כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

אתרים מסביב לורנה - בולגריה

חלק גדול מאלפי התיירים המגיעים הנה במסגרת חבילות נופש, חופשות משפחתיות ודילים מיוחדים, עושים זאת על מנת לבקר באתרי תיירות בסביבת וארנה

מאת: צוות דיסקברי


 

לא רק העיר עצמה, מכילה אטרקציות תיירותיות, סביב ורנה מקומות נהדרים לחופשה או טיול. להלן הבולטים בהם:

סבטי קונסטנטין - עיירת נופש השוכנת על חוף הים השחור, כתשעה קילומטרים מצפון מזרח לוארנה. בעיירה מלונות ואתרי נופש המופרדים זה מזה על ידי עצי אלון ואורן. בעיירה אין כבישים, לכן גם אין מכוניות, מה שהופך אותה למקום שקט ופסטורלי. עקב השילוט הבינוני בעיר של רחובות ובתי מלון, מומלץ לרכוש מפה של העיירה, חפשו מפות בדוכני העיתונים. אתרי תיירות מומלצים: מנזר סבטי קונסטנטין וסבטה אלנה, והמרחצאות המינרליים- שהמקומיים מיחסים להם סגולות מרפא.

 

נמל הדייגים והסחורות בעיר נסבאר, צילום יהושע רוטין
נמל הדייגים והסחורות בעיר נסבאר, צילום יהושע רוטין


חולות הזהב - זלאטני פיאסצי הוא כפר נופש על חוף הים השחור, הנמצא 18 קילומטרים צפונית לווארנה. הכפר נפרש על רצועת חוף נהדרת, שעברה בשנים האחרונות פיתוח תיירותי מואץ. לאורך 4 ק"מ נמצאים לא פחות מ-60 מלונות. חבילת נופש היא הדרך הזולה והטובה ביותר לשהות במקום. מקום נהדר לחופשה בקיץ, אז חיי הלילה תוססים.

אתר הנופש אלבנה - נמצא כ-30 ק"מ מוארנה. הוא אתר הנופש האופנתי והיקר על חוף הים השחור. המקום מושך אחריו צעירים רבים. החוף שאורכו 4 קילומטרים עוצר נשימה. מי הים הרדודים, מאפשרים מגוון פעילויות ספורט, לכן אלבה מכונה כ'בירת הספורט של בולגריה'. במרכז התרבות במקום, מתקיימים קונצרטים של מוסיקה ומחול בולגריים.

אתרים נוספים מסביב לוארנה: בלצ'יק - היא יעד מעניין לביקור בפני עצמו. טיילו לארמון המלכה, כף קאליאקרה- לשון יבשה בה שמורות טבע רבות.
 

למידע נוסף:

 www.visittobulgaria.com


מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בורנה- בולגריה, ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי