כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

מוזיאונים בדבלין - אירלנד

מוזיאונים בדבלין יש מעט מכל סוג. להלן מספר מוזיאונים מומלצים שכדאי לבקר בהם במהלך חופשה או נופש באירלנד


מאת: צוות דיסקברי


המוזיאון הלאומי

המוזיאון הלאומי בדבלין מחולק לשלושה מבנים, הממוקמים במקומות שונים בדבלין: ברחוב מריון (Merrion), קילדייר (Kildare), והמחנה הצבאי המשוקם קולינס (Collins Barracks), הנמצא בצד השני של דבלין. ברחוב מריון נמצא המוזיאון לטבע (Natural History Museum), ובו תוכלו למצוא אוסף זואולוגי מעולם הטבע של אירלנד מכל העולם. בין הפריטים הרבים תוכלו להתרשם משלד של לוויתן באורך 20 מטר, ללמוד על מיני חיות העומדים על סף הכחדה, להתרשם מפסלי זכוכית של בעלי חיים ימיים ועוד. ברחוב קילדייר נמצא החלק של המוזיאון הלאומי העוסק בארכיאולוגיה והיסטוריה. כאן תוכלו למצוא ממצאים ארכיאולוגיים מרהיבים, בהם תצוגה של זהב עתיק מהשנים 2,200-700 לפנה"ס, תכשיטים מימי הביניים, אוסף של פריטים ויקינגים ועוד. 

 

חצר המוזיאון הלאומי בדבלין. צילום: ויקיפדיה
חצר המוזיאון הלאומי בדבלין. צילום: ויקיפדיה


במחנה הצבאי המשוקם קולינס, הנמצא ברחוב Benburb, נמצא החלק של המוזיאון העוסק באמנות והיסטוריה. כאן תוכלו לצפות בתערוכות הקשורות להיסטוריה החברתית, הפוליטית והצבאית של אירלנד ובתצוגות של תלבושות ותכשיטים, כלי כסף, קרמיקה, כלי נשק ועוד. הכניסה למוזיאון אינה כרוכה בתשלום. 

מוזיאון השעווה הלאומי

כאן תוכלו לפגוש דמויות(משעווה, כמובן) מהעבר וההיסטוריה האירית, מוזיקאים ופוליטיקאים ודמויות מוכרות ואהובות נוספות, בהן בארט סימפסון השובב הצהוב, מדונה, מייקל ג'קסון ועוד. המוזיאון מזכיר במקצת את שאר מוזיאוני השעווה ברחבי העולם, אבל אין ספק שזהו המקום היחיד בו תוכלו לראות את אלוויס פרסלי לבוש בבגדים אירים מסורתיים. שעות הפתיחה: שני-שבת: 10:00-17:30, ראשון: 12:00-17:30 (כתובת: Granby Row, Parnell Square).


המוזיאון מצליח לתאר באופן מדויק את ההיסטוריה של דבלין, משנת 793 ועד שנת 1540. למוזיאון שני חלקים: החלק הראשון מתאר את דבלין בימי הביניים, והחלק השני – עולם הויקינגים - עוסק בימיה הראשונים של דבלין.
המוזיאון מאפשר סיור חווייתי החוזר אחורה אל רחובותיה של דבלין מימי הביניים. כך תוכלו לשוטט בין ירידים, שווקים, בתים ועוד, כשבובות צבעוניות ממחיזות את ההווי בימים של פעם. גם המבקרים יכולים לקחת חלק אינטראקטיבי ולחזור לעבר, ואפילו לסקול פושעים בכדורי גומי. בחלק העוסק בחיי הויקינגים תוכלו להתרשם משוק העבדים, בכלים בהם השתמשו הויקינגים וללמוד על חייהם. במקום חנות מזכרות ומולה ניצב מגדל שממנו ניתן להשקיף על העיר. שעות הפתיחה: אפריל עד ספטמבר: 10:00-17:00, אוקטובר עד מרץ: שני-שישי : 11:00-16:00, ימי ראשון ושבת: 10:00-16:00. סגור בימים 23-26 בדצמבר ו-17 במרץ (כתובת: רחוב St. Michael`s Hill, רובע Christchurch).

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בדבלין ואנגליה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.