כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

טיול עם הילדים למרוקו

מרקש מהווה גן עדן לגדולים וקטנים: הגנים המעוצבים, השווקים הצבעוניים וההמולה הבלתי פוסקת מרתקים מטיילים צעירים ומבוגרים כאחד
מאת: צוות דיסקברי

מי שמרהיב עוז ויוצא לטיול שורשים במרוקו בחברת הצאצאים הפרטיים, יגלה בוודאי שבערים הגדולות ישנן לא מעט אטרקציות גם למטיילים הצעירים. לפניכם כמה הצעות לבילוי במרקש עם הילדים

 

גן מז'ורל (Les Jardins Majorelle)

הגן הוקם על יד הצייר ז'ק מז'ורל, ונרכש ע"י איב סן לורן, המעצב הצרפתי הנודע. המז'ורל הוא גן יפה ומטופח להפליא, ומלבד שפע הצמחים שבו ניתן למצוא בו גם בריכות, שבילים וסככות עץ צבועות בכחול עמוק. הסטודיו של ז'ק מז'ורל, הממוקם בתוך הגן, הוא מעין מיני-מזויאון לאמנות מרוקאית ומוצג בו גם אוסף פריטים של איב סן לורן.

 

"הפנטזיה" (Fantasia chez Ali)

ביקור במקום הוא גולת הכותרת של הביקור במרקש, וחוויה נהדרת לילדים. מדובר במתחם יפהפה, שנראה כאילו הוא נלקח היישר מסיפורי אלף לילה ולילה. במתחם אוהלים מאובזרים ורחבה למופעים. לפני הכניסה לאתר ניצבים בשני טורים פרשים עם רובים שלופים המקבלים את פניהם של האורחים.
בכניסה מערת עלי בבא קסומה, בה מוצגים פריטים מרוקאיים אותנטיים, ביניהם תלבושות מסורתיות ואביזרי חתונה מכל רחבי מרוקו. כשנכנסים ל"פנטזיה" פוגשים בלהקות זמרים ונגנים, הלבושים בבגדים ססגוניים וצבעוניים.
מלצר מוביל את האורחים  לאוהל, ובין ביס אחד למשנהו מופיעות הלהקות השונות. בסיום הארוחה, מזומנים האורחים לרחבה החיצונית, שם נערך מופע של רקדניות בטן, המובלות למקום על גבי אפיריון מהודר שניצב על גב גמל. בנוסף זוכים האורחים לראות מופע אקרובטיקה על גבי סוסים דוהרים.
בסיום המופע גימיק מרתק  בדמות זוג על שטיח מעופף, שעובר מעל הקהל  ומנפנף  לאורחים לשלום.  

 

שווקים

השווקים במרקש המרוכזים בכיכר המרכזית ג'מה אל פנא, מהווים חגיגה לעין, האוזן והחיך. התבלינים, הירקות, הפירות, השיקויים ותרופות הפלא יוצרים בליל של ריחות ומראות צבעוניים ומהפנטים. הוסיפו לכך את האווירה הצבעונית בכיכר את מלחשי הלחשים, הידעונים והקוסמים שמידי יום "מופיעים" בהתנדבות וקבלו חגיגה בלתי פוסקת שמרתקת מקומיים ותיירים כאחד.

 

 

לחזרה לעמוד מסלולים לטיולים למרוקו לחץ כאן