כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | אטרקציות לילדים ברומא

 

ישנו מגוון אטרקציות לילדים ברומא: המלצות, הצעות ומקומות שגם ילדים וגם מבוגרים יהנו מהם במהלך נופש ברומא

מאת: צוות דיסקברי


 

המוזיאונים הרבים ויצירות האמנות המפוארות של רומא עלולים להרתיע את המטיילים הצעירים. ילדים מפהקים במוזיאונים, או, גרוע מכך, בוכים ומקטרים, אינם מחזה מלבב. על מנת להפוך את הטיול המשפחתי לרומא למהנה, יש להתאים את העיר למידתם, וכפי הנראה אף להקטין את מנת האמנות היומית.


מבלים עם הילדים ברומא
מבלים עם הילדים ברומא

 

רומא העתיקה

הקולוסיאום - בעיר העתיקה ברומא תמצאו מספר מוקדי עניין לילדים. הילדים מתרשמים מגודלו העצום של הקולוסיאום ונהנים להסתובב בין שחקני הרחוב, המהלכים בקרבתו לבושים בגדים עתיקים מימי האימפריה הרומית. תמורת טיפ סמלי יסכים הרומאי להצטלם עם הילד.
כתובת: Piazza del Colosseo
טלפון: 39-6-399-677+
שעות פתיחה: מ-9 בבוקר ועד שקיעה, מדי יום.


Colle oppio - מול הקולוסיאום נמצא Colle oppio, פארק חביב במיוחד, בו הילדים יוכלו לנוח מעט ממתקפת העתיקות ההיסטוריות, לרוץ על כרי הדשא ולפרוק אנרגיות. על מורדות גבעת אסקווילינו נמצאים שרידים ארכיאולוגיים, ואפשר על הדרך להסביר לילדים שזוהי אחת משבע הגבעות עליהן הוקמה רומא.
כתובת: Via Terme di Traiano 15a
טלפון: 39-6-4874808+

בעיר העתיקה נמצאים גם המוזיאונים הקפיטוליניים, בהם פסלים רבים שישבו את דמיונם של הילדים. מומלץ גם לתבל את הסיור בין הפסלים בסיפורים מרתקים. פסלה המפורסם של הזאבה המיניקה את התאומים רומוס ורומולוס היא דוגמא מצויינת לסיפור מעניין כזה. גם פסלי הידיים והרגליים הענקיות בחצר מעוררים סקרנות ועניין בקרב הילדים.


מעלית הזמן - מעלית הזמן היא דרך חווייתית ללימוד ההיסטוריה של רומא. במשך 45 דקות צופים הילדים בסרט הממחיש להם את ההיסטוריה של העיר. הילדים יושבים על כסאות נעים, ובאמצעות סימולטורים מדמים כי הם משתתפים בסרט המוקרן להם. בסרט מופיעים רומוס ורומולוס, מייסדי העיר, קיסרי רומא העתיקה, מיכאלאנג'לו ואף מוסוליני ורומא העכשווית. המעלית נמצאת ליד פיאצה ונציה, מרחק חמש דקות מהכיכר הסואנת, בכתובת Via dei ss apostolic 20. המעלית אגב היא תוצרת כחול-לבן והיא אחות למעלית הזמן הירושלמית.

את הסיור בעיר העתיקה כדאי לסיים באחד מבתי הקפה הרבים באיזור. הילדים ודאי ייהנו מגביע גלידה איטלקית משובחת או ספל קקאו חם. בפארק קולה אופיו פועל בית קפה נחמד, וגם ברחובות הסמוכים לויה די סן ג'ובאני אין לטראנו תמצאו בתי קפה נעימים. פתוח כל יום מ-11 ועד 7 וחצי בערב.
כתובת: via dei ss apostolic 20
טלפון: 39-06-97746243


מבלים במעלית הזמן, רומא
מבלים במעלית הזמן, רומא

מוזיאונים לילדים


מי אמר שילדים לא אוהבים מוזיאונים? אמנם העתיקות, הפסלים ויצירות האמנות הרבות עלולים לשעמם אותם בשלב מוקדם למדי, אולם ברומא מספר מוזיאונים המתאימים במיוחד לילדים.

מוזיאון המוזיקה
- מוזיאון המוזיקה הוא מוזיאון שימשוך אליו ילדים רבים. הילדים מוצאים עניין בכלי הנגינה הרבים המוצגים בו, מתפעלים מתיבות הנגינה ומצעצועים מוזיקליים מגוונים. לצד הכלים תמצאו הסברים המפרטים את ההיסטוריה של הכלי ומקומו בתרבות האיטלקית. המוזיאון נמצא באיזור סן ג'ובאני
כתובת: Piazza s. croce in gerusalemme 9/a.
שעות פעילות: מדי יום בין השעות 8 וחצי בבוקר ועד 7 וחצי בערב, מלבד ימי שני.


מוזיאון הפסטה - מוזיאון אחר המתאים לילדים הוא מוזיאון הפסטה. המוזיאון ממחיש את אהבתם העזה של האיטלקים לפסטה ולידע העצום שרכשו אודותיה.
כתובת: Piazza Scanderbeg 117
טלפון: 39-6-69.91.120+
שעות פתיחה: מדי יום, כולל ימי ראשון, מ-9 וחצי בבוקר ועד 5 וחצי בערב.


מוזיאון הפשע -
עוד מוזיאון שהילדים עשויים לאהוב הוא מוזיאון הפשע (Museo della tortura edi criminologia medievale del castello, san gimiginano). במוזיאון כלי נשק מימי הביניים וניתן לשמוע בו על שיטות עינויים והוצאה להורג וכן ללמוד על כלי נשק של פושעים איטלקיים מפורסמים (מסתבר כי יש קטגוריה כזו). במוזיאון אף נמצאת גליוטינה עתיקה מן המאה ה-18.
כתובת: Via del Gonfalone, 29
טלפון: 39-6-68300234+


מוזיאון וילה בורגזה -
מוזיאון וילה בורגזה מתאים למשפחות, וגם אם לא נכנסים לתוך המוזיאון, כדאי להיכנס לגן הוילה, בו מתקיימות שפע פעילויות לילדים. כך ניתן לשכור אופניים או סקטים ולערוך טיול אופניים משפחתי ברחבי הגן. ניתן גם לשכור סירה, לנסוע ברכבת ילדים או לרכב על פונים.
הכניסות למקום הן מהרחובות: Via Aldrovandi, Via Raimondi ו- Via Pinciana.
טלפון: 39-6-82059127+
שעות פעילות: פתוח כל יום מזריחה ועד שקיעה.