כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

אירועים בוייטנאם

מראש השנה הוייטנאמי לפסטיבל הבושם - אירועים ופסטיבלים בוייטנאם

 

מסורות, טקסים ואוסף של אמונות דתיות, ששורשיהן נעוצים בהיסטוריה של וייטנאם, מהווים את הבסיס הדתי - פולקלוריסטי למרבית האירועים והפסטיבלים הנערכים מידי שנה במדינה. עושר המראות, הצבעים, הקולות והמזמורים הופכים את הצפייה בטקסים הללו לחוויה של ממש. הנה כמה מהאירועים החשובים בוייטנאם.

פסטיבל הטט (Tet) - בסוף ינואר או תחילת פברואר חוגגים הוויטנאמים את חג הטט (Tet), ראש השנה הוייטנאמי. בתקופת החג רוב המדינה יוצאת לחופשה של שבוע לפחות, התחבורה בעייתית והמלונות מלאים.

פסטיבל לים - בין ה-07.02.2010 ועד ה-02.09.2010 נערך פסטיבל לים (Lim) - המקבילה הוייטנאמית לפסטיבלי אביב ברחבי העולם. הציפייה לאביב באה לידי ביטוי בשירים וריקודים כשהנושא שעומד במרכזם – שירי הלל ותודה לבודהה, השומר על מאמיניו מכל פגע. קבוצות קבוצות של גברים ונשים נותנים קולם בזמירות ענוגות אליהם מצטרפים האורחים והמבקרים. במקביל לשירה נערכת תחרות אריגה בין בנות האזור המלווה אף היא במוסיקה ושירה סוחפת. 
איפה: Lim Pagoda מחוז Bac Ninn הנמצאת במרחק 18 ק"מ מהאנוי.

 

חוגגים בוייטנאם (אילוסטרציה)
חוגגים בוייטנאם (אילוסטרציה)

 

פסטיבל פגודת הבושם – בין תחילת מרץ לסופו נערך בפגודת הונג (Huong Pagoda) היפה, שעל פי האמונה היא גן העדן בו שוכן בודהה, פסטיבל דתי במהלכו עושים את דרכם אלפי מאמינים בשביל המוביל אל הפגודה. על פי האמונה הרווחת תהלוכה זו מטהרת את הגוף והנפש ומרחיקה מהצועדים את הקארמה הרעה.
איפה: Huong Village , מחוז Duc, פרובינציית Ha Tay

 

חג המתים והאור הטהור – חג זה חל באפריל, ובו נהוג לעלות לקברי אבות. חג אמצע הסתיו חל בספטמבר, ובו נאפות עוגות ירח, מדליקים מנורות סיניות ועורכים תהלוכות ילדים ברחובות. כמו כן, בימי ירח מלא מתקיימות תפילות מיוחדות במקדשים.