כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

ביקור בטנג'יר

 

במהלך ביקורנו במרוקו נהנה מביקור  בטנג'יר, המקום בו נפגש הים התיכון עם האוקיינוס האטלנטי. בואו תלמדו להכיר אותו.

 

 

המטיילים עם חברת דיסקברי במרוקו נהנים מטיול ייחודי בטנג'יר השוכנת בכניסה למיצרי גיברלטר, במקום בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. טנג'יר זו עיר בסדר גודל גדול במרוקו עם קרוב למיליון תושבים.

מלבד היותה עיר היושבת במפגש בין הים לאוקיינוס, היא נחשבת לאחת הערים הציוריות ביותר במרוקו אשר נהנית מנוכחות מגוונת הן באדריכלות והן בשילוט במקום, זכר ל-12 עמים ששלטו במקום במהלך ההיסטוריה. כמו לא מעט ערים במרוקו גם טנג'יר נהנית משוק מרשים (גרנד סוקו) שמהווה את מרכז העיר, קסבה כראוי לעיר מרוקאית, ארמון סולטן (דאר אלמחזן) שצופה אל מיצרי גיברלטר, מסגדים וסמטאות ייחודיות. כמו כן אפשר למצוא בעיר מוזיאון אמריקאי, שמסל את תמיכתה של מרוקו בעצמאות ארצות הברית.

מיקומה של טנג'יר מהווה שער כניסה של תיירים עבורה, ככזו היא מאפשרת לפליטים ממרוקו לעשות את דרכם דרכה אל אירופה ומנגד לא מעט סיפורים נרקמו אודות מעשי הנוכלות והמזימות שנרקמו בה.

במאה ה-19 היתה העיר למרכז דיפלומטי, ובהמשך היא נהנתה מחסות ספרדית וצפרתית, החל משנות העשרים של המאה הקודמת היא הפכה לאזור סחר עולמי שנוהל על ידי המדינות כשבהמשך הצטרפה גם איטליה לניהול העיר. עד 1956 ניהלו את העיר מדינות שונות (בתקופה מסוימת זה היה אף כוח של 27 חברים ממדינות שונות), ב1956 חזרה העיר לידיים מרוקאיות.

כמו לא מעט ערים במרוקו גם טנג'יר נהנית מקהילה יהודית גדולה, כיום יושבים בה למעלה מ-10,000 יהודים. לקהילה יש 20 בתי כנסת, ישיבות, סמינרים, וכן בתי ספר של אליאנס, בית ספר תיכון וישיבה.

במסגרת הביקור שלנו בטנג'יר, בה גם נלון, נבקר בעיר, נערוך תצפית על מיצרי גיברלטר, לאחר מכן ניסע אל מערות הרקולס, ובהמשך נבקר ברובע המפואר של העיר וברובע היהודי. היוצאים עם דיסקברי למרוקו נהנים מביקור ייחודי בטנג'יר שמשאיר חוויות רבות.
 
לפרטים נוספים על טיול מאורגן למרוקו לחץ כאן