טיול מאורגן וכשר לצפון וייטנאם | 24.2 | 10/11 ימים, 8 לילות

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

11 ימים 8 לילות

אתרים ואטרקציות

האנוי:
מוזיאון לאומי, פגודת העמוד, מקדש 'נגוק סון', מאוזולאום הו צ'י מין, כלא "הואה לו", מקדש "קואן טאן", פגודת העמוד, העיר העתיקה, סיור ברכבי 'באגי', מופע "תאטרון בובות המים", מוזיאון הניצחון, מוזיאון האתנולוגיה של וייטנאם.
האלונג ביי:
שייט על ספינה לאורך המפרץ שופע האיים והמים הצלולים - אתר מורשת עולמית.
נין - בין:
טיול בחיק הטבע באזור המכונה "האלונג ביי שעל היבשה", מקדשי שושלות דין ולי, שייט בטאם-קוק.
סאפה:
ביקור בכפר קאט קאט, סיור בשווקי המיעוטים, עלייה ברכבל להר פאנסיפאן, תחנת הכוח הצרפתית.
באט טראנג:
סיור בכפר הקרמיקה.

למה דיסקברי?

 *חצי פנסיון - ארוחות כשרות בבית חב"ד בהאנוי, קייטרינג כשר מחוץ להאנוי

 *אוטובוס לסאפה (במקום נסיעה ארוכה ומייגעת ברכבת לילה (ייחודי לדיסקברי

* כל הסיורים כלולים במחיר! ללא ימים חופשיים וסיורים בתשלום

* מדריך/כה מקצועי מומחה לדרום מזרח אסיה

 * שייט בהאלונג ביי- אחד משבעת פלאי עולם הטבע

 * ביקור במערת נטיפים

 * רכבל להר פאנסיפאן – ההר הגבוה בוייטנאם (לא מופיע בכל החברות)

 * מופע פולקלור בובות המים


יציאה - חזרה
24/02/2020
04/03/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
2,590 ₪
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
0 ₪
2990 $
תוקף המבצע
0 ₪
15.2.20
הנחות לילדים
0 ₪
הערות
0 ₪

המסלול

יום 1 | ב' תל אביב - האנוי

נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים אל העיר האנוי, בירתה של וייטנאם. ביום השני לטיול ננחת בהאנוי.

יום 2 | ג' האנוי

! Good Morning, Vietnam (קלישאתי, אבל נכון...). הגענו להאנוי, עיר הבירה הווייטנאמית השוכנת על גדות הנהר האדום. פירוש שמה של העיר, ובאופן לא מפתיע, הוא "העיר בעיקול הנהר". זוהי עיר שבה שוררת אווירה קולוניאלית המתבטאת בבניינים להם סגנונות מרשימים, חלקם מכוסים בטיח צהוב. סיורנו בהאנוי יחל עם ביקור בגן ארמון השלטון המפואר, בסמוך אליו נראה את הפגודה העתיקה שנוסדה בשנת 1049 על ידי המלך לאי תאי, פגודה הניצבת על עמוד אחד ונחשבת לאחד מהאתרים האייקונים בהאנוי. נחזה ב'מקדש הספרות', ככל הנראה האוניברסיטה העתיקה בעולם - כאן ניכרת ההשפעה התרבותית של סין שגובלת עם וייטנאם ואף שלטה באזור במשך שנים רבות. לאחר מכן נבקר במקום משכנו של הדמות המיתולוגית הו צ'י מין, מאוזוליאום הקרוי על שמו ומנציח את מפעל חייו של אבי האומה הוייטנאמית המודרנית. הו צ'י מין נלחם בשנות ה-40 נגד הכיבוש היפני, בשנות ה-50 נלחם נגד הכיבוש הצרפתי ובשנות ה-60 נלחם נגד דרום וייטנאם וארה"ב. הו צ'י מין הלך לעולמו בשנת -1969, מספר שנים לפני שאוחדה וייטנאם הודות לניצחון הצפון שהוא היה מנהיגו וסמלו. נמשיך בסיורנו אל מוזיאון מלחמת וייטנאם, "מוזיאון הניצחון" כפי שמכונה על ידי המקומיים, ונחזה בצלקות המלחמה הגדולה שעם השנים נהיו לאטרקציה תיירותית מבוקשת. נבקר במקדש השוכן על שפת אגם לתוכו הופל מטוסו של ג'ון מקיין בתקופת המלחמה. בהאנוי שוכנים מספר אגמים המקנים לעיר הגדולה אווירה שקטה ופסטורלית - אחד מהאגמים הללו זה אגם 'הואן קיאם' במרכז העיר, אגם עליו מוצב מקדש 'נגוק סון', לתוכו ניכנס דרך גשר עץ אדום החוצה את האגם. לאחר שספגנו מהקסם של התרבות המקומית ולמדנו על ההיסטוריה העשירה של וייטנאם, אקורד הסיום ליום החווייתי יהיה בדמות מופע פולקלור וייטנאמי: "תאטרון בובות המים" – מופע אמנותי שנולד אל אוויר העולם אי שם במאה ה-10 לספירה. בסיום הבילוי במופע הפולקלור נגיע למלוננו בעיר. לינה בהאנוי.

יום 3 | ד' באט טראנג -טאם קוק - נין-בין - האנוי

לאחר ארוחת הבוקר, נעשה דרכנו אל הכפר הציורי 'באט טראנג' השוכן כ-15 ק"מ מהאנוי. כפר זה הוא מרכז ראשון במעלה ליצור כלי קרמיקה ופורצלן בסגנונות שזכו למוניטין רב והפכו, בעיקר בשנים האחרונות, למבוקשים ביותר ברחבי העולם. נסייר בכפר באט טראנג ונתחקה אחר תהליך הייצור של כלי הקרמיקה המעוטרים. בכפר נתרשם מהאמנים (בעיקר הנשים) המציירים ביד הכלים בטרם מניחים אותם בתוך תנור לוהט. נהלך בין דוכני השוק המרכזי והצבעוני בכפר ולאחר מכן נטייל לאורך המזח שעל גדת הנהר האדום, ממנו מעמיסים הפועלים על סירות את כלי הקרמיקה והפורצלן, לפני שאלה נשלחים לחנויות רבות ברחבי העולם. לאחר מכן, ניסע למחוז "נין בין" הידוע בכינויו "מפרץ האלונג על שדות האורז". אזור זה מלא בתצורות של סלעי גיר עצומים הבולטים מבין שדות האורז ומזכירים במידה רבה את הסלעים המזדקרים המפורסמים של האלונג ביי. בדרך למקום נעצור לביקור במקדשים המרשימים של שושלות דין ו-לי שהוקמו במאה ה-11, נהרסו ונבנו לאחר מכן בשנית ב-1696. מקדשים אלו הוקמו עבור המלך דין טיין הואנג, מייסד שושלת דין שנולד למשפחת איכרים ובהמשך חייו הפך למנהיג צבאי מחונן. על פי המיתולוגיה הווייטנאמית, כבש דין טיין הואנג את כס המלוכה לאחר שהביס 12 מתחרים שונים שטענו גם הם לכתר. כשהצליח לעשות זאת, הפך לשליט יחידי שאיחד את וייטנאם לראשונה תחת שלטון אחד. ניסע אל העיירה טאם קוק (פירוש שמה: שלושת המערות) ונשוט על הנהר הגדול באזור, עליו ממוקמות שלוש מערות נטיפים נדירות ביופיין. בסוף היום נחזור להאנוי לארוחת ערב. לינה בהאנוי.

יום 4 | ה' האלונג ביי

היום מחכה לנו יום בלתי נשכח בחיק הטבע של וייטנאם. נתחיל את היום בחוויה מהנה במיוחד - סיור בעיר העתיקה באמצעות רכבי 'באגי' שייקחו אותנו לאורך רחובותיה התוססים של האנוי. עם סיום טיול הרכבים בעיר, ניסע לטיול במפרץ האלונג, אחד מאתרי הנוף המרשימים ביותר בדרום מזרח אסיה ובעולם עליו הכריז ארגון אונסק"ו כ "אתר מורשת עולמי". המפרץ משתרע משפך הנהר האדום ומזרחה, לאורך חופי מפרץ טונקין, והוא מתפאר בכמה מאוצרות הטבע הקסומים בוייטנאם בפרט ובעולם בכלל. כשנגיע להאלונג ביי נהנה משייט נפלא על מי המפרץ ונתענג על מראות הסלעים הקרסטיים המזדקרים ממי המפרץ - תופעת טבע מרהיבה ביופייה. נאכל ארוחת צהריים על סיפון הספינה ובהמשך נבקר במערת נטיפים שעוצבה על ידי המים והרוח ונשקיף אל עבר אוסף איים הפזורים לאורכו של המפרץ. כשנסיים את יום השייט הנפלא בהאלונג ביי, נחזור למלוננו בהאנוי לארוחת ערב ולינה.

יום 5 | ו' האנוי

יום זה יוקדש לטיול בעיר הבירה האנוי. לאחר ארוחת הבוקר, נבקר ב"מוזיאון האתנולוגיה של וייטנאם" המספר את סיפורים של הקבוצות האתניות הרבות במדינה (למעלה מ-50 כאלה). במוזיאון נתרשם ממייצגים של פסלים, בקתות עתיקות ואוסף יצירות היסטוריות. נבקר בכלא 'הואה לו' הידועה לשמצה של האנוי. פירוש שמו הוא "כבשן בוער", והוא נבנה בהאנוי על ידי הצרפתים במטרה לכלוא אסירים פוליטיים. בעיצומה של מלחמת וייטנאם, כלא הואה לו הפך להיות מחנה שבויים לחיילים אמריקניים - ומאז ועד היום נחשב לאחד האתרים המזוהים ביותר עם זוועות המלחמה. הכלא נודע על תנאי המחיה הקשים שבמקום, שיטות העינויים הקיצוניות, רמת ההזנחה הרפואית וכן המזון המזוהם שהוגש לשבויים במקום. האמריקאים העניקו לכלא את הכינוי האירוני "הילטון האנוי", במן בדיחה מרירה שכזו. נמשיך לביקור בפגודת 'טראן-קואוק' ההיסטורית, הפגודה העתיקה ביותר בעיר המוצבת על שפת האגם המערבי. בשעות הערב נחזור למלוננו בעיר, נערוך קבלת שבת ונסעד ארוחת שישי כשרה לאחר התפילה. לינה בהאנוי.

יום 6 | שבת האנוי - שבת מנוחה

שבת מנוחה בהאנוי. בצאת השבת נצא לסיור רגלי עם המדריך בעיר העתיקה של האנוי.

יום 7 | א' האנוי - סאפה

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על אוטובוס ממוזג שייקח אותנו בדרך פתלתלה והררית אל עבר סאפה – עיירת מחוז לאו-צ'אי השוכנת בגובה של 1500 מטרים מעל לפני הים (שימו לב, בחלק מהחברות לנים ברכבת לילה בתאים עם 4 נוסעים). עם הגעתנו לסאפה נשקיף על יופיו של עמק מונג הואה המוקף בהרים וסביבו מפלי מים קטנים. באזור זה, הגבוה והקשה לתנועה, התפתחו להם 54 שבטים בעלי מראה, שפה, מנהגים ואורח חיים שונים אלה מאלה. שבטים כמו - המונג השחור, הזאי הירוק, הזאו השחור, הזאו האדום, פרח המונג, התאי השחור והסאפו. סאפה ועמק המונג הואה משמשים כמקום מפגש בין השבטים ובין עצמם ובין השבטים האחרים, מקום שהוא בעצם כור היתוך רב תרבותי לניהול חיי מסחר עשירים. ואכן כך, לצדי הדרך נבחין בדוכנים רבים המוכרים מכל הבא ליד, דוכני מזון המגישים תה, פירות ודברי מתיקה. נבקר אצל שבטי המיעוטים של הצפון ובאחד השווקים שבאזור, שבו נאספים בני השבטים להחלפת סחורות, שידוכים ומפגשים חברתיים. במידת האפשר נבקר ב"שוק בקעה" ונעלה להר רונג שיעניק לנו תצפית מרהיבה על העמק. בסיום היום נגיע למלוננו בעיר. לינה בסאפה.

יום 8 | ב' סאפה

יום נוסף בחבל הארץ הירוק והמרתק של וייטנאם. הבוקר נטפס אל ההר הגבוה בווייטנאם - 'הר פאנסיפאן' הגדול הצופה מגובה 3143 מטרים על מחוז לאו צ'אי הפרוש תחתיו. ניסע למרגלות ההר ומשם נעלה ברכבל לפסגת ההר, ונשקיף על הנוף הנהדר סביב. לאחר מכן נחזור אל סאפה וניסע אל הכפר קאט קאט בו חיים שבט ה"מונג השחור". נכיר את אורח חייהם של שבט מיוחד זה ונטייל בין פנינות טבע של טרסות אורז, שדות מוריקים ומפלי מים. בהמשך נצפה על תחנת כוח הידרואלקטרית אשר נבנתה על ידי הצרפתים במאה ה-20. בשעות אחה"צ נהנה מזמן חופשי לקניות בסאפה, ובשעות הערב נחזור למלוננו שלנו בעיר לארוחת ערב ולינה.

יום 9 | ג' סאפה - האנוי

את הבוקר נקדיש לסיור באחד השווקים האתניים של מחוז לאו-צ'אי. המחוז משופע בשווקים ובכל יום פועל בו שוק שונה. בשווקים אלו ניתן למצוא מגוון רחב של תוצרת מקומית, אותה לא ניתן למצוא באף מקום אחר. נספוג מאווירת השוק החגיגית ונבין עד כמה מרכזי הוא השוק בתרבות של השבטים הרבים החיים באזור. בתום הביקור בשוק ניפרד מהמחוז וניסע בחזרה להאנוי, כאשר בדרכנו נעצור במעבר הגבול בין סין לוייטנאם המקשר בין הערים האנוי של וייטנאם ונאנינג של סין. נמשיך בנסיעתנו חזרה להאנוי לארוחת ערב ולינה.

יום 10 | ד' האנוי - תל אביב

יום אחרון בטיול המרתק שלנו לצפון וייטנאם. לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל שדה התעופה של האנוי ונטוס דרך יעד ביניים לתל אביב (נחיתה באותו היום או למחרת, בהתאם לשעת הטיסה). תם ונשלם טיולנו לצפון וייטנאם - חוזרים ארצה עם מזכרות, מתנות ואינספור חוויות בלתי נשכחות.
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים לפי המסלול מיסי נמל והיטל בטחון (מיסי נמל נוספים יגבו בחו"ל) בתי מלון מדרגה ראשונה ותיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים כלכלה - חצי פנסיון סיורים וביקורים כמפורט בתכנית הטיול אוטובוס מתאים לתיירים בהתאם לרמה המקומית המקובלת בוייטנאם . תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג . מלווה קבוצה ישראלי בכיר ומנוסה בטיולים למזרח הרחוק

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 390 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות כל מה שלא נכלל בסעיף 'המחיר כולל' במקרה של לילה נוסף תחול תוספת של 100$ לאדם על מחיר הטיול במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול. המחיר אינו כולל ויזה ואשרות כניסה למדינות הנ"ל.

מלונות

להלן מבחר מלונות בהם משכנת חברת 'דיסקברי' את נוסעיה לטיול בוייטנאם. אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים -

רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה: (המלונות בדרגת תיירות טובה)

האנוי Chalcedony Hotel

סאפה  Sapa Leqend Hotel&Spa

האלונג Royal Lotus Hotel

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

 
 
 
***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

מידע כללי

הבהרות:
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול:
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
דרכון:
יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.
דרושות אשרות כניסה לווייטנאם, לשם כך יש להעביר צילום דרכון למשרדנו עד 14 ימי עבודה טרם היציאה. תשלום במזומן ע"י הנוסע עבור האשרה לווייטנאם 25$. יש להצטייד ב-4 תמונות דרכון.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתאזר בסבלנו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.