודי-כפי שעושים ברוב החברות) לסיאם ריפ, הנמצאת בסמוך לעיר המקדשים – אנגקור, שהייתה בירת ממלכת הח'מר הקדומה, ונבלעה בנבכי הג'ונגלים לפני כ- 750 שנה. נתחיל את ביקורינו באחד מפלאי תבל – אנגקור ואט. נטייל בנבכי העבר בינות לפסלי בודהא מדהימים, דמויות אבן קפואות, סטופות וצריחים הטובלים ביערות הגשם של קמבודיה. נבקר בשער העיר, במקדש בא- יון, בבמת הפילים ובמקדש הגדול מכולם – טה פרום . לסיום נחווה שקיעה מרהיבה מגבעת פנום הבה קונג. בתום הסיור נחזור למלוננו. בערב - ארוחת ערב בליווי מופע מקומי של ריקוד ומחול קמבודי. אנגקור ואט הוא אזור שבו התקיימו החל מהמאה ה-9 ועד המאה ה-15, ערי בירה ומרכזים של האימפריה הקמבודית. בשיאה של התקופה חיו באזור זה למעלה 750 אלף איש. באיזור זה נבנו באותה תקופה מקדשים רבים וכיום נותרו בה שרידים של מעל לאלף מקדשים, שהגדולים ביניהם הוא מקדש באיון ומקדש אנגקור ואט, שיש הסבורים שמדובר במקדש הגדול בעולם, בנוסף אפשר למצוא בהם את מרפסת הפילים, בקונג, פרה רופ ועוד. המקדשים שופצו ושוקמו במהלך השנים, וכיום מבקרים בהם למעלה משני מיליון תיירים מדי שנה. איזור זה מוכרז כאתר מורשת עולמי.

יום 15 | האנוי

נצא לשיט על אגם טונלה סאפ (מותנה במזג האויר). אגם טונלה סאפ - "האגם הגדול" - מקווה המים המתוקים הגדול בדרום מזרח אסיה.נבקר בכפרים הצפים שהם ישובים לכל דבר על המים. לאחר ארוחת הערב נשוב למלוננו.

יום 16 | האנוי - מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה לטיסה למוסקבה

יום 17 | מוסקבה - תל אביב

נמריא בטיסה לתל אביב. נחיתה בתל אביב, סוף הטיול שלנו.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים לפי המסלול. מיסי נמל והיטל בטחון (מיסי נמל נוספים יגבו בחו"ל). בתי מלון מדרגה ראשונה ותיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים. על בסיס חצי פנסיון. סיורים וביקורים כמפורט בתכנית הטיול. אוטובוס מתאים לתיירים בהתאם לרמה המקומית המקובלת בוייטנאם ובקמבודיה. תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי). מלווה קבוצה ישראלי בכיר ומנוסה בטיולים למזרח הרחוק.

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות כל מה שלא נכלל בסעיף 'המחיר כולל' סבלות תוספת ליחיד בחדר $790 במקרה של לילה נוסף תחול תוספת של 100$ לאדם על מחיר הטיול. במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול. המחיר אינו כולל ויזה ואשרות כניסה למדינות הנ"ל.

מלונות

רשימת המלונות הסופית בהם נשהה במהלך טיולנו תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה.

טיסות


מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות או מסיבות שאינן קשורות לחברת דיסקברי, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באתרים ראויים אחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום.
תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
דרכון
יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.
דרושות אשרות כניסה לוייטנאם, לשם כך יש להעביר צילום דרכון למשרדנו עד 14 ימי עבודה טרם היציאה. תשלום במזומן ע"י הנוסע עבור האשרה לוויטנאם 25$ ולקמבודיה 25$. יש להצטייד ב-4 תמונות דרכון.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.