כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

נופש בטוסקנה - איטליה

נופש בטוסקנה הוא שילוב של קרקע משובחת, תנאי אקלים ראויים ואהבה ליין, גורמים שהופכים את טוסקנה לגן עדן של כרמים ויקבים. טיול בטוסקנה, תענוג משכר


כתב: יאיר חסון


במאה ה-13 היו ערי המדינה פירנצה וסיינה חלוקות ביניהן על השליטה בחבל הקיאנטי השוכן ביניהן. כדי לפתור את סכסוך הגבולות סיכמו שתי הערים על תחרות מקורית: כל עיר תשלח אביר מטעמה, שיצא משעריה עם קריאת התרנגול, ובמקום בו ייפגשו השניים ייקבע הגבול החדש.

כרם בטוסקנה. צילם: יונתן זייד
כרם בטוסקנה. צילם: יונתן זייד

התרנגול השחור

האגדה מספרת, כי לקראת התחרות הגורלית החלו תושבי סיינה לפטם את התרנגול שלהם, שהיה לבן, עד שהפך לשמן ועצל. הפלורנטינים, לעומת זאת, היו מתוחכמים יותר. הם הרעיבו את התרנגול השחור שלהם, ונתנו לו אוכל שהספיק רק כדי להחזיק אותו בחיים. ביום התחרות היה התרנגול השחור כל כך רעב, שהוא התעורר עוד לפני הנץ החמה והתחיל לקרוא בקול עד צאת הנשמה. התחכום הפלורנטיני העניק לעיר יתרון משמעותי, והאביר שיצא מפירנצה הצליח להגיע עד Fonterutoli, לא הרחק מסיינה.

התרנגול השחור (Gallo Nero) הפך מאוחר יותר לסמל "הליגה של קיאנטי" - ברית צבאית שכרתו ביניהן שלוש ערים – קסטלינה (Castellina in Chianti), גאיולה (Gaiola in Chianti) וראדה (Radda in Chianti). שלוש בעלות הברית שיתפו ביניהן פעולה נגד סיינה, בתמיכתה הפעילה של פירנצה, עד שסיינה הובסה לחלוטין במאה ה-16. ברבות הימים הפך התרנגול השחור לסמלם של יצרני הקיאנטי קלאסיקו (Chianti Classico), הידוע בעולם כולו.

הקיאנטי

תושבי טוסקנה של היום כבר אינם מתעסקים בסכסוכי גבולות, אלא בעיסוקים חשובים יותר כמו עשיית יין. הטוסקנים מייצרים יין עוד מימי אבותיהם האטרוסקים, ויעידו על כך עשרות ומאות היקבים הקטנים הפזורים בכל עיר וכפר. ברבים מהיקבים ניתן לבקר, לטעום מהיינות ואף לרכוש בקבוקים מסוגים שונים. הקיאנטי קלאסיקו הוא הידוע והמשובח ביותר מבין יינות הקיאנטי. מדובר ביין המיוצר מענבים לבנים ואדומים, המתאים להגשה לצד מאכליה המסורתיים של טוסקנה.

קיאנטי הוא אחד האזורים היפים בטוסקנה, ולפיכך גם המתוירים שבהם. במהלך חודש ספטמבר נערך בגרבה פסטיבל הקיאנטי קלאסיקו השנתי (La festea del vino). לקראת סוף ספטמבר או תחילת אוקטובר (התאריך המדויק משתנה משנה לשנה על פי מועד הבשלת הענבים) מתחיל בציר הענבים. ללא ספק מדובר בתקופה מיוחדת במינה באזור, וכדאי להיות בסביבה.

 
הברונלו


מדרום לסיינה באזור העיירה מונטלצ'ינו (Montalcino), מיוצר יין טוסקני נוסף שזכה לשם עולמי - הברונלו (Brunello), שפירוש שמו המילולי הוא "קטן ושחור". מדובר ביין אדום יבש, שנשמר זמן רב ומשתבח עם הזמן.

הברונלו הוא יין צעיר - יחסית ליינות איטלקיים אחרים. שורשיו מתחילים לפני כ-150 שנה, באמצע המאה ה-19, כשיינן מקומי ממשפחת Santi הרכיב גפן מזן סנז'ובזה (Sangiovese) ופיתח את היין האגדי. תכונותיו המיוחדות של הברונלו אינן רק תוצאה של הזן המסוים, אלא תנאי הקרקע והאקלים הייחודיים של אזור מונטלצ'ינו, השונים למשל מאלה של אזור הקיאנטי קלאסיקו. למרבה הפלא, החזון שהיה למשפחת Santi פרץ את גבולות מחוז הולדתו וזכה לפרסום בינלאומי רק בשנות ה-60 של המאה ה-20, עשרות שנים לאחר שפותח.

בעיירה מונטלצ'ינו  ניתן לבקר בבתי היין הרבים, שאחד מהם אף שוכן במבצר (Rocca) מהמאה ה-13. בנוסף לברונלו מציעים בתי היין בעיירה יין מקומי נוסף - Rosso di Montalcino.

 
ווינו נובילה


מדרום מזרח לסיינה שוכנת העיירה מונטאפולצ'אנו, הממוקמת על רכס צר, וידועה ביין האצילי שלה – וינו נובילה (Vino Nobile di montepulciano). היין של מונטאפולצ'אנו זוכה לכבוד רב מאות שנים, וכבר בשנת 1685 קבע הפיזיקאי האיטלקי פרנצ'סקו רדי (Francesco Redi), כי "מונטאפולצ'נו הוא מלך היינות".