כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

אירועים ופסטיבלים בבודפשט - הונגריה

אירועים ופסטיבלים בבודפשט הם רבים ומגוונים: האירועים שנערכים מידי שנה בבירת הונגריה Hungary, מצדיקים את השם שיצא לבודפשט כאחת התוססות באירופה

מאת: צוות דיסקברי


בודפשט Budapest מציעה למטייל המצוי בשעריה ארכיטקטורה מרשימה, היסטוריה עשירה ואוכל משובח. לצד אלה מתקיימים בעיר לא מעט אירועי תרבות מושכי תיירות. לפניכם, כמה מהאירועים הבולטים שנערכים בבודפשט מידי שנה.

פסטיבל המוזיקה הגדול באירופה. פסטיבל Sziget
פסטיבל המוזיקה הגדול באירופה. פסטיבל Sziget


יום המהפכה -
Revolution Day
בכל שנה, ב-15 לחודש מרץ מציינת בודפשט את המהפכה, ששינתה את פניה לנצח בשנת 1848. המהפכנים דרשו מהממשלה התורכית ששלטה בהונגריה לתת לאזרחי הונגריה Hungary זכויות אזרח – ובסופו של דבר הצליחו במשימתם. מאז מידי שנה מתכסה בודפשט בצבעי האדום, הלבן והירוק של דגל הונגריה והאווירה מזכירה במידה מסוימת את ים העצמאות שלנו או את יום הבסטיליה הצרפתי.

פסטיבל האביב של בודפשט - Budapest Spring Festival
לחובבי המוסיקה הקלאסית מומלץ להגיע לבודפשט לפסטיבל האביב שנערך בכל שנה. הפסטיבל מתחיל בסוף מרץ ונמשך אל תוך אפריל. בפסטיבל, שאורכו כשבועיים, נערכים קונצרטים של מוסיקה קלאסית המבוצעת ע"י טובי המוזיקאים בעולם. חגיגה אמיתית לאוהבי הז'אנר. 
טלפון: 36-1-486-3311+

חובבי מוסיקה קלאסית ימצאו עניין רב בפסטיבל האביב של בודפשט. צילם: András Hajdú D
חובבי מוסיקה קלאסית ימצאו עניין רב בפסטיבל האביב של בודפשט. צילם: András Hajdú D

פסטיבל זיגט - Sziget Festival 
הצעירים מביניכם שישנים, אוכלים ונושמים MTV, לא צריכים ודאי שום הסבר על הפסטיבל הזה. לאלה מכם שפחות מעורים בענייני מוזיקה נספר כי מידי שנה בחודש אוגוסט מתקיים בבודפשט פסטיבל זיגט, שנחשב לפסטיבל המוסיקה הגדול באירופה. בכל שנה מגיעים אליו צעירים שתופסים טיסות מכל רחבי אירופה והעולם, ומופיעים בו כל השמות הגדולים והחמים של עולם הרוק והפופ העכשווי.

פסטיבל הקיץ היהודי
מי שמבקר בבודפשט Budapest בסוף הקיץ וחשקה נפשו בקצת יידישקייט, ימצא את מבוקשו בפסטיבל היהודי המתקיים כל שנה בשבוע האחרון של חודש אוגוסט. במהלך השבוע מתקיימים ברחבי העיר קונצרטים, הצגות ותערוכות שכולם על טהרת היהדות. שווה טיול לחובי היידיש באשר הם.
טלפון: 36-1-413-5531+

פסטיבל היין - Budapest Wine Festival
בכל ספטמבר, במשך שבועיים, יוכלו חובבי הכרמים והיקבים ליהנות מפסטיבל השנתי של בודפשט. לעיר מגיעים מיטב יצרני היין להציע את מרכולתם וברחבי בודפשט מתקיימים קונצרטים ומופעי ריקוד ופולקלור.
טלפון: 36-1-2038507+

פסטיבל האביב<br>צילם: András Hajdú D
פסטיבל האביב
צילם: András Hajdú D


פסטיבל הסרטים של בודפשט - Titanic Film Festival
פסטיבל הסרטים של בודפשט החל את דרכו אי שם בשנות ה-30 של המאה ה- 20. מאז צבר הפסטיבל אוהדים וחסידים ורבים והוא נערך בעיר מידי שנה בין מרץ לאפריל. הפסטיבל מארח מידי שנה מאות יוצרים ובימאים הבאים להציג את סרטיהם באולמות הקולנוע של בודפשט, לראות, להיראות ובעיקר להיחשף לקהל הרחב. בשל אופיו הבלתי תחרותי של הפסטיבל האווירה נינוחה ורגועה, וחגיגת הקולנוע הופכת להפנינג תרבותי מהנה וחוויתי. מומלץ מאוד לשלב ביקור בפסטיבל במסלול הטיול שלכם.

הקרקס מגיע לבודפשט
Budapest International Circus Festival
זהו ללא ספק אחד האירועים התרבותיים הססגוניים בעיר: בכל שנתיים מתקיים בעיר הקרקס הבינלאומי המציג לראווה את אחת האמנויות המרהיבות שיש: בזה אחר זה מתייצבים הלוליינים, האקרובטים, הליצנים, והרקדנים בשלל תלבושות צבעוניות ומנעימים את זמנם של הצופים בפעלולים ומופעים מיוחדים. האירוע הססגוני מושך אליו אלפי מקומיים כמו גם תיירות רבה, וכולם באים לחזות באמנות הייחודית הזו שהולכת ונעשית נדירה יותר משנה לשנה. האמנים מופיעים באולם מרהיב שנבנה במיוחד עבורם, והשמחה מושלמת.אין ספק כי מדובר באירוע ייחודי המעצים את חוויית הנופש.

מופע חגיגי לשנה החדשה
בערב השנה החדשה לובשת בודפשט Budapest חג: חנויות הראווה מקושטות בנורות צבעוניות, הרחובות מצוחצחים ואלפי תושבים מתכוננים לבילויים ומסיבות שנמשכים עד השעות הקטנות של הלילה.

אחד מאירועי החובה מתקיים בבית האופרה היפהפה של בודפשט: התזמורת הסימפונית בעיר מנצחת על קונצרט גאלה חגיגי (Gala Concert) בו משולבים קטעי ריקוד מרהיבים. האורחים היושבים בתאים פרטיים, כנהוג באופרה נהנים מארוחת ערב המוגשת לתאם אחר כבוד והערב כולו הופך למהנה ומרגש במיוחד. אין ספק כי תושבי בודפשט יודעים לקבל את פניה של השנה החדשה. מידע על אירוע כמו גם מפות מדויקות ופרטיס נוספים ניתן לקבל פרטים במדריך האירועים השבועי של בודפשט.  


מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בבודפשט, הונגריה ואירופה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.