כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

גלישת גלים במרוקו

  

 

מידע כללי

דיסקברי מציעה חבילות גלישה, קורסי גלישה למתחילים והדרכות גלישה לגולשים מתקדמים ומנוסים. בנוסף, דיסקברי מציעה שיעורי יוגה, אטרקציות וטיולים באזור היפיפה במקביל לחוויה קולינרית מקומית. באמצעות מדריכים מהארץ ומדריכים מקומיים ובהתאם לתנאי הגלישה, הסוואלים, הרוחות, הגאות והשפל נוכל ללמוד על התנאים של הספוטים של מחוז אימסואן.

טיול מאורגן למרוקו


מרוקו מעוררת אסוציאציה אקזוטית של שווקים ססגוניים, ריחות תבלינים, עושי להטים וכפרים קטנים שבתיהם עשויים טיט. אך מרוקו היא הרבה יותר מהקלישאות האקזוטיות מרוקו הינה מדינה בשלטון מונרכי בקצה הצפון מערבי של יבשת אפריקה. מצפון גובלת בים התיכון ובמיצר גיברלטר, במערב באוקיינוס האטלנטי, במזרח באלג'יריה ובדרום בסהרה המערבית. מרוקו היא יעד פופולרי ורבגוני המשלב מגוון תרבויות, אירופאיות עם ערביות ואפריקניות. השפות הרשמיות הן ערבית מרוקאית, ברברית וצרפתית אך המקומיים שולטים גם באנגלית וקל לתקשר איתם. הטבע במרוקו גם הוא שילוב מרתק, מהרי האטלס מכוסי השלג דרך החופים הנהדרים של האוקיאנוס האטלנטי ועד מדבר סהרה האדיר.

  


  עונת הגלישה:

עונת הגלישה היא מתחילת ספטמבר ועד אפריל כשעונת השיא היא דצמבר עד פברואר. מסוף מרץ ועד לסוף אפריל תנאי הרוח עלולים להיות קשים. נובמבר הוא החודש הגשום ביותר.

 

 


   ****

 

Taghazout

25 קילומטר צפונית לאגדיר נמצא כפר הדייגים טגאזוט, אחד מיעדי הגלישה החביבים והפופולריים במרוקו, אליו מגיעים מכל קצווי העולם בזכות הגלים, אווירה טובה ומזג האוויר הנהדר. מגוון החופים הרחב באזור מציע ספוטים לגלישה לכל הרמות, ומכיוון שזהו יעד גלישה פופולרי יש מבחר של מועדוני גלישה ופעילויות כמו יוגה שניתן למצוא בכפר. זהו כפר קטן ומקסים עם בתים בצבעי לבן וכחול וסמטאות צרות המובילות לחופים, ויש מבחר של בתי קפה וחנויות גלישה שינעימו את זמנכם גם כשאינכם גולשים. 

 

חופים באזור טגאזוט לפי רמת הגלישה:

גולשים מתחילים:

*    Devil’s Rock

*    Tamri. 3min

*    Panoramas

*    Immesouane

גולשים ברמת ביניים:

*     La Source

*     Hash Point

*     The KMs (KM11 & KM12)

*     Banana Point

גולשים מתקדמים:

*     Anchor Point

*     Killer Point

*     Draculas

*     Boilers


 

 


 

 ****


Imsouane

90 קילומטר צפונית לאגדיר נמצא כפר הדייגים אימסואן, יעד גלישה פופולרי נוסף במרוקו, שגם אליו מגיעים מכל קצווי העולם בזכות הגלים ומזג האוויר הנהדר.

הדבר הטוב ביותר באימסואן הינם התנאי גלישה היוצאים מן הכלל. הזרם מהאוקינוס אטלנטי מגיע לקצה של המפרץ ומעביר אותו לתוך המפרץ בצורה שיוצרת גל ארוך ומפנק לימין. לעיתים ניתן לגלוש על הגל כ-2 דקות, אולי אפילו יותר. ההרגשה של תפיסת אחד מהגלים הללו היא מרגשת ומיוחדת במינה!

טיול מאורגן למרוקו

2 הספוטים העיקריים באימסואן הינם:

 

The Bay

סוג: Point Break (פוינט ברייק) – שבירה נקודתית

גל: לימין

תנאי גלישה אידאלים: low – mid tide

גלשן אידאלי: לונגבורד וסאפ גלים

למי זה מתאים: כל הרמות

מפורסם בשל הגל הארוך לימין, הנוף של המפרץ מלמעלה מגלה נוף מרהיב עם גלים יפיפיים לימין שיקחו אותך מהקצה של המפרץ לצידו השני. אחד מהגלים הארוכים ביותר באפריקה (ובעולם), ניתן לגלוד על הגל כ-600 מטר, מה שמאפשר לגולשי הלונגבורד הרבה זמן לתרגל קרוס-סטפ (cross step) ו-הנג טן (hang ten). ישנן גם שבירות בצד המתאימות לגולשים מתחילים לתרגול הפופ אפ (pop up) ותרגול תפיסת גלים ארוכים.

 

 Cathedral

סוג: Point Break (פוינט ברייק) – שבירה נקודתית, Reef Break – ריף ברייק (שבירת שונית/סלעית) ו-Beach Break (ביץ´ ברייק) – שבירת חוף.

גל: לימין ולשמאל

תנאי גלישה אידאלים: Low – Mid Tide

גלשן אידאלי: כל הגלשנים

למי זה מתאים: כל הרמות

 

ממקומם בצד השני של המפרץ, קטידרל מציע מגוון ספוטים מכל הסוגי השבירות – ביץ', פוינט וריף, עם גלים חזקים לכל סוגי ורמות הגולשים! הפוינט ברייק מתאים לגולשים ברמת ביניים ומתקדמים, פופולרי בין גולשי השורטים, נקודה המציעה גלים חזקים ומהירים עם רוחות אוף-שור מזרחיות. זמן השפל מביא איתו קירות גבוהים וצינורות עם גלים בגובה 1.5 מטר שכייף לשחוט. לעומת זאת הביץ' ברייק מעולה גם לגולשים בינוניים ומתחילים, עם גלים גם לימין וגם לשמאל ממספר פיקים. גאות היא הזמן האידאלי, המספקת גלים של מטר של שבירת חול עם גלים עוצמתיים נהדרים לכל הרמות ולכל סוגי הגלשנים. מנגד, כשעוברים לחלק השמאלי של החוף יש ריף ברייק מעולה ליהנות ממנו גם.

טיול מאורגן למרוקו

 

ציוד נדרש:

גלשן (אלא אם כן המועדון מספק גלשנים)

חליפת גלישה, עובי 2/3 מ"מ, למי שסובל מהקור – חליפה בעובי 4/5 מ"מ

 

ויזה למרוקו:

דיסקברי מטפלת בויזה למרוקו


סוגי חבילות שדיסקברי מציעה:

חבילת גלישה

קורס גלישה למתחילים

הדרכות גלישה למתקדמים