טיול מאורגן לתאילנד צפון | 14/15 ימים

14/15 ימים 12 לילות

אתרים ואטרקציות

בנגקוק:
סיור פנורמי, רובע ה "קאו סאן", שוק הלילה "פאטפונג", ארמון המלך, בודהא מזהב
צ'אנג ראי:
ביקור במקדש הלבן, גני המלוכה "דוי טונג", ביקור בשבטי ההרים ובשבט ארוכות הצוואר, ביקור בשוק הלילה
ביקור במשולש הזהב מפגש הגבולות בין תאילנד, בורמה ולאוס, ביקור בעיירה מה סאי
שייט על נהר המקונג בסירות ארוכות הזנב
ביקור במקדש וואט פארטאס דוי סוטפ לאחר טיפוס באמצעות רכבל
צ'אנג מאי:
ביקור בשמורת המאה טאנג + שייט ברפסודות במבוק וביקור בכפרי האומנים + אתר המעיינות החמים + מופע פולקלור של שבטי הגבעות בסגנון קנטוק מלווה בארוחת ערב תאית מסורתית
ביקור בחוות פילים במאה-טאנג
שייט במבו בנהר
ביקור בחוות הסחלבים והפרפרים
ביקור במקדש "דוי סוטפ"
נסיעה לעיירה טראט ושייט לאי קו צ'אנג
ביקור ב-4 האיים הנעלמים
ביקור באיוטאיה - בארמון הקיץ של משפחת המלוכה

למה דיסקברי?

  • טיסה ישירה לבנגקוק
  • חצי פנסיון
  • הדרכה מקצועית צמודה
  • ימי טיול מלאים
  • אוטובוס תיירים ברמה טובה
  • טיולי שייט חווייתיים
  • ביקורים בשווקים
  • ביקור במקדשים ואתרים חשובים
  • ביקור שמורות טבע, חופים מרהיבים ועוד

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 23/07/2018
חזרה: 06/08/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,450
תוקף המבצע: 15.5.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2690
הנחות לילדים: $200
הערות: הנחה לילד עד גיל 12 (3,4 בחדר הורים)
יציאה: 06/08/2018
חזרה: 20/08/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,450
תוקף המבצע: 15.05.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2690
הנחות לילדים: 200$
הערות: הנחה לילד עד גיל 12 (3,4 בחדר הורים)

המסלול

יום 2+1 | תל אביב - בנגקוק

נתאסף בשדה התעופה לטיסה אל בנגקוק בירת תאילנד. בנגקוק היא אחת הערים הגדולות והמרתקות באסיה (למעלה מתשעה מיליון תושבים), נקראת גם "עיר הזהב", בגלל ריבוי המקדשים שגגות הפגודות שלהם צבועות בצבע זהב שהוא הצבע השולט בבודהיזם, העיר שוקקת חיים כל שעות היממה ומהווה מטבח רחוב אחד גדול על המדרכות ובכיכרות, שפועל כל שעות היום והלילה. זה גם אחד ממאפייני העיר המרתקת הזו. בנגקוק משלבת בין תצורה מסורתית בודהיסטית על גדות התעלות, לבין עיר מערבית מודרנית עם מרכזי קניות ענקיים וחדישים: אלפי "טוקטוק" (אופנוע, ריקשה ,טקסי) ורכבת עילית מפותחת ונוחה. לאחר הנחיתה נצא לסיור פנורמי ראשוני להתרשמות מהעיר הענקית והמיוחדת הזו. נסיים את הסיור הראשוני ברובע ה "קאו סאן" - רובע התרמילאים. לכאן מתאספים תרמילאים מכל העולם לתחילת הטיולים ברחבי דרום מזרח אסיה: מדרחוב סואן, שפע של דוכנים, מסעדות וכמובן גם מסעדה ישראלית אחת, סוכנות נסיעות ובית חב"ד. בתום הסיור הראשוני הזה, נגיע אל בית המלון ארוחת ערב ולינה

יום 3 | צ'אנג ראי

הבוקר נצא בטיסה אל צפון תאילנד - העיר צ'אנג ראי. העיר יושבת על גדות נהר הקוק והיא משמשת מרכז לשבטי המיעוטים הססגוניים שחיים בצפון תאילנד. לאחר הנחיתה נצא לבקר את אחד משבטי הגבעות - שבט "ארוכות הצוואר". עוד מגיל הילדות עונדות נשות השבט טבעות כבדות על צווארן, כדי להאריך את הצוואר כאלמנט של יופי נשי. נטייל בכפר, נראה את צורת המגורים, את התלבושת הססגונית ומלאכות היד שמייצרות נשות השבט. בתום הביקור נגיע אל בית המלון. בערב נצא לסיור מהנה בשוק הלילה הציורי והצבעוני של העיר, בו נמכרות עבודות היד והאומנות של בני השבטים.

יום 4 | דוי טונג - "משולש הזהב" - עיירת הגבול מה סאי - נהר המקונג

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לעבר האזור ההררי של גבול בורמה. בעמק יפהפה בין ההרים המיוערים, נטעו גנים מרהיבים הידועים בשם "גני המלכה" – דוי טונג, עם מבחר עצום ומגוון של סוגי פרחים בצבעים מרהיבים עצים טרופיים ופיסול בפרחים. נבקר בגנים המרהיבים ונמשיך לעבר עיירת הגבול עם מינאמאר - היא בורמה לשעבר. עיירת הגבול היא שוק ענק של סחר חליפין בין תאילנד המפותחת למינאמר, שנמצאת תחת שלטון של "חונטה" צבאית וסובלת מקשיים כלכליים, אבני חן נדירות שמקורן בבורמה מוחלפות כאן במוצרי יסוד כמו סוכר ואורז. נתרשם מהשוק המעניין הזה שמציג גם סחורות שהגיעו לכאן מסין על נהר המקונג. נמשיך לעבר מפגש הגבולות בין תאילנד מינאמר ולאוס, הידוע גם בשם "משולש הזהב", כאן באי, בלב נהר המקונג, נסחרו סמים תמורת זהב. נהר המקונג אחד הארוכים שבאסיה למעלה מ 4000 קילומטרים מתחיל את דרכו בדרום סין ועושה דרכו דרך לאוס בורמה תאילנד קמבודיה ונשפך לים סין הדרומי ליד העיר סייגון שבווייטנאם. הנהר הוא עורק החיים של דרום מזרח אסיה ונתיב סחר עמוס בין המדינות. נצא לשיט מרתק לאורך הגבולות, נראה את אורח החיים על שפת הנהר, נעלה על היבשה בלאוס לביקור קצר, בתום היום המיוחד הזה, נחזור אל בית המלון בצ'אנג ראי. בערב ניתן לצאת לביקור חוזר בשוק הלילה הציורי.

יום 5 | "המקדש הלבן" שדות האורז - צ'אנג מאי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך תאילנד הכפרית לעבר בירת הצפון, צ'אנג ראי. בדרכנו נבקר באחד המקדשים המודרניים ביותר בתאילנד, שבנוי בסגנון חדשני בצבע שיש לבן ובארכיטקטורה מיוחדת. בתוך המקדש גם דמויות מודרניות כמו "הביטלס" ואחרים. נמשיך בנסיעה דרך שדות אורז, נבקר במפעל כפרי שמעבד עיבוד ראשוני את האורז הגולמי שמגיע מהשדות. נעבור גם באזור געשי, שמאופיין בבריכות של מעיינות חמים. לאחר ההגעה לצ'אנג מאי, נבקר בכפר האומנויות - מגוון של מפעלים ובתי מלאכה שעוסקים בעיבוד אוצרות הטבע של תאילנד: גילוף עץ, ייצור משי, עיבוד אבני חן לתכשיטים, ייצור כלי כסף וייצור מוצרים מקליפת עץ מיוחד, כמו שמשיות אהילים ועוד. בתום הביקור נגיע אל בית המלון. בערב נצא לבקר בשוק הלילה הגדול ביותר בתאילנד.

יום 6 | צ'אנג מאי - כפר הפילים במאה-טאנג - מקדש דואי סוטפ

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשמורת יער באזור הגבעות שמחוץ לעיר מאה טאנג - מחנה הפילים. הפילים שבעבר עבדו ביערות, מפגינים כאן את יכולותיהם בגרירת בולי עץ ענקיים, בבנייה באמצעות קורות עץ. הפילים גם ישחקו בכדור רגל ויציירו על פיסות בד ענקיות. נראה את רחצת הפילים במי הנהר. בג'ונגל ובנהר. לאחר מכן נצא לשייט בנהר על גבי רפסודות במבוק בתוך הג'ונגל. בתום הביקור בכפר הפילים נגיע אל חוות הסחלבים. הסחלב הוא הפרח הלאומי של תאילנד שגדל בטבע על העצים בג'ונגל. בחווה עוסקים בפיתוח זנים וצבעים מגוונים וביקור כאן הוא חגיגה לעיניים. בחווה גם תצוגה מרהיבה של פרפרים בצבעים נדירים. אחרי הפסקת הצהרים נצא לביקור מרתק באחד המרכזים הקדושים לבודהיזם התאילנדי, מקדש דואי סוטפ. המקדש בראש הר, שממנו נשקף נוף מרשים של כל העמק ואזור ההרים עד לבורמה השכנה. נעלה ברכבל אל המקדש ונתרשם ממאות המאמינים שמקיימים כאן פולחנים במשך כל שעות היום. נחזור אל בית המלון. בערב נצא לחוויה תאילנדית - מופע פולקלור של שבטי הגבעות מלווה בארוחת ערב תאית מסורתית.

יום 7 | בנגקוק - ארמון המלך - בודהא מזהב

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בטיסת בוקר אל בנגקוק. לאחר הנחיתה נצא לסיור מודרך בעיר. נבקר במתחם ארמון המלוכה - מקבץ של מקדשים עם פגודות זהב. במקדש המרכזי ניצב פסל בודהא מגולף כולו מאבן אמרלד. נראה ציורי קיר מרשימים שמתארים מיתולוגיה בודהיסטית, נמשיך לביקור במקדש בו ניצב פסל בודהא יצוק זהב טהור במשקל של שלושה וחצי טונות. הפסל שנוצק לפני שלוש מאות שנה בבירה העתיקה של תאילנד, הוסווה בשכבת טיח כאשר העיר הייתה נתונה במצור ונתגלה רק לאחרונה. בהמשך נצא לסיור מרתק ברובע הסיני של בנגקוק, בתאילנד חי מיעוט סיני גדול שרובו מתגורר בבנגקוק ביקור ברובע הוא ביקור בחוייה הסינית שוק מצרכים סיניים ,בתי מרקחת סיניים ומסעדות . בשעות הערב יוכלו המתעניינים בלוויית מדריך הקבוצה ובתחבורה הציבורית (חוויה להתנסות בטוק טוק) הציבורית לצאת אל שוק הלילה פאטפונג (אחד הגדולים באסיה).

יום 8 | קנצ'נבורי - הגשר על נהר קוואי

הבוקר ניסע לראות ולחוות את הסיפור המרתק של מלחמת העולם השנייה. נגיע אל העיירה קנצ'נבורי על גדות הנהר קוואי. הכוחות היפניים שנכחו בתאילנד בשיתוף פעולה עם המלך דאז, ריכזו את השבויים של בעלות הברית שנפלו בשבי בהונג קונג ובפיליפינים במחנות עבודה, שנועדו לסלול מסילת ברזל מבנגקוק אל ראנגון שבבורמה. המחנה שהתפרסם בסרט "הגשר על נהר קוואי" היה בעיר קאנצנבורי, נבקר במוזיאון מחנה השבויים, באתר הגשר שהופצץ בידי בעלות הברית עם השלמתו. נבקר גם בבית הקברות הענקי והמטופח שמתוחזק בידי ממשלות בעלות הברית.

יום 9 | טארט - האי קו צ'אנג

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה דרומה לאורך מפרץ תאילנד. נתרשם מתאילנד הכפרית ונגיע אל עיירת הדייגים טארט. הנוף הציורי, בתי הקפה הצנועים והמסעדות הקטנות המציעות אוכל תאי טעים ומשובח, מוסיפים לאופי הכפרי והאותנטי. נעלה על מעבורת ונפליג אל אחד האיים היפים ביותר שבדרום תאילנד – האי קו צ'אנג, המהווה אלטרנטיבה שפויה לאלה שמחפשים להתרחק מההמולה המאפיינת הן את בנגקוק והן את האיים הדרומיים הממוסחרים. ניסע דרך נופי האי המיוער אל בית המלון המקומם על קו חוף הים ללינה וארוחת ערב. האי קו צ'אנג - לא בכדי מכונה קו צ'אנג גן עדן עלי אדמות: בזכות חקיקה מתאימה והעובדה שתיירים רבים טרם נחשפו אליו, נשמר יופיו הבתולי של האי ואופיו הטבעי. בקתות העץ הציוריות שנועדו במיוחד לתיירים שמחפשים אווירה זרוקה וניתוק מושלם, משתלבות בנוף המקומי ומוסיפות חן למקום, שדומה כאילו צויר על ידי צייר מוכשר במיוחד. האי קו צ'אנג, שפירוש שמו הוא "אי הפיל", הוא האי השני בגודלו אחרי פוקט והוא שוכן לא הרחק מהגבול הקמבודי, במרחק של 300 ק"מ דרומית מזרחית לבנגקוק.

יום 10 | ארבעת האיים הנעלמים

לאחר ארוחת הבוקר, נרד לחוף הים ונצא להפלגה מהנה במפרץ בצבע טורקיז. מסביב לקו צ'אנג ארבעה איים אליהם ניתן להגיע בשייט. סיור בשייט כולל ארוחת צהריים בחיק הטבע, שתייה, פירות וכמובן – ציוד צלילה בין מים צלולים, זכים וצוננים - תענוג אמיתי! נפליג בין האיים הירוקים עם החופים לבנים המעוטרים בעצי קוקוס, שמגיעים לפעמים עד לקו המים. למטיילים תהיה אפשרויות לשחייה וצלילה להתרשם משפע הדגים הצבעוניים. לאחר ההפלגה המהנה נחזור אל בית המלון.

יום 11 | האי קו צ'אנג

הבוקר נצא לסיור באי הטרופי. האי מאפיין את איי הדרום היפים של מפרץ תאילנד, שמיוחדים בנופים ראשוניים של יערות ומפלים כגון מפלי קלונג פלאו, הממוקמים בשמורת טבע גדולה, עם זרמי מים נופלים בשאון רב ממרומו של המצוק היישר אל בריכת מים צלולה ומשופעת בדגים. מסביב למפלים ג'ונגל סבוך של צמחייה שופעת ובאוויר חגים מאות פרפרים בצבעים של סגול, צהוב, כחול וסגול. באי נמצא גם חוף קלונג פראו - החוף הנו שילוב מעניין בין רצועה ארוכה של חוף חולי ומזמין, מים צלולים בגוונים של כחול עמוק וירוק זוהר, מסעדות ובונגלוס אותנטיים. כל אלו מעניקים תחושה של "סוף העולם שמאלה". דרומה משם נמצאים כמה חופים מבודדים ומרהיבים ביופיים, ביניהם לונלי ביץ', האופייני גם באווירתו הצעירה והחופשית. נבקר בחופים נבחרים של האי וגם במרכז העירוני של האי. בשעות אחר הצהרים נמשיך ליהנות מחוף הים והפעילויות המגוונות שהמלון מציע.

יום 12 | בנגקוק - שוק הפרחים

לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל המעבורת להפלגה אל היבשת ונצא בנסיעה נגיע אל בנגקוק. עם ההגעה נצא לביקור צבעוני וריחני מאין כמוהו: שוק הפרחים של בנגקוק, העיר הענקית "מדברת בפרחים" התאילנדים צורכים כמויות ענקיות של פרחים לצרכים פולחניים וחברתיים מדי יום ביומו, שוק הפרחים הסיטונאי מרכז פרחים מכל רחבי המדינה לשיווק לתושבי העיר, נטייל בשוק הצבעוני הזה. נסיים את הביקור באחד ממרכזי המסחר והקניות הגדולים באסיה המתחם כולל גם קומת אוכל מגוונת ביותר בה ניתן לחוות את כל המגוון העצום של מאכלי המזרח ולא רק.

יום 13 | בנגקוק – איוטאיה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא דרך שדות האורז לעבר הבירה הקדומה איוטאיה. כאן על שפת נהר הצ'אופאיה, עומד ארמון הקיץ של משפחת המלוכה – במקום אגם מלאכותי וגנים מרהיבים. הארמון מעץ בסגנון סיני ונתרם לבית המלוכה על ידי הקהילה הסינית של תאילנד. בתום הביקור נחזור העירה לבנגקוק לביקור באחד ממרכזי המסחר הענקיים של העיר.

יום 14 | בנגקוק – תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה נבקר באחד ממרכזי הקניות הידועים של בנגקוק, נצא אל שדה התעופה לטיסה הביתה.

יום 15 | תל אביב

נחיתה בתל אביב, תם ונשלם טיולנו.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות העברות מיסי נמל והיטל ביטחון בתי מלון מדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים. כלכלה: חצי פנסיון אוטובוס מתאים מדריך צמוד מטעם חברת דיסקברי

המחיר אינו כולל

מיסים: כל תוספת במסי הנמל והיטל הדלק שיתווספו למחיר לאחר ה-1.3.2017 ועד למועד הכרטוס ביטוח: ביטוח נסיעה רפואי ומטען הוצאות אישיות: הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד דמי סבלות: במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

להלן מבחר מלונות במהלך טיול לתאילנד, בהם משכנת חברת דיסקברי את קבוצותיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול. המלונות ברמת 4 כוכבים ובמיקום מרכזי:

CHIANG RAI: WIANG INN HOTEL
CHIANG MAI: PLAZA HOTEL
BANGKOK: CENTURY PARK HOTEL
KOH CHANG: AIYAPURA RESORT & SPA 

או דומים להם.

 

מידע כללי

מועדי הטיסות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות או מסיבות שאינן קשורות לחברת דיסקברי, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באתרים ראויים אחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חיסונים - בדבר פרטים יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לפחות חודש לפני מועד יציאת הטיול.
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
דרכון
יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה. יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.