כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

טיולים בגולן ,בגליל


האביב הגיע,  וזה בדיוק הזמן לצאת לטיול בצפון הארץ, להתענג על נופי הגליל, לבקר בטבריה וצפת, להתהלך בגולן הפורח ולבקר בנצרת, ועוד ועוד.
טיולי אביב במיטבם:הר אביתר, נחל עמוד עילי, נחל קציון - הגליל

בגליל מגוון גדול של נופים ואפשרויות בילוי : בעמק החולה - ארץ פלגי מים, בהר בין היקבים וכרמי היין - במרום הגליל וברכס הרי נפתלי, בתוך נופים חקלאיים וטבע בראשיתי. ניתן לטייל בין: מושבים, קיבוצים, מושבות ותיקות - על שלל החוויות שהן מזמנות : חוות סוסים, טרקטורונים, יקבים, בתי בד, ועוד.
 המסלולים השונים כוללים פעילות מים מאתגרת וספורט מוטורי,אתרי טבע ונוף, אתרי מורשת והסטוריה רבים, שמורות ומרכזי מבקרים, מסלולי טיול ועוד.
ניתן להתרשם מהמוזיאונים הרבים ובגלריות הרבות הפזורות ברחבי הגליל העליון ותוכלו לזכות בהיכרות בלתי אמצעית עם אנשי ארץ הגליל המיוחדים - אומנים ויוצרים, בואו להשתלב באירועי התרבות הרבים המתרחשים לאורך כל השנה ומאפשרים לכם לשלב חופשה כפרית עם היכרות ובילוי תרבותי וחברתי לא שגרתי.
בגליל העליון יש ממגוון חדרי אירוח הפזורים ברחבי האזור ולהתאימה לכל חופשה ולכל כיס : צימרים במושבים, כפרי נופש ובתי הארחה בקיבוצים, בתי מלון, חניוני קמפינג מסודרים - ועוד.

להמשך הכתבה על מסלולים מומלצים בגליל


פריחת הגליל
פריחת הגלילצפת, חצור הגלילית וראש פינה

צפת – עניין, אווירה ויופי
אמרת צפת, אמרת אווירה. עבר הכרוך בתורת הנסתר והווה זרוע מראות ציוריים.
ציירים, פסלים, כליזמרים. אוויר הרים, שלג ו"זקני צפת היו אומרים".
בעצם עיר די קטנה. אוכלוסייה ותיקה לצד עולים ומאות "בעלי תשובה", שמצאו בצפת "נשמה יהודית". לפי מיסטיקנים, לצפת מקום חשוב בגאולה: המשיח יעבור בה בדרכו לירושלים.
הטיול בצפת רב - חושי: גלריות אמנים, סמטאות ציוריות, נוף משגע ומוסיקה ייחודית ב"חג הכליזמרים" השנתי. הטיול  בצפת  חוצה – זמנים: שרידי מבצר צלבני לצד סיפורי גבורה מתש"ח, חאן ממלוכי לצד בתי כנסת בני מאות שנים.
צפת מונה היום כ- 30,000 תושבים, כרבע מהם עולים חדשים מחבר העמים ומאתיופיה. העיר נמצאת בתהליך מואץ של שיקום הרובע העתיק, בתי הכנסת וקריית האמנים. "חג הכליזמרים" השנתי הייחודי מצטרף למוקדי משיכה תיירותיים רבים: סמטאות ציוריות ואוויר הרים, קריית האמנים ואותה "רוח יהודית" מיוחדת השורה על העיר.
 
להמשך הכתבה על צפת, חצור הגלילית וראש פינהנחל יהודייה, נחל ג'ילבון, מג'רסה - הגולן

ירוק ושקט, רחב ובוטח, פראי ועוצר נשימה - הגולן פתוח לבאים, על שפע נחליו, מפליו, זרימותיו ואין קץ המרחבים... זהו קסם הגולן. מן המעיינות החמימים של חמת-גדר מתרומם הגולן עד פסגתו הנישאה של החרמון. תילי הגעש הכהים, הבולטים על קו האופק, עטורים מטעי-פרי מכל עבר. אדמת הבזלת על תצורותיה הייחודיות, הטורבינות המפיקות חשמל מן הרוח, מאגרי המים האדירים בציר המפלים, הקניונים המתחתרים, האירוסים והחלמוניות, האיילים והצבאים, הזאבים והתנים, שפני סלע, חזירי הבר והנשרים הדואים מעל ראשך... אין ספק - הגעת לגולן...

להמשך הכתבה על נחל יהודייה, נחל ג'ילבון, מג'רסה

בין הדן לחצבני

גפן, תות ותאנה ים תיכונית, דולב וצפצפה אירופאים, קיסוסית טרופית ופטל אסיאתי חוברים למכלול צמחיה עשיר, שהולם את הנחל שזרימתו מהווה מקור לא אכזב לנהר הירדן. בצהרי הים אל נחל דן, נחל שניר וחורשת טל.
טיול באמצע אוגוסט אל נחל דן, נחל שניר (החצבני) וחורשת טל, מהווה ללא ספק את אחד השיאים בטיול אל הגליל העליון ואל האזור המכונה ארץ פלגי מים. הנופים המרהיבים, הצמחייה הסבוכה והזרימה המתמדת של המים, מהווים מזור לגוף ולנפש ומשכיחים מאתנו, ולו לזמן קצוב, את טרדות היום יום, החדשות הקשות והתחממות הכדור. כל מה שצריך זה מים לשתייה, כובע מצל, מצלמה, מצב רוח מתאים, וקדימה לדרך.
לא במקרה בחרו אנשי שבט דן להתיישב באזור נחל דן: יופיו הטבעי של הנחל והעובדה כי הוא נמנה על  אחד משלושת המקורות העיקריים של הירדן, הפכו אותו למוקד משיכה לאורך ההיסטוריה.  מקור המים בגשמים ובשלגי החרמון והטמפרטורה הקבועה שלהם מראה על  14 מעלות צלזיוס.
הפלגים הרבים והמים הזורמים בנחל  במשך כל ימות השנה, העניקו לאזור את השם ארץ פלגי מים, שבה שמורת טבע קטנה ששטחה פחות מ - 500 דונם. על העבר ההיסטורי הרחוק והקרוב,  מעידים תל דן, הטחנה והמוצב....

להמשך הכתבה על נהר החצבאני


רפסודיה בכחול - הגולן
רפסודיה בכחול - הגולןטיול בנצרת - מעין מרים, הר הקפיצה וכפר נצרת

הביקור בנצרת מהווה חוויה בלתי נשכחת. נצרת אינה עוד יישוב, נצרת הינה ערך בינלאומי בהיסטוריה ובמורשת האנושית.
לפניכם המלצות לסיורים ומסלולים מומלצים במיוחד: מעין מרים, הר הקפיצה וכפר נצרת.
לטייל בסמטאותיה של העיר העתיקה על אתריה ההיסטוריים והדתיים, להריח את הריחות הנפלאים של מגוון התבלינים ולטעום את המאכלים והממתקים המיוחדים בשוק המזרחי העתיק, לעבור בין החנויות הרבות המציעות מזכרות מרהיבות ומגוון סחורות במחירים האופייניים לשוק, ויותר מכל, להרגיש את החום האנושי של בני העיר המסבירים פנים לאורחיה, לתיירים ולבאים בשעריה... בקיצור - לגלות את הקסם הנצרתי.
נצרת מציעה לתייר לשהות  בבתי מלון בעיר, בעלי שלושה עד חמישה כוכבים, ולסעוד במגוון מסעדות מיוחדות, חלקן ממוקמות בבניינים היסטוריים מדהימים שעברו שיקום ושיפוץ ברמה בינלאומית, מסעדות שהפכו את האוכל לחוויה גסטרונומית באמצעות כישרונות המשלבים בין המסורת והשורשים של המטבח המזרחי לבין חדשנות ויצירתיות....

להמשך הכתבה על מסלולי טיול בנצרתאחו נוב, נחל דליות - הגולן

אלפי שנות היסטוריה והתיישבות הותירו רישומן באדמת הגולן. בתי הכנסת העתיקים, מימי בית שני ומימי התלמוד, מספרים את סיפורן של קהילות-עבר מפוארות בגולן. מהפרק החשוב בתולדות גמלא, העיר המבוצרת התלויה מעל הנחל, כשפני מגיניה וליבם לירושלים, דרך קצרין התלמודית הלוקחת אותנו למסע במחוזות הסנהדרין, ועד ימינו אלה, של התיישבות מחודשת ונמרצת, המעוררת ומשכללת את ענפי החקלאות הקדומים, האופייניים כל כך לגולן: כרמי הגפן והזיתים. לצד היקבים ובתי-הבד העתיקים, קמו המודרניים המפיקים שמן-זית ויינות, מהטובים בארץ. תפוחי הגולן, הדובדבנים, התאנים, ושאר פירות - לא ישאירו סלסלה ריקה בעונת הקטיף. אף פרות הבשן הרועות כאן - שמן הולך לפניהן....
 המסעדות המקומיות מפליאות לעשות ומובילות בתחומן. בתפריט: גורמה אמיתי, "ביסטרו" למיניהם, ארוחות אותנטיות בבית המארח, פויקה בשטח ועוד. ואם ללון ביקשתם, במלונות קלאסיים המחוברים לנוף, אם בבקתות-עץ, למבקשים שלווה ביער ואם באתרי אוהלים וקמפינג, חווייתיים וייחודיים...תושבי הגולן מארחים מכל הלב...

להמשך הכתבה על אחו נוב, נחל דליות - הגולןחרשים, כיסרא ושבי ציון- הגליל המערבי

ברחבי הגליל המערבי תמצאו את הנופים, חופי הים, האתרים, והאטרקציות – האהובים והמועדפים על המטיילים הישראלים.
טיול בסמטאות עכו, הנקרות שבראש הנקרה ורצועת החוף היפה שבין אכזיב לבצת יחשוף אתכם אל המרחבים הנושקים לים וקצת מערבה במרחב ההררי נפגוש את הכפרים הדרוזים, הנוצרים והבדואים, תכירו תיירות חקלאית ותגלו מקומות שרק הגליל המערבי יכול להציע.
במרומי הגליל המערבי , בגובה 900 מטר מעל פני הים,מטרים ספורים לפני השער של מצפה חרשים, מחכה לכם מסלול טיול קצר ואיכותי. השאירו את המכונית בחניון הקטן שלצד הדרך (משמאל), חפשו את פיתחו של השביל עטור הצמחייה המתחיל ממש בחניון וצאו לדרך.
אחרי דקותיים תגיעו לקרחת יער קטנה שכאילו יצאה מספרי האגדות, עצי אלון ןאלה, חורש טבעי העוטף מכל עבר וציוץ ציפורים יקבלו את פניכם.
מקרחת היער שאליה עוד נשוב לעניינים אחרים, יוצא שביל מעגלי להר שזור.

להמשך הכתבה על טיולים בגליל המערבי


בית הפולקלור, בית המרחץ העתיק והעיר העתיקה נצרת

לטייל בסמטאותיה של העיר העתיקה על אתריה ההיסטוריים והדתיים, להריח את הריחות הנפלאים של מגוון התבלינים ולטעום את המאכלים והממתקים המיוחדים בשוק המזרחי העתיק, לעבור בין החנויות הרבות המציעות מזכרות מרהיבות ומגוון סחורות, ויותר מכל, להרגיש את החום האנושי של בני העיר המסבירים פנים לאורחיה...
נצרת הייתה כפר יהודי החל מימי בית שני (המאה השישית לפני הספירה) ולכן מקור שמה הוא בשפה העברית. ככל הנראה נלקח שמה של העיר מן המלה העברית "נצר" במשמעותה כחוטר או ענף. הנוצרים רואים בכך רמז לכך שמקורו של ישוע הינו מבית דוד, עובדה המחזקת את היותו של ישוע המשיח.
אפשרות נוספת היא שמקור השם הוא במלה "נצר" במשמעותה כשמירה ואז הכוונה להר הגבוה עליו ניצבת העיר השומר על עמק יזרעאל, שהיה אזור רווי בקרבות בתקופות הקדומות...

להמשך הכתבה על טיול בנצרת


נופים מרהיבים -הגליל המערבי
נופים מרהיבים -הגליל המערבישמורת הירדן, נחל אל על ובריכת המשושים

שדות מוריקים עוטפים את הכנרת מכל עבריה, והנופים סביבה מרהיבים. זוהי פנינת נוף יפיפיה המשלבת פינות חמד, מסלולי טיול לכל עונות השנה, אתרי מורשת ומגוון אטרקציות. להלן מספר מסלולים מומלצים לאזור סובב כינרת: אגלים ודקלים בשמורת הירדן, נחל אל על (המפל השחור והלבן)  ובריכת המשושים:
אגמים ודקלים בשמורת הירדן
טיול בכיף לזוגות ולכל המשפחה, מומלץ לקראת שקיעה...
כאשר הגענו למגרש החנייה של אתר "ירדנית" נפנה את המבט צפונה. בין עצי התמר נראה מבנה אבן ישן בן שתי קומות. נצעד לשם. הבית נבנה בשנת 1910 והוא מתהדר בתואר בית המשאבות שבו שכנה משאבת המים הראשונה בתולדות היישוב העברי. המשאבה הייתה נחוצה כדי להשקות את שדות עמק הירדן, שהתבססו עד אז על חקלאות בעל.
המבנה המשופץ הפך למוזיאון קטן ומרתק המתעד את תולדות ההתיישבות בכנרת. המשאבה עברה שיפוץ וניתן להפעילה באמצעות חשמל...

להמשך הכתבה על טיול בשמורת הירדן, נחל אל על ובריכת המשושים 


מסלולי טיול מומלצים בטבריה

חדש וגם ישן חיים בטבריה בכפיפה, סיפורים קורמים עור וגידים והאוזניים רוצות לשמוע עוד... בטבריה- בירת הגליל- תמצאו סיפורים מופלאים, מסלולים מאתגרים, והרבה היסטוריה יהודית. טבריה בירת הגליל מתעוררת מתנומה, פניה קדימה והיא מזינה את עתידה בעברה המפואר.  בתים מאבני בזלת במתחם העיר הישנה חופנים בתוכם סיפורים מופלאים בין כותליהם, חומה שמבצבצת פה ושם מהווה עדות לחומה שהקיפה את העיר, בתי כנסת יהודיים בני מאות שנים עדיין פעילים ולצידם כנסיות. סירות וספינות ססגוניות שטות בכנרת והמדרחוב מתעורר לחיים לקראת הערב.  
טבריה, אחת מארבעת ערי הקודש, נבנתה על-ידי הורדוס אנטיפס בסביבות שנת 20 לספירה ונקראה טבריה לכבודו של קיסר רומי טיבריוס.  באותה העת פרחה העיר מבחינה רוחנית וכלכלית ומאוחר יותר עברו אליה מציפורי גם מוסדות ההנהגה היהודית – הסנהדרין והנשיאות. התלמוד הירושלמי נחתם בה במאה ה- 5 , אסכולה של פייטנים ודרשנים פרחה בה בתקופת הגאונים, "הניקוד הטברייני" שהתפתח בה משמש אותנו עד היום. מעמדה כעיר מחוז נשמר לאורך התקופות הן תחת השלטון הרומי, והן תחת השלטון הביזנטי, המוסלמי והצלבני...

להמשך הכתבה על טבריה


הבניאס - טיול רטוב

ושאבתם מים בששון ממעייני הישועה" כך נכתב במקורות בספר ישעיהו (יב', ב').  מאז עברו שנים רבות ולא מעט מים זרמו בין כנרת לירדן, אבל למרות שאיבת המים הבלתי פוסקת ממקורות המים בצפון, עדיין נותרו לנו כמה מקומות ירוקים ומרעננים על גדות הנחלים, שאפשר לצנן בהם את הגוף ביום קיץ לוהט, למצוא קצת צל מתחת לעצים, לערוך פיקניק בחיק הטבע ולחייך. אחרי הכל מהזווית הזו החיים נראים יפים, אפילו יפים מאוד. טיול על רטוב בנחל חרמון, הבניאס.
כל קיץ נשבעים זקני צפת, קשישי ירושלים ותל אביב ש"קיץ כזה עוד לא היה". כך הם אומרים ומוחים את אגלי הזיעה מפניהם העייפות. גם השנה כמו כל שנה, הקיץ בא אלינו קצת בהפתעה, כמעט בלי הכנה מוקדמת. ביום קיץ לוהט, ארזתי תיק קטן, לקחתי את הקטנה ויחד יצאנו לתור את אתרי המים בצפון הארץ.
התחנה הראשונה במסענו הייתה הר חרמון,  החולש על אזור קטן יחסית מבחינת שטח גיאוגרפי ומציע מגוון אפשרויות לטיולים מרעננים, בלי לחרוש מרחקים בכבישים הלוהטים...

להמשך הכתבה על הבניאס


הירדן - הנהר הקדוש

השמש, הרוח, המים ובעיקר אוסף של אגדות, אמונות ומיתוסים הפכו את נהר הירדן לנהר הקדוש בעולם. יונית קמחי לוקחת אותנו למסע קסום  אל מקורות הירדן והנהר עצמו ומביאה אלינו קולות מעבר מפואר והווה מתוייר. למי שיקרא עד הסוף מחכה הפתעה. מקורות הירדן מהווים אבן שואבת למאמינים מכל הדתות גם אחרי שהטקסים לאל הפגאני פאן הוחלפו בהשתלטות האמונות המונותיאיסטיות -  האמונות באל אחד. לכל אחת מהדתות סימוכין ואגדות הקשורים במקורות הירדן. בנחל חרמון התרחש, על פי המסורת הנוצרית, אחד האירועים המשמעותיים בהתפתחותה של הנצרות: פטרוס (שמעון) אמר לישו כי הוא המשיח.
במעמד זה העניק ישו לפטרוס את מפתחות השמיים והארץ. כאן בפניאס הונח כפי הנראה, פעם ראשונה בהיסטוריה, פסלו של ישו. אבות הכנסייה זיהו בפניאס את מקום התרחשות "נס האישה שותתת הדם" שהציבה כאות תודה על ריפויה את פסל ישו בפתח ביתה. מתוך כ - 400,000 איש המבקרים בשמורת נחל חרמון, הצליינים המהווים שליש, מקיימים כאן טקס תפילה על הספסלים המוצלים.


להמשך הכתבה על הירדן - הנהר הקדוש