טיול מאורגן כשר לצפון וייטנאם | 4.11, 2.12, 23.12, 6.1, 3.2, 16.3 | 11 ימים 8 לילות

11 ימים 8 לילות

אתרים ואטרקציות

האנוי:
מוזיאון לאומי, פגודת העמוד, מקדש 'נגוק סון', מאוזולאום הו צ'י מין, כלא "הואה לו", מקדש "קואן טאן", פגודת העמוד, העיר העתיקה, סיור ברכבי 'באגי', מופע "תאטרון בובות המים", מוזיאון הניצחון, מוזיאון האתנולוגיה של וייטנאם.
האלונג ביי:
שייט על ספינה לאורך המפרץ שופע האיים והמים הצלולים - אתר מורשת עולמית.
נין - בין:
טיול בחיק הטבע באזור המכונה "האלונג ביי שעל היבשה", מקדשי שושלות דין ולי, שייט בטאם-קוק.
סאפה:
ביקור בכפר קאט קאט, סיור בשווקי המיעוטים, עלייה ברכבל להר פאנסיפאן, תחנת הכוח הצרפתית.
באט טראנג:
סיור בכפר הקרמיקה.

למה דיסקברי?

 *חצי פנסיון - ארוחות כשרות בבית חב"ד בהאנוי, קייטרינג כשר מחוץ להאנוי

 *אוטובוס לסאפה (במקום נסיעה ארוכה ומייגעת ברכבת לילה (ייחודי לדיסקברי

* כל הסיורים כלולים במחיר! ללא ימים חופשיים וסיורים בתשלום

* מדריך/כה מקצועי מומחה לדרום מזרח אסיה

 * שייט בהאלונג ביי- אחד משבעת פלאי עולם הטבע

 * ביקור במערת נטיפים

 * רכבל להר פאנסיפאן – ההר הגבוה בוייטנאם (לא מופיע בכל החברות)

 * מופע פולקלור בובות המים


תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 14/11/2019
חזרה: 01/12/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,590
תוקף המבצע: 15.9.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 2890$
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | ב' תל אביב - האנוי

נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים להאנוי, בירת וייטנאם. ביום השני לעת ערב, ננחת בהאנוי, נמתח את הרגליים וניסע אל המלון שלנו.

יום 2 | ג' האנוי

! Good Morning, Vietnam (קלישאתי, אבל נכון...). הבירה הווייטנאמית שוכנת על גדות הנהר האדום ופירוש שמה בווייטנאמית, באופן לא מפתיע, הוא "העיר בעיקול הנהר". האנוי זוהי עיר יפהפייה שבה שוררת אווירה של מושבה צרפתית. העיר שופעת בבניינים מרשימים, חלקם בנויים בסגנון קולוניאליסטי ומכוסים טיח צהוב. סיורנו בהאנוי יחל עם ביקרו בגן ארמון השלטון המפואר, בסמוך אליו נראה את הפגודה המיוחדת הניצבת על עמוד אחד, פגודה שנוסדה בשנת 1049 על ידי המלך לאי תאי ונחשבת לאחד מהאתרים המרכזיים בהאנוי. בהמשך נתרשם ממקדש הספרות, אולי האוניברסיטה העתיקה בעולם - כאן ניכרת ההשפעה התרבותית של סין שגובלת עם וייטנאם ואף שלטה כאן במשך מאות שנים. לאחר מכן נבקר במקום משכנו של הדמות הנחשבת לאחת המיתולוגיות בוייטנאם, מוזוליאום הו צ'י מין, אבי האומה הוייטנאמית המודרנית. הו צ'י מין נלחם בשנות הארבעים הוא נגד הכיבוש היפני, לאחר מכן בשנות החמישים נגד הכיבוש הצרפתי ובשנות השישים הוא נלחם נגד דרום וייטנאם וארה"ב. הו צ'י מין חלם תמיד על איחוד וייטנאם תחת דגל קומוניסטי. הוא מת ב-1969 מספר שנים לפני שאוחדה המדינה בזכות ניצחון הצפון שהוא היה מנהיגו וסמלו. נמשיך בסיורנו אל מוזיאון מלחמת וייטנאם, "מוזיאון הניצחון" כפי שמכונה על ידי המקומיים, שם נחזה בצלקות המלחמה הגדולה שעם השנים נהיו לאטרקציה תיירותית מבוקשת. נבקר במקדש השוכן על שפת אגם, לתוכו הופל מטוסו של ג'ון מקיין בתקופת המלחמה. בהאנוי שוכנים מספר אגמים המקנים לעיר הגדולה אווירה שקטה ופסטורלית - אחד מהאגמים הללו זה אגם הואן קיאם הממוקם במרכז העיר, אגם שבמרכזו נמצא אי ועליו שוכן מקדש 'נגוק סון', לתוכו ניכנס דרך גשר עץ אדום החוצה את האגם. לאחר שספגנו מהקסם של התרבות המקומית ולמדנו על ההיסטוריה העשירה שלה, אקורד הסיום ליום החווייתי יהיה בדמות מופע פולקלור וייטנאמי טיפוסי – "תאטרון בובות המים" – מופע אשר נולד אל אוויר העולם אי שם במאה ה-10 לספירה ומתאר את חיי התושבים המקומיים בשדות האורז. לינה בבית מלון בהאנוי.

יום 3 | ד' באט טראנג -טאם קוק - נין - בין

לאחר ארוחת הבוקר, נעשה דרכנו אל הכפר הציורי 'באט טראנג' השוכן כ-15 ק"מ מהאנוי. כפר זה נחשב כמרכז ראשון במעלה ליצור כלי קרמיקה ופורצלן בעלי סגנון ועיצוב ייחודיים שזכו למוניטין רב והפכו, בעיקר בשנים האחרונות, למבוקשים מאוד ברחבי העולם. נסייר בכפר ונתחקה אחר תהליך הייצור של הקרמיקה. שם נוכל להתרשם מהאמנים (בעיקר הנשים) המציירים ביד אומן על הכלים בטרם אלו נכנסים הישר אל תוך התנור הלוהט. נהלך בין דוכני השוק המרכזי והצבעוני של הכפר ונטייל לאורך המזח שעל גדת הנהר האדום, ממנו מעמיסים הפועלים על סירות את כלי הקרמיקה והפורצלן, לפני שאלה נשלחים לחנויות רבות ברחבי העולם. לאחר מכן, ניסע למחוז "נין בין" הידוע בכינויו "מפרץ האלונג על שדות האורז". אזור זה מלא בתצורות של סלעי גיר עצומים הבולטים מבין שדות האורז ומזכירים את הסלעים המזדקרים האייקונים של מפרץ האלונג. בדרך למקום נעצור לביקור במקדשים המרשימים של שושלות דין ו-לי שהוקמו במאה ה-11, נהרסו ונבנו לאחר מכן בשנית ב-1696. המקדש הוקדש למלך דין טיין הואנג, המייסד של שושלת דין שהגיע ממשפחת איכרים והתגלה כמנהיג צבאי מחונן. על פי המיתולוגיה הווייטנאמית, הגיע דין טיין הואנג לכס המלוכה לאחר שהביס 12 מתחרים שטענו אף הם לכתר. לאחר שהצליח לעשות זאת, הפך לשליט יחידי, שאיחד את וייטנאם לראשונה תחת שלטון אחד. לאחר הביקור במקדשים ניסע אל העיירה "טאם קוק" (שלושת המערות), שם נשוט על הנהר הגדול באזור, עליו ממוקמות שלוש מערות נטיפים נדירות ביופיין. בסוף היום נחזור להאנוי לארוחת ערב. לינה בהאנוי.

יום 4 | ה' האלונג ביי

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את היום בחוויה מהנה במיוחד - סיור בעיר העתיקה באמצעות רכבי 'באגי' שייקחו אותנו לאורך רחובותיה התוססים של האנוי. עם סיום החוויה ניסע ליום טיול מקסים במפרץ האלונג, המשתרע משפך הנהר האדום ומזרחה, לאורך חופי מפרץ טונקין. האלונג ביי הוא אחד מאתרי הנוף המרשימים ביותר בדרום מזרח אסיה ובעולם, אתר שזכה למעמד של אתר מורשת עולמי בשל מראות הנוף והטבע הקסומים שלו. נצא לשייט מרתק שבו נחזה בסלעים הקרסטיים המזדקרים ממי המפרץ הצלולים - תופעת טבע יחידה במינה. נאכל ארוחת צהריים על סיפון הספינה ובהמשך נבקר במערת נטיפים מרשימה אשר עוצבה על ידי המים והרוח ונצפה במספר איים הפזורים במי המפרץ. כשנסיים את השייט הנפלא לאורך האלונג ביי, נחזור למלוננו בהאנוי לארוחת ערב ולינה.

יום 5 | ו' האנוי

יום זה יוקדש לטיול בעיר. לאחר ארוחת הבוקר, נערוך ביקור מרתק במיוחד ב"מוזיאון האתנולוגיה של וייטנאם", מוזיאון המספר את סיפורים של הקבוצות האתניות הרבות בוייטנאם (למעלה מ-50 כאלה), זאת באמצעות פסלים, בקתות עתיקות ואוסף יצירות היסטוריות. לאחר מכן, נבקר בכלא 'הואה לו' הידועה לשמצה של האנוי. כלא הוּאה לוֹ (פירוש השם:"כבשן בוער") נבנה בהאנוי על ידי הצרפתים במטרה לכלוא אסירים פוליטיים. בעיצומה של מלחמת וייטנאם, הכלא הפך להיות מחנה שבויים לחיילים אמריקניים - ומאז הוא מכהן כאחד הסמלים היותר בולטים לזוועות המלחמה. הכלא היה ידוע בעיקר בשל תנאי המחיה הקשים שבמקום, שיטות העינויים הקיצוניות, רמת ההזנחה הרפואית וכן המזון המזוהם אותו קיבלו השבויים במקום. האמריקאים הקנו לכלא את הכינוי האירוני "הילטון האנוי", במן בדיחה מרירה שכזו. בסיום נבקר בפגודת 'טראן-קואוק', הפגודה ההיסטורית ביותר בעיר אשר שוכנת על שפת האגם המערבי של האנוי. בשעות הערב נעשה דרכנו למלון לקבלת שבת וארוחת שישי כשרה לאחר התפילה. לינה בהאנוי.

יום 6 | שבת האנוי - שבת מנוחה

שבת מנוחה בהאנוי. בצאת השבת נצא לסיור רגלי עם המדריך בעיר העתיקה של האנוי.

יום 7 | א' האנוי - סאפה

נקום לארוחת הבוקר, כאשר מיד לאחריה, נעלה על אוטובוס ממוזג שייקח אותנו בדרך פתלתלה והררית עם נוף מרהיב אל עבר סאפה – עיירה השוכנת במחוז לאו-צ'אי, בגובה של 1500 מטרים מעל לפני הים (שימו לב, בחלק מהחברות לנים ברכבת לילה בתאים עם 4 נוסעים). במחוז לאו צ'אי נחזה ביופיו של עמק מונג הואה המוקף בהרים וסביבו מפלי מים קטנים המשמשים בעיקר להשקיית טרסות האורז הרבות בעמק. באזור זה, הגבוה והקשה להגעה ולתנועה, התפתחו להם 54 שבטים בעלי מראה, שפה, מנהגים ואורח חיים שונים אלה מאלה - שבטים כמו המונג השחור, הזאי הירוק, הזאו השחור, הזאו האדום, פרח המונג, התאי השחור והסאפו. סאפה ועמק המונג הואה משמשים כמקום מפגש בין השבטים ובין עצמם ובין השבטים האחרים, שבו הם מנהלים חיי מסחר עשירים. ואכן לצדי הדרך נמצאים דוכנים רבים המוכרים מכל הבא ליד ואף דוכני מזון המגישים תה, פירות ודברי מתיקה. נבקר אצל שבטי המיעוטים הססגוניים של הצפון ובאחד השווקים שבאזור, שבו נאספים בני השבטים להחלפת סחורות, שידוכים ומפגשים חברתיים. במידת האפשר נבקר ב"שוק בקעה" נעלה להר רונג, לתצפית מרהיבה על כל האזור. בסיום היום ניסע למלוננו בעיר. לינה בסאפה.

יום 8 | ב' סאפה

יום נוסף בחבל ארץ ירוק ומרתק זה. מיד לאחר הבוקר ניסע אל ההר הגבוה בוייטנאם - הר פאנסיפאן שגובהו 3143 מטרים. נגיע למרגלות ההר ונעלה ברכבל לפסגת ההר ממנה נשקף נוף מרהיב. לאחר הטיול המהנה בהר, נחזור אל סאפה ואחה"צ ניסע אל הכפר קאט קאט, בו חיים שבט ה"מונג השחור". נכיר את אורח חייהם של שבט מיוחד זה ונטייל בנוף מרהיב של טרסות אורז, שדות מוריקים ומפלי מים. בהמשך נוכל לצפות בתחנת הכוח ההידרואלקטרית שנבנתה על ידי הצרפתים במאה ה-20. בשעות אחה"צ נהנה מזמן חופשי לקניות בסאפה היפה וההררית שנחשבת לאחת הפנינות של וייטנאם. בשעות הערב, נחזור למלון שלנו בסאפה לארוחת ערב ולינה.

יום 9 | ג' סאפה - האנוי

את הבוקר נקדיש לסיור באחד השווקים האתניים של מחוז לאו-צ'אי. המחוז משופע בשווקים ובכל יום פועל בו שוק שונה. בשווקים אלו ניתן למצוא מגוון רחב של תוצרת מקומית, אותה לא ניתן למצוא באף מקום אחר. נספוג מאווירת השוק החגיגית ונבין עד כמה מרכזי הוא השוק בתרבות של השבטים הרבים החיים באזור. בתום הביקור בשוק ניפרד מהמחוז וניסע בחזרה להאנוי, כאשר בדרכנו נעצור במעבר הגבול בין סין לוייטנאם המקשר בין הערים האנוי של וייטנאם ונאנינג של סין. נמשיך בנסיעתנו חזרה להאנוי לארוחת ערב ולינה.

יום 10 | ד' האנוי - תל אביב

יום אחרון בטיול המרתק שלנו לצפון וייטנאם. לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל שדה התעופה של האנוי ונטוס דרך יעד ביניים לתל אביב. נחיתה באותו היום או למחרת, בהתאם לשעת הטיסה. תם ונשלם טיולנו לצפון וייטנאם - חוזרים ארצה עם מזכרות, מתנות ואינספור חוויות בלתי נשכחות.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים לפי המסלול מיסי נמל והיטל בטחון (מיסי נמל נוספים יגבו בחו"ל) בתי מלון מדרגה ראשונה ותיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים כלכלה - חצי פנסיון סיורים וביקורים כמפורט בתכנית הטיול אוטובוס מתאים לתיירים בהתאם לרמה המקומית המקובלת בוייטנאם . תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג . מלווה קבוצה ישראלי בכיר ומנוסה בטיולים למזרח הרחוק

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 390 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות כל מה שלא נכלל בסעיף 'המחיר כולל' במקרה של לילה נוסף תחול תוספת של 100$ לאדם על מחיר הטיול במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול. המחיר אינו כולל ויזה ואשרות כניסה למדינות הנ"ל.

מלונות

 להלן דוגמאות של מבחר מלונות (או דומים להם ברמתם), בהם משכנת חברת דיסקברי את קבוצותיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים רק לקראת הטיול:

האנוי Chalcedony Hotel

סאפה  Sapa Leqend Hotel&Spa

האלונג Royal Lotus Hotel

מידע כללי

הבהרות:
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול:
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
דרכון:
יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.
דרושות אשרות כניסה לווייטנאם, לשם כך יש להעביר צילום דרכון למשרדנו עד 14 ימי עבודה טרם היציאה. תשלום במזומן ע"י הנוסע עבור האשרה לווייטנאם 25$. יש להצטייד ב-4 תמונות דרכון.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתאזר בסבלנו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.