טיול לדרום אמריקה בקרנבל - ארגנטינה, צ'ילה וברזיל | 9.2 | 23 ימים | כולל הליקופטר באיגואסו, פינגווינים במגדלנה וכרטיס לקרנבל

23 ימים 20 לילות

אתרים ואטרקציות

ארגנטינה
בואנוס איירס: כיכר מאיו (כיכר האמהות), השכונות הציורית לה בוקה ממנה יצאה בשורת הטנגו לעולם כולו , שכונת סן טלמו, תאטרון קולון, גני פלרמו, רובע ריקולטה, ערב פולקלור: מופע ארגנטינאי של ריקודי טנגו, טיול ושייט ברובע ונהר הטיגרה.
ברילוצ'ה: סיור כולל עליה ברכבל להר קמפניירו, טיול לאורך חופי אגם נהואל הואפי, ארוחה במסעדת הבשרים המפורסמת "דון אלברטו", שייט וטיול בשמורת טרונדור וצפייה בקרחון השחור.
פטגוניה ארץ הקרחונים: שייט באגם ארגנטינאי לצפייה בקרחון אופסלה, הקרחון המתנפץ 'פריטו מורנו' וסיור באל קלפטה.
מפלי איגואסו: ביקור בשמורה הארגנטינאית,שייט אל המפלים וטיסה בהליקופטר מעל המפלים - מתנת 'דיסקברי'.
צ'ילה
מושבת הפינגווינים באי מגדלנה – שייט וטיול בשמורה בין הפינגווינים.
מעבר הרי האנדים כולל חציית אגמים ע"י שייט.
שמורת טורס דל פיינה: סיור בשמורה כולל אגם אזול.
ברזיל
סכר איטאייפו, מפלי איגואסו - הצד הברזילאי, מופע פולקלור ברזילאי - רפאין, טיסה בהליקופטר מעל המפלים (בלעדי ל'דיסקברי').
הג'ונגל האמזוני: מנאוס, סיור בג'ונגל, שייט לדייג פיראנות.
ריו דה ז'נרו: סיור בעיר, עלייה ברכבל ל"הר הסוכר", עלייה להר קורקובדו, סיור ביער טיג'וקה, סיור בחופים האקזוטיים של ריו.
האיים הטרופיים ליד ריו: שייט אל האיים כולל ארוחת צהריים.
כרטיס לצפייה במצעד המנצחות של הקרנבל בריו.

למה דיסקברי?

הטיול לדרום אמריקה בקרנבל ל - 23 ימים הוא הטיול המקיף והמלא ביותר שתוכלו למצוא - החל מטיסה בהליקופטר מעל מפלי איגואסו, דרך שייט אל האי מגדלנה וצפייה במושבת פינגווינים, ועד לסיור בג'ונגל האמזונס ובפטגוניה "ארץ הקרחונים" - טיולנו יקח אתכם למקומות הכי אקזוטיים שבדרום אמריקה בתנאים הטובים ביותר! הטיול כולל ימים מלאים, ללא סיורים בתשלום ובתנאי חצי פנסיון (ארוחת בוקר מדי יום ו - 20 ארוחות נוספות לפחות). ובנוסף, 'דיסקברי' מפנקת אתכם עם כרטיס כניסה לקרנבל השמח ביותר בעולם - "מצעד המנצחות" של בתי הספר לסמבה בריו דה ז'נרו. המדריך מטעם 'דיסקברי' יעשיר את חווייתכם עם סיפורי פולקלור ויחס אישי אדיב, הטיול מלא והמחיר אטרקטיבי ביחס לשלל האטרקציות שבטיול ובהשוואה לחברות אחרות יקרות יותר. 

מה כלול במסלול?

 • שמורת איגואסו - טיסה בהליקופטר מעל המפלים (יחודי ל'דיסקברי' וכלול במחיר הטיול) ושייט מתחת למפלים
 • שייט אל האי מגדלנה וביקור בשמורת הפינגווינים
 • ביקור בהר טרונדור בסמוך לברילוצ'ה ושייט לצפייה בקרחון השחור
 • חצי פנסיון לאורך כל הטיול. כולל ארוחה במסעדה בשרים מפורסמת "דון אלברטו" בברילוצ'ה
 • ערבי פולקלור: ברזילאי (רפאין) וארגנטינאי (טנגו)
 • ביקור בארץ הקרחונים, שייט לקרחון אופסלה וקרחון פריטו מורנו
 • מעבר בהרי האנדים בשילוב שייט באגמים
 • שייט לאיים הטרופיים ליד ריו
 • ביקור באמזונס ושייט לאורך הנהרות ובתוך הג'ונגל
 • ביקור בשכונת הטיגרה בבואנוס אייריס ושייט חווייתי בנהר הטיגרה 
 • ביקור בשמורת טורס דל פיינה, כולל ימת אזול
 • ***כרטיס לצפייה ב"מצעד המנצחות" בריו***

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 09/02/2020
חזרה: 02/03/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 7,590
תוקף המבצע: 31.12.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $8000
הנחות לילדים:
הערות: מבצע סוף שנה לנרשמים עד ה - 31.12.19

המסלול

כרטיס כניסה ל"מצעד המנצחות" בריו דה ז'נרו צפייה בקרנבל

*** הטיול כולל כרטיס כניסה ל"מצעד המנצחות" של הקרנבל בריו אשר מתקיים במוצאי שבת 29.2.2020 - נשב באחד מהיציעים, נצפה במצעד ונבלה בקרנבל עד לאחר חצות. לאחר מכן נחזור אל המלון. ***

מעודכן ל 24.11.19

יום 1 | 9.2 | א' תל אביב – בואנוס איירס

ניפגש בשדה התעופה ונטוס לטיול המאורגן בדרום אמריקה של דיסקברי דרך יעד ביניים לבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, אליה נגיע ביום השני של הטיול בשעות הבוקר.

יום 2 | 10.2 | ב' בואנוס איירס - יום סיור

בשעות הבוקר ננחת בבואנוס איירס ומיד נצא לסיור מקיף באתרים המרכזיים של העיר. בואנוס איירס, בירתה של ארגנטינה מכונה גם "פריז של דרום אמריקה". ואכן, העיר הבנויה בסגנון אירופאי בהחלט מזכירה את פריז - היא נוצצת, נקייה, יש בה שדרות רחבות ועצומות בגודלן, מבני ציבור מרשימים בסגנון צרפתי וספרדי וארכיטקטורה נאו קלאסית משולבת עם סגנון אר-נובו. בבואנוס איירס ישנם פארקים ירוקים, חנויות אופנה מעולות, בתי קפה טרנדיים ומסעדות בשר מהטובות בעולם. נבקר בכיכר מאיו המכונה "כיכר האימהות", זאת בשל הפגנת האימהות בכיכר בימי הדיקטטורה הצבאית ששלטה בארגנטינה בין השנים 1976-1983. האימהות הרבות שהתאספו בכיכר לאחר שילדיהם ויקיריהם נעלמו ולא השאירו עקבות, היו אחד הגורמים שהביאו להפלת המשטר הרצחני. כיום הכיכר היא אתר זיכרון לתקופה חשוכה זו. נראה גם את שדרות ה- 9 ביולי – השדרה הרחבה בעולם, את "הבית הוורוד", המעון הרשמי ומקום העבודה של נשיאי ארגנטינה, ממנו נאמו חואן ואוויטה פרון בימי שלטונם. נצפה על בניין הפרלמנט, על תאטרון קולון המפואר, ונטייל במדרחוב הציורי לאורך המזח שהפך לאתר תיירות שוקק. בסיום יום הסיור נחזור למלוננו, לינה בבואנוס איירס.

יום 3 | 11.2 | ג' ברילוצ'ה – עליה ברכבל להר קמפיינרו

לאחר ארוחת הבוקר נטוס לברילוצ'ה, הנחשבת לאחת הערים היפות באזור ולא מעט בזכות נופיה הציוריים ואגמי הטורקיז. ברילוצ'ה היא עיר קיט ארגנטינאית השוכנת לחופו של אגם נהואל הואפי, וסביבה אגמים נוספים לצד רכסי הרים, אשר חלקם מהווים אתרי סקי פופולריים. מלבד יופייה של העיר, שמה של ברילוצ'ה יצא למרחקים הודות למסעדות הבשר המעולות שבעיר ותעשיית השוקולד הפורחת שלה. עם הגעתנו לברילוצ'ה נצא לטיול בשמורת נהואל הואפי המשופעת במים ונופים. האגם היפהפה שבשמורה משתרע על פני שטח של 565 קמ"ר, בעוד עומקו מגיע עד לכדי 460 מטרים. אגם נהואל הואפי מתקשט בשישה איים, מוקף בהרים ירוקים וזורם דרך שבע זרועות יבשה שונות. במהלך סיורנו נעפיל ברכבל לפסגת הר קמפניירו, שם נזכה לתצפית פנורמית מרהיבה על הימה הגדולה ונופי ההרים האינדים שבקו האופק. בערב נסייר ברחובות העיר השוקקת חיים - בין היתר נטייל ברחוב הראשי מיטרה (או בשמו השני: "רחוב השוקולד") אשר מקביל לשפת האגם, שם ממוקמים המוני חנויות שוקולדים שונות ומתוקות. נעבור גם דרך הכיכר המרכזית שמעוטרת בבתי אבן שחורים ומיוחדים, ובשעות הערב נעשה דרכנו למלוננו בעיר. לינה בברילוצ'ה.

יום 4 | 12.2 | ד' ברילוצ'ה - סיור בשמורת טרונדור ותצפית על הקרחון השחור, ארוחה במסעדת בשרים "דון אלברטו"

יום שכולו טבע פראי ומרהיב לפנינו, הכולל מפגש עם ה"הר הרועם" - הר טרונדור ועם הקרחון השחור. הר טרונדור, הוא הר געש רדום השוכן ברכס האנדים הדרומיים על גבול צ'ילה-ארגנטינה ובקרבת העיר ברילוצ'ה. ההר המתנשא לגובה של 3,491 מטרים מזדקר גבוה מעל ההרים סביבו וצופה על גבעות מכוסות חורש טבעי ואגמים בגווני כחול וטורקיז. ההר מצדיק את שמו הציורי (טרונדור בספרדית: הרועם) בשל הרעש העז של גושי קרח הנופלים ממנו, שכן ההר מכוסה בקרחונים רבים המכסים חלקים שונים שלו. אחד מהם, והידוע מכולם, הוא "הקרחון השחור" הנמצא בסמוך לבסיס ההר. קרחון מרהיב זה מאופיין בגוון שחור עז וזאת בשל גושי האדמה השחורה הנסחפים אליו באופן תמידי מהר טרונדור, "מלכלכים" את צבעו הלבן הצחור, והופכים אותו למעשה למלוכלך מבוץ ואדמה. גושי קרח חומים מתנתקים מהקרחון ולאחר מכן צפים באגם קטן למרגלותיו, עד שהם נמסים. השילוב של ההר הגבוה, הקרחון בצבע הבלתי שגרתי והאגמים סביב יוצרים חוויית טבע שאין דומה לה. נטייל בשמורת הטרונדור ונצא לתצפיות על ההר המרשים והקרחון השחור. בשעות הערב נחזור לברילוצ'ה ונחתום את היום בארוחה במסעדת הבשרים הידועה "דון אלברטו". הכינו את הבטן לחוויה קולינרית ארגנטינאית אמיתית - מתנה מ'דיסקברי'.

יום 5 | 13.2 | ה' חציית הרי האנדים לצ'ילה - שייט באגם כל הקדושים - פוארטו וארס

היום נעבור אל המדינה השנייה בטיולנו לדרום אמריקה – צ'ילה. לאחר ארוחת הבוקר נצא למסע מרתק שכולו טבע במיטבו, במהלכו נחצה ברכב ובספינות את שרשרת הרי האנדים כשאנו מוקפים בנופי מים תכולים, צמחיה עשירה ועבותה ופסגות נישאות של רכס הרי האנדים. ניסע למעגן שליד ברילוצ'ה ממנו נצא בשייט דרך האגם השקט והפסטורלי לפורטו בלסט. משם ניסע באוטובוס לאגם פריאס ונחצה את הגבול בפאוג'ה לצ'ילה. בהמשך נחצה במעבורת את "אגם כל הקדושים" (Todos los Santos), שנוצר מתהליכים וולקנים, כשאנו מוקפים בהרי געש מושלגים. לאחר מכן נגיע לאזור מפלי פטרואה הסמוך, שם זרימת המים הגועשים נופלת בעצמה אל תוך הנהר. נמשיך בנסיעה ולעת ערב נגיע לאזור העיר פוארטו וארס, שם נלון.

יום 6 | 14.2 | ו' שייט למושבת הפינגווינים באי מגדלנה

מתי בפעם האחרונה פגשתם פינגווין??? הבוקר נטוס מפוארטו מונט לפוארטו ארנס, משם נצא לשייט מהנה אל האי מגדלנה הממוקם במרכז מיצר מגלן, 35 ק'מ צפונית לעיר פונטה ארנס. האי מגדלנה הוכרז כפארק לאומי ע"י ממשלת צ'ילה ומטרתו היא להגן על בעלי החיים המיוחדים החיים באי וביניהם פינגווינים, קורומרנים ,שחפים ועוד מינים רבים של חיות אקזוטיות יפהפיות. במגדלנה נמצאות אחת ממושבות הפינגווינים הגדולות ביותר מחוץ לאנטרקטיקה ואוכלוסייתה נאמדת ב -60,000 זוגות של פינגווינים מגלן (Sphenicus Magallanicus). מסלול השייט זהה למסלול אותו עברו הנווטים הגדולים והנועזים ביותר של ההיסטוריה, כגון הרננדו דה מגאלאנס וצ'ארלס דרווין. עם הגיענו לאי נוכל לסייר בין מאות הפינגווינים המתוקים להפליא (ויש יאמרו גם מצחיקים), תוך הקפדה שלא להפריע ליצורים מופלאים אלו. המעוניינים יוכלו להגיע אל המגדלור של האי, שממנו נשקף נוף על האי כולו . לאחר סיור ייחודי זה, ניסע למלון בפונטה ארנס.

יום 7 | 15.2 | ש' פונטה ארנס - פוארטו נטאלס

הבוקר נסייר בעיר פונטה ארנס, אחת מהערים הדרומיות ביותר בכדור הארץ. נראה את הכיכר המרכזית פלאזה דה ארמס, עליה מוצב מונומנט יפהפה של פרדיננד מגלן, מגלה הארצות הפורטוגלי המפורסם. בסמוך אליו נמצא מונומנט נוסף של בן שבט ה'אונה', שבט שעל פי מומחים נכחד מן העולם בסוף המאה ה-20 אז קבוצת מטיילים אירופאים פגשו במקרה אישה בת 56, מי שהייתה ככל הנראה האחרונה מבני שבט 'אונה' עתיק היומין. אגדת המקומיים סוברת כי כאשר תיירים נוגעים בכף רגלו של המונומנט, גדל הסיכוי לחזרתו של השבט הנכחד אל עיר מולדתו. לאחר מכן נבקר בשוק מקומי ונעלה לעמדת תצפית פנורמית על העיר. לאחר מכן ניסע לפוארטו נטאלס אליה נגיע בשעות אחה"צ ונצא לסיור בעיירה הציורית. לינה בפוארטו נטאלס.

יום 8 | 16.2 | א' שמורת טורס דל פיינה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע מפוארטו נטאלס לביקור בשמורת הטבע הנפלאה טורס דל פיינה. שמורה זו נמנית עם הפארקים הלאומיים היפים ביותר בעולם! היא ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים" ומשתרעת על פני שטח של מאות קילומטרים רבועים. הפארק הוקם בסוף שנות ה-50 ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק (טורס דל פיינה בתרגום מספרדית: 'מגדלי הפיינה'). שלושת פסגות הסלע שהעניקו לרכס את שמו הם "העמוד הדרומי" (Torre Sur) המתנשא לגובה של 2850 מטרים, "העמוד המרכזי" (Torre Central) המתנשא לגובה של 2800 מטרים ו"העמוד הצפוני" (Torre Norte), המתנשא לגובה של 2600 מטרים. אולם הפסגה הגבוהה ביותר בפארק שייכת ל"הר הפיינה הגדול" שפסגתו מתנשאת לגובה של 3300 מטרים. הפארק עצמו הוא עולם ומלואו ויופיו הנשגב לנצח נצרב בזיכרונם של כל מטייל ומטיילת. בפארק נסייר בין אוסף קרחונים עצומים, כאשר המפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי", קיר קרח עצום בגוונים כחולים מהפנטים השוכן במעמקי הרים מושלגים. נתצפת על אגם דיקסון ועל העמק הצרפתי שמחלק שני עמודי קרחונים, נתענג על מראות של לגונות ואגמים ונטייל בין שלל מסלולי הטיול שבפארק. בנוסף, נשקיף על עשרות מיני ציפורים ובהם הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם! פלמינגו צ'ילאני והרבה ציפורי מים אחרות, יונקים רבים ובהם גואנקו (הדומה ללאמה), שועלים וארנבות בר ענקיות. עם סיום החוויה הנהדרת בחיק הטבע של טורס דל פיינה, נעשה דרכנו אל מלוננו בפוארטו נטאלס.

יום 9 | 17.2 | ב' לגונה אזול (האגם הכחול), אל קלפטה

נצא היום לסיור בנוף קרחונים ובמהלכו נחצה את הגבול ונעבור לארגנטינה. נצפה בלגונה אזול (האגם הכחול), שם נתענג על המים התכולים והצלולים של האגם המוקף בצוקים תלולים של סלעי גרניט. באזור זה נוכל גם לראות מינים נדירים של בעלי כנף אקזוטיים. לאחר שנספוג מהקסם של הלגונה הכחולה, נשים פעמינו לכיוון אל קלפטה - שער הכניסה לארץ הקרחונים. אל קלפטה זוהי עיירה זעירה וטיפוסית שבעשורים האחרונים נהייתה למוקד תיירותי מבוקש, הרבה בזכות המחזה המרשים ביופיו של קרחון פריטו מורנו. כשנגיע נערוך סיור היכרות בעיירה הציורית והשלווה ובשעות הערב נגיע אל מלוננו.

יום 10 | 18.2 | ג' שייט באגם ארגטינו וצפייה בקרחון אופסלה

עם בוקר ניסע לנמל פונטה בנדירה ונעלה על ספינה איתה נשייט בין גושי הקרח הגולשים מקרחון ה"אופסלה" (Upsala), הממוקם במרכז הפארק הלאומי 'לוס גלסיירס' (בתרגום לעברית: פארק הקרחונים) . קרחון "אופסלה" נחשב לשני בגודלו בדרום אמריקה (אורכו כ-60 ק"מ!). הקרחון הוא לא פחות מתופעת טבע מדהימה - מתנשא לגובה של כ-70 מטרים מעל פני האגם ולעתים מתנער מגושי קרח הנופלים ממנו בקול נפץ עז ושטים באופן עצמאי לאורך האגם. ננוע בין גושי קרח צפים למרגלות קרחונים ענקיים שיקיפו אותנו לכל אורך השייט, עליהם מכים קרני השמש וביחד יוצרים השניים גוונים מרהיבים של כחול-טורקיז. באם יתאפשר נעצור גם ב"לגונת אונלי" ונוכל ללכת רגלית כדי לצפות בקרחונים מקרוב. לינה באל קלפטה.

יום 11 | 19.2 | ד' אל קלפטה, קרחון פריטו מורנו, ה"קרחון המתנפץ"

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באחד הקרחונים היפים בעולם: קרחון פריטו מורנו, מהקרחונים הבודדים בעולם אשר חזיתו מתקדמת ואיננה במצב של נסיגה. תופעה זו מביאה לתוצאה מרהיבה ויחידה במינה - התפוצצות של קרחון. בשל כך, קרחון פריטו מורנו מכונה גם "הקרחון המתנפץ", על שום קולות הנפץ הבוקעים כאשר גושי קרח ענקיים נושרים ממנו ונופלים בקול רעש אדיר לימת ארגנטינו. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות מראה מרגש זה המדגיש את עוצמת הטבע. בתום ביקורנו בקרחון נסע לשדה התעופה ונטוס בשעות הצהריים לבואנוס איירס, בירתה של ארגנטינה.

יום 12 | 20.2 | ה' שייט על נהר הטיגרה, וערב פולקלור עם טנגו בבואנוס איירס

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את סיורנו בבואנוס איירס המרתקת והמסעירה. סיורנו יחל עם ביוקר בחלקו הדרומי של הכרך הענק - רבעי סן טלמו ולה בוקה. רובע סן טלמו, מעוז הצעירים, האמנים וההיפסטרים, זהו הרובע הוותיק ביותר בבואנוס איירס ובו מבנים קולוניאליים רבים, בתי קפה, סלוני טנגו וחנויות עתיקות הממוקמות בשורות לאורך רחובות מרוצפים. לעתים קרובות ניתן למצוא באזור גם אמנים ורקדנים רבים. בכיכר הציבורית הראשית, פלאזה דורגו, ישנן שפע של פעילויות הקשורות לטנגו עבור האוכלוסייה המקומית ועבור התיירים. נמשיך את סיורנו ונגיע אל רובע לה-בוקה, הרובע השוכן בסמוך לנמל ומסמל במידה רבה את האלמנט האורבני שוקק החיים של אמריקה הלטינית. ההליכה ברחובות לה-בוקה מקנה תחושות משכרות חושים מכל עבר. ריחות תבשילים, סצנות אמנות מקומית, בתים צבעוניים שעליהם ציורי קיר, מוזיקה מתנגנת ושירים אותנטיים בשפה הספרדית המתגלגלת, אווירה קוסמופוליטית צבעונית שמכתיבה את קצב החיים בבואנוס איירס. ברובע לה בוקה נצפה באצטדיון "לה בומבנרה" המפואר של מועדון הכדורגל המקומי 'בוקה ג'וניורס', המקדש המקומי של התושבים המקומיים. נטייל ברחוב המרכזי קמיניטו המפורסם שבו חנויות רבות ומסעדות מגוונות שלצידן מתקיימים מופעי רחוב תוססים. בהמשך היום ניסע אל אזור 'טיגרה' ונצא לשייט קסום ושליו בדלתא של הנהר בין האיים הרבים הפזורים והרחובות הציוריים של העירה. יינתן כמובן גם זמן חופשי לשוטטות ולבילוי במתחמי הקניות של המקום. טיגרה היא פרבר מקסים של בואנוס איירס הממוקמת באזור מיוחד במינו המכונה "הדלתא של טיגרה". אזור זה הוא למעשה דלתא ענקית של נהר הפראנה המשתרעת על שטח עצום של 14,400 קמ"ר והיא בין הגדולות בעולם, והיחידה שאינה נשפכת לים או לאוקיינוס, אלא זורמת אל נהר הריו דה לה פלטה, המפריד בין ארגנטינה לאורוגוואי. זהו אזור מרהיב ביופיו המורכב מעשרות נחלים ותעלות שיוצרים ביניהם מאות איים ואיונים ומעניקים למקום אווירה שלווה וקסומה - מעין ונציה בתולית. האזור המכונה גם "אזור 1000 האיים" הוא אחד מאתרי החובה בכל ביקור בבירה הארגנטינאית. בערב נצא לארוחת ערב מלווה במופע ריקודי טנגו באחד ממועדוני הטנגו בעיר בואנוס איירס.

יום 13 | 21.2 | ו' מפלי איגואסו: הצד הארגנטינאי - שייט בסירה מתחת למפלים - ערב פולקלור (רפאין)

היום נטוס אל אחד מפלאי תבל - מפלי איגואסו (הצד הארגנטינאי). מדובר באחד מהמקומות היפים ביותר בעולם כולו, מקום עליו הכריז ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. השילוב של שאון המים, העוצמה והמראה של כמויות המים שנשפכות לכל עבר, יחד עם התפאורה הטרופית ,הצמחייה והקשת שכמעט תמיד נמצאת שם משווה למקום מראה של גן-עדן. מדובר במופע מרהיב של הטבע שאין להחמיצו. עם נחיתתנו בשמורת איגואסו נצא לסיור בצד הארגנטינאי של המפלים שם נמצאים 80% משטחם הכולל. עוד לפני שנספוג מהקסם העצמתי של המפלים, נעבור דרך כפרים קטנים וג'ונגלים טבעיים, חוות אקזוטיות ויערות עבות. דרכנו אל המפלים מתפתלת בין שלל אוצרות טבע ומקושטת בבעלי חיים אקזוטיים דוגמת פרפרי ענק, נקרים שמקישים במקורם על העצים הגבוהים ועוד מינים אקזוטיים ומשובבי עין. נצא לשייט מסעיר ורטוב אל מתחת המפלים הגדולים ביותר מבין האוסף הגדול - 'גרון השטן' ו - 'סן סימון' כמו גם דרך מפלים קטנים יותר כגון מפלי 'אדם וחווה'. נשוט בין ענני אדי המים היוצרים ערפיליות רטובה, בסמוך לקשת הצבעונית שיוצרים השמש ורסיסי המים על מפל 'סן סימון', שם נתמוגג ממראה עצמת המים הגועשים אשר מתרסקים לעומק של 80 מטרים אל הנהר. לאחר החוויה המסמרת שיער הזו, ניסע לבקר בסכר איטייפו, (אם ישאר מספיק זמן לכך) אחד המפעלים ההידרו- אלקטריים הגדולים והמרשימים בעולם, המשותף לברזיל ופראגוואי. לעת ערב, נחתום את היום הקסום שלנו במפלי איגואסו עם ארוחת ערב ומופע פולקלור מרהיב במועדון 'רפאין': נצפה בהופעות ריקודים המייצגות לא פחות מ-8 מדינות שונות (כולם כמובן ברוח הלטינית התוססת) וגם על מופע "גאוצ'ו" אותנטי, נאזין למוזיקה קצבית ונהנה ממגוון מאכלים עצום כמו שרק דרום אמריקה יכולה להציע.

יום 14 | 22.2 | ש' מפלי איגואסו :הצד הברזילאי - טיסה בהליקופטר מעל המפלים

היום נערוך סיור בצד הברזילאי של המפלים המשתרעים לאורך של כ-3 ק"מ. אמנם חלקם הגדול של המפלים אכן שוכן בצד הארגנטינאי, יחד עם זאת, הברזילאים יאמרו כי האיכות עולה על הכמות, וכי הנוף אשר נשקף מהצד הברזילאי שלהם הוא מרשים אף יותר. בשטח הברזילאי נמצא Iguacu National Park – הפארק הלאומי עתיר הממדים והפראי יותר. פארק זה ממוקם במרחק של כ- 30 ק”מ מהעיר פוז דו-איגואסו, עיר המארחת מדי שנה כמויות אדירות של תיירים. בהמשך היום מצפה לנו חוויה מיוחדת במינה: טיסה במסוק מעל מפלי איגואסו! (ייחודי ובלעדי לדיסקברי - שימו לב בחלק מהחברות יבקשו מכם תוספת תשלום על השתתפות בחוויה זאת).הכינו את המצלמות! בסיום היום החווייתי נגיע למלוננו שבאזור שמורת איגואסו.

יום 15+16+17 | ימי א' 23.2 + ב' 24.2 + ג' 25.2 ג'ונגל האמזונס: שייט בסירות קאנו - "מפגש הנהרות" - דייג פיראנות

הבוקר נטוס דרך יעד ביניים אל העיר מנאוס, בירת חבל האמזונס הברזילאי. ביקור בדרום אמריקה אינו שלם ללא שהייה בחבל האמזונס והיכרות עם נהר האמזונס (Rio Amazonas) , הנהר הגדול בעולם. בימים הקרובים נחווה טבע שאין דומה לו ונלון באקו לודג'. ממנאוס נצא "לחרוש" את ג'ונגל ונהר האמזונס שאורכו נע בין 6,259 ל-6,800 קילומטר והוא נחשב לאחד משבעת פלאי תבל. נהר האמזונס מכיל כחמישית מכלל המים המתוקים שבעולם, יובליו זורמים בין לא פחות מ-9 מדינות שונות. באמזונס נפגוש בטבע פראי אשר רוב חלקיו לא הופרעו בידי האדם ואף עוד לא נחקרו. בנוסף, נזכה לראות גם מגוון עצום של בעלי חיים אקזוטיים , כ-10% מכל המינים הידועים בעולם שוכנים באמזונס, ביניהם דולפיני הנהר הוורודים, עכבישי ענק, דגי פיראנה, להקות קופים, עצלנים ועוד אינספור מינים שונים ומשונים של בעלי חיים נדירים. נתמקם בליבו של יער הגשם האמזוני ובמהלך שהותנו בג'ונגל נצא לטיולים מרתקים שיעניקו לנו חווית טבע סוריאליסטית ובלתי נשכחת. נצא בסירות קאנו לשייט לאורך יובלי הנהר, נעצור לצפייה באינדיאנים מקומיים ונתנסה בחוויה מיוחדת: דייג פיראנות. נמשיך לטייל בין שבילי הג'ונגל ונכיר את מיני הצמחים והעצים הצומחים לגבהים מדהימים. נשכים בבקרים לקולם המצייץ של הציפורים ולקולות הקופים שמסביב. נבקר גם ב"מפגש הנהרות", אזור באמזונס שבו נפגשים מקורות האמזונס, הנהר השחור (Negro) ונהר מדירה (Medira), שני נהרות אשר מקבילים לאורך כ-70 ק"מ עד שמתמזגים להם יחדיו ויוצרים זרימת מים בגוונים צהובים, לאורך יובל ארוך ומשותף. בשעות הערב המאוחרות נטוס לריו דה ז'נרו.

יום 18 | 26.2 | ד' ריו דה ז'נרו, הר קורקובדו

נגיע למלוננו בריו ולאחר התארגנות קלה ולאחריה נערוך סיור היכרות ראשוני בעיר. שמה של העיר - ריו , מעורר בדמיוננו אסוציאציות חיוביות של מוזיקה ברזילאית סוערת, חופים זהובים עם ים תכול, שמחת חיים סוחפת ,משכנות פאר לצד משכנות עוני, כדורגל ועוד. ואכן, ריו דה ז'נרו היא כל אלה ואף יותר. זוהי עיר עולם ענקית ושוקקת חיים עם נופים מרהיבים ונוף אנושי יפה אף יותר. במהלך סיורנו נעפיל אל מרומי הר קורקובדו החולש על העיר מגובה 709 מטר ועליו פסלו הענק של ישו, שם נצפה על העיר וחופיה ממעוף הציפור. נבקר בדאון טאון של ריו ובמרכז העסקים שלה, ובסיום היום נגיע למלוננו בעיר. לינה בריו.

יום 19 | 27.2 | ה' ריו דה ז'נרו - יער טיג'וקה - חוף קופה קבנה וחוף איפנמה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור ביער טיג'וקה – היער העירוני הגדול בעולם שנמצא ממש בלב המטרופולין. טיג'וקה הוא יער גשם המהווה ריאה ירוקה לתושבי ריו ובתוכו אוצרות טבע מרהיבים מהם אנחנו נהנה כשנשלב סיור רגלי וסיור בג'יפים ביער ענק זה. נעבור בין מפלים וג'ונגל טרופי ונוכל להגיע לפינות החבויות, היפות והאהובות ביותר על המקומיים. נלמד על הצמחייה הייחודית של העיר וסביבתה ועל חשיבות יער הגשם הברזילאי לעולם כולו. לאחר הביקור ביער טיג'וקה, נצא לחוש רגלית שניים מחופי העיר המפורסמים ביותר - חוף קופה קבנה וחוף איפנמה. שמם של חופים אלו יצא למרחקים ולא בכדי: החול הצהוב, המים הצלולים והאווירה המיוחדת - כל אלו הקנו לחופים של ריו את המוניטין הכה מיוחד ואקזוטי שלהם. נתערבב בין המקומיים על מנת לספוג את אווירת החופים הקסומה ואף נזכה לזמזם במקצב הבוסה-נובה את השיר היפהפה של אנטוניו קרלוס ז'ובים, "הנערה מאיפנמה". בסיום הערב נגיע למלוננו בעיר, לינה בריו.

יום 20 | 28.2 | ו' שייט לאיים הטרופיים

כאילו לא די ביופי ובמראות המרהיבים שהעיר ריו המוגדרת ובצדק "כיפה בערי תבל" משופעת בהם, הרי שגם מול חופיה של העיר, בארכיפלג של המפרץ שוכן גן עדן של ממש. ביום זה נצא לשייט אל האיים הטרופיים הסמוכים לעיר. נהנה מהנופים המיוחדים, מהצמחייה הטרופית השופעת, המעוניינים יוכלו לרחוץ בים, לרבוץ על החול הזהוב, לשתות פינה קולדה צוננת, משקה פירות אקזוטי או רום. נאכל גם ארוחת צהרים טיפוסית ובעיקר נוכל להירגע ולנוח תחת שמי העיר והמפרץ. לאחר הבילוי באיים הטרופיים נשוב בהפלגה אל העיר.

יום 21 | 29.2 | ש' ריו דה ז'נרו - אצטדיון מרקנה - קתדרלה - צפייה במצעד המנצחות של ריו

הבוקר נשלים את סיורנו בריו - נטייל לאורך רחובות העיר ונספוג מהניחוחות והצבעים של ריו. בהמשך נצפה על הקתדרלה הענקית של ריו, מקום מושבו של הארכיבישוף הרומי-קתולי של העיר. את בניית הקתדרלה תכנן האדריכל אדגר פונסקה, שהעניק למבנה סגנון מודרניסטי בהשראתן של הפירמידות המפורסמות של בני המאיה. היא נבנתה בין השנים 1964-1979 וקרויה על שמו של סבסטיאן הקדוש, מי ששימש כפטרונה של העיר. לאחר מכן נצפה על אצטדיון הכדורגל המפורסם בעולם – אצטדיון "המרקנה" שבו כ-135 אלף מקומות ישיבה, הוכחה נוספת לחשיבות הרבה שמיחסים הברזילאים לכדורגל ולמעמדו כדת נוספת לכל דבר ועניין. בשעות הערב, נצא לחוות את אחד משיאי הטיול לדרום אמריקה - "מצעד המנצחות" החגיגי של הקרנבל הברזילאי שם נצפה באחד המצעדים הססגוניים והשמחים של בתי הספר לסמבה בריו.

יום 22 | 1.3 | א' ריו דה ז'נרו - עלייה ברכבל ל"הר הסוכר" - טיסה חזרה לארץ

לפנינו יום שלם נוסף בריו. בשעות הבוקר נעפיל (באמצעות רכבל) לאחד מסמליה המפורסמים של העיר- "הר הסוכר" שגובהו 400 מטר וממנו נשקף נוף עוצר נשימה. ההר השוכן בסמוך למפרץ ריו, זכה לכינויו המיוחד בשל צורתו המזכירה כיכר סוכר מזוקק. ממרומי פסגתו של הר הסוכר נשקיף על העיר כולה, על מפרץ גואנאבארה ועל אוסף האיים הפזורים מסביב. לאחר מכן נשלים ביקורנו בעיר וכמובן שלא נוותר על מסע קניות לפני החזרה ארצה. בשעות אחה"צ ניסע אל שדה התעופה ונמריא דרך יעד ביניים חזרה לישראל.

יום 23 | 2.3 | ב' תל אביב

ננחת בת"א בשעות הערב עמוסי חוויות וזיכרונות נפלאים. תם ונשלם הטיול המאורגן של דיסקברי.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות: טיסות בינלאומיות טיסות פנים :*פרטי הטיסות כפופים לשינויים של חברת התעופה במקום ועשויים להיות דרך יעד ביניים. חברת דיסקברי אינה אחראית לשינויים שיעשו בטיסות על ידי חברת התעופה והשינויים שיגרמו לטיול כתוצאה מכך מלונות: בתי מלון בדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה, (לפי הרשימה המצורפת או דומים להם ברמתם), כפוף לאישורים בעת אישור ההצעה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים תחבורה: אוטובוס נוח לאורך המסלול הדרכה: מדריך מנוסה מצוות דיסקברי המומחה לאזור מסים: מסי נמל והיטל בטחון והיטל דלק בארץ ובחו"ל שהינו חלק ממחירי כרטיסי הטיסה נכון ל- 1.2.20. במידה ויחול שינוי ו/או תוספת במחירים אלה, תתווסף התוספת על מחיר הטיול כלכלה: חצי פנסיון במהלך הטיול בילויים, ביקורים וכניסות לאתרים כמפורט במסלול תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי)

המחיר אינו כולל

ביטוח נסיעה רפואי ומטען. (מומלץ לעשות ביטוח רחב ומקיף – ניתן לקבל אצלנו הצעת מחיר ) דרכון: דמי הוצאת דרכון ו/או חידושו (יש צורך בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות) הוצאות אישיות: הוצאות בעלות אופי אישי, יציאה ו/או חזרה שלא במסגרת הקבוצתית תחויב בדמי טיפול של 50$ + תוספת השינוי עצמו טיפים למדריך הישראלי דמי סבלות עליות במיסי נמל ודלק שיחויבו על ידי חברות התעופה. מחירי מיסי נמל ודלק נכונים לתאריך 1.2.2020 במקרה של לילה נוסף תחול תוספת של 100$ על מחיר הטיול תוספת ליחיד בחדר: 1890$ ויזות ודמי כניסה למדינות בדרום אמריקה במקרה של טיסות פנים, ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

 להלן דוגמאות ממבחר מלונות או דומים להם, בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה הטיול לדרום אמריקה. אין ברשימה זאת משום הבטחה למלון מסוים. המלונות בדרגת תיירות טובה. רשימת המלונות הסופית תימסר בהמשך.

 

BUENOS AIRES

NH BUENOS AIRES CRILLON

Bariloche

kenton palace

Puerto Varas

Cabaña del Lago

puerto natales

weskar patagonian lodge

EL CALAFATE

HOTEL UNIQUE CALAFATE

IGUASSU 

 MABU INTERLUDIUM

MANAUS

GO INN HOTEL

AMAZONAS

AMAZON VILLAGE LODG

RIO DE JANEIRO

AMERICAS COPACABANA


הערות

***הטיול כולל כרטיס כניסה ל"מצעד המנצחות" של הקרנבל בריו אשר מתקיים במוצאי שבת 29.2.2020 - נשב באחד מהיציעים, נצפה במצעד ונבלה בקרנבל עד לאחר חצות. לאחר מכן נחזור אל המלון. ***

טיסות

הלוך: 09.02.20

המראה מנתב"ג בשעה 16:25, נחיתה ביעד הביניים פרנקפורט. המראה מפרנקפורט בשעה 22:05, נחיתה בבואנוס איירס בשעה 08:00 בבוקר למחרת.  

חזור: 01.03.20

המראה מריו דה-ז'נרו בשעה 19:40, נחיתה ביעד הביניים פרנקפורט ביום למחרת. המראה מפרנקפורט בשעה 14:05, נחיתה בנתב"ג בשעה 19:10. 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה והשינויים בטיול שנגרמו כתוצאה מכך, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות או מסיבות אחרות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לקבל הצעת מחיר לביטוח אצלנו.
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מכך.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.