כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

מוזיאונים בריו דה ז'ניירו


ריו מציעה למטיילים פסיפס תרבותי מוזיאלי מכל גווני הקשת: החל ממוזיאון הפולקלור ועד למוזיאון לאמנות מודרנית

מאת: צוות דיסקברי

 

המסורת, ההיסטוריה והפולקלור של ריו באים לידי ביטוי במגוון המוזיאונים בשטחה, המציעים למבקר חוויה תרבותית ואנושית כאחד. ביקור בכמה מהמוזיאונים הללו מספק טעימה קטנה מהתרבות הברזילאית העשירה והמגוונת.


Museu Nacional de Belas Artes
זהו המוזיאון לאמנות פלסטית החשוב ביותר בריו דה ז'ניירו. המוזיאון  נבנה בתחילת המאה הקודמת והוא ממוקם בשדרות ריו גראנקו בסנטרו, המרכז התרבותי והמסחרי של העיר. במוזיאון למעלה משמונה מאות יצירות מהמאה ה-17 ואילך, ובו  נמצאת ה"גלריה לאמנות ברזילאית" (A Galeria de Arte Brasileria). בגלריה אוסף חשוב של יצירות המסודרות לפי סדר כרונולגי ומציגות את התפתחות האמנות הברזילאית. החלק המעניין בגלרייה שייך ללא ספק  לצייר  הברזילאי המפורסם קנדידו פורטינרי, שפעל במחצית הראשונה של המאה העשרים, והנציח במכחולו את ברזיל ונופיה.
טלפון: 2400068+
כתובת: שדרות ריו בראנקו 199

כרמן מירנדה
כרמן מירנדה
 
 
מוזיאון הרפובליקה ומוזיאון הפולקלור
מוזיאון הרפובליקה (Museo da Republica), שוכן בבניין שנבנה במאה ה-19 ושימש כארמון הנשיאות של ברזיל. בשנות החמישים ידע הבניין טרגדיה כאשר  ז'טוליו וארגאס, אחד מנשיאיה של ברזיל, התאבד בשטחו.
בשנות ה-60 של המאה שעברה הוסב הבניין למוזיאון. היום מוצגים במקום יצירות אמנות, פריטים מהתקופה הרפובליקנית וכשמונה מאות מסמכים המתעדים את ההיסטוריה של ברזיל. במקום גם מסעדה טובה, בית קולנוע, תיאטרון וחנות ספרים.
בחצר המבנה נמצא פארק "דו קאצ'צ'י" (Parque do Catete), המספק שלווה מהמולת העיר, ובו  נמצא מוזיאון הפולקלור (Museu Folclorico Edson) המציג תצוגה מרתקת של האמנות הברזילאית העממית. במקום גם חנות קטנה ולא יקרה בה ניתן לקנות עבודות יד, מזכרות  וספרים.
טלפון: 2856350 +
כתבות: Rua do Catete 153


מוזיאון האינדיאנים (Museu do Indio)
המוזיאון נפתח בתשעה עשר באפריל 1953, ב"יום האינדיאנים" שנחגג בברזיל כל שנה. במקום תצוגות המספרות את סיפורם של ילידי ברזיל, ובהן תוכלו לראות סלים קלועים, כלי קרמיקה, כלי נגינה, מסכות וכלי נשק. במוזיאון תערוכת צילומים מרשימה, כמו גם ספרייה עשירה המתמחה באינדיאנים. במקום חנות קטנה, זולה יחסית, לעבודות יד אינדיאניות.
טלפון: 2868899+
כתבות: Rua das Palmeiras 55


המוזיאון לאמנות מודרנית (Museu de Arte Moderna)
במוזיאון זה, הממוקם בהאנגר ענק, למעלה מעשרת אלפים יצירות. בסוף שנות השבעים, בעקבות שריפה שהתלקחה במוזיאון, נשרפו יצירות  אמנות רבות. המבנה והאוסף שוקמו ושופצו והאוסף וכיום זהו המרכז החשוב ביותר לאמנות מודרנית בעיר. המוזיאון שוכן בפארק פלמנגו, ומומלץ לשלב את הסיור בו, עם טיול נחמד בפארק.
טלפון: +55 (21) 2240 4944  
כתובת: Parque do Flamengo


המוזיאון ההיסטורי הלאומי (Museu do Historico Nacional)
המוזיאון ממוקם במחסן נשק שנבנה ע"י השלטונות הקולוניאליים ב -1762. המקום מעניק סקירה מעניינת על ההיסטוריה הברזילאית, ומוצגים בו ממצאים מהתקופה הקולוניאלית. כדאי לראות את השחזור היפה של בית המרקחת הפורטוגלי.    
טלפון: 5509224
כתובת: Praca Marechal Ancora


מוזיאון הקרנבל (Museu do Carnaval)
לא מפתיע למצוא בעיר שחיה כל השנה בציפייה לקרנבל הבא, מוזיאון המוקדש לנושא. מדובר במוזיאון קטן, אך יש בו תצוגה מרשימה של צילומי הקרנבל משנים עברו. 
טלפון: 5026996
כתובת: Rua Frei Caneca


מוזיאון כרמן מירנדה (Museu Carmen Miranda)
מוזיאון קטן, המקודש כולו לכרמן מירנדה, הדיווה הברזילאית. מירנדה, נולדה בפורטוגל בשנות הארבעים, והפכה למלכת הסמבה בברזיל. היא הביאה את בשורת הסמבה לכל העולם, והפכה ליקירת הטרנסווסטיטים בברזיל.
טלפון: 5512597
כתבות: Avenida Rui Barbosa 560


כדאי לדעת
• המוזיאונים החשובים והגלריות של העיר מרוכזים  ברובם ברחוב Visconde de Piraja.
• בזמן הקרנבל כל המוזיאונים סגורים.