טיול מאורגן לקובה, קוסטה ריקה ופנמה | 13.1, 10.2 | 16 ימים

16 ימים 14 לילות

אתרים ואטרקציות

קובה:
הוואנה, סנטיאגו, פינאר דל ריו, עמק וינייאלס, פארק סורואה, טרינידד, סיינפואגוס, סנטה קלרה, וואראדרו.
קוסטה ריקה:
שמורת ארנל, שמורת מונטה וורדה, פארק מנואל אנטוניו, הר הגעש פואס, מפלי לה פאז.
פנמה:
שמורה בה נתרשם מאורח חיים של אחד מאחרוני שבטי האינדיאנים באמריקה, תעלת פנמה המחברת בין שני האוקיינוסים-האטלנטי והשקט, פנמה סיטי.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 13/01/2020
חזרה: 28/01/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 4,690
תוקף המבצע: 1.9.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 4790$
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 10/02/2020
חזרה: 25/02/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 4,690
תוקף המבצע: 1.9.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $4790
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | תל אביב – יעד ביניים באירופה – הוואנה

ניפגש בשעות הבוקר בשדה התעופה בן גוריון ונטוס (דרך יעד ביניים) להוואנה, בירתה של קובה והעיר הגדולה ביותר באיים הקריביים. הוואנה ממוקמת במערב המדינה -180 ק"מ מדרום למפרץ פלורידה. העיר המונה כיום יותר משני מיליון תושבים, נוסדה לפני כחמש מאות שנה וזמן קצר לאחר גילוי אמריקה. מהנמל של הוואנה הפליגו בעבר הספינות הספרדיות שנשאו את אוצרות הזהב והכסף השדודים של האינדיאנים. לאחר מכן יצאו מכאן משלוחי הסוכר "הזהב הלבן" שהפך להיות מצרך חיוני בעולם הישן בשנת 1982 הכריז אונסק"ו על הוואנה העתיקה וביצוריה כאתר מורשת עולמית. וזאת בעיקר בגלל המבנים הקולוניאליים הספרדים שהשתמרו בצורה בלתי רגילה לאחר ההגעה, ניסע למלוננו ללינה.

יום 2 | הוואנה – פינאר דל ריו – עמק וויניאלס - פארק סורואה

הבוקר ניסע ל- פינאר דל ריו הממוקמת כ-150 ק"מ מהוואנה ומשמשת כמרכז חקלאי פורה העשיר במטעי סוכר וטבק. נבקר במפעל לייצור סיגרים הנחשבים למשובחים בעולם. נמשיך לעמק הוויניאלס היפיפה המאופיין בחלקות של ירקות ופירות, נוכל לראות גם את הסוסים והפרות הרועות באזור זה. נחזה בציור הקיר המרהיב הקרוי "מוראל דה לה פרה היסטוריה" שצויר על הגבעות הסלעיות שבעמק זה. ארוחת צהריים תינתן במסעדה מקומית ולאחר מכן נעלה על סירה ונשוט למערת האינדיאני המפורסמת ששימשה בעבר מקלט מפני הכובשים הזרים. בדרכנו חזרה להוואנה, נבקר בפארק הסחלבים בסורואה.

יום 3 | הוואנה

היום נערוך סיור בהוואנה העתיקה והמודרנית. נראה את הפליסה דה אמאס, אשר הוקמה בשנת 1792, ונחשבת לכיכר המרכזית של העיר ובה מבני ציבור חשובים. נבקר ביתר הכיכרות המרכזיות של העיר, כיכר סאן פראנסיסקו דה עסיסי, הכיכר העתיקה, פיאצה ויאחה ששוחזרה בשלמות ,כיכר הקתדראלה המפורסמת, נראה את בניין הפאלסיו קפיטנאס חנראלס, אשר במשך השנים עבר גלגולים רבים ושימש כמקום מושבו של המושל הצבאי הספרדי של קובה ובהמשך הפך למשכנם של נשיאי קובה ולאחר מכן לבית עיריית הוואנה. כיום משמש הבניין את המוזיאון העירוני ובו פסל שיש בדמותו של כריסטופר קולומבוס. נבקר במוזיאון הרום ונטעם את המשקה המפורסם, לאחר מכן נראה את כיכר המהפכה אשר בה נערכות עצרות ההמונים אותם מארגנת המפלגה הקומוניסטית. נראה את בניין משרד הפנים הקובני עליו משורטט דיוקנו של צ'ה גווארה, את מבנה התיאטרון הלאומי של קובה, את בניין אוניברסיטת הוואנה. נפקוד את אחד מבתי הכנסת שהוקמו בהוואנה ונספר אודות חיי הקהילה היהודית בעבר ובהווה. יהיה זמן להתרשם מהרובע הישן ומבתי הקפה מהם בוקעת מוזיקה קובנית. נסע אל שדה התעופה ומשם נטוס אל סנטיאגו דה קובה.

יום 4 | הוואנה – סנטיאגו דה קובה

סנטיאגו דה קובה נחשבת לעיר השנייה בגודלה במדינה. העיר נוסדה בשנת 1514 ע"י הכובש הספרדי דייגו ולסקז, אשר היה גם המושל הראשון של העיר ולמעשה שימשה כבירתה של קובה עד לשנת 1607. בסנטיאגו החלה גם המהפכה שהובילה את פידל קסטרו לשלטון. לאחר הנחיתה, נסייר בכיכרות העיר ובשכונותיה. נעבור דרך פארק אספאדס ונראה את קתדרלת העיר. נמשיך לסיור בבית הקברות סנטה איפיגניה המפורסם המהווה את מקום מנוחתם האחרון של מהפכנים מפורסמים רבים ובהם חוסה מארטי, אשר גופתו החנוטה מוצגת בבית עלמין זה. בהמשך היום, נבקר במבצר סן פדרו דה לה רוקה הממוקם כ-10 ק"מ דרומית מערבית לעיר ואשר בנייתו החלה בשנת 1590. מבצר אדיר מימדים זה אשר עבר במשך ההיסטוריה משלטון אחד למשנהו נחשב לשמור ביותר מבין המבצרים הספרדיים ביבשת אמריקה, בשנת 1997 הכריז עליו ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. בתום הסיור נחזור למלון.

יום 5 | ביאמו – קמוואיי

ניפרד מסנטיאגו וניסע לעיר ביאמו, בירת מחוז גרנמה שבמזרח קובה ואשר הייתה בעבר אחד המרכזים החקלאיים והמסחריים החשובים באי. מיקומה בפנים הארץ הבטיח לעיר במשך שנים רבות בטחון רב מול שודדי ים שפשטו על הימים. נטייל בביאמו, נראה את מבניה הקולוניאליים, את סמטאותיה הציוריות ואת כיכרותיה הראשיים כגון כיכר ההמנון הלאומי אשר במרכזה שוכנת כנסייה ובה הושמע לראשונה השיר שהפך להמנון הלאומי של קובה. נבקר במוזיאון ע"ש קרלוס מנואל אספדס הנחשב לאבי האומה הקובנית והממוקם בחלק ההיסטורי של העיר.בביקורינו במקום נראה מוצגים הקשורים למהפכת 1868 נגד הכובש הספרדי, מסמכים אותנטיים מחייו של אספדס וגלריה מתחלפת. בהמשך נגיע ל- קמאויי הנחשבת לעיר השלישית בגודלה בקובה ובה נראה את כיכר סן חוסה דה ריוס וכן את חלקה העתיק של העיר.

יום 6 | סנקטי ספיריטוס – עמק טחנות קני הסוכר – טרינידדש

בחלקו הראשון של היום נטייל בעיר סנקטי ספיריטוס (ובתרגום מלטינית "רוח הקודש") הנחשבת לאחת הערים העתיקות ביותר בקובה. נסייר בחלקה הקולוניאלי –העתיק של העיר, נראה את כיכרות סארפין וריחו ,נשוטט במדרחוב הצבעוני ובשוק המקומי וכן נתצפת על גשר נהר היאיאבו המפורסם שנבנה בשנת 1815. בחלקו השני של היום נסייר בעמק "לוס אינחניוס" שבמרכז קובה המורכב משלשה עמקים מרהיבים בעלי שטח כולל של כ-270 קמ"ר ואשר היוו בעבר את מרכז תעשיית הסוכר של מדינה. במהלך המאה ה-19 פעלו בעמק זה למעלה מ-50 טחנות סוכר שהעסיקו כ-עשרת אלפים עבדים שהובאו ע"י בעלי המטעים. בשנת 1988 קיבל עמק טחנות הסוכר את ההכרה של אונסקו כאתר מורשת עולמית. בסיורינו במקום נבקר בחוות הסוכר מנאקה איסנאגה שנבנתה ובה מגדל ענק בגובה של כ-40 מטר שנבנה ע"י הבעלים על מנת להשקיף מקרוב על עבודת העבדים במטע. בהמשך ניסע אל טרינדד.

יום 7 | טרינידד – סנטה קלרה – ואראדרו

נקדיש את שעות הבוקר לסיור בעיר טרינידד הממוקמת כ-5 ק"מ מחוף הים הקריבי .בעבר הייתה העיר נקודת מוצא אסטרטגית למסעות הכיבושים שערכו הספרדים ביבשת אמריקה ועד היום היא שומרת על מורשתה הקולוניאלית. נסייר בפלאסה מיור הנחשבת למרכזה ההיסטורי של העיר ומוקפת מבנים מהמאות ה-18-19 אשר רובם משמשים כיום כמוזיאונים. נמשיך לביקור במוזיאון הרומנטיקה שנבנה במאה ה-18 וכן בבר המפורסם קאנצ'נצ'ארה שם נטעם מקוקטייל הבית . נתקדם לעיר סנטה קלרה אשר בה נערך הקרב שהכריע את המערכה במהפכה הקובנית. קבוצות גרילה בהנהגתם של צ'ה גווארה וסיינפואגוס הכניעו את חיילי הממשל וזה מה שסלל את הדרך להשתלטותו של פידל קסטרו על המדינה. בביקור בעיר נראה את האנדרטה המרשימה לזכרו של צ'ה גווארה. לאחר מכן נסע אל העיר ואראדרו.

יום 8 | סיור באזור ואראדרו באמצעות ג'יפים

בבוקר נצא לסיור חוויתי הכולל נהיגה עצמית ב ג'יפים 4 על 4 בדרכים העוברות לאורך אגמי מים ,עצי דקלים ,חוות פרטיות וכפרים ציוריים. אחר הצהריים נפליגה בסירות מנוע על נהר הקאנימר ,נצפה בצמחייה ובעופות המים הייחודיים לסביבה זו. חזרה למלוננו בוארדרו.

יום 9 | ואראדרו – הוואנה –קוסטה ריקה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע חזרה לשדה התעופה בהוואנה ונטוס לקוסטה ריקה, פנינת יופי מאין כמוה, "גן העדן" של אמריקה. קוסטה ריקה גובלת ממזרח בים בקאריבי ובמערב באוקיאנוס השקט, מיקומה הגיאוגרפי המיוחד של קוסטה ריקה ומזג האוויר משווני וטרופי עיצבו נופים מיוחדים במינם של יערות ועמקים ירוקים הרי געש ומפלי מים, וכמובן מטעי קפה שמפיקים סוגי קפה מהטובים שבעולם, בקוסטה ריקה חיים כ חמישה מיליון תושבים מסבירי פנים. העיר הקולוניאלית סן חוזה נוסדה על ידי הספרדים לפני 400 שנה ומשמרת עד היום את צביונה ההיסטורי. השם "קוסטה ריקה" ה"חוף העשיר" הוענק לאזור על ידי קריסטופר קולומבוס במסעו האחרון ב 1502 כאשר הבחין בתכשיטי הזהב העשירים של ילידי המקום .נגיע אל בית המלון לארוחת ערב ולינה.

יום 10| ארנל - הגשרים התלויים, סיור הליכה ביער טרופי, 15 גשרים, מרחצאות חמים

אחרי ארוחת בוקר ניסע לשמורת ארנל הממוקמת בחלקו הצפוני של מחוז אלאחואלה (Alajuela) קרוב לגבול עם ניקארגווה. במחוז תוכלו למצוא מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי. זהו הר הגעש פעיל וניתן לשמוע במשך היום ולצפות בלבה הרותחת בעיקר בשעות הערב. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים. עם הגעתכם תצאו לסיור בהליכה בת 3 ק"מ ביער טרופי. עוברים 15 גשרים בין 5 ל- 100 מ' אורך ועד 60 מ' גובה. נוף מרהיב של החי - ציפורים, זוחלים, יונקים וחרקים. בשעות הערב נגיע למרחצאות חמים שם נבלה ברחצה כולל ארוחת ערב. אזור ארנל כולל הר געש שהיה עד לפני שלושים שנה שקט לחלוטין, עד שב-1968 הוא התפרץ ומאז התפרץ עוד מספר פעמים מה שהופך אותו לאחד ההרים הפעילים ביותר. ארנל נחשב לאחד המקומות המתויירים ביותר בקוסטה ריקה, בזכות המראה המרשים שלו, האגם המלאכותי שסביבו (הגדול ביותר בקוסטה ריקה), והפארק שנמצא בקרבתו ומאפשרים לצעוד בשבילים שנוצרו ממשעולי הלבה בשנת 1993.

יום 11| שמורת ארנל– גשרים תלויים – מונטה ורדה

היום מוקדש לביקור בשמורה המעניינת ארנל נבקר בחווה חקלאית מקומית איכות התוצרת החקלאית שניזונה מדישון טבעי של הקרקע הגעשית היא מיוחדת במינה . נצא לחוויה מרתקת סיור בהליכה של 3 ק"מ ביער טרופי במהלכו נעבור 15 גשרים תלויים בין 5 ל- 100 מ' אורך ועד 60 מ' גובה, מהם נשקף נוף מרהיב של החי והצומח המיוחד לאזור זה - ציפורים, זוחלים, יונקים וחרקים. לאחר מכן נסע אל מונטה ורדה.

יום 12| מונטה וורדה

השמורה של מונטה וורדה מכוסה עננים ומכונה "ההר הירוק" משנת 1951 חיה במקום קהילה של צפון אמריקאים מבודדת בגובה של 1400 מטרים ששמרה על ייחודו הביולוגי של האזור וכך מתאפשרת צפייה בכל בעלי החיים בסביבתם המוגנת. מונטה ורדה שנקראת גם "יער העננים" שמאפשר הצצה אל המערכת האקולוגית של יער הגשם. במהלך הסיור נגלה גן ירוק עשיר באזוב, שרכים פרחים ומיני צמחים חסרי שורשים הגדלים על השיחים והעצים, העננים שמכסים את מדרונות ההרים מספקים את הלחות הדרושה להתפתחות צמחיית יער גשם באוויר נשמעים ציוצי צפרים וקולותיהם של חיות יער. נמשיך בחוויה בלתי נשכחת, ריחוף המעל צמרות העצים באמצעות מערכת משוכללת של אומגות ומרפסות תצפית , הריחוף מעל צמרות העצים של" יער העננים" במהירויות שונות מקנה אפשרות למבט עילי על היער והחיים הרוחשים בו . בתום ההרפתקה האקסטרימית הזו (שמתאימה לכל הגילים) נצא לעבר שמורת מנואל אנטוניו. בדרך נקיים "ספארי תנינים" שכולל שייט בספינת מנוע על נהר הטרקולס tracoles ,בנהר שורצים תנינים שמגיעים אף לגיל 80 שנה ואורכם כמה מטרים, וחלקם רובצים על גבעות החול שבנהר. נצפה גם במגוון עופות מים, ציפורים במגוון צבעים נדיר וייחודי וחיות אחרות. נקיים שייט לצפייה בתנינים ולקראת ערב נגיע למלון באזור מנואל אנטוניו.

יום 13| שמורת מנואל אנטוניו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול בשמורת מנואל אנטוניו בחלק המערבי של קוסטה ריקה, אחד הפארקים הלאומיים הידועים והיפים של קוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים בגבעות יער ירוקות. השמורה מוקדשת לשימור מחקר ותיירות אקולוגית ומכוונת לחינוך סביבתי. השמורה היא גן עדן לאוהבי בעלי חיים כגון: קופים עצלים, תוכים, מאות זנים של ציפורים ובעלי חיים נוספים האופייניים לאזורים אלה. אפשר למצוא בשמורה יער גשם גדול לצד חופים מהממים, כמה מסלולי הליכה ישירות בג'ונגל עצמו, טבע פראי עוצר נשימה ונוף בתולי. בסוף מסלול הליכה של כ- 3 ק"מ נגיע לחוף ים. חוף האוקיאנוס השקט של מנואל אנטוניו הוא אחד החופים היפים ביותר במרכז אמריקה, כאשר יערות העד ממש נושקים את חוף הים החולי, יחד אתנו מסתובבים בחוף גם קופים מסוגים שונים. בתום הסיור נחזור למלון.

יום 14| שמורת מנואל אנטוניו –סן חוזה

נשלים את ביקורנו בשמורת מנואל אנטוניו.

יום 15| פנמה

נטוס בבוקר לפנמה סיטי. לאחר הגעה נצא לעבר שמורה, בה חי שבט ילידים אינדיאני, שמקיים עדיין את אורך החיים המסורתי מזה אלפי שנים, השפעת העולם המודרני כמעט ולא ניכרת באורח החיים של תושבי הכפר, נהיה אורחיהם של חברי השבט ונתרשם מאורח חייהם, דייג, עבודות יד, ייצור תכשיטים מעץ, ופולקלור אופייני. אל השמורה נשוט בסירות קאנו של הילידים. בדרך נהנה ממראה הג'ונגל העוצמתי עם צמחייה פראית ומפל עוצר נשימה. נמשיך, לביקור בתעלת פנמה, התעלה שמחברת את האוקיאנוס האטלנטי עם האוקיאנוס השקט הייתה מבצע הנדסי אדיר לזמנו (נחנכה ב- 1914), התעלה חסכה את מעבר האניות מסביב לקצה הדרומי של דרום אמריקה ומיצרי מגלן חסכון שהתבטא באלפי קילומטרים של הפלגה בנתיבים קשים. חפירת התעלה עלתה בחייהם של 2700 בני אדם שעסקו בחפירת הנתיב הקשה. נצפה בתהליך המעבר המעניין בין מפלסי הגובה באמצעות סכרים שנפתחים וננעלים. לאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לארץ.

יום 16 | תל אביב

נחיתה בתל אביב.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות ופנימיות בתי מלון מדרגת תיירות טובה כלכלה בחצי פנסיון כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית מדריך ישראלי מצוות דיסקברי תשר לנותני שירותים בחו"ל ויזה לקובה אוטובוס תיירים

המחיר אינו כולל

תוספת מחיר לאדם בחדר $950 מיסים הנגבים ביציאה ממדינות בשדות התעופה 25 פסו קונברטיבלה, מס המשולם ביציאה מקובה בשדה התעופה (שווה ערך 27$) ביטוח אישי ומטען הוצאות אישיות כל דבר אשר אינו נכלל בתוכנית הטיול דמי סבלות מס יציאה מקוסטה ריקה בסך 26 $ תוספת למיסי נמל ודלק (כפוף לשינויים של חברות התעופה לאחר 1.11.18)

הערות

עוד על קובה בקובה נראה נופים פוריים בהם מגדלים קנה סוכר, קפה וטבק המשמש לייצור סגרים ה"הוואנה "היוקרתיים, האי הוא מפגש תרבויות מרתק בין הכובשים הספרדיים בעלי האחוזות לבין העבדים האפריקאים שהובאו לכאן לעבוד במטעי הסוכר. כאן צמחה תרבות ייחודית שמשלבת את האפריקאי עם האירופי הספרדי, שילוב זה מתבטא בעיקר במוסיקת הסלסה הייחודית לקובה שהפכה גם לידועה ומקובלת בעולם כולו , במהלך טיולנו בקובה נתוודע לאורח החיים המקומי שהושפע מאוד מהחרם האמריקאי הממושך על קובה והשלטון האוטוריטארי, קומוניסטי, של מחולל המהפכה פידל קאסטרו. הוואנה בירת קובה, העיר בת כשני מיליון תושבים בנויה בסגנון קולוניאלי ספרדי וברחובותיה עדיין ניתן לראות מכוניות משנות השישים ואוטובוסים דמויי גמל שהורכבו ממשאיות ישנות ואוטובוסים עוד יותר ישנים. נערוך סיור פנוראמי בכיכרות העיר וטיילת ה"מלקון" המפורסמת שלאורך שפת הים הקאריבי.

טיסות

10.2.20-24.2.20 
הלוך
המראה ב 10.2 מתל אביב בשעה 05:45 נחיתה בשעה 10:10 במדריד 
המראה ממדריד בשעה 16:20 נחיתה בשעה 21:50 בהוואנה  
חזור
המראה ב 24.2 מפנמה בשעה 18:15 נחיתה בשעה 10:20 במדריד
המראה ממדריד בשעה 16:15 נחיתה ב 21:50 בתל אביב
 
13.1.20-27.1.20 
הלוך
המראה ב 13.1 מתל אביב בשעה 05:20 נחיתה בשעה 08:40 בציריך 
המראה מציריך בשעה 12:40 נחיתה בשעה 18:00 בהוואנה  

חזור
המראה ב 27.1 מפנמה בשעה 18:30 נחיתה בשעה 11:30 בפרנקפורט
המראה מפרנקפורט בשעה 14:05 נחיתה ב 19:10 בתל אביב

מידע כללי

כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
הערה כללית :טיול בקובה וקוסטה ריקה אינו דומה לטיול במערב אירופה או בצפון אמריקה. יתכנו עיכובים ושינויים בלוחות הזמנים שאינם תלויים בחברה. כמו כן יש לקחת בחשבון שרמת בתי המלון ושרותי התיירות שונה מהרמה המקובלת במערב אירופה או בצפון אמריקה. מומלץ להתאזר בסבלנות למען הצלחת הטיול.
דמי הרשמה ותנאי ביטול:
תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
הערה:
התוכנית מתארת את אתרי הטיול, אך לא בהכרח את סדר הביקורים במהלך הטיול. המחיר אינו כולל כל מס/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.
מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושרותי הקרקע הידועים ב 1.11.2018
הדרכה:
מדריך מקצועי מצוות דיסקברי מלווה את הקבוצה לכל אורך הטיול.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.
מידע כללי לנוסעים
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). כמו כן באחריות הנוסע לפנות למשרד הבריאות לכל ענייני החיסונים.
מידע כללי
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חשוב:
המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים ו/או הלינות. בחלק מהתאריכים יתחיל הטיול בקוסטה ריקה ולאחר מכן ימשיך ויסתיים בקובה.
'מיסי נמל בטחון ודלק נכון ליום 1.11.18 וכפוף לשינויים עד למועד יציאת הטיול במידה ויחולו שינויים יתווסף השינוי למחיר הטיול

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.