כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

איטליה: מדריכי טיול

במשך מאות שנים מושכת איטליה מבקרים המבקשים למצוא בה תרבות, רומנטיקה ויופי. כדי לגלות את כל אלה, כדאי לעיין במדריכים

מאת: צוות דיסקברי


לפני שתצאו לדרך – כשהכוונה כאן היא לטיול מהנה באיטליה (על כל חלקיה) - כדאי לכם להצטייד במדריך שיעזור לכם להתמצא במהלך הטיול. להלן השוואה בין מספר מדריכים הנמצאים כיום בשוק.

איטליה – המדריך המקיף, מתוך סדרת העולם, של Lonley Planet, הוצאת שטיינהרט-קציר, 1232 עמ.
"איטליה – המדריך המקיף", מתוך סדרת "העולם", של "Lonley Planet", הוצאת שטיינהרט-קציר, 1232 עמ'.

לאחר עיון מעמיק במדריך המקיף לאיטליה מבית "שטיינהרט קציר", לא ניתן לחמוק מהתחושה שאין פרט נדרש לפני טיול לאיטליה שאינו מופיע בין עמודי הספר. במדריך עב הכרס ניתן למצוא כול מה שצריך לדעת על ארץ המגף, ואף הרבה מעבר לכך. מדובר על מדריך שלא משמיט שום פרט ומקפיד על קלה כחמורה: בין אם מדובר על עיר הבירה רומא ובין אם מדובר על דרך עפר בכפרים הנידחים ביותר בדרום המדינה.

בנוסף למפות מפורטות ושלל עצות מועילות, תוכלו למצוא בין השאר המלצות מפורטות ללינה, תחבורה, אוכל, קניות וכמובן מסלולים ואתרים מומלצים, שכל זאת נחלק באופן מסודר לערים ומחוזות. נתקשה להכחיש שניסע לאיטליה, כנראה נשמור מקום של כבוד במזוודה למדריך הזה, המספק מידע שימושי וממוקד.

איטליה- מסדרת Eyewitness בהוצאת כתר, 672 עמ.
"איטליה"- מסדרת Eyewitness בהוצאת "כתר", 672 עמ'.

אגב, אם הטיול שלכם לאיטליה יהיה קצר יותר, או אם אתם פשוט מעדיפים לנשוא אתכם מדריך דק וממוקד יותר, מומלץ להצטייד במדריך המקוצר "איטליה-ספירלי", אף הוא מבית "שטיינהרט קציר". המדריך המקוצר מציע הכרות עניינית עם איטליה, עצות לתכנון הטיול, פעילויות מומלצות וכן מפה נוחה מאד לשימוש.

<p>&nbsp;</p>

 


מדריך מקיף נוסף שילווה אתכם נאמנה במסעותיכם באיטליה הוא מדריך Eyewitness בהוצאת "כתר". ייחודו של המדריך הוא בכך שהוא מציג תרשימין מיוחדים של מבני ציבור ואתרים חשובים, החוסכים את הצורך במדריך מילולי מפורט. ההסברים והמידע ההיבטורי הם מהמעמיקים שניתן למצוא בז'אנר זה של ספרי הדרכה ומספקים תמונה כוללת ויוצאת דופן של איטליה. במדריך תמצאו מפות תלת מימדיות קלות לשימוש המאפשרות זיהוי מיידי של אזורים רחובות ובניינים וכן פירוט נהדר של מגוון הצעות למקומות בילוי, תיאטראות, מוסיקה, בתי קולנוע, מועדונים ופעילויות לילדים. בפרק הראשון "להכיר את איטליה" מוצגת מפת המדינה כולה על ההקשרים התרבותיים וההיסטוריים שלה. ב-15 הפרקים האחרים תמצאו שלל מפות ותצלומים, מידע על כבישים, ומה לא.