כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

מצפה אבירים

בלב הגליל המערבי מול נוף קסום ופסטורלי שוכן "מצפה אבירים" המציע אירוח כפרי, מסלולי טיול רבים, אטרקציות ותענוגות לגוף, לנפש ולחיך . מאת צוות דיסקברי

 

 

אי  שם בסוף הדרך על ההר, בלב יער עבות וסבוך של אלונים, שוכן לו "מצפה אבירים"- ישוב פסטורלי וקסום בחלקו ההררי של הגליל המערבי, המשמש כיום כמרכז תיירות ונופש שמציע בקתות אירוח, אטרקציות, טיפולי גוף ומגוון טעמים. כל אלו מוצעים על רקע נופי טבע ירוקים ופראיים, חורש ים תיכוני, עצי אלון ואלה ארץ ישראלית.

 

בריחה ממרוץ היום יום (צילום: מצפה אבירים)
בריחה ממרוץ היום יום (צילום: מצפה אבירים)

מצפה אבירים- ישוב קהילתי קטן המונה כיום כ- 45 משפחות בלבד, הוקם בסוף 1980 במסגרת "תוכנית המצפים". השם נגזר משמו של "מיצד אבירים", אתר ארכיאולוגי שנמצא בסמוך וזוהה אז כתחנת משמר צלבנית עתיקה. כיום הדעה הרווחת שהמבנה עתיק יותר, מהתקופה הביזנטית או אפילו הרומית. לתכנון הפיסי של היישוב שנעשה עם הקמתו יש זיקה לייחודיות המיקום בלב החורש ובשולי שמורת נחל כזיב ופארק גורן. כך או אחרת, לכל בית זיקה חזקה אל הנוף הירוק.

אם אתם מתכננים בריחה ממרוץ חיי היום-יום באמצע השבוע, מצפה אבירים הוא המקום הנכון ביותר לעשות זאת: נוסעים שעתיים בדרך יפהפייה עד למעלה ההר ושם בסוף הדרך מתגלה המקום הקסום והנפלא הזה, ולא זו לא טוסקנה וזה גם לא פרובנס: זוהי ישראל היפה והירוקה.

 

להוריד הילוך ולהכנס לאווירה (צילום: מצפה אבירים)
להוריד הילוך ולהכנס לאווירה (צילום: מצפה אבירים)

אטרקציות ועינוגי גוף

כדי להוריד הילוך ולהיכנס לאווירה הרגועה והאיטית של המקום, מומלץ להתנסות בטיפול גוף הוליסטי ב"פראנה" מידיה של רנאטה סנטיאגו, הולנדית שלמדה בהודו את שיטת הרפואה העתיקה ביותר שניתנה לאנושות ה 'איור- ודה'. "סוד האבן החמה" הוא טיפול הוליסטי משולב לגוף ולנפש שכולל נגיעות אבנים חמות לשחרור מתחים, להמרצת זרימת הדם, להרפיית שרירים, יחד עם עיסוי גוף מעמיק. ת ע נ ו ג.להזמנות: 050-6333834

אסור לוותר על נסיעה וטיול מהנה ב"רומנטיקאר" (ROMANTIC-CAR) של משפחת חפר- רכב שטח חשמלי פתוח, נטול עשן וללא רעשי מנוע, שגומע בלי בעיה כל מסלול שטח הררי, באופן שלא היה מבייש כל ג'יפ 4X4 מקצועי. הרומנטיקאר מתאים לעד 4 איש והמסלול הקסום עובר דרך מיצד אבירים אל פארק גורן המשקיף על נוף מרהיב של תוואי נחל כזיב ומצוקיו.

רומנטיקנים מאותגרים ילכו על האטרקציות הייחודיות של מצפה אבירים: רכיבה זוגית קסומה על סוסים, עולים על האוכף, יורדים בנחלועולים בהרים, בדרך עוברים ביער אלונים ונוף פראי ראשוני עם מבט אל הים ושלווה אלוהית. ואז עוצרים לארוחתגבינות ויין על ראש המצוק ו...חזרה אל הסוסים. את הטיול מלווה בחינניות איל חפר רכוב על גבי סוסתו עם הסברים על מה שרואים בדרך.

 

להזמנת רומנטיקאר וטיולי סוסים:1-800-303022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפרטים נוספים: http://www.m-abirim.com