כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | ביקור בסלבדור דה באהיה


יוצאים ביחד לטיול בסלבדור דה באהיה , בירתה הראשונה של ברזיל  

 

במהלך ביקורנו בברזיל, נגיע גם לביקור בסלבדור, העיר שבעבר נקראה באהיה והיום יש מי שמחבר את שתי השמות וקורא לה סלבדור זה באהיה.

סלבדור איננה עוד עיר בברזיל, מדובר בעיר שנחשבה במשך שנים לאחת הערים החשובות באימפריה הפורטוגזית, ולמעשה עד 1783 היא היתה בירתה של ברזיל, עד שהיא הועברה לריו דה ז'ניירו.

 

העיר הוקמה על ידי מתיישבים פורטוגזים בשנת 1549, שדאגו להפוך אותה למרכז חשוב של תעשיית סוכר וכן סחר עבדים, במאה ה-17 היא הוחזקה על ידי חברת הודו המערבית של הולנד עד שחזרה לידייה של האימפריה הפורטוגזית.

 

גם היום שנים רבות אחרי שהיא חדלה להיות בירתה של ברזיל, סלבדור נחשבת לעיר חשובה במדינה, זאת בזכותה היותה עיר נמל ומסחר, היא גם משמשת מקור תיירות מוביל. כפי שניווכח לראות במסגרת הטיול שלנו לדרום אמריקה, סלבדור היא עיר יפיפייה עם כנסיות מרהיבות ורובע עתיק, פלוריניו שנחשב למקור משיכה לתיירים מכל העולם שמגיעים לברזיל בכלל ולעיר בפרט, כמו כן יש בעיר את מעלית לסרדה שמחברת בין החלק הררי של העיר לחלק הנמוך שלה שנמצא ליד הים. המעלית משרתת למעלה מ-50 אלף איש!  בעיר נוכל גם למצוא את המוזיאון לזיכרו של ג'ורג' אמאדו שכתב בספריו לא מעט על החיים בסלבדור. מקום יפהפה אחר הוא מפרץ הקדושים והנמל עליו אפשר להביט מנקודות שונות בעיר.

 

כפי שנוכל לראות במהלך שהותינו בעיר, סלבדור היא הנשמה האמיתית של ברזיל, החופים המרהיבים שלה, המוזיקה שעולה ממנה, אפילו הריחות והצבעים של הבתים שיוצרים תחושה שאנחנו חנמצאים בתוך סרט דרום אמריקאי טיפוסי ואהוב. אין ספק שהעובדה שהעיר היתה במשך 300 שנה אחת הערים אם לא העיר הכי חשובה בדרום אמריקה, נותן את אותותיו עד היום, עם זה במסחר הפורה, בפיתוח של העיר, ובאורח החיים המגוון. מסורות ישנות נשמרו בעיר, ממוזיקה, מאכלים, לבוש, ריקודים ואף פולחנים שונים.

 

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לטיול שלנו לדרום אמריקה, ליהנות מביקור בסלבדור בעת שהותינו בברזיל וליהנות מהנשמה האמיתית של המדינה המדהימה הזאת.