טיול מאורגן לקובה, יציאה: 11.11, 20.1, 17.3 | 10 ימים

10 ימים 8 לילות

אתרים ואטרקציות

הוואנה:
הוואנה החדשה, כיכר המהפכה, האוניברסיטה, ביקור במוזיאון הרום של הוואנה קלאב. המבצר העתיק, סיור רגלי בעיר העתיקה, המקומות המיוחדים בהם חי הסופר ''ארנסט המינגווי'', שוק האומנים.
עמק וינייאלס:
ציור הקיר הפרהיסטורי, מערת האינדיאני, שייט בנחל תת קרקעי הזורם בתוך המערה.
סייאנפואגוס:
ארמון פלאסיו דה וויס.
טרינידד:
מרכז העיר, סיור רגלי בסמטאות העיר העתיקה, ביקור במועדון קנצ'נצ'רה הידוע.
סנטה קלרה:
אתר טראן בלינדדו + אתר הנצחתו של צ'ה גווארה.
וואראדרו:
הנאה מחופי הים הקריבי.
סנטייגו דה קובה:
במוזיאון דייגו ואלסקז, מבצר אל מורו (שימו לב!!!! לא כל החברות כוללות את סנטייגו דה קובה במסלול הטיול).

למה דיסקברי?

ימי טיול מלאים חצי פנסיון ביקור במבשלת רום ובמפעל סיגרים שייט במערה תת-קרקעית ביקורים ב - טרינידד, הוואנה, ואראדרו, סנטה קלרה, סנטייגו דה קובה ביקור בביתו של הסופר ארנסט המינגווי

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 11/11/2019
חזרה: 20/11/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,290
תוקף המבצע: 1.9.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2590
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 20/01/2020
חזרה: 29/01/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,290
תוקף המבצע: 1.9.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2590
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 17/03/2020
חזרה: 26/03/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,290
תוקף המבצע: 1.9.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2590
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | תל אביב - הוואנה

בטיול המאורגן לקובה של דיסקברי, נטוס מתל אביב דרך יעד ביניים להוואנה, עיר הבירה של קובה שהוכרזה על-ידי אונסקו כאתר עולמי לשימור. בעיר חיים למעלה מ - 2 מיליון תושבים והיא העיר השלישית בגולה באזור הים הקריבי. לאחר הנחיתה העברה למלון.

יום 2 | הוואנה –עמק ויניאלס

נתחיל את היום בארוחת בוקר במלון. אחריה ניסע לכיוון עמק ויניאלס, נתרשם מיופיו המרהיב והייחודי. במהלך ביקורנו בעמק נבקר באחוזה לגידול טבק בשיטות מסורתיות, זהו הטבק ממנו עושים את הסיגרים הקובניים. נבקר גם בציור הקיר הפרהיסטורי הגדול והמדהים ומשם נמשיך לביקור במערת האינדיאני, אחת ממערות הנטיפים הזרועות בעמק. נשוט בנחל תת קרקעי הזורם בתוך המערה. לקראת ערב נחזור למלון בהוואנה. בערב ניסע לשדה התעופה ונטוס לסנטייגו. עמק וינאלס נמצא בהרי סיירה דה לוס אורגנוס במחוז פינר דל ריו. העמק מאופיין בגבעות אבן גיר המגיעות לכדי 300 מטר גובה ומבצבצות בעמק השטוח. בעמק גם מערות נטיפים, ובכללן מערת האינדיאני בה זורם נהר תת-קרקעי. בנופיו הייחודיים ומרשימים של העמק אפשר למצוא מיני צמחים וחיות ייחודיות למקום ושלא ניתן למצוא אותן בשום מקום אחר בעולם. אולם, המקום הוכרז כאתר מורש עולמית ב-1999 בשל פעילות האדם בו: החקלאות המסורתית, במיוחד גידולי הטבק והאדריכלות המקומית.

יום 3 | הוואנה

אחרי ארוחת בוקר במלון, נצא לראות ולהתפעם מהעיר הוואנה. נסייר בהוואנה החדשה, כיכר המהפכה, האוניברסיטה, ביקור במוזיאון הרום של הוואנה קלאב. נבקר במבצר העתיק המשקיף על העיר הוואנה. לאחר מכן נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה ונהנה מיופייה, מהכיכרות היפות, מהסמטאות, מהברים המיוחדים ומהמקומות שבהם חי הסופר ''ארנסט המינגווי''. נחוש את המוסיקה הקובנית, בתי קפה, מסעדות, ונתרשם משוק האומנים המציע עבודות יד וציורים המיוחדים לקובנים. אחר הצהריים, העברה אל שדה התעופה וטיסה לסנטייגו דה קובה. בימי הקולוניה הספרדית, שנמשכו עד ל-1898, ה"פלאזה דה ארמאס", כיכר הנשק, הייתה מרכז החיים הציבוריים של הוואנה. בכיכר עומדת אנדרטה בשם "אל טמפלטה", עמוד המנציח את הקמתה של העיר במקום זה בשנת 1519. בעמוד זה נוכל כתובת בלטינית הנראית שעומדת להמחק בכל רגע. בכתובת מצוין כי מאז שהעיירה הוואנה "עברה ממקומה המקורי לצד זה של הנמל בשנת 1519, מסורת היא שבמקום זה עמד עץ סייבה מפואר תחתיו נוהלה המיסה הראשונה של העיר ודיון הממשל הראשון. העץ עמד לו כאן עד לשנת 1753 אז נעקר".

יום 4 | סנטיאגו דה קובה-המבצר הספרדי אל מורו-מונקאדה

ארוחת בוקר במלון, נצא לסיור בעיר סנטיאגו דה קובה, ביקור במוזיאון דייגו ואלסקז, ביקור בבית הקברות סנטה איפיכניה מקום מנוחתם של הגיבורים הקובנים ואחוזות קבר מרשימות המקום בו נמצאת גופתו החנוטה של הסופר המפורסם חוסה מרטי, ביקור במבצר הספרדי העתיק של העיר אל מורו שהוא מהיפים בקובה ונצפה בנוף המדהים של מפרץ סנטיאגו, ארוחת צהריים במסעדת המבצר בליווי מוסיקה , נבקר במחנה הצבאי מונקאדה אשר הותקף על ידי פידל קאסטרו בהפיכה הצבאית נגד משטרו המושחת של בטיסטה, קרב זה חוגגים הקובנים כל שנה בעשרים ושישה ליולי כיום תחילת המהפכה. אחר הצהריים נצא לבילוי של כשעתיים כדי ללמוד בשיעור פרטי את רזי צעדי ריקוד הסלסה והסון בהדרכתו של מורה לריקוד ורקדנית. לינה בסנטייגו.

יום 5 | קאמאווי – באיימו

ארוחת בוקר במלון, לאחר מכן ניסע אל העיר קאמאווי, בדרך נבקר בעיר באיימו בירת מחוז גראנמה העיר העתיקה השנייה בקובה שנוסדה על ידי דייגו ולסקז, ביקור בכיכר מנואל סספדס הראשון שיצא בקריאה לבטל את העבדות בקובה, ביקור בכיכר ההמנון הלאומי אשר במרכזה שוכנת כנסייה שבה הושמע לראשונה השיר שהפך להמנון הלאומי של קובה, ארוחת צהריים במסעדה, נמשיך בנסיעה בנופים כפריים יפים שבו הזמן עצר מלכת ונגיע לעיר קאמאווי, עיר עם בתים ורחובות שהשתמרו מהתקופה הקולוניאלית.

יום 6 | טרינידד

ניסע לעיר טרינידד. העיר העתיקה של טרינידד שנוסדה ב-1514, היום העיר נחשבת לאחת מהערים הקולוניאליות שנשתמרו היטב עוד מימי השלטון הספרדי. נערוך סיור רגלי בסמטאות העיר העתיקה המרוצפת בחלוקי נחל. בהמשך נבקר במוזיאון קנטרו, נראה את הכיכר המרכזית פלזה מאיור הקתדראלה, נצפה בבתי העשירים המשמשים היום כמוזיאונים, נבקר במועדון קנצ'נצ'רה. שם נשתה כוסית הרום לצלילי מוזיקה קובנית מסורתית. לאחר מכן ניסע לתצפית בוואייה דה לוס אינחניוס (עמק מפעלי הסוכר) שם במאה ה-18 וה-19 פעלו מפעלי סוכר שסיפקו את האבקה המתוקה לאנושות. משם נחזור למלון.

יום 7 | טרינידד - סנטה קלרה – ואראדרו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון העיר סנטה קלרה. זו הייתה העיר האחרונה שנפלה לידי המהפכנים הקובנים, בהנהגתו של ארנסטו גווארה, אל צ'ה, לפני כיבושה של הוואנה. כאן נבקר ב"טראן בלינדדו", האתר בה כוחותיו של צ'ה הורידו מהפסים רכבת תגבור של הצבא הקובני שהגיעה מהוואנה. לאחר מכן נצפה באתר הנצחתו של צ'ה גווארה. מסנטה קלרה נמשיך לואראדרו, שם ניסע אל בית המלון. סנטה קלרה. עיר שנוסדה ב-1689 על ידי פליטים שברחו מהתקפות הפיראטים בחופי הים קאריבה. בסוף 1958 עיר זו הייתה למקום הקרב האחרון במהפכה הקובנית. הכוחות המהפכנים תחת פיקודו של ארנסטו גווארה, הכריעו תחילה את חיל המצב ולאחר מכן הורידו מהפסים רכבת תגבור מלאה בחיילים. ב-31 בדצמבר 1958, אחר הצהריים, הכוחות בפיקודו של צ'ה כבשו את סנטה קלרה. פחות מ -12 שעות לאחר מכן הנשיא בטיסטה נמלט מהמדינה ולמחרת כוחות המהפכה נכנסו מנצחים להוואנה.

יום 8 | ואראדרו

הגענו אל אחד החופים היפים ביותר בים הקאריבי ואנחנו מתכוונים ליהנות מהם. היום בו נהנה מחופי ואראדרו, חופים שהיו מפורסמים כאזור קייט כבר בסוף המאה ה-19 ובשנות ה-30 הביאו את המיליונרים מארה"ב לבנות כאן את בתי הקיץ שלהם. המעוניינים יוכלו לצאת לטיול ג'יפים בנהיגה עצמית עבור תשלום נוסף האחרים יוכלו ליהנות מהאירוח במלון ומהחופים המדהימים.

יום 9 | הוואנה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר והתארגנות נתחיל את הדרך חזרה לארץ. ניסע לנמל התעופה של הוואנה ובדרך נעצור בגשר באקונאיאגוה, הנישא לגובה רב בין הרים מכוסי יערות, לאחר מכן נגיע לקוחימר, עיירה ציורית ששמשה השראה לארנסט המינגווי, כשכתב את הזקן והים. משם נמשיך למוזיאון המינגווי בפינקה ויחיאה. משם כבר נמשיך לנמל התעופה ונטוס ארצה. עשרה קילומטרים ממזרח להוואנה, בסן פרנסיסקו דה פאולה, נמצא ביתו הקובני של הסופר ארנסט המינגוויי - פינקה ויחיה, שמשמעות השם הוא "בית תצפית". הבית נבנה בשנת 1886 על ידי ונרכש על ידי המינגוויי בשנת 1940. מכאן יצא הסופר למסעות הדייג שלו וכאן כתב את שני הרומנים המפורסמים ביותר שלו: למי צלצלו הפעמונים והזקן והים.

יום 10 | תל אביב

נחיתה בתל אביב. תם ונשלם הטיול.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות מיסי נמל ודלק (כפוף לשינויים של חברות התעופה) אכסון בבתי מלון מדרגת תיירות טובה. כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית. פנסיון מלא בקובה מדריך מקומי מדריך ישראלי מצוות דיסקברי אשרת כניסה לקובה תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי)

המחיר אינו כולל

25 פסוס קונברטיבלס מס המשולם ביציאה מקובה בשדה התעופה (שווה ערך 27$) ביטוח אישי ומטען הוצאות אישיות כל דבר אשר אינו נכלל בתוכנית הטיול דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול במקרה של לילה נוסף תחול תוספת של 100 $ לאדם לכל לילה תוספת ליחיד בחדר: $490 נדרשת אשרת כניסה לקובה

מלונות

להלן דוגמאות ממבחר מלונות או דומים להם, בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה הטיול לקובה, קוסטה ריקה ופנמה. אין ברשימה זאת משום הבטחה למלון מסוים. המלונות בדרגת תיירות טובה. רשימת המלונות הסופית תימסר בהמשך. הבאנה: Memories Miramar טרינידאד: Costa Sur / Finca María Dolores וראדרו: Memories Varadero

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
הערה כללית: טיול בקובה אינו דומה לטיול במערב אירופה או בצפון אמריקה. יתכנו עיכובים ושינויים בלוחות הזמנים שאינם תלויים בחברה. כמו כן יש לקחת בחשבון שרמת בתי המלון ושרותי התיירות שונה מהרמה המקובלת במערב אירופה או בצפון אמריקה. מומלץ להתאזר בסבלנות למען הצלחת הטיול.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. תשתדלו לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה. יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.