כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

אירועים ופסטיבלים באתונה - יוון

אירועים ופסטיבלים באתונה מייצגים המון תרבות. התיירים המטיילים במסלולי העיר יוכלו ליהנות מאירועים ופסטיבלים המתקיימים כל השנה, במיוחד בקיץ, בעונת התיירות. חגיגות במהלך נופש באתונה


מאת: צוות דיסקברי


 

תרבות והיסטוריה משלובים יחד הופכים את אתונה לחוויה נפלאה לתייר המבקר בה. האירועים והפסטיבלים המתקיימים בבירת יוון (Greece) הם צבעוניים ומיוחדים ומתקיימים על רקע התפאורה המהפנטת של האתרים הארכיאולוגיים. פסטיבלים מתרחשים בכל חודשי השנה, אך המטייל או הנופש בעיר יהנה מהם במיוחד בחודשי הקיץ, אז מגיעה עונת התיירות לשיאה.

 

ריקוד יווני מסורתי, צילום: Creative Commons, ויקיפדיה
ריקוד יווני מסורתי, צילום: Creative Commons, ויקיפדיה

 

אירועי פברואר-מרץ באתונה (Athens) - פברואר ומרץ הם חודשי הקרנבל באתונה. מספר אירועים, מסורתיים ומודרניים, נחגגים באתונה בחודשים אלו. תלבושות מסורתיות, מוזיקה וריקודים ממלאים את הרחובות. האירועים כוללים הופעות מוסיקה על סוגיה השונים, ריקודי סמבה, מופעי אקרובאטיקה, והפעלות מיוחדות לילדים. כדאי להתמקם בכיכר המרכזית ממנה ניתן להשקיף על כל הנעשה סביב ומשם אפשר לצאת לטיול במסלולי העיר ולצפות באין ספור המופעים.

פסטיבל איכות הסביבה באתונה - הגל הירוק שוטף את אירופה. אתונה כעיר קוסמופוליטית ומודרנית אימצה בחום את הטרנד הירוק. לכן היא מקיימת את הפסטיבל השנתי הזה, שמטרתו להפיץ את בשורת השמירה על איכות הסביבה. התייר המשתתף בו יבחין שהוא משלב בתוכו הופעות מוסיקה, תיאטרון, תצוגות ושלל פעילויות ירוקות. הפעילות לשמירה על יוון (Greece) נקייה וירוקה החלה ב- 1999, וכיום היא כוללת מסעי הסברה באמצעות סרטים, ועידות ופרויקטים שונים להעלאת המודעות. עד כה התקיים הפסטיבל מידי*כל שנה, מ- 5 במאי עד 5 ביוני.

אפיפניה Epiphany - המטיילים או הנופשים המגיעים לאתונה בתחילת השנה יוכלו ליהנות מפסטיבל האפיפניה שמתקיים ב-6 בינואר, עת מסתיימים ימי הכריסטמס. ביוון (Greece), ביום זה מקדשים היוונים את המים, בדרכים שונות ומגוונות, בין היתר על ידי השלכת צלב גדול לתוכם. אחרי הצלב קופצים למים המשתתפים, ומי מהם שמוצא את הצלב – זוכה לברכה והצלחה בחייו. 

אפוקריאס Apokries - פסטיבל שמתקיים כל שנה למשך כשבועיים בסביבות החודשים פברואר ומרץ (לכן יש לברר תאריכים מדויקים בלשכת התיירות המקומית). פסטיבל זה הוא למעשה חגיגות למען האל היווני דיונסוס, ושורשיו הולכים שנים אחורה, עד לעת העתיקה. אז, נהגו אנשי יוון (Greece) הקדומניים לשוטט ולשיר ברחובות למשך כל לילות החג. משמעות שם הפסטיבל "אפוקריאס" היא "שלום לבשר", והכוונה היא לתקופת תענית בה, בין היתר, אסור לאכול בשר. 

 

ילדים בלבוש יווני מסורתי. צילום: ויקיפדיה
ילדים בלבוש יווני מסורתי. צילום: ויקיפדיה

 

 

ראלי אקרופוליס - אטרקציה רצינית למטיילים או הנופשים חובבי הספורט: מזה חמישים שנה, בתחילת חודש יוני, מתקיים באתונה (Athens) מרוץ המכוניות המפורסם. המכוניות מוזנקות למרגלות האקרופוליס, ומפה ממשיכות את דרכן במסלולים שונים ברחבי העיר, עד נקודת הסיום באצטדיון האולימפי. 

פסטיבל רוקווייב The Rockwave Festival - מתקיים כל שנה בחודשי הקיץ בתאריך משתנה, לכן מומלץ לברר תאריכים לפני רכישת כרטיסי הטיסה. פסטיבל זה הוא אירוע הרוק הגדול ביותר ביוון, במסגרתו מופיעים זמרים ולהקות מכל רחבי העולם. הפסטיבל הוא אירוע הפנינג שלם, הכולל גם דוכני אוכל, מתקן לקפיצת בנג'י, משטחי החלקה ועוד. משך הפסטיבל, המושך אחריו תיירים מכל העולם, הוא שלושה ימים. בשנים האחרונות התקיימו במסגרת הפסטיבל הופעות ענק של זמרים מפורסמים ולהקות בן-לאומיות כמו: גארבג', רדיו-הד, Sonic Youth, פרודיג'י, האחיות מרסי, לו ריד ועוד רבים וטובים. באירוע כאמור משולבים אטרקציות ספורטיביות, כך שהמטייל האקסטרימי יוכל למצוא כאן את מבוקשו, במסלולי הפעילות השונים. המחירים נתונים לשינוי אך בדרך כלל נעים בסביבות ה-30 יורו כל שנה. לתיירים שרוק הוא בשבילם הוא חלק מהנופש מומלץ בחום.

פסטיבל הריקודים המסורתי - הפסטיבל מתקיים כל שנה בתאריכים משתנים בתיאטרון "דורה סטרטו" (Dora Statou Theatre). הלהקות לבושות בבגדים יווניים מסורתיים, ומבצעות שירים וריקודים שגילם כ- 2500 שנים. 

פסטיבל פטרה באתונה - פסטיבל חגיגי לכל המשפחה, הנמשך על פני 4 חודשים. לבאים מובטחת תכנית עשירה של מופעי תרבות, מחול, תיאטרון, מוסיקה ועוד. הפסטיבל נערך בתיאטרון פטרה היפה, מה שמוסיף לאווירה תחושה מיוחדת של מקום עתיק. איך מגיעים? בכדי להגיע לתיאטרון פטרה סעו במטרו לתחנת Agios Antonios, ואז קחו אוטובוס מספר 700. הפסטיבל נערך בין ה-11 ביוני ל-28 בספטמבר. שעות ההופעות השונות מפורסמים בעיתונות ובאינטרנט ובבתי המלון ומשרדי הנסיעות בעיר. 

פסטיבל הירח באוגוסט - מידי שנה, בליל ירח מלא באוגוסט, הנחשב ליל הירח היפה ביותר בשנה, האתרים החשובים באתונה (Athens) מקיימים פסטיבל. האקרופליס, האגורה הרומית ועתיקות הורדוס ואתרים נוספים נפתחים לתיירים ולציבור בחינם. הופעות אופרה, ריקודים יוונים מסורתיים ומופעי מוסיקה נערכים מול הירח הזוהר. המטיילים והתיירים ייהנו מאד מהמופעים הללו. אגב, גלי התיירות המציפים את אתונה (Athens) בימים האלו הם סיבה מרכזית למופעים המיוחדים הללו.
אתר אינטרנט: www.whatsonwhen.com

 

חגיגות יווניות, הקרנבל בפטרס 2008. צילום: ויקיפדיה
חגיגות יווניות, הקרנבל בפטרס 2008. צילום: ויקיפדיה

 

 
פסטיבל אתונה - נקרא גם פסטיבל אלינקו Elliniko Festival – האירוע האומנותי המרכזי של אתונה (Athens), פעם קראו לפסטיבל "פסטיבל אתונה" היום יש לו שם חדש: פסטיבל אלינקו, אך רבים עדיין מכנים אותו בשמו הישן. המופעים נערכים במקומות שונים ברחבי העיר, אך אין ספק שהכי מרתק לראות את המופעים ב"Odeon of Herodes", התיאטרון הרומי העתיק שנמצא למרגלות האקרופוליס. הפסטיבל מתקיים בחודשי הקיץ, בעונת התיירות, מיוני עד ספטמבר. האומנים שהופיעו בו בעבר: לוצ'יאני פאבורוטי, דיאנה רוס, דאיים קירי. גם להקות מפורסמות פוקדות אותו: כך למשל הופיעו בו פעמים רבות הבלט המלכותי של לונדון, הבלט של Joaquin Cortes ודומים. קונצרטים נערכים גם כן במסגרת הפסטיבל. המטיילים יוכלו ליהנות גם מלהקות דראמה מקומיות. בדרך כלל מציעים מארגני הפסטיבל מופע ראשוני של הצגה חשובה, שעתידה לעלות אחר כך בכל יוון. (Greece). הנוף ברקע הוא חלק בלתי נפרד מאווירת הפסטיבל: תיאטרון האודון, האקרופליס - המואר בלילות מאחורי הקהל והקשתות הרומיות מסביב הופכים את המופעים לחוויה תיירותית מהפנטת. טיפים לתייר: המושבים העליונים בתיאטרון נעדרים כריות, לבשו נעליים נמוכות, כי צריך לטפס מדרגות רבות, האזור הכי טוב לצפייה הוא אזור גאמה, בקשו כרטיסים לאזור זה. מומלץ לרכוש כרטיסים שבועיים מראש לפני הופעות, כי הכרטיסים למופעים הפופולאריים נעלמים במהירות, כרטיסים אפשר לרכוש במשרדי הפסטיבל. המחירים נעים מזולים יחסית- 16 אירו ומגיעים עד ל-120 אירו במושבים האיכותיים יותר. קיימות הנחות לצעירים וסטודנטים. לתיירים חובבי התרבות אל תחמיצו!

חלק מהאירועים בפסטיבל מתקיימים בתיאטרון לייקבטוס (Lycabettus Theater). במיוחד מתקיימים כאן קונצרטים. התיירים שביקרו באתונה ((Athens בשנים עברו וצפו בפסטיבל זכו לראות את בוב דילן, בי בי קינג, להקת "מאסיב אתק" ואחרים. תיירים, שימו לב, התיאטרון ממוקם על גבעה, ואוטובוסים מגיעים רק לתחתית הגבעה, גם נהגי מוניות לא תמיד מוכנים לעלות עד למעלה.

*התאריכים של הפסטיבלים והאירועים משתנים מדי שנה, ולכן יש לברר את המועדים המדויקים במשרד התרבות המקומי.
 

 מידע על אתרי תיירות, נופש, טיולים ומסלולים ניתן למצוא באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.