כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

אטרקציות לילדים בפראג

אטרקציות לילדים בפראג יש בשפע: ביקור בגן החיות, רכיבה על סוס פוני, צפייה בתיאטרון וקינוח במוזיאון הצעצועים – אטרקציות לקטנטנים ולמבוגרים במהלך חופשה בפראג


מאת: צוות דיסקברי


פראג מהווה חגיגה לנפש ולעין ונחשבת, בצדק, לאחת הערים היפות באירופה. גיחה מקרית אל העיר מגלה שפראג יכולה להיות גן עדן גם עבור הילדים. אחרי הכול לא צריך הרבה בשביל לרצות אותם: כמה חיות, רכיבה על סוסים ושהיה במוזיאון קסום מלא בצעצועים – ירצו אותם ויאפשרו לכם כמה שעות של שקט תעשייתי.

ביקור בגן החיות הוא בגדר חובה למטיילים בפראג עם הילדים. צילום: Czech Tourism
ביקור בגן החיות הוא בגדר חובה למטיילים בפראג עם הילדים. צילום: Czech Tourism


גן החיות של פראג

מסיבה לא מובנת, גן החיות של פראג לא זוכה להתייחסות כמעט באף מדריך תיירות. ביקור במקום הוא בגדר חובה למי שמגיע לפראג עם הקטנים. הגן ממוקם במרחק שלושה קילומטרים ממרכז העיר בסביבות נהר ג'ורג' באזור ירוק מלא בצוקים וכרי מרעה.
בין דיירי המקום חיות "מסורתיות" כמו פינגווינים, כלבי ים, אריות, נמרים ופילים השוכנים אחר כבוד לצדם של בעלי חיים נדירים כמו עיזי בר, שהסביבה בה הן חיות מהווה שחזור מדויק של סביבת הגידול שטבעית שלהן בהרים. לבד מהחיות תזכו לצפות על נופים קסומים הנשקפים מהגן.
שעות הפתיחה: שעות הפתיחה של המקום משתנות בהתאם לחודש בשנה, ומומלץ אם כן להתקשר ולברר את השעות המדויקות לפני הביקור.
כתובת: Troja, Prague 7
טלפון: 420-296-112-111+

המופעים של התיאטרון השחור הם חוויה לילדים ולמבוגרים. תיאטרון אימיג
המופעים של התיאטרון השחור הם חוויה לילדים ולמבוגרים. תיאטרון אימיג'


גבעת פטרין

למשפחות עם ילדים נסיעה ברכבל במעלה גבעת פטרין היא בגדר חובה. מבוך המראות למעלה, עם המראות המעוותות–מצחיקות מהווה הנאה צרופה לקטנים כמו גם לגדולים. אטרקציה נוספת במעלה הגבעה: רכיבה על סוסי פוני המוצעת לקטנים בלבד.
הגבעה הירוקה מתנשאת לגובה 318 מטר, היא אפשרות אטרקטיבית לפיקניק קסום, רצוי אבל גם להינות מהנופים, ולמרות שאתם בחופשה, לטפס לראש המגדל שנוצר בדמות מגדל אייפל, (Rozhlenda), שנבנה בשנת 1891 ולצפות בנופי העיר המתגלים למרגלותיכם. עם ערב תוכלו להיכנס גם למצפה הכוכבים (Hvezdarna).
הגעה דרך הרכבל, תחנת Ujezd.

מוזיאון הצעצועים

המוזיאון ממוקם במצודת פראג והאוסף בו נחשב לשני בגודלו בעולם. הצעצועים המוצגים במוזיאון הם מתקופת יוון העתיקה ועד לימינו אנו. הצעצועים נאספו מכל רחבי העולם והביקור במקום הוא בבחינת תענוג אמיתי, ולהורים זו הזדמנות לראות מגוון צעצועים בלי לשמוע את המנטרה הקבועה: "אמא תקני לי".
המוזיאון פתוח מדי יום בין 9:30-17:30.
כתובת: 6 Jirska
טלפון: 420-2-24372294+

מתקני שעשועים בגן החיות. צילום: Czech Tourism
מתקני שעשועים בגן החיות. צילום: Czech Tourism


תיאטרון

הפקות תיאטרון רבות בפראג הן ויזואליות בעיקרן, ולכן הצפייה בהן מתאימה גם לילדים. המופעים של התיאטרון השחור משלבים פנטומימה, סרטים מצוירים, מופעי בובות ושחקנים חיים על הבמה. גם תיאטרון המריונטות הלאומי של פראג הוא בעל מסורת מפוארת ומסב הנאה גדולה לקטנים. מומלץ בחום.
כתובת: Pařížská 4
טלפון: 420-222-314-448+


טיול בחשמלית

מן המפורסמות הוא שטיול בין אתרים היסטוריים אינו מומלץ לילדים. ארכיטקטורה והיסטוריה אינם בהכרח כוס התה שלהם. דרך נפלאה להכיר להם את העיר היא באמצעות טיול עם הרכבת החשמלית ההיסטורית, שעורכת סיור וחוייתי מודרך בעיר ועוברת בכל האתרים המוכרים בפראג.


מוזיאון המיניאטורות

סמוך למוזיאון הצעצועים במצודת פראג, ממוקם מוזיאון המיניאטורות המציג מונומנטים מוכרים בגודל מיניאטורי. כך למשל אפשר לראות במקום דגם מוקטן של מגדל אייפל, הספר הקטן בעולם, דיוקן של בטהובן המצוייר על גבי תפוח ועוד כהנה וכהנה דגמים מוקטנים, מצחיקים ומקוריים של דמויות ומקומות מוכרים ואהובים.
כתובת: Prague 1, Strahovské nádvoří 11
טלפון: 420233352371 +
שעות פתיחה: כל יום מ- 9:00 עד 17:00


מוזיאון קפקא

למי שרוצה שילדיו יספגו קצת תרבות ושאר רוח, מומלץ לבקר במוזיאון על שמו של הסופר הצ'כי הנודע פרנץ קפקא. המוזיאון, בו התגורר קפקא (1883-1924), מציג את ספריו ועבודתו של הסופר הגדול, וכן תמונות ומסמכים הקשורים בו ובבני משפחתו.

את רוחו של קפקא אפשר להרגיש ביתר שאת כאשר מתוודעים ל"פראג של קפקא" – מסלול הליכה במרכז העיר המתחקה אחר עקבותיו של הסופר, הקבור אגב, בבית הקברות היהודי (החדש) בעיר.
כתובת: Cihelná 2, Prague 1
שעות פתיחה: מידי יום מ- 10:00 עד 18:00

 מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בפראג - צ'כיה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery