כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | טיול לוייטנאם - אתרים שאין להחמיץ

 

בין אם הגעתם לוייטנאם בטיול פרטי או בקבוצה, אל תחמיצו את אתרי החובה במדינה: מהאנוי, דרך סייגון, הואה


מאת: צוות דיסקברי


 

וייטנאם מציעה למטייל שילוב בין ערים עתיקות, כפרים קטנים, אגמים, מפרצים וחופי זהב עם מים בצבעי טורקיז. הוסיפו לכל זה את הכנסת האורחים האוריינטלית ואת המחירים הזולים, וקבלו תשובה לשאלה כיצד הפכה המדינה האסייאתית לאחת מזירות התיירות הפופולאריות בעולם. לפניכם מספר אתרים שהביקור בהם הוא בגדר חובה.

האנוי – על גדות הנהר האדום, מעוטרת גנים ואגמים, שוכנת בירת הרפובליקה. העיר משתנה במהירות והופכת לאבן שואבת לאנשי עסקים, תירים ומשקיעים זרים. הקולניאליזם הצרפתי עדיין מהדהד מגינות הבתים, ובמיוחד מהבניינים היפים בשכונת השגרירויות, דורות של שליטים, נזירים, מנדרינים וסוחרים הותירו רישומם במקדשים וברבעים העתיקים.  לצד שרידי העבר, נהנים המבקרים בהאנוי גם מחיי הלילה התוססים והמסעדות הטובות.

סייגון – סייגון, המכונה גם הו צ'י מין סיטי, צעירה מהאנוי, סוערת ואנרגטית ממנה. זו בירתה הכלכלית והתרבותית של המדינה. בסבך המוני האדם והדוכנים אפשר למצוא גם אתרים ששווים ביקור, בהם פגודת ג'יאק לאם (Giac Lam), קתדרלת נוטרדם (Noterdam), היכל האיחוד ((Reunification ושוק צ'ולון (Cholon). רוב מקומות הבילוי בעיר נמצאים לאורך רחוב מק תי בוי (Mac Thi Buoi). אזור התיאטרון העירוני הוא מקום מפגש לצעירים.


איכרה בשוק מקומי בוייטנאם
איכרה בשוק מקומי בוייטנאם

 

דלתת הצפון והדרום – הדלתא הצפונית, על גדות הנהר האדום, והדלתא הדרומית, על גדות המקונג, הם שניים מהאזורים המרתקים ביותר בוייטנאם, המשלבים תופעות טבע מעניינות עם תרבויות עתיקות.

חופים ומפרצים – בוייטנאם שלושת אלפים קילומטרים של רצועות חוף, הכוללים מפרצים, מניפות סחף, ביצות ומצוקים. המרשים מכולם הוא מפרץ האלונג, שבסביבתו מזדקרים אלפי איים ומצוקים ממי הטורקיז. האיים מעוטרים בנקרות ומקומות מסתור ומחסה לעופות הים. לאוהבי ספורט ימי וצלילה מומלץ לנסוע לעיירה נה טראנג, במרחק 12 שעות נסיעה מהו צ'י מין סיטי.


מפרץ האלונג בשקיעה. צילם: עמיקם שרון
מפרץ האלונג בשקיעה. צילם: עמיקם שרון

 

הואה (Hoe) – בתחילת המאה ה-19 הפכה הואה לעיר הבירה של וייטנאם, והיתה מקום מושבה של שושלת נגויין עד שנת 1945. האדריכלות בעיר הושפעה מאוד מסין, ודומה במקצת לעיר האסורה. 
שרידי המצודה הענקית כוללים את תשעת התותחים הקדושים, המתחם הקיסרי, היכל המנדרינים וארמון ההרמוניה העילאית. הארמון נהרס ב-1968, אך נשמרו בו מספר פביליונים ומקדשים. במרחק מה נקברו גם שליטי השושלת. יש בעיר מסורת ארוכה של אוכל צמחוני, המבושל למען הנזירים בפגודות.

 

הוי אן – עיירה קסומה הממוקמת מדרום לדאננג. יש בה נמל עתיק בן כמה מאות שנים, ומבנים שנשתמרו עוד מהתקופה הקולניאלית.