כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | טיול לחבל ליגוריה בצפון איטליה

חופשה בצפון איטליה מביאה עימה קסם מיוחד: ממערב לטוסקנה שוכן חבל ליגוריה הידוע בעיקר בזכות "צ'ינקווה טרה" - רצועת חוף סלעית ופראית שבה חמישה כפרי דייגים שנופם הקסום והעובדה כי הם שוכנים ממש על הים הפכו אותם לפנינת טבע אמיתית וליעד מיוחד של נופש ותיירות


מאת: צוות דיסקברי


בתים קטנים וצבעוניים, חוף מפורץ, שחפים במעופם וריח של מלח מאפיינים את "צ'ינקווה טרה" - שמם הכולל של חמשת כפרי דייגים ה"תלויים" על קצה צוקים תלולים ומשקיפים היישר אל הים. מיקומם הדרמטי והגישה הקשה לכפרים הללו, תרמה לבידודם היחסי ולעובדה כי למרות יופיים הטבעי, טרם הציפו אותם גדודים של תיירים שבאים לראות את הפלא מקרוב. אל מונטרוסו מארה, ורנאצה, קורניליה, מנורלה וריומג'ורה.

 

חבל ליגוריה. צילום: גיא נוימן
חבל ליגוריה. צילום: גיא נוימן


עם הפנים לים

בצפון מערב איטליה שוכן חבל ליגוריה הגובל בצרפת במערב, פיימונטה בצפון, אמיליה רומנה וטוסקנה במזרח. האזור שוכן על חופיו של הים הטירני (חלקו הצפוני של הים התיכון) ונחשב לחלק מהריביירה האיטלקית. בחלק ההררי של ליגוריה ממוקמים חמישה כפרי דייגים קטנים ומקסימים שהגישה אליהם קשה ומייגעת אבל הנוף שיתגלה לאמיצים שבינינו, שווה את המאמץ.

שביל נופי המתפתל על הגבעות מקשר בין הכפרים. הדרך הציורית עוברת בינות לכרמים, עצי זית וגפנים. הכניסה למכוניות אסורה, מה שמוסיף לאווירה הפסטורלית, לאוויר הנקי וריח הים.

קורנילה – הכפר קורניליה הממוקם במיקום הגבוה ביותר – כ-50 מטרים מעל הים. על מנת להגיע אל הכפר צריך לגלות רוח ספורטיבית ולעלות בלא פחות מ- 377 (!) מדרגות תלולות הידועות בשמן'Lardarina'. דרך אחרת, ציורית פחות שבאמצעותה ניתן להגיע אל הכפר, היא באמצעות כביש הגישה המתפתל מתחנת הרכבת לקורניליה.

כך או כך, בין אם תבחרו בדרך הקשה או הקלה – תגיעו לאחד הכפרים הציוריים ביותר שדומה כי הזמן עצר בו מלכת. הרחובות הצרים, הבתים הקטנים והעתיקים ומראה החוף העוצר נשימה באמת מעניקים למטיילים חוויה לכל החושים.

וורנאזה – כיכר עתיקה, בתים קטנים, נוף ציורי ונמל קטן ובו סירות דיג צבעוניות, מהווים את הכפר וורנאזה במשך שנים רבות נחשב הכפר כמוקד המשיכה העיקרי באזור ולו בשל הנוף הנשקף ממנו. הנמל הטבעי היחידי ממוקם בוורנאזה ומוסיף לחנו של הכפר הנעים הזה. בשעות בין הערביים כאשר השמש מתחילה לשקוע והשמיים משנים צבעם לאדום – סגול, המראה של הים, הסירות והתיירים מכושף באמת. בעונת החורף הים באזור סוער למדי מה שמוסיף לרומנטיקה ולקסם בכפר.


פנינת טבע אמיתית. צילום: גיא נוימן
פנינת טבע אמיתית. צילום: גיא נוימן


מאנארולה - טובל בכרמים וגפנים, נמצא מאנארולה הציורי שבכפרים. כאן מתחילה הדרך הרומנטית הקרוייה 'דרך האוהבים' שמקשרת בין מאנארולה לכפר ריומאג'ורה. במאנארולה נמצאת כנסייה יפהפייה ועתיקה – סאן לורנצו – שנבנתה בשנת 1338 במאה ה-14. מדובר במבנה מרשים ששווה ביקור.

ריומאג'ורה – הכפר המזרחי ביותר והקרוב ביותר לעיר הנמל לה ספאציה. קו החוף היפהפה והכנסייה המרשימה במקום הופך את הכפר למוקד משיכה לתיירים. מעל הכפר ממוקמת הכנסייה"Madonna di Montenero" ומסביב לה פארק לאומי פורח(Tramonti areas).

מונטרוסו אל מארה – בקצה הצפון מערבי של הצ'ינקווה טרה, ממוקם הכפר מונטרוסו הגדול מבין החמישה. הכפר משקיף על מפרץ רחב עם חוף חולי (היחיד באזור) שבו החופים הכי פופולאריים באזור. הגלריות, חנויות המזכרות, המסעדות ובתי הקפה מוסיפים לחנו וקסמו של המקום.

  

מידע נוסף על טיולים ואתי תיירות ונופש באיטליה ניתן למצוא באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery