כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

מדריך לטיול באירלנד

כדי לטייל בעולם צריך תקציב, סקרנות וכמובן – מדריך טוב. הנה כמה מדריכי טיולים שיכינו אתכם לקראת טיול באירלנד ויתנו לכם טיפים חשובים במהלכו

מאת: אחינועם וישנגרד-כהן


לא צריך הרבה כדי ליהנות מיופייה הקסום של אירלנד ומשפע הבילויים שהיא מציעה. בכל מקום תוכלו למצוא פינת חמד יפהפייה, מסעדה טובה, אכסניה ביתית או פאב בו תוכלו ליהנות מבירה גינס משובחת. עם זאת, תמיד כדאי להתחיל את הביקור בארץ זרה עם ידע מוקדם על המקום ועל אתרי הבילוי שבו. ספרי ההדרכה למטיילים באירלנד מספקים עצות טובות והכוונה אל המקומות הנכונים, כדי שלא תפספסו אף אטרקציה. להלן כמה מהם.

כל המידע שרציתם לדעת על דבלין.  Time Out דבלין
כל המידע שרציתם לדעת על דבלין.  Time Out דבלין

אירלנד – המדריך הספירלי

המדריך הוא חלק מסדרת המדריכים המצוינים "העולם", בהוצאת שטיינהרט-קציר. המדריך מספק את כל המידע שלו תזדקקו, משלבי ההכנה לפני הנסיעה ועד להמלצות על מקומות שכדאי לבקר בהם במהלך הטיול.
הספר מחולק לחמישה פרקים: הקדמה, הכוללת מידע כללי על אירלנד, המטבח האירי, מקומות שאסור להחמיץ, לוח אירועים, ומידע שימושי. הפרק השני עוסק באתרים מומלצים, הרביעי בפעילויות מומלצות שכדאי לעשות כשמבקרים באירלנד והחמישי עוסק באתרים נוספים ברחבי אירלנד, מציע מסלולי נסיעה לאלו מכם השוכרים רכב ונותן מידע על מסעדות מומלצות, בתי מלון, קניות, מועדונים והופעות מוזיקה ובידור. המדריך הספירלי נוח לשימוש, והמידע המקיף שבו מלווה בתמונות מרהיבות שעושות חשק לטוס לאירלנד.
"העולם – אירלנד המדריך הספירלי", הוצאת שטיינהרט-קציר, 191 עמודים.

Time Out דבלין

המדריך מתמקד, כמסורת מדריכי Time out, באזור אחד, ומספק מידע נרחב על האזור. כאן תוכלו לקבל את כל המידע שרציתם לדעת על דבלין, ולא ידעתם את מי לשאול. המדריך נוח מאוד ומספק מידע היסטורי ועכשווי על דבלין, מידע כללי אותו צריך לדעת כל הנוסע לאירלנד, מפת רכבות ומפת חשמליות בדבלין ועוד.

המדריך נותן מידע מפורט על האתרים שכדאי לבקר בהם בדבלין, המלצות על בתי מלון, המסווגים על-פי עלות הלינה במקום, המלצות על מסעדות לפי סוג התפריט המוצע בהן, על בתי קפה וברים, על המקומות בהם ניתן לערוך קניות מסוגים שונים וכמובן על אירועי תרבות, אמנות וחיי לילה. כך תוכלו למצוא במדריך פרק שלם העוסק בגלריות לאמנות ברחבי דבלין, בפרק העוסק באתרי בילוי לקהילה ההומו-לסבית, המלצות על המועדונים והדאנס-ברים הטובים ביותר ועוד. המדריך מומלץ לתיירים המחפשים אחר מקומות הבילוי, הופעות המוזיקה והתרבות בבירה האירית.
"Time Out - דבלין", הוצאת טיים אאוט מגזין, 97 עמודים.

 

מדריך לטיול באירלנד

 

ברליץ מדריך כיס

המדריך של ברליץ למטייל באירלנד מתאים לנשיאה בכיס החולצה או המכנס, וזו גדולתו. המדריך מלווה את המטייל במהלך שהותו באירלנד, ומספק את כל המידע הדרוש לטיול מוצלח. במדריך תוכלו למצוא מידע רחב על האתרים המרכזיים בדבלין, על ערים ועיירות מפורסמות, בהן קילקני, קורק, גאלוויי, בלפאסט ועוד, על פלאי טבע שאסור להחמיץ ועל אנדרטות ישנות ומרתקות.

הספר מספק סקירה היסטורית כללית, אתרים שכדאי לראות, מידע שימושי למטייל, ומציע טיולי יום ופעילויות שכדאי להשתתף בהן, הכוללות בין היתר גולף, מרוצי סוסים וכלבים ודיג. המדריך נותן גם עצות לפעילויות עם הילדים, לוח אירועים, מידע על המטבח האירי, המלצות על מסעדות ובתי מלון ועוד.
"Berlitz" - מדריך כיס אירלנד, הוצאת מטר, 150 עמודים.

רוזמרין מדריך למטייל

מחבר הספר, יעקב רוזמרין, שהוציא עד היום 24 ספרים, רואה בכתיבת ספרי הדרכה למטיילים שליחות, והכתיבה הפכה עבורו לדרך חיים. המדריך נותן מידע מפורט על אתרים ברחבי אירלנד, כשהכתיבה הקולחת מתובלת בהומור, המוסיף רבות לחוויית הקריאה. כדאי לקרוא את הספר בעיון לפני הנסיעה, ולהיעזר בו במהלך הטיול. המדריך מספק מידע שימושי, היסטוריה של אירלנד, מידע כללי, ונותן המלצות לטיולים ולביקור באתרים ברחבי אירלנד, המלוות בהסברים מפורטים ורקע היסטורי.
המידע בספר מחולק לפי ימים, בסך-הכול 20 ימי טיול, כשבכל יום תוכלו למצוא הצעה לטיול באזור אחר. הדבר מקל מאוד על המטייל העצמאי, ונותן תחושה של מדריך בשר ודם המתכנן עבורו את הטיול.
"רוזמרין מדריך למטייל אירלנד", הוצאת רותם, 300 עמודים.