כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | בילויים בטוסקנה - איטליה

בילויים בטוסקנה לא חסר, במיוחד אם אתם זוג אוהבים. בחבל הארץ הצפוני של מדינת המגף תמצאו סמטאות קסומות ורחובות ציוריים. רומנטיקה במהלך חופשה בטוסקנה

כתב: יאיר חסון 


זוגות רבים המתכננים את יום חתונתם מפנטזים לעיתים בקול רם על האפשרות להטיס את בני המשפחה והחברים לסוף שבוע בטוסקנה, לשבור את הכוס כשסוכת גפנים משמשת כחופה ולאבד כל רסן בשלושה ימי התהוללות בין הכרמים והגבעות. האופציה הזו נפסלת על פי רוב על ידי מנהל הבנק או ההורים, שמסרבים משום מה לממן את חתונת החלומות הטוסקנית, אולם זו עדיין לא סיבה שלא לחוות את מנעמיה הרומנטיים של טוסקנה – לפחות בשניים.

 

כפרים ציוריים בטוסקנה. צילמה: סיגל לוי
כפרים ציוריים בטוסקנה. צילמה: סיגל לוי


דרך האהבה

טוסקנה ורומנטיקה הן בעצם שתי מילים נרדפות, כך שכל עיר או כפר בחבל האיטלקי היפהפה מציעים סמטאות קסומות ורחובות ציוריים, המעוררים לפעולה את בלוטת הנשיקות. ואולם העיירה פיאנזה (Pienza), שמדרום לסיינה, הלכה עם החוויה הרומנטית צעד אחד קדימה, כשהחליטה לקרוא לשורת סמטאות ורחובות במרכז העיר על שם גילויי אהבה שונים, כגון: "המזל" (Via della Fortuna), "האהבה" (dell' Amore), "הנשיקה" (del Bacio), "החשיכה" (Via Buia) ו"הסמטה העיוורת" (vicolo Cieco).

פיאנזה היא דוגמא נדירה לעיר רנסאנסית שתוכננה בקפידה על פי רוח ההומניזם של תקופת הרנסאנס. העיר עוצבה מחדש במאה ה-15, בהוראת האפיפיור פיוס השני שנולד בעיירה והחליט להפוך את מקום הולדתו לעיר אידיאלית ואוטופית. ייחודה של העיר הוכר גם על ידי ארגון החינוך והתרבות של האו"ם, אונסק"ו, שהכריז עליה כאתר מורשת עולמית. שמן של הסמטאות, היוצאות מכיכר פיוס השני ומובילות אל טיילת החומות, הוסב במהלך המאה ה-19 לשמות הקשורים לאהבה ולרומנטיקה, ברוח רעיון העיר האוטופית.

ברחובות הקטנים של מרכז העיירה תוכלו לטייל יד ביד בין המסעדות והחנויות המציעות למכירה יצירות אומנות ומלאכת יד מסורתית, וכן מגוון רחב של יינות מקומיים וגבינות.
גם במאי הקולנוע זפירלי, יליד פירנצה, הרגיש את האהבה המרחפת באוויר של פיאנזה, ובחר לצלם בעיירה הציורית סצנות מסרטו הבלתי נשכח "רומיאו וג'ולייט".

דיסקברי טיול עולמי |  בילויים בטוסקנה- איטליה


חוף הכינורות

חופשה רומנטית אינה מושלמת, כמובן, בלי טיול בשעת השקיעה לאורך חוף בתולי, עם גלים תכולים וחולות זהובים. צריך רק לשאוף פנימה את אוויר הים המרענן, להסתכל אחד לשני בעיניים ולהתמכר לרגשות המציפים את בית החזה. מרחוק נשמעת מנגינה נוגעת ללב של כינור מייבב. האם הנגנים מהפיאצה בפירנצה רודפים אחרינו בגלל הטיפ הנדיב שנתנו להם? או שמא דיירי הווילה הסמוכה מבלים בחתונה צוענית?

אם התשובה לשתי השאלות היא "לא", כנראה שהגעתם ל-Cala Violina, אחד החופים היפים והרומנטיים ביותר באיטליה, השוכן בדרום רצועת החוף של טוסקנה, במפרץ פולוניקה (Follonica Gulf) - מדרום לעיירה פולוניקה. שמו של החוף (בתרגום מילולי: מפרץ הכינור) נגזר מהצליל הייחודי המזכיר נגינה של כינור, שנוצר בעת שפוסעים על גרגרי החול.

למרבה הצער, צלילי הקונצרט הטבעי נשמעים בחוף רק בעונות השפל בתיירות. בקיץ למשל, כשהמוני תיירים משתלטים על המפרץ הקטן, אין סיכוי להאזין לקולות האהבה של הטבע.