כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

המדעטק מציג: תערוכת עולמות הגוף

החל מה-6 באפריל תוצג במוזיאון המדע בחיפה, המדעטק, תערוכת 'עולמות הגוף' - התערוכה המדוברת בעולם עם 20 מוצגי גוף ולמעלה מ-100 אברי גוף אמיתייםמדעטק, המוזיאון  הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל , חיפה גאה להציג:  תערוכת עולמות הגוף ( Body Worlds The Original )  מגיעה לארץ ותוצג במדעטק החל מה-6 באפריל. בתערוכה   20 מוצגי גוף ולמעלה מ-130 איברים אוטנטיים  של גוף האדם. ומאפשרות  חשיפת  המבנה האנטומי המדהים והמדויק של הגוף האנושי . לא פלא מרגע הצגתה הפכה לתערוכה המדוברת בעולם: התערוכה עוררה עניין במיליוני צופים ברחבי העולם שהגדירו אותה כ"מדהימה" ו"מרתקת". יחד עם זאת עוררה התערוכה בקרב הצופים והמבקרים חילוקי דיעות קשים, ומנעד רגשות שנעו על הציר שבין רתיעה להתלהבות. מצדדיה טוענים בלהט כי מדובר בתערוכה חשובה ומעניינת בעוד שהמתנגדים טוענים בלהט כי מדובר בפגיעה גסה בערכים אתיים ומוסריים. כך או כך, העניין וההד שיצרה התערוכה הפכו אותה לתערוכה הנצפית בעולם.

הכדורגלן - מתוך תערוכת עולמות הגוף
הכדורגלן - מתוך תערוכת עולמות הגוף


זוהי הפעם הראשונה בה מוצגת תערוכה מסוג זה בישראל , בעולם צפו בה למעלה מ-26 מיליון מבקרים . התערוכה מוצגת כיום בארצות הברית (סן דייגו, טמפה) ובאירופה (לונדון, הידלברג, סביליה). מטרת התערוכה ושליחותה הינה לגלות ולחשוף את המבנה האנטומי של גוף האדם ותפקודו במעין שיעור יחיד במינו על מורכבות גוף האדם ,הגברת הערנות למצב בריאותו  ולחשיבות אימוץ אורח חיים בריא.

התערוכה הכוללת  כאמור,  20 מוצגי גוף אוטנטיים של גוף האדם בשלמותו, מעל 130 איברים פנימיים בודדים שעברו כולם שימור, מאפשרת בנוסף להתבוננות במערכות המופלאות של הגוף האנושי גם התבוננות באופן פעולתו  כאשר הוא  בריא ובשעה בה הוא קורס כתוצאה ממחלה, כיצד נראים האיברים במצוקה וכדומה.

משחק פוקר
משחק פוקר


עוד ניתן לראות השוואה בין ריאותיו של אדם שאינו מעשן למעשן, השוואה בין  כבד של אלכוהוליסט מול כבד בריא ולצפות במסגרת התערוכה  במערכות הגוף השונות כמו מערכת כלי הדם, מערכת העצבים, מערכת העיכול במצבן הטבעי ובמצבי חולי שונים.

מקורם של כל המוצגים - בתורמים אשר בעודם בחיים,  תרמו את גופם לצורך הצגתו בתערוכה. מתוך רצון לתרום לחינוך לבריאות  ולמודעות הציבור הרחב  למערכות השונות של הגוף .את תהליך  השימור המיוחד של גוף האדם  בטכניקה ייחודית (פלסטיזציה) , המציא המומחה לאנטומיה ד"ר גונטר פון האגן .

קוראת בקלפים, הגרסה הבלתי מצונזרת
קוראת בקלפים, הגרסה הבלתי מצונזרת


יצוין כי התערוכה מוצגת בכל רחבי העולם במוזיאוני מדע שונים ולאחר שנבדקו באופן יסודי כל פלטפורמות התצוגה בישראל החליטו בעלי התערוכה הבינלאומית לבחור  במדעטק המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל חיפה, כאתר  המתאים להצגתה.
פתיחת התערוכה: 6 באפריל 2009 ימי ושעות הפתיחה: א' 12:00-18:00  יום ב', ג', ד',  10:00-18:00 יום ה' 10:00-20:00 יום ו'- 10:00-16:00 שבת-10:00-18:00
התערוכה תוצג בישראל 3 חודשים
מחיר הכרטיסים: 85 ₪ 
25 ₪ במבצע ישראכרט בתוספת 360 כוכבים.

אתר התערוכה: www.bodyworlds.co.il