כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

מוזיאונים בפרובאנס - צרפת

מוזיאונים בפרובאנס מציגים אמנות קלאסית, אמנות שימושית ומאפיינים מחיי התושבים. כזהו מוזיאון הלחם או מוזיאון חולצי הפקקים. מספר המלצות למוזיאונים אותם כדאי לשלב במהלך חופשה בפרובאנס


מאת: צוות דיסקברי

 

 

טיול בפרובאנס אינו שלם מבלי לבקר בכמה מהמוזיאונים שפועלים באזור. כמעט בכל כפר, עיר או עיירה ישנו לפחות מוזיאון אחד. חלק מהמוזיאונים הללו מיוחדים לצרפת בכלל ולפרובאנס בפרט. למוזיאונים רבים ניתן להיכנס בהנחה משמעותית וחלקם אף אינם גובים דמי כניסה.

 

המוזיאון הפתוח בכפר בורי. צילום באדיבות לשכת התיירות פרובאנס
המוזיאון הפתוח בכפר בורי. צילום באדיבות לשכת התיירות פרובאנס

 


כפר עתיק ששוקם והפך למעין מוזיאון פתוח. בתיו המיוחדים בנויים בסגנון בנייה כפרי עתיק. אלו הן בקתות קטנות חלקן בנות קומה או שתיים, שנבנו מאבן גיר ללא מלט. לא ברור מה היתה מטרת הבונים, אולם במהלך השנים שמשו הבקתות הללו כמרתפים, מקומות אכסון ועוד. הכפר מוקף בחומה, דבר המעצים את התחושה כי זהו מוזיאון סביבתי פתוח. הגעה: נוסעים ב - D15 שני קילומטרים מדרום לגורד, עד להצטלבות עםD2 ועוקבים אחר השילוט. 
הכפר פתוח למבקרים בכל יום בין 9:00 ל-19:00. הכניסה כרוכה בתשלום. 

המוזיאון המיוחד הזה המוקדש כל כולו לחולצי פקקים – אותו מכשיר שמחלץ את הפקק מבקבוק היין, נפתח בשנת 1993 והוא שוכן במבנה של יקב (Domaine de la Citadelle) בסמוך לכפר מנרב. במוזיאון ישנו אוסף מרשים של למעלה מאלף חולצי פקקים החל מהמאה ה-17 ועד היום. טלפון: (33) 04 90 72 41 58 + 

הצרפתים, כבר אמרנו מייחסים חשיבות עליונה לאוכל על כל סוגיו. הלחם, אחד ממרכיבי המזון הבסיסיים ביותר, זכה למוזיאון משלו: מוזיאון הלחם. המוזיאון השוכן בכפר המקסים בונייה, מציג בפירוט את תהליך ייצור הלחם: החל מקציר החיטה ועד לבגט הריחני. 
טלפון: +490758834 

מוזיאון זה, הממוקם בקומת הקרקע של מרכז קניות Bourse מציג פריטים עתיקים רבים מהתקופה הרומית. במרכז המוזיאון, מאחורי קיר זכוכית ניצבת ספינה עתיקה מהמאה ה-3 לספירה שנשלפה מהמצולות בשנת 1974. הספינה בנוייה מקורות עץ שונות ומשונות בגובה של 19 מטרים. כחלק מתהליך שיפוץ הספינה והצלת קורות העץ מריקבון, עברה הספינה תהליך מיוחד של ייבוש והקפאה. 

 

המוזיאון לתולדות מארסיי. צילום באדיבות לשכת התיירות פרובאנס
המוזיאון לתולדות מארסיי. צילום באדיבות לשכת התיירות פרובאנס

 


אחד המוזיאונים המעניינים ביותר הוא מוזיאון המוקדש כולו ללבנדר, הסמל הריחני והצבעוני של פרובאנס שמנקד את השדות בסגול – כחול ומבשם את האוויר בניחוחו הסבוני הנעים. המוזיאון ממוקם בקוסטלט ובו ניתן ללמוד על צמח הלבנדר, מקורותיו ושימושיו ברפואה ובעולם הקוסמטיקה. במקום ישנה חנות קטנה ובה מבחר מוצרים העשויים כולם על טהרת הלבנדר.
טלפון: +490769123 

אחד המוזיאונים בהם ניתן להתרשם מחיי היום יום של הפרובאנסלים בעבר, הוא המוזיאון הנושא שם זה, השוכן בעיר העתיקה ארל. במוזיאון אפשר להתרשם ממבחר חפצים ומוצגים שימושיים שמלמדים משהו על שגרת התושבים. בין השאר תמצאו כאן רהיטים, כלי בית עתיקים, שמלות ופריטי לבוש נוספים, כלים מקרמיקה ואפילו כלי קודש יהודיים כמו שופר ומגילה. מבנה המוזיאון מהמאה ה-16, מהווה אטרקציה בפני עצמה. 
טלפון: +490960823