כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | חופשה במדריד - ספרד

 

חופשה במדריד אינה שלמה ללא החווייה הספורטיבית שמעניקה בירת ספרד. ריאל מדריד הוא מועדון הכדורגל המצליח בספרד, ובין הטובים בעולם. ביקור באחד המשחקים


מאת: צוות דיסקברי


 

מועדון הכדורגל של מדריד נוסד ב-1902. עם אימוצו ע"י המלך אלפונסו ה-13 בשנות העשרים, הפך המועדון ל"ריאל", מלכותי. בשנות ה-40 של המאה הקודמת החל "תור הזהב" של המועדון. נשיא המועדון "סנטיאגו ברנבאו" החליט שקבוצתו ראויה לאצטדיון מכובד (עד אז הקבוצה שיחקה באצטדיון שהחיל רק 15 אלף מקומות ישיבה), וכך בשנת 1947 הוקם אחד האצטדיונים המפוארים בעולם. האצטדיון נקרא על שם נשיא המועדון שהקים אותו "סנטיאגו ברנבאו", והוא משמש את הקבוצה עד היום.

איצטדיון הקבוצה

על הקבוצה


ההצלחה של ריאל מדריד באה לידי ביטוי גם בסכומי העתק משלמת לשחקניה. בשנת 2000 נרכש הקשר לואיס פיגו בסכום שיא של 37 מיליון ליש"ט וחצי. ב-2001 השיא נשבר, והשחקן זינדין זידאן, שזכה בתואר "כדורגלן השנה" פעמיים, נרכש במחיר 47 מיליון ליש"ט וחצי. כעבור שנה, המועדון קנה את רונאלדו, מלך השערים של המונדיאל, ב-28 מיליון ליש"ט. ב-2003 החתים המועדון את דיוויד בקהאם, השחקן של "מנצ'סטר יונייטד" והקפטן של נבחרת אנגליה, תמורת 25 מיליון ליש"ט.


מבקרים במועדון הכדורגל


ביקור במועדון הכדורגל המפואר הוא חוויה תיירותית מהנה בעיקר לחובבי הכדורגל שביניכם, אך לא רק. כדאי להקדיש מספר דקות לחנות המועדון, המוכרת כמויות עצומות של אביזרים, מכנסיים, חולצות צעיפים ואפילו תחתונים, שנושאים את סמל המועדון או את מספרי החולצות ושמות השחקנים-הכוכבים שלה. החולצות הפשוטות יחסית נמכרות במחירים שאינם מביישים יצירות הרבה יותר מושקעות של מעצבי צמרת. סיורים מודרכים נערכים במקום, שעוברים ביציע הכבוד, בחדרי ההלבשה ובמנהרה. בתום הסיור מומלץ לבקר במוזיאון, שמציג את הישגי המועדון ושחקניו הבולטים לאורך שנות פעילותו. מגוון הגביעים שבארונות הזכוכית הוא עדות מרשימה להצלחתו של המועדון הן בליגה ובגביע הספרדיים, והן במישור האירופי והבן יבשתי. אוהדי הקבוצה וחובבי כדורגל באשר הם ישמחו לגלות שבמוזיאון תלויות נעליו של ראול.


הביקור לא יהיה מושלם כמובן בלי להתארח במשחק ליגה או גביע. האצטדיון מרשים בגדולו, ומכיל כ-66,000 מקומות ישיבה. אין ספק שהכניסה ל"סנטיאגו ברנבאו" המלא אדם היא חוויה מרגשת עבור חובבי כדורגל בעיקר, אך לא רק. הספרדים הם "חולי כדורגל", ואין סיכוי שתראו משחק מבלי להיסחף באווירה המרגשת. למרות האופי החם של הספרדים, האווירה במגרש ספורטיבית ואצילית למדי. מרבית הצופים מגיעים למגרש שהם לבושים במיטב בגדיהם, כאילו הם הולכים לקונצרט חגיגי ולא למשחק כדורגל. בשונה מהארץ, חלק לא מבוטל של הצופים הוא בנות המין היפה. הצופה הישראלי יופתע לראות שבשונה ממשחקי כדורגל בישראל, המשחק בריאל מדריד מסודר באופן מופתי. אלפים מגיעים לאצטדיון ברכבת התחתית, ללא שום איחורים. הכניסה והיציאה מהאצטדיון עצמו נערכת בצורה מסודרת ונמשכת מספר דקות בלבד, ותוך זמן קצר מתום המשחק לא נותר ממנו כל זכר בשטח.                    
ניתן להזמין כרטיסים למשחקים במספר הטלפון 34-902324324+, או אתר האינטרנט.

על פוליטיקה וספורט

אם חשבתם שלא יכול להיות יותר בלאגן ומתח מאשר במשחקים שבין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים, לכו לראות משחק בין ריאל מדריד למועדון הכדורגל של ברצלונה. היריבות הספורטיבית בין ריאל מדריד למועדון הכדורגל ברצלונה נחשבת לאחת הקיצוניות בכדורגל העולמי. היריבות לא קשורה לספורט בלבד, והיא טעונה במשקעים פוליטיים. היריבות באה לידי ביטוי, בין היתר, בקבלת הפנים העוינת לה זוכים שחקני ריאל מדריד כאשר הם עולים על כר הדשא באצטדיון "נואו קמפ" בברצלונה.

<p>כדורגל ספרדי, ריאל מדריד</p>

בשונה מהארץ, חלק לא מבוטל של הצופים במשחקים של ריאל מדריד הוא בנות המין היפה. הצופה הישראלי יופתע לראות שבשונה ממשחקי כדורגל בישראל, המשחק בריאל מדריד מסודר באופן מופתי. אלפים מגיעים לאצטדיון ברכבת התחתית, ללא שום איחורים. הכניסה והיציאה מהאצטדיון עצמו נערכת בצורה מסודרת ונמשכת מספר דקות בלבד, ותוך זמן קצר מתום המשחק לא נותר ממנו כל זכר בשטח.