כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | נופש בברצלונה - ספרד

 

נופש בברצלונה Barcelona קשור קשר ישיר לאהבה לספורט בעיר. ברצלונה חיה ואוכלת ספורט ללא הפסקה, והאחדות הלאומית של ספרד Spain לא מונעת חיכוכים ספורטיביים. חופשה בברצלונה, הגירסה הספורטיבית


מאת: ליאור אסטליין


 

גדולי הכוכבים בעולם, ממראדונה ועד שרונאס יאסיקביצ'יוס, מגיעים לברצלונה Barcelona על מנת לשחק בשורות הקבוצות העירוניות. היריבות המיתולוגית עם ריאל מדריד בכל תחומי הספורט מוסיפה תבלינים לארומה הספורטיבית העירונית (וגם מושכת תיירות לא מעטה לספרד Spain בכלל). המשחקים האולימפיים ב-1992, העניקו לברצלונה דחיפה משמעותית בהרבה תחומים ואחראיים במידה רבה לכך שהעיר הגיחה מהתדמית המנומנמת שהייתה לה והפכה ליעד תיירות אטרקטיבי למטייל המצוי מאירופה ומן העולם בכלל.

דיסקברי טיול עולמי |  נופש בברצלונה- ספרד

 


במלחמה כמו במלחמה

באוקטובר 1899 התפרסמה מודעה קטנה בעיתון ספורט קטן בברצלונה Barcelona שקראה לאנשים המעוניינים לשחק כדורגל לבוא ולהירשם בקבוצה חדשה המוקמת באותם ימים. כך נולדה האגדה של קבוצת הכדורגל בברצלונה. העשורים הראשונים של המאה ה-20 הביאו לקבוצת ברצלונה תארים רבים והקבוצה הלכה וביססה את מעמדה כאחת הקבוצות הטובות ביותר בספרד Spain והיריבה הגדולה ביותר של קבוצת ריאל מדריד, שנחשבה אז לאחת הקבוצות הטובות בכל אירופה.

מלחמת האזרחים בספרד בשנות ה-30 פגעה קשות בקבוצת ברצלונה אשר זוהתה עם המחנה הרפובליקני שלחם נגד הגנרל פרנקו הפשיסט. חודש לאחר תחילת המלחמה נרצח נשיא קבוצת ברצלונה Barcelona ע"י חייליו של הרודן וב-1938 הוטלו פצצות על המועדון שגרמו נזק כבד. 

בתחילת שנות החמישים נבנה אצטדיון "קאמפ-נואו" המכיל 90,000 מקומות ומשרת את הקבוצה עד היום (וגם משמש אתר תיירות מרכזי בברצלונה). שנות ה-60 וה-70 חיזקו את המועדון כסמל המאבק והשאיפות הקטלאניות לעצמאות, ומשחקי הקבוצה התחזקו במטענים לאומיים ואתניים. הכסף הגדול, העניין הרב והמרכזיות של ברצלונה במציאות הכדורגל של ספרד ואירופה הביאו בעשרים השנים האחרונות את גדולי השחקנים לשורות הקבוצה. מי לא שיחק שם? יוהן קרוייף, מראדונה, רומאריו, קומאן, וכמובן רונלדיניו ועוד רבים וטובים.

 

איצטדיון הכדורגל של ברצלונה, הקמפ-נואו
איצטדיון הכדורגל של ברצלונה, הקמפ-נואו

 


האימפריה (לא) מכה שנית

שלא כמו קבוצת הכדורגל של העיר, שחוגגת תארים ומשחקת כדורגל אטרקטיבי שאנשים מוכנים לעלות בשבילו על טיסות מכל אירופה, דבק בעשורים האחרונים תואר מאוד לא מחמיא בקבוצת הכדורסל של ברצלונה: קבוצת הלוזרים. זאת משום שבמהלך 20 השנים האחרונות העפילה הקבוצה 5 פעמים לגמר גביע אירופה, ולהוציא פעם אחת בה זכתה הקבוצה באליפות, בכל יתר הפעמים חזרה אל העיר בבושת פנים, רק עם מדליית הכסף.

אולימפיאדת ברצלונה

האולימפיאדה ה-25 שנערכה בברצלונה Barcelona באוגוסט 1992 העלתה את העיר על המפה והעניקה לנו כמה רגעים בלתי נשכחים. ראשית, הופעת הפרידה של ברית המועצות תחת הדגל "חבר העמים" סימלה את סיום המתח הבין-גושי במשקים אשר הוביל בשנות ה-80 לחרם ספורטיבי כפול של המעצמות זו על זו. נבחרת גרמניה המאוחדת ושובה של דרום אפריקה במשלחת משותפת של שחורים ולבנים היו עדות לאווירה פוליטית אשר סימלה התחלות חדשות. שנית, הופעתו של הספורטאי המפורסם בעולם, מייקל ג'ורדן, כמקצוען במדי נבחרת ארה"ב סימלה את תום עידן הצביעות של החובבנות האולימפית. שלישית, משחקי ברצלונה המחישו את הצד החיובי בהצלחה הכלכלית האולימפית. האולימפיאדה היוותה מנוף לפריחה עירונית, שיקום תשתיות ושגשוג העסקים הקטנים בעיר המארחת. (ובנוסף גם תרמה רבות לספרד Spain כולה).

תנו לחיות לחיות – השוורים של ספרד

מלחמות השוורים החלו בתקופות עתיקות מאוד והתפתחו כחלק מהתרבות של ספרד Spain. בימי הביניים נהגו האדונים האריסטוקרטים להילחם בין השוורים תוך כדי רכיבה על סוסים. הקרב, כפי שהוא מוכר לנו היום, נולד במאה ה-18. האצולה זנחה את הרכיבה על הסוסים ועברה לעימות רגלי. אז נפתחו הקרבות בפני המעמדות הנמוכים. 

לפני כשנה התעוררה סערה גדולה בברצלונה ובספרד כולה עקב הצהרת עיריית ברצלונה Barcelona לפיה היא מתנגדת לקיומן של מלחמות השוורים ומבקשת להוציאם אל מחוץ לחוק. זו הפעם הראשונה שעיר בספרד יוצאת בהכרזה ברורה נגד אחד מהמאפיינים העתיקים של התרבות הספרדית. הפגנת ענק של תומכי זכויות בעלי חיים התכנסה בכיכר סנט-ז'אומה ואלו הציגו כ-250 אלף חתימות של תושבים אשר מתנגדים לקיום הקרבות. המפגינים זכו לתמיכתם של רוב נציגי עיריית ברצלונה. מבחינה משפטית, ביטול הקרבות בספרד עדיין רחוק. אך הצהרתה של עיריית ברצלונה הלהיטה את הרוחות והויכוח שהתעורר גרם לסערת רגשות גדולה. בכל מקרה, ספק אם כרגע למטייל המצוי בעיר יש כוונה להשמיט את האטרקציה של מלחמת השוורים מהמסלול שלו במהלך הטיול.
 

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בבצלונה, ספרד ואירופה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.